Book

04.12.2017


Hotele we Wrocławiu – jaki hotel wybrać, jeśli chcemy nocować w centrum miasta, w pobliżu wrocławskiego Rynku?Hotele we Wrocławiu niezależnie od lokalizacji posiadają oferty na tyle zróżnicowane, aby trafić w gusta oraz możliwości finansowe jak najszerszego grona gości przyjeżdżających do miasta w celach biznesowych czy turystycznych. Najwięcej hoteli, w tym najbardziej rozpoznawalne z nich o wyjątkowo długiej i ciekawej historii, znajdziemy w centrum miasta, w okolicach Dworca Głównego PKP czy Rynku. Czy jednak wszystkie z wrocławskich hoteli zasługują na nasze zaufanie? Jak wybrać dobry hotel w centrum miasta i na co koniecznie zwrócić uwagę, zanim zarezerwujemy pokój?

Spis treści
Historia obiektów przy ul. Piłsudskiego
Nocleg w centrum
Atrakcje wrocławskiego Śródmieścia
Obiekty nieopodal wrocławskiego dworca PKP
Atrakcje Rynku i Starego Miasta
Weganin we Wrocławiu
Oferta dla Europejskiego
Lokalizacja i cennik

Historia najlepszych wrocławskich hoteli znajdujących się przy ulicy Piłsudskiego

Hotele znajdujące się we Wrocławiu przy ulicy Piłsudskiego uważane są za najlepsze z hoteli w mieście już od ponad stu lat. Obecne hotele Polonia, Piast i Europejski powstały bowiem jeszcze w niemieckim Breslau, na ówczesnej Gartenstrasse, czyli ulicy Ogrodowej. Ulica ta znalazła się w obrębie miasta dopiero po zburzeniu murów miejskich na początku XIX wieku przez oddziały wojsk napoleońskich, które wkroczyły wówczas do miasta. Jaka historia kryje się za powstaniem każdego z tych hoteli?

Hotel Polonia

Obecny Hotel Polonia otwarto po raz pierwszy w 1911 roku. Nosił on pierwotnie nazwę Hotel Vier Jahreszeiten, czyli Cztery Pory Roku. Był w owym czasie jednym z bardziej spektakularnych budynków w tej części miasta i jednocześnie jednym z najdroższych hoteli w całym Breslau. Hotel oferował bowiem nie tylko ponad 100 pokoi, lecz został również wyposażony w dwupiętrową salę balową z lożami, a także liczne restauracje, kawiarnie, pomieszczenia klubowe oraz salę bilardową. Budynek przetrwał wydarzenia 1945 roku w stosunkowo dobrym stanie i stał się jednym z pierwszych ośrodków oferujących usługi hotelarskie w odbudowującym się mieście. Przyjął wówczas znaną nam dziś nazwę Polonia. Już w latach sześćdziesiątych powrócił natomiast do dawnej chwały, stając się jednym z najbardziej luksusowych wówczas hoteli we Wrocławiu. Dysponował bowiem licznymi pokojami, z których każdy wyposażono w telefon, a także klubem telewizyjnym oraz prywatnym hotelowym salonem fryzjerskim.

Hotel Piast

Dzisiejszy Hotel Piast otwarto dla gości w 1908 roku pod nazwą Hotel Kronprinz, czyli Następca Tronu. Po wojnie przez wiele lat w budynku mieścił się Dom Wycieczkowy oferujący miejsca noclegowe w pokojach wieloosobowych o stosunkowo niskim standardzie. Po remoncie przeprowadzonym w 2014 roku stał się on jednak ponownie hotelem i powrócił do dawnego blasku. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście, przede wszystkim dzięki charakterystycznej półokrągłej wieży pochodzącej z początków dwudziestego wieku, która jest jednym z pierwszych widoków, jakie ukazują się oczom podróżnych wychodzących z Dworca Głównego PKP.

Hotel Europejski

Budynek, w którym znajduje się dziś Hotel Europejski, powstał już w latach 70. XIX wieku. Działający w nim aż do 1945 roku hotel nosił nazwę Hohenzollern Hof, czyli Dworu Hohenzollernów. Na początku dwudziestego wieku połączono go z jednym z budynków znajdujących się przy obecnej ulicy Stawowej, który do dziś stanowi integralną część hotelu. Cały ten reprezentacyjny pięciokondygnacyjny budynek o fasadzie z elementami klasycystycznymi i barokowymi przetrwał na szczęście wojnę w stosunkowo dobrym stanie, dzięki czemu do dziś możemy podziwiać wspaniałą architekturę najstarszego działającego w mieście hotelu. Goście znajdą w nim obecnie do dyspozycji niemal sto nowocześnie urządzonych pokoi i apartamentów. W jednym z nich, w pokoju 201, nocował w 1992 roku ówczesny prezydent Czech Vaclav Havel. Natomiast w miejscu, w którym przed 1945 rokiem znajdowało się główne wejście do hotelu od strony ówczesnej ulicy Ogrodowej, przeprowadzono liczne remonty i modernizacje. Obecnie znajdziemy tu bowiem nie tylko wejście, lecz także przestronny hol z elegancką i efektywnie zaprojektowaną recepcją. Swoją siedzibę na parterze w budynku hotelu ma również renomowana Kawiarnia Europejska, w której możemy skosztować jednej z najlepiej przyrządzonych kaw we Wrocławiu.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na nocleg w hotelu zlokalizowanym w samym centrum miasta, w okolicach wrocławskiego Rynku?

W samym centrum Wrocławia, czyli w okolicach Rynku, znajdziemy dziesiątki, jeśli nie setki hoteli. Oferują one swoim gościom noclegi w pokojach o różnym standardzie, jak również dodatkowe usługi związane z pobytem w hotelu. Jak jednak wybrać ośrodek, który najlepiej spełni wszystkie nasze oczekiwania? Czy warto zaufać wyjątkowo okazyjnym ofertom niezbyt znanych i niewielkich hoteli? Dowiedz się, na co koniecznie zwrócić uwagę, wybierając hotel we Wrocławiu!

Ceny

Nie da się ukryć, że dla wielu gości głównym czynnikiem decydującym o wyborze danego hotelu jest cena noclegu. W okolicy wrocławskiego Rynku znajdziemy mnóstwo drogich hoteli, których docelową grupą klientów są głównie obcokrajowcy, zwłaszcza ci zza zachodniej granicy, lub biznesmeni przyjeżdżający do miasta na konferencje czy szkolenia. Dla tych pierwszych cena nie gra roli ze względu na niską pozycję złotego w stosunku do euro. Drudzy natomiast mogą pozwolić sobie na droższy nocleg ze względu na to, że wszelkie koszty każdego wyjazdu służbowego pokrywa zwykle zatrudniająca ich firma. Niemniej jednak, w centrum miasta bez problemu trafimy także na oferty o wiele bardziej przyjazne turystom o nieco bardziej ograniczonym budżecie. Pamiętajmy jednak, aby zawsze dokładnie sprawdzić, jakie warunki oferuje nam wybrany przez nas hotel. Nie rezerwujmy pobytu pochopnie, zaślepieni wyjątkowo okazyjną ceną. O wiele bezpieczniejszym wyborem będzie bowiem nieco droższy nocleg w renomowanym hotelu, co do którego mamy pewność, że możemy liczyć na najwyższą jakość obsługi, niż pobyt w tanim i niezbyt popularnym miejscu, którego standardy mogą nas mocno zaskoczyć. Koniecznie sprawdzajmy także zawsze, czy aby na pewno planujemy nocleg w hotelu, czy w hostelu. Te drugie oferują zwykle bardzo tanie noclegi, jednak często o bardzo niskim standardzie lub w pokojach kilku- czy nawet kilkunastoosobowych.

Hotele w centrum Wrocławia

Lokalizacja

Jeśli znaleźliśmy już kilka hoteli z ofertami noclegów w odpowiadających nam zakresach cenowych, przyjrzyjmy się bliżej lokalizacji każdego z tych miejsc. Wybór bezpośredniej okolicy Rynku wydaje się oczywiście najlepszym pomysłem – wszędzie będziemy mieli blisko, większość atrakcji na wyciągnięcie ręki, przystanki komunikacji miejskiej tuż za rogiem… Pamiętajmy jednak, że jeśli planujemy zarówno pozwiedzać, jak i wypocząć, lub chcielibyśmy odwiedzić miasto wraz z dziećmi, dobrą decyzją będzie unikanie hoteli znajdujących się w samym Rynku lub w sąsiadujących z nim bezpośrednio uliczkach. Zwłaszcza podczas weekendów oraz w sezonie letnim mogą nam tam bowiem mocno uprzykrzać życie nocni imprezowicze oraz dźwięki muzyki dochodzące z pobliskich klubów czy barów. O wiele spokojniejsze są miejsca oddalone od Rynku nawet o niecałe dziesięć minut spacerem. Natomiast nawet jeżeli zamierzamy skorzystać z rozrywek oferowanych przez nocne życie miasta, hotel w spokojniejszej części centrum pozwoli nam odpowiednio wypocząć i lepiej zregenerować siły kolejnego dnia.

Dodatkowe udogodnienia

Jeszcze jednym istotnym etapem wyboru hotelu jest przyjrzenie się proponowanym w nim udogodnieniom. Bezpłatny dostęp do Internetu jest dziś już standardem niemal wszędzie, jednak zawsze warto upewnić się, czy dla obsługi hotelu jest to tak samo oczywiste, jak dla nas. W niektórych hotelach możemy liczyć również na telewizor w pokoju. Część z nich oferuje też posiłki, a zwłaszcza śniadania, w cenie pobytu lub za niewielką dopłatą. Dobre hotele gwarantują również swoim gościom klimatyzację w pokojach, która pozwala na uzyskanie jak najbardziej komfortowej temperatury w pomieszczeniu niezależnie od pory roku czy panującej pogody.

Bufet w hotelu

Co koniecznie powinniśmy zobaczyć na wrocławskim Śródmieściu? Hotel Europejski zwraca uwagę na Halę Stulecia i ZOO!

Podczas pobytu w Hotelu Europejskim we Wrocławiu powinniśmy bez wątpienia wybrać się w okolice Śródmieścia, aby zobaczyć znajdujące się tam główne atrakcje naszego miasta, czyli Halę Stulecia i ZOO. Dlaczego właściwie wszyscy turyści we Wrocławiu – i zagraniczni goście, i osoby podróżujące w celach biznesowych – wybierają się do przynajmniej jednego z tych miejsc? Odpowiedź jest prosta: są one naprawdę wyjątkowe.

Ogród Zoologiczny

Wrocławski ogród zoologiczny jest najstarszym obiektem tego typu na obecnych ziemiach polskich, choć gdy powstawał w połowie XIX wieku znajdował się jeszcze w niemieckim Breslau. Obecnie ma on powierzchnię ponad 33 hektarów, a na jego terenie znajdują się nie tylko liczne większe i mniejsze pawilony ze zwierzętami różnych gatunków, lecz również nowoczesny obiekt, jakim jest otwarte kilka lat temu Afrykarium. Możemy w nim podziwiać okazy fauny i flory typowej dla kontynentu afrykańskiego, a także ogromne Oceanarium, w którym mieszczą się dziesiątki tysięcy różnobarwnych ryb i wiele innych zwierząt wodnych, takich jak choćby płaszczki czy żółwie. Spotkamy tu również latające wolno dzikie i kolorowe afrykańskie ptaki, a także zobaczymy pokazy karmienia kotików – nieco dalszych krewnych znanych nam fok – czy malutkich pingwinów przylądkowych. W samym ZOO zobaczymy jednak też lwy, tygrysy i słonie, a jeśli interesuje nas wyjątkowa historia tego miejsca, związana przede wszystkim z wydarzeniami 1945 roku, powinniśmy wyszukać dostępne w Internecie informacje na ten temat. Ale uwaga – to nie lektura dla osób o słabych nerwach! Niektóre szczegóły naprawdę mrożą krew w żyłach.

Hala Stulecia

Hala Stulecia to nie tylko cudo architektury, choć i tym bez wątpienia jest, co potwierdza wpisanie jej na listę zabytków UNESCO. Obecnie stanowi ona jednak przede wszystkim centrum kulturalne Wrocławia. To tu odbywają się różnego rodzaju międzynarodowe targi – od targów książek, przez targi nieruchomości, aż po giełdę minerałów czy… wystawy kotów rasowych. To również na Hali Stulecia organizuje się dziś dziesiątki wydarzeń i festiwali muzycznych, kulturalnych, modowych czy gastronomicznych. Jest ona także miejscem, w którym odbywają się największe i najbardziej spektakularne koncerty i występy wielkich gwiazd, jak również sceną dla widowisk baletowych czy operowych. Na scenie Hali mieliśmy już szansę kilkakrotnie obejrzeć występy największych gwiazd baletu występujących na co dzień w moskiewskim Teatrze Bolszoj czy wyjątkowe pokazy Narodowego Baletu Gruzji Sukishvili. W sezonie letnim – od kwietnia do października – tuż przy Hali Stulecia możemy podziwiać też wyjątkowe pokazy Fontanny Multimedialnej, łączącej w sobie magię wody i świateł padających na taflę wystrzeliwaną nawet na kilka metrów przez specjalnie zaprojektowane dysze. W otoczeniu przepięknej Pergoli możemy także zjeść ciekawe przekąski ze stacjonujących tu food trucków, czyli ciężarówek z jedzeniem, a w letni dzień zrelaksować się z książką w położonym nieopodal Parku Szczytnickim, który upodobali sobie między innymi rowerzyści, spacerujący tu często ze swoimi pupilami właściciele psów oraz młodzi ludzie, chcący spędzić miły dzień z przyjaciółmi na powietrzu.

Czy lepiej zdecydować się na nocleg w hotelu zlokalizowanym blisko wrocławskiego ZOO, czy w pobliżu Dworca Głównego PKP?

Turyści odwiedzający Wrocław przede wszystkim w celu odwiedzenia Zoo często wahają się, czy lepiej wybrać nocleg w hotelu zlokalizowanym w jego okolicy, czy raczej blisko centrum miasta oraz Dworca Głównego PKP.  Ze względu na to, że wrocławski Rynek i ogród zoologiczny znajdują się stosunkowo daleko od siebie, wielu z nich obawia się, że jazda z hotelu do Zoo i z powrotem zajmie im mnóstwo czasu. W związku z tym próbują znaleźć hotele lub oferty noclegów w okolicy Parku Szczytnickiego, Placu Grunwaldzkiego, a nawet na osiedlu Biskupin.

Hotele we Wrocławiu blisko zoo

Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. W bezpośredniej okolicy Zoo zlokalizowane są  bowiem przede wszystkim liczne domki jednorodzinne oraz rozbudowany kampus studencki. Nie znajdziemy tu jednak rozwiniętej infrastruktury hotelowej. Wynika to poniekąd z faktu, że poza ogrodem zoologicznym i wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Halą Stulecia, zwaną niegdyś Halą Ludową, nie znajdziemy w tej okolicy zbyt wielu obiektów będących koniecznymi do zobaczenia miejscami dla turystów przebywających we Wrocławiu.

W okolicy Rynku czy Dworca Głównego PKP mamy znacznie większy wybór miejsc oferujących noclegi. Ze względu na wysoką konkurencję w tym rejonie, hotele mają tu o wiele wyższe standardy. Ponadto decydując się na hotel zlokalizowany w centrum miasta, możemy bez problemu dojechać z niego do ZOO czy do zaprojektowanej przez Maxa Berga Hali Stulecia komunikacją miejską. Nie powinno nam to zająć więcej niż pół godziny nawet w godzinach szczytu, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na podróż tramwajem. Jednocześnie nocując w okolicach Dworca Głównego PKP czy Rynku, możemy pieszo dotrzeć do większości najciekawszych miejsc i zabytków najchętniej odwiedzanych przez turystów lub urządzić sobie wieczorny spacer po pięknie oświetlonym Ostrowie Tumskim, znajdującym się pomiędzy częścią miasta, w której znajdziemy ogród zoologiczny, a ścisłym centrum.

Atrakcje Starego Miasta w okolicach ulicy Piłsudskiego – co warto zwiedzić podczas pobytu w Hotelu Europejskim we Wrocławiu?

W najbliższej okolicy ulicy Piłsudskiego, przy której znajduje się Hotel Europejski, znajdziemy liczne atrakcje wrocławskiego Starego Miasta. Mamy stąd nie tylko kilka kroków do serca miasta, czyli Rynku, który nigdy nie śpi, lecz również do dziesiątek innych miejsc, w których niezależnie od zainteresowań znajdziemy sobie z pewnością ciekawe rozrywki. Co warto zobaczyć w obrębie wrocławskiego Starego Miasta?

Zabytki – co poza Rynkiem warto zobaczyć we Wrocławiu?

Stare Miasto to nie tylko Rynek. W obrębie tej historycznej dzielnicy znajdują się obecnie również zabytki takie jak budynek Dworca Świebodzkiego, z którego w 1848 roku odjechał pierwszy pociąg z ówczesnego Breslau do oddalonej o kilkanaście kilometrów Ohlau, dzisiejszej Oławy. W jego wnętrzu zobaczymy dziś również największą makietę kolejową w Polsce. Nieco dalej na północ możemy natomiast zobaczyć barokowy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, wzniesiony jeszcze w początkach XVIII wieku jako siedzibę jezuickiej uczelni, działającej wówczas pod nazwą Akademia Leopoldyńska. Nieopodal możemy również odwiedzić funkcjonujący – wciąż zgodnie z założeniem – budynek Hali Targowej, wzniesiony w początkach XX wieku. W jego wnętrzu możemy zarówno kupić świeże owoce i warzywa – zarówno te z naszego regionu, jak i te pochodzące z zupełnie egzotycznych krajów – jak i napić się pysznej, gorącej kawy, przekąsić mniejszy lub większy posiłek i spędzić czas w uroczym wnętrzu Herbaciarni „Targowa”, gdzie wystrój przypomina raczej stylowe, ociekające przepychem dziewiętnastowieczne salony niż zaadaptowane pomieszczenie żelbetowej hali.

Fanów architektury modernistycznej z pewnością zachwycą tu również piękne przykłady innych budynków wzniesionych w pierwszej połowie XX wieku, takie jak modernistyczny budynek obecnego BZ WBK na rogu Rynku i Placu Solnego, dawny Dom Handlowy Wartheim, czyli obecne Centrum Handlowe Renoma, a także dawna siedziba Prezydium Policji przy dawnej ulicy Schweidnitzer Stadtgraben, czyli obecny gmach Komendy Wojewódzkiej na Podwalu. Co ciekawe, nad jedną z pięciu monumentalnych figur, które możemy zobaczyć wciąż na fasadzie tego budynku, nadal widoczna jest pierwsza litera I z widniejącego tu niegdyś napisu „Polizeipräsidium”. Ciekawy przykład architektury III Rzeszy stanowi również wzniesiony podczas II wojny światowej ogromny budynek obecnego Urzędu Wojewódzkiego, znajdujący się już nieco bliżej Śródmieścia i Placu Grunwaldzkiego, lecz nadal w obrębie Starego Miasta.

Oferta kulturalna – kina, teatry i Opera Wrocławska

Stare Miasto jest zdecydowanie kulturalnym centrum Wrocławia. To tu znajdują się siedziby większości teatrów – między innymi Teatru Polskiego z jego trzema scenami, Wrocławskiego Teatru Współczesnego, słynnego na cały kraj Teatru Komedia czy odnowionego kilka lat temu Teatru Muzycznego Capitol. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani lżejszej rozrywki teatralnej, jak i miłośnicy klasycznych przedstawień opartych na dziełach znanych mistrzów dramatu. W szerokiej ofercie teatrów wrocławskich z pewnością znajdziemy również spektakle łączące w sobie elementy nowoczesnych choreografii i śpiewu czy też nowatorskie show oparte na monologu jednego bohatera.

W okolicy Starego Miasta nie możemy także narzekać na brak kin. Poza typowymi multipleksami zlokalizowanymi choćby w Centrum Handlowym Arkady czy w nowo otwartej galerii Wroclavia, możemy też znaleźć tu siedzibę Dolnośląskiego Centrum Filmowego, do którego z Hotelu Europejskiego będziemy mieli jedynie pięć minut piechotą. Znajduje się ono w jednym z podwórek przy ulicy Piłsudskiego, tuż naprzeciw Teatru Capitol. Jeśli nie znajdziemy w nim interesującego nas filmu lub na spektakl nie będzie już miejsc – jest to dość kameralne kino – wybierzmy się w stronę Rynku. Przy ulicy Kazimierza Wielkiego znajdziemy bowiem ogromny gmach Kina Nowe Horyzonty, w którego aż dziewięciu salach możemy oglądać najnowsze filmy z gatunków nieco bardziej zaangażowanych i artystycznych. Znajdziemy tu jednak nie tylko niszowe produkcje czy oscarowe pokazy, lecz także ofertę specjalnych wydarzeń w rodzaju transmisji lub retransmisji spektakli operowych, baletowych czy teatralnych z teatrów z całego świata. Na ekranie Kina Nowe Horyzonty mamy więc możliwość podziwiać nie tylko gwiazdy kina europejskiego, południowoamerykańskiego czy australijskiego, lecz również solistów moskiewskiego Teatru Bolszoj czy londyńskiej Metropolitan Opera.

A skoro jesteśmy już przy operze – Opera Wrocławska znajduje się zaledwie dziesięć minut pieszo od siedziby Hotelu Europejskiego. Na jej scenie możemy zobaczyć zarówno przedstawienia znane już od wielu dziesiątek lat, takie jak choćby klasyczne dzieła Pucciniego, Verdiego czy Moniuszki, jak i nowoczesne spektakle muzyczno-operowe w wykonaniu największych gwiazd ze świata opery.

Coś dla fanów pysznego jedzenia – najlepsze restauracje w okolicy

Fani pysznego jedzenia również nie powinni narzekać na brak różnorodności w okolicach Starego Miasta. Znajdziemy tu bowiem kuchnię niemal każdego zakątka świata, od Włoch, przez Gruzję, aż po Chiny i inne kraje Azji. Najwięcej znanych i lubianych przez mieszkańców i turystów restauracji znajduje się jednak nie tylko w Rynku, lecz również w okalających go niewielkich uliczkach, a czasem nawet na obrzeżach dzielnicy.

Jeżeli jednak szukamy restauracji, w której skosztujemy tradycyjnych potraw kuchni polskiej w najlepszym wydaniu, nie musimy szukać daleko. Znajdująca się przy ulicy Piłsudskiego 66 Restauracja Galicja znajduje się niemal w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Europejskiego. Serwowane tu dania to tradycyjne potrawy z terenów Galicji, czyli dawnego zaboru austriackiego. Charakterystyczną cechą kuchni galicyjskiej jest łączenie w sobie licznych wpływów, jakie przenikały się na tych ziemiach przez wieki. W menu Restauracji Galicja znajdziemy dania o korzeniach austriackich, ukraińskich, a także żydowskich czy węgierskich. Tradycyjna kuchnia z tego regionu Polski jest bez wątpienia wyjątkowa i zróżnicowana kuchnia, która spełni wymagania nawet najbardziej wymagających podniebień. Czego więc możemy tu oczekiwać? Przede wszystkim szerokiego wyboru wykwintnych mięs – gęsiny i innych rodzajów drobiu, mięsa króliczego czy cielęciny i wołowiny. Coś dla siebie znajdą tu też fani tradycyjnej ukraińskiej solianki, popularnej na wschodnich kresach Polski, a po sycącym posiłku możemy skosztować także deseru w postaci jabłkowego strudla, czekoladowego ciastka czy pucharka lodów z bitą śmietaną i konfiturą.

Jedzenie kuchni galicyjskiej

Osobom poszukującym raczej miejsca, w którym zjemy szybki i smaczny posiłek, na pewno do gustu przypadnie oferta Bistro Station, znajdującego się naprzeciwko Dworca Głównego PKP. Jest to restauracja samoobsługowa, w której samodzielnie nakładamy sobie na talerz wybrane potrawy. Obowiązuje tu jedna cena, a nałożone dania wyceniane są na podstawie ich wagi. Jest to idealna opcja nie tylko dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu, lecz również dla osób, które nie potrafią się zdecydować i chciałyby skosztować zarówno pierogów, jak i dań mięsnych, surówek czy warzyw. Możemy bowiem nałożyć sobie na talerz wszystkiego po trochę – bez ograniczeń!

W zabudowaniach Hotelu Europejskiego funkcjonują także Kawiarnia Europejska i Restauracja Europejska. Skosztujemy tu zarówno tradycyjnych dań kuchni polskiej, jak i bardziej egzotycznych potraw rodem z innych krajów, a posiłek umilą nam wina i inne alkohole z szerokiej karty napojów. Ta utrzymana w wiedeńskim stylu restauracja to wspaniałe miejsce zarówno na rodzinny obiad, spotkanie w interesach czy nawet samodzielny posiłek w wyśmienitym otoczeniu. A po posiłku Kawiarnia Europejska zaserwuje nam jedną z najbardziej wybornych kaw, jakie znajdziemy we Wrocławiu!

Weganin we Wrocławiu – jakie bary i restauracje oferujące wegańskie dania znajdziemy w okolicy Hotelu Europejskiego?

We Wrocławiu, w tym również w okolicy Hotelu Europejskiego, nietrudno będzie nam znaleźć wegańskie restauracje lub bary. Już w samym Rynku, czyli maksymalnie 10 minut spacerem od naszego hotelu, znajdziemy restauracje, które serwują zarówno śniadania – oczywiście w godzinach porannych – jak i typowe dania obiadowe, zupy i desery. Możemy wybierać tu spośród wegańskich kotletów przygotowywanych z różnego rodzaju warzyw, przepysznych jarskich potrawek czy dań mącznych, takich jak pierogi czy naleśniki. W niektórych z nich znajdziemy też nieco bardziej wykwintne dania oraz coraz popularniejsze w ostatnim czasie wegańskie burgery czy hot-dogi.

Vege Burger we Wrocławiu

W okolicy Hotelu Europejskiego zjemy również wegańskie i wegetariańskie burgery, a także wegańską pizzę. Przodują w tym zarówno tradycyjne restauracje, jak i lokale serwujące dania typu street food, czyli pyszne szybkie przekąski idealne na drogę do pracy czy spacer ze znajomymi. Niech jednak nie zwiedzie nas słowo „przekąski” – niektóre burgery czy porcje innych dań są tak duże, że z łatwością się nimi najemy, a nierzadko nawet przejemy.

Jeżeli chodzi za nami coś zupełnie innego, niż proponowane w restauracjach czy barach wegańskie dania i przekąski, możemy udać się do sklepu stacjonarnego Urban Vegan. Znajduje się on tuż przy placu Jana Pawła II, przy ulicy świętego Antoniego, i ma w swojej ofercie… absolutnie wszystko. Wegańskie parówki, pasztety, makarony, sosy, słodkie i słone przekąski, a nawet vege-krewetki czy vege-rybę. Znajdziemy tu także wegańskie suplementy witaminowe, kosmetyki, produkty do prania i sprzątania, a nawet wegańskie przekąski dla zwierząt. Jeżeli więc chcielibyśmy raczej schrupać coś niedużego lub po prostu mamy ochotę na niedostępny nigdzie indziej produkt w wegańskiej wersji, na pewno znajdziemy coś dla siebie w tym pierwszym wrocławskim supermarkecie oferującym wyłącznie wegańskie artykuły.

Co znajdziemy w ofercie trzygwiazdkowego Hotelu Europejskiego we Wrocławiu?

Trzygwiazdkowy Hotel Europejski we Wrocławiu oferuje swoim gościom szereg udogodnień związanych z nawet najkrótszym pobytem. Ten najstarszy z działających w mieście hoteli posiada w swojej ofercie ponad 80 pokoi jedno- i dwuosobowych oraz 12 apartamentów. Wszystkie z nich są klimatyzowane. Ponadto w każdym z pokoi dostępny jest bezpłatny bezprzewodowy Internet, telefon oraz telewizja. Są one również wyposażone w osobne łazienki z prysznicem, w których znajdziemy suszarkę do włosów oraz ręczniki i mini zestaw kosmetyków. Zarówno w pokojach jedno-, jak i dwuosobowych mamy do dyspozycji również niewielki kącik kawowy oraz wygodne łóżka. W pokojach dwuosobowych znajdziemy dwa łóżka, które można bez problemu złączyć i otrzymać większe łóżko dla dwóch osób.

Apartament natomiast jest opcją o podwyższonym standardzie, z której może skorzystać jedna lub dwie osoby. W jego skład wchodzi, podobnie jak w przypadku tradycyjnego pokoju, sypialnia oraz łazienka z kabiną prysznicową. W apartamencie mamy jednak również do dyspozycji pokój dzienny. Każdy z apartamentów wyposażony jest w podwójne łóżko, a przebywający w nim goście mogą korzystać z tych samych udogodnień, co w pozostałych pokojach, czyli bezprzewodowego Internetu, klimatyzacji, telefonu oraz dostępu do telewizji.

Hotel Europejski oferuje jednak swoim klientom nie tylko pokoje gościnne i apartamenty. Jeśli planujemy wydarzenie firmowe, możemy również skorzystać z sali konferencyjnej, mogącej zmieścić aż do 80 osób jednocześnie. Salę tę można również w razie potrzeby podzielić na dwie mniejsze, mieszczące około 35-40 osób. Przy wynajmie sali otrzymujemy również do dyspozycji najnowszy sprzęt multimedialny, odpowiednie nagłośnienie oraz ekrany projekcyjne i flipcharty. Aby zapewnić jak najwyższy komfort korzystania z sali oraz zapewnionego sprzętu, salę można całkowicie zaciemnić. Ponadto hotel posiada również szeroką ofertę obsługi gastronomicznej organizowanych konferencji, nie musimy więc martwić się o przerwy kawowe czy obiadokolacje dla uczestników. Po konsultacji z obsługą hotelu na pewno otrzymamy odpowiednią ofertę, przygotowaną specjalnie dla nas według naszych zaleceń i potrzeb.

Hotel Europejski we Wrocławiu

Lokalizacja Hotelu Europejskiego na mapie miasta i cennik

Cennik Hotelu Europejskiego, zlokalizowanego w samym sercu mapy Wrocławia, dostępny jest między innymi na stronie internetowej hotelu, na której możemy również dokonać rezerwacji wybranego pokoju online. Pokój możemy zarezerwować również telefonicznie. W przypadku rezerwacji indywidualnych, możemy dokonać tego niezależnie od dnia tygodnia i godziny, natomiast w przypadku rezerwacji grupowych lub biznesowych powinniśmy zgłosić się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00. Chęć rezerwacji możemy także zgłosić za pośrednictwem odpowiedniego dla rezerwacji indywidualnych, grupowych lub biznesowych adresu e-mail, który znajdziemy na stronie internetowej. Ceny pokoi jednoosobowych w Hotelu Europejskim zaczynają się już od 228 złotych za noc. Za pokój dwuosobowy z dwoma pojedynczymi łóżkami i możliwością połączenia ich w łoże małżeńskie zapłacimy w najtańszej opcji tylko 20 złotych więcej, czyli 248 złotych. Apartamenty natomiast są dostępne już od 294 złotych za jedną noc. Wynajem sali konferencyjnej kosztuje natomiast, w zależności od tego, czy potrzebujemy całej sali, czy wystarczy nam jedna jej część, od 594 do 999 złotych.

Najtańsze z opcji są zwykle dostępne przy rezerwacji przez stronę internetową Hotelu Europejskiego i oznaczone hasłem Hot Deal. Zarezerwowanie oferty tego rodzaju wymaga zwykle przedpłaty w wysokości całkowitego kosztu pobytu. Przedpłata jest wówczas bezzwrotna, co oznacza, że anulowanie rezerwacji nie wiąże się ze zwrotem kosztów. Warto jednak zdecydować się na oferty tego rodzaju jeśli jesteśmy pewni, że będziemy potrzebowali noclegu we Wrocławiu w określonym terminie. Ceny w takich przypadkach mogą bowiem być nawet o 18% niższe od standardowych. Ponadto w ofertach typu Hot Deal cena zawiera często również śniadanie. Nieco droższe są oferty, w których możemy skorzystać z opcji rezerwacji z możliwością zwrotu kosztów w przypadku anulowania pobytu. Możemy wówczas wybierać między nieco tańszą wersją bez śniadania lub wersją ze śniadaniem w nieznacznie wyższej cenie. Każdorazowo w cenę pobytu wliczone są natomiast wspomniane już udogodnienia takie jak klimatyzacja w pokoju, bezprzewodowy Internet, możliwość korzystania w pokoju z telefonu oraz telewizji, a także ręczniki kąpielowe, suszarka oraz zestaw mini kosmetyków w łazience i dwie butelki wody mineralnej.

Published by: Adriana Siess