Book

10.10.2017


Imprezy we Wrocławiu – Hotel Europejski przedstawia najlepsze kluby, imprezy sportowe, plenerowe i kulturalne na weekend i nie tylko!Imprezy we Wrocławiu z Hotelem Europejskim to temat właściwie niewyczerpany – w Mieście Stu Mostów praktycznie codziennie dzieje się coś godnego uwagi. Są to zarówno taneczne imprezy klubowe, sportowe zmagania, przeglądy form teatralnych, jak i imprezy dedykowane najmłodszym mieszkańcom Wrocławia. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie we Wrocławiu w październiku 2017!

Spis treści:
O.S.T.R na urodzinach klubu Akademia
Gala Muzyki Filmowej
Mała Akademia Cyrkowa
Festiwal Teatralny Dialog
Jarmark Jadwiżański
Ogólnopolski Bieg Seniora

Bebzacze B-Day, czyli O.S.T.R i 30 innych artystów podczas wielkiej imprezy urodzinowej w klubie Akademia we Wrocławiu. Zarezerwuj nocleg w hotelu i pobujaj się w rytmie hip-hopu!

6 października 2017 roku Klub Akademia (dawne Alibi) obchodzi wielkie, muzyczne urodziny. Z tej okazji w ciągu jednej, szalonej nocy odbędą się występy ponad trzydziestu wybitnych artystów sceny hip-hopowej, punkowej, reggae oraz muzyki popularnej. Poza koncertami goście klubu będą mieli szansę obejrzeć pokazy grupy tanecznej Aquarius Queens specjalizującej się twerku, wziąć udział w licznych konkursach i wielu innych atrakcjach. Organizatorzy gwarantują muzykę do rana, pyszne drinki, intensywne doznania muzyczne, sklepik z pamiątkami w postaci płyt i koszulek i wiele atrakcji-niespodzianek. Dlatego rezerwuj nocleg w Hotelu Europejskim i daj się ponieść imprezie w klubie Akademia!

Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 21:00.

 

Koncerty we Wrocławiu na październik 2017

Potwierdzeni artyści:

Kolektyw Bebzacze – grupa didżejska składająca się z PaXona, Antone’a oraz DJa Liquid, czyli trójki niezwykłych muzycznych osobowości, które  wspólnie tworzą zupełnie nowe brzmienia. Odpowiadają również za linię odzieżową sygnowaną marką Bebzacze.

paXon to Daniel Cesar Rengifo Diaz, polski wokalista znany z roli frontmana w reggae-zespole Natural Dread Killaz. Jest także właścicielem Popular Station Studio oraz autorem tekstów, kompozytorem i producentem muzycznym. Posiada niezwykle bogate doświadczenie koncertowe – występował na większości najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, jak Przystanek Woodstock, One Love Sound Fest, finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy też Ostróda Reggae Festiwal. Odpowiedzialny za produkcję muzyki zaprzyjaźnionych artystów, jak np. Mesajah. W październiku 2015 roku wydana została pierwsza solowa płyta PaXona pt. Roots Rap Reggae. Obecnie pełni rolę DJa w projekcie Cleo i Donatan.

Antone – wrocławski raper, który razem z klubem Akademia obchodzić będzie swoje urodziny. W tym roku kończy trzydziesty rok życia, w związku z czym nie obędzie się bez niezwykle intensywnej imprezy. Antone, czyli Dawid Antoniewski, jest również animatorem kultury hip-hopowej oraz organizatorem muzycznych imprez na terenie całego Dolnego Śląska. Antone to właściciel niezależnej wytwórni muzycznej Play More Records, współzałożyciel projektu Bebzacze. Jego kariera muzyczna ruszyła wraz z zajęciem II miejsca na Wrocławskim Przeglądzie Form Muzycznych w 2005 roku.

DJ Liquid – DJ i producent z Wrocławia. Aktywnie zainteresowany muzyką elektroniczną (d’n’b, breakbeat czy house), dzięki czemu dostał wyróżnienie we francuskim konkursie remixerów 2003 roku. Jest także laureatem pierwszego miejsca we wrocławskich DJ Battle 2012 i 2013 roku. Uważany za specjalistę od miksowania muzyki hip-hopowej, R’n’b i nietypowych, zaskakujących utworów.

O.S.T.R – gwiazda wieczoru, czyli Adam Ostrowski, to ikona polskiego hip-hopu. Urodzony w 1980 roku freestylowiec, producent muzyczny i kompozytor, mający za sobą ponad czternaście albumów studyjnych oraz siedem płyt nagranych we wspópracy z innymi czołowymi postaciami polskiej sceny hip-hopowej. Znany z konsekwentnego podążania w obranym kierunku artystycznym. Zapoczątkował fuzję muzyki instrumentalnej i hip-hopowych brzmień, co szczególnie dominuje podczas jego tras koncertowych – O.S.T.R bardzo często zaprasza do współpracy różnego rodzaju orkiestry. Adam Ostrowski pochodzi z muzycznej rodziny. Urodził się i wychował w Łodzi, gdzie początkiem jego kariery były grupy hip-hopowe LWC oraz Obóz T.A, jednak szybko zasłynął jako solowy król freestyle’u. Podczas występu w łódzkim klubie Prokadencja zwrócił na siebie uwagę wytwórni Asfalt Records. Wydał wówczas swój debiutancki album i związał się z wytwórnią aż do dziś.

MiloMailo – raper znany z wrocławskich scen. W 2012 roku wydał swoją debiutancką płytę pt. Kamień Milowy, gdzie porusza tematy związane z ludzką egzystencją w wielowymiarowym, trudnym i złożonym świecie. Na swój krążek zaprosił takich artystów, jak Mesajah, paXon, One Men Army czy Yanaz.

OBW – Ozdobieni Blizn Wzorem, czyli młodzi twórcy hip-hopowi odpowiedzialni za powstanie krążka Poezja Donośna Mixtape.

Mc Żóljano/Yanaz – Mc Żóljano to after ego Yanaza z Natural Dread Killaz, które zajmuje się
translacją sylabiczną słynnych utworów hip-hopowych. Jego przeróbka nagrania wykonanego przez WWO i Soundkail pt. Nie Bój Się Zmiany Na Lepsze, która w wersji Mc Żóljano brzmiała Nie Bój Się Plamy Na Swetrze wywołała ogromne kontrowersje na polskiej scenie muzycznej.

Ponadto podczas imprezy na scenie klubu Akademia wystąpią także:
Rogal Salut Sound,
Ola Turoń,
Inkaust,
Sigma NGWM i Dawid Vally,
Motyv Squad 9liter,
Jaraj Label,
Draggy,
KnurGang,
StyluKontrast,
OneMan SevenOne,
Tun Up Sound,
RAGGAzzo (Maciej Raga Jarlem),
i wielu innych!

Ceny biletów:

Bilety w pierwszej puli (dostępne do wyczerpania zapasów): 40 zł
Najpóźniejszym terminem zakupu biletu jest 6 października 2017 roku – godzina 16:00.

Charytatywna impreza we Wrocławiu, na której nie może Cię zabraknąć: zarezerwuj nocleg w hotelu i spędź weekend na Gali Muzyki Filmowej!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów, który obchodzony jest corocznie w październiku, zorganizowany zostanie koncert charytatywny pod przewodnictwem Narodowego Forum Muzyki. Celem imprezy jest poszerzanie świadomości społecznej na temat zasad funkcjonowania i kondycji współczesnych hospicjów – zarówno stacjonarnych, jak i domowych. Nie zabraknie również zbiórki środków finansowanych, które przeznaczone zostaną na usprawnienie codziennego funkcjonowania pacjentów. To wspaniała okazja aby wynająć pokój w hotelu we Wrocławiu i wziąć udział w wydarzeniu!

Gala uświetniona zostanie występem orkiestry symfonicznej z Narodowego Forum Muzyki prowadzonej przez dyrygenta Przemysława Neumanna, dyrektora Filharmonii Opolskiej. Uczestnicy imprezy będą mieli szansę usłyszeć kultową muzykę z filmów takich, jak Park Jurajski, Opowieści z Narnii, Gladiator czy Władca Pierścieni.

W planie jest również dobroczynna aukcja prowadzona przez redaktora Radio Wrocław, Marka Obszarnego.

Bilety sprzedawane będą w formie dobroczynnych cegiełek – ich suma przeznaczona zostanie na dofinansowanie zakupu różnorodnego sprzętu przydatnego w codziennym funkcjonowaniu na terenie hospicjum. Są to głównie materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu, odpowiednie lekarstwa czy opatrunki.

Gala rozpocznie się 7 października o godzinie 19:00 w narodowym Forum Muzyki przy placu Wolności 1.

Gala Muzyki Filmowej we Wrocławiu to szansa by usłyszeć utwory z Gwiezdnych Wojen

Wykupiłeś rodzinny nocleg w hotelu? Koniecznie wybierz się na warsztatową imprezę dla dzieci we Wrocławiu!

Wrocław to miasto pełne atrakcji dla najmłodszych. Jedną z nich z pewnością jest impreza edukacyjno-warsztatowa w postaci Małej Akademii Cyrkowej przeznaczonej dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Na uczestników czekają wiedza i praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnego cyrku. Adepci sztuki scenicznej podejmą takie treści programowe, jak akrobatyka, chodzenie po linie i na szczudłach, żonglerka, ekwilibrystyka, tworzenie własnych układów choreograficznych oraz etiud teatralno-cyrkowych.

Zajęcia będą łączyć dobrą zabawę oraz szlifowanie praktycznych umiejętności. Wyszkoleni animatorzy przekażą swoją wiedzę przy wykorzystaniu technik warsztatowych w postaci gier i zabaw teatralnych oraz podstaw akrobatyki partnerskiej. Wykorzystane zostaną liczne sprzęty nierozłącznie związane z cyrkowym kunsztem: liny, monocykle, chusty, trapez, poi, maczugi, piłki, flowerstick i wiele innych przydatnych przedmiotów.

Zajęcia odbędą się na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym, dopasowanym do umiejętności całej grupy. Prowadzący to Marta Kuczyńska oraz Jacek Timingeriu.

Koszt uczestnictwa w Małej Akademii Cyrkowej wynosi 80 złotych za miesiąc. Zajęcia odbywają się od 3 października do 15 czerwca w każdy wtorek od 16:30 do 17:45 w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA.

Festiwal Teatralny Dialog – impreza kulturalna we Wrocławiu, której nie można przegapić. Zarezerwuj nocleg i weź udział w teatralnym wydarzeniu miesiąca!

W okresie od 14 do 21 października odbędzie się 9. Festiwal Teatralny Dialog, który stanowi przegląd najważniejszych form teatralnych na kontynencie europejskim. Tradycyjnie odbywa się w trybie biennale (czyli w lata nieparzyste) i obejmuje pełny tydzień od poniedziałku do niedzieli. Codziennie prezentowane są wówczas dwa spektakle – polski i zagraniczny, po których uczestnicy festiwalu biorą udział w dyskusji panelowej dotyczącej przedstawień.

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2001 roku i zainicjowana została przez Krystynę Meissner. Ideą imprezy było umożliwienie dialogu pomiędzy artystami teatralnymi z całej Europy – danie im podstawy do skonfrontowania języka, stylu, estetyk, motywów, tematów przewodnich i spojrzeń na ówczesny teatr.

Codziennie prezentowane były dwa nawiązujące do siebie spektakle. Część wspólną stanowiły zwykle temat, estetyka czy też rodzaj scenicznego eksperymentu. Z czasem festiwal przestał być jedynie przeglądem różnorodnej tematyki teatralnej, a stał się platformą do opowiadania o najistotniejszych zagadnieniach współczesnego świata z perspektywy artystów przesiąkniętych różnymi kulturami i odmienną obyczajowością. Na przestrzeni lat na scenach Dialogu próbowano odpowiedzieć na wiele pytań egzystencjalnych z rodzaju “kim jestem?”, “czego się boję”, “czemu powinienem się przeciwstawić?”. Festiwal udowadniał, że teatr stanowi niezwykle istotny aspekt debaty publicznej.

Podczas tegorocznego Dialogu przewidzianych zostało wiele spektakli poruszających bardzo ważne zagadnienia społeczno-kulturalne. Oto niektóre z przedstawień:

MDLSX

One-man-show w wykonaniu Silvii Calderoni. Performance opiera się o indywidualne doświadczenia aktorki i stara się odpowiedzieć na jedno, metaforyczne pytanie – “Jesteś dziewczynką czy chłopcem?”. Spektakl dotyka newralgicznych kwestii wolności, tożsamości i seksualności – pojawia się pytanie, czy człowiek musi dokonywać wyboru konkretnej płci, czy nie może “po prostu być?”
Kraj: Włochy
Reżyseria: Enrico Casagrande, Daniela Nicolo
Czas trwania: 80 minut
Terminy spektakli:
17.10 (wtorek) o 19:40,
18.10 (środa) o 19:30.
Miejsce: Teatr Polski – Scena na Świebodzkim
Ceny biletów:
– 35 zł
– 50 zł

Hymn do miłości

Spektakl o sile, jaką daje poczucie wspólnoty, kondycji współczesnej Europy oraz postępującj ksenofobii. Przedstawienie skonstruowane jest na podstawie tradycji chóru a całość performance’u wyraża się we wznoszonej do siebie nawzajem pieśni wzywającej do zjednoczenia.
Kraj: Polska
Reżyseria: Marta Górnicka
Czas trwania: 50 minut
Terminy spektakli:
19.10 (czwartek) o 19:00
Miejsce: Wrocławski Teatr Współczesny – Duża Scena
Ceny biletów:
– 35 zł
– 50 zł

Kings of War

Inspiracją dla spektaklu są kroniki historyczne pióra Shakespeare’a – Henryk V, Henryk VI oraz Ryszard III. Reżyser parafrazuje te dzieła kultury, przedstawiając widzom opowieść o zdegenerowanej polityce współczesnego świata, w którym przywódcy prześcigają się z podejmowaniem najróżniejszych strategii władzy. To historia o przemocy, aparatach nacisku i prowokacjach, które dzielą rządzonych i rządzących.
Kraj: Holandia
Reżyseria: Ivo van Hove
Czas trwania: 270 minut
Terminy spektakli:
20.10 (piątek) o 19:00
21.10 (sobota) o 19:00
Miejsce: TVP Wrocław – Studio S-1
Ceny biletów:
– 35 zł
– 50 zł

Szukasz imprezy plenerowej na Dolnym Śląsku? Nocuj w Hotelu Europejskim i odwiedź Jarmark Jadwiżański we Wrocławiu!

Jeśli szukasz ciekawej imprezy plenerowej, sprawdź ofertę Centrum Kultury Zamek! Już w niedzielę 1 października o godzinie 12:00 rozpocznie się tradycyjny Jarmark Jadwiżański. Wydarzenie upamiętnia postać Jadwigi Śląskiej, żony Henryka Brodatego, która stanowi część żywej historii leśnickiego zamku.

Jarmark Jadwiżański to jedna z największych imprez poświęconych tradycji średniowiecznej we Wrocławiu. Dzięki stałej obecności bractw rycerskich miejsce to stanowi żywy przykład pielęgnowania kultury wieków średnich. W programie przewidziane są pokazy walki bronią białą, mediewistyczne konkursy i warsztaty rzemieślnicze. Ponadto ku uciesze uczestników imprezy wokół przemieszczać się będą liczni kuglarze, sztukmistrze i wędrowni artyści. Swoje stoiska usługowo-handlowe zaprezentują także reprezentanci dawnych rzemiosł, jak złotnicy, bednarze czy tkacze. Nie zabraknie miodu z własnych pasiek i piwa wzorowanego na średniowiecznych browarach.
Odwiedzających czekają także liczne, utrzymane w historycznej konwencji pokazy teatralne czy też występy zespołów pieśni i tańca ludowego i dawnego.

Jarmark to niezwykła okazja by rozbudzić szerokopłaszczyznowe zainteresowanie wiekami średnimi i poczuć klimat prawdziwego ryneczku sprzed ośmiuset lat – wraz z jego gwarem, szczękiem metalu i wonią świeżo zebranego miodu. To również okazja, by tradycyjnym mediewistycznym rzemiosłem zainteresować najmłodszych uczestników imprezy plenerowej. Dzieci z pewnością docenią widok rycerskich turniejów i pełne magii spektakle artystów wzorujących się na tradycyjnych średniowiecznych przedstawieniach.

Wstęp na jarmark jest bezpłatny. W tym okresie dzieje się wiele interesujących wydarzeń kulturalnych – z tego powodu szczególnie warto zarezerwować nocleg w Hotelu Europejskim!

Hotel Europejski przedstawia biegową imprezę sportową dla babci i dziadka, czyli ogólnopolski Bieg Seniora we Wrocławiu.

Od 15 września do 13 października 2017 roku odbywa się impreza dedykowana wszystkim najstarszym mieszkańcom Wrocławia, czyli Dni Seniora. Jest to ciąg wydarzeń zorganizowanych specjalnie z myślą o aktywizacji i dobrej zabawie przeznaczonej nie tylko dla osób w podeszłym wieku, ale i innych grup wiekowych. Ideą imprezy jest jednoczenie zaangażowania seniorów, a także młodzieży w postaci wolontariuszy i organizatorów, co przekłada się na udaną współpracę pełną ciekawych koncepcji.

Corocznie obchody Święta Seniora przyciągają kilkanaście tysięcy seniorów z terenów Dolnego Śląska i całej Polski. W ubiegłym roku zorganizowanych zostało niemalże 140 najróżniejszych wydarzeń społeczno-kulturalnych. W tym roku również nie zabraknie ciekawych punktów programu. Na uczestników święta czekają różne atrakcje, między innymi:
– Targi Senioralne,
– konkursy z nagrodami – dla małżeństw “Najdłużej razem”, dla bliźniąt – “jak dwie krople wody”, czy też konkursy fotograficzne, literackie i inne,
– Festiwal Filmowy Si Senior,
– Akademia Zdrowia Seniora oferująca bezpłatne badania zdrowotne,
– Przegląd Kapel Ludowych i zespołów folklorystycznych,
– Przegląd Chórów,
– Przegląd Kabaretowy.

Dni Seniora we Wrocławiu - impreza dla emerytów i nie tylko!

Święto rozpocznie się tradycyjnym Marszem Kapeluszy, którego punktem kulminacyjnym jest bicie Kapeluszowego Rekordu Wrocławia. Zeszłoroczny marsz zgromadził aż 1300 osób, z których każda miała na sobie oryginalne nakrycie głowy.

Jedną z czołowych atrakcji Święta Seniora jest także specjalnie przygotowana Seniorada, czyli olimpiada sportowa zakładająca 10 różnych konkurencji sportowych. Jedną z nich jest Ogólnopolski Bieg Seniora organizowany na terenie Parku Zachodniego. Osoby starsze z całej Polski mają wówczas szansę spotkać się w przyjemnych okolicznościach i wspólnie przebiec dystans pięciu kilometrów. Bieg rozpoczyna się 7 października o godzinie 11:00. Nie obowiązuje żadna opłata za wstęp.

Published by: Adriana Siess