Book

01.09.2017


Koncerty we Wrocławiu z Hotelem Europejskim: zobacz, kto wystąpi i poznaj ceny biletów na jesienne koncerty 2017Koncerty we Wrocławiu z Hotelem Europejskim, czyli rozkładówka najciekawszych wydarzeń 2017 roku! Występy muzyczne we Wrocławiu cieszą się ogromną popularnością zarówno miejscowych, jak i turystów, którzy licznie przyjeżdżają na organizowane tu koncerty. Wrocławska scena występów na żywo zawsze ma coś do zaoferowania dla fanów najróżniejszych brzmień – coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy klasycznego rocka, wielbiciele jazzu jak i amatorzy muzyki instrumentalnej z ulubionych filmów. Sprawdź, kto zagra koncert we Wrocławiu w najbliższym czasie!

Spis treści:
Festiwal wROCK for Freedom
Kayah i Bregović
Jazzpospolita
Percival Wild Hunt LIVE
Maryla Rodowicz w Hali Stulecia

Wrzesień z festiwalem wROCK for Freedom – Hotel Europejski rekomenduje niezapomniane koncerty rockowe na zakończenie wakacji 2017 we Wrocławiu!

Ostatni weekend wakacji to czas zarezerwowany na muzyczne pożegnanie z błogim czasem wolnym. Dlatego w tym roku tradycyjnie odbędzie się festiwal wROCK for Freedom – Legendy Rocka, będący uhonorowaniem istotnej roli artystów w wyrażaniu oporu wobec ustroju totalitarnego. Koncerty odbędą się w miejscu o historycznej i sentymentalnej wartości – w zajezdni autobusowej przy ulicy Grabiszyńskiej, gdzie w sierpniu 1980 roku powstawała dolnośląska Solidarność. Już dziś zarezerwuj nocleg we Wrocławiu, aby wziąć udział w tym niezapomnianym muzycznym wydarzeniu!

Centrum Historii Zajezdnia co roku gości niezwykłych muzyków, na których koncerty ściągają liczne tłumy – zarówno wrocławian, jak i przyjezdnych. Do tej pory w budynku Zajezdni występowały gwiazdy pokroju zespołów takich, jak: TSA, Lady Pank, Hunter, Sabaton, Dżem czy Republika.

Koncert Organka

Fot. Paweł Siwak / koncertomania.pl

Koncerty 1 września 2017 roku – godzina 17.00

Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184

Ørganek – zespół założony przez Tomasza Organka, polskiego muzyka i kompozytora urodzonego w 1976 roku. Organek to autor tekstów i wykonawca znany z działalności w zespole SOFA. Z zespołem Ørganek artysta wydał dwie płyty – Głupi oraz Czarną Madonnę, z których obie pokryły się sprzedażowym złotem. Muzyka tworzona przez zespół klasyfikowana jest jako rock alternatywny. Pozostały skład formacji tworzą perkusista Robert Markiewicz, klawiszowiec Tomasz Lewandowski oraz grający na basie Adam Staszewski. Największym przebojem kapeli jest utwór Głupi ja. Ørganek jest tegorocznym laureatem Fryderyków w kategorii Album roku oraz Utwór roku przyznawanych dla najlepszych wykonawców muzyki rockowej.

Riverside – polski zespół wykonujący muzykę klasyfikowaną jako pogranicze metalu progresywnego oraz rocka. Formacja powstała w 2001 roku z inicjatywy basisty i wokalisty Mariusza Dudy, perkusisty Piotra Kozieradzkiego, klawiszowca Jacka Mielnickiego oraz zmarłego w 2016 roku gitarzysty Piotra Grudzińskiego. Zespół znany jest również na zagranicznych muzycznych scenach – popularność zyskał na listach przebojów w Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Holandii czy Finlandii. Pierwszą płytą Riverside był wydany w 2003 roku album Out of Myself. Do tej pory formacja wypuściła na światło dziennie łącznie sześć krążków studyjnych. Tworzone przez Mateusza Dudę teksty zespołu traktują najczęściej o zaburzeniach psychicznych, miłości czy konfliktach wewnętrznych.

Fisz Emade Tworzywo – polski duet braci Piotra “Emade” i Bartosza “Fisza” Waglewskich, wykonujący szeroko pojętą muzykę hip-hopową. Fisz Emade w swoich utworach szeroko inspirują się wpływami gatunków pokroju jazzu, funku czy downtempo. Nieobce im są także wpływy muzyki elektronicznej. Odpowiedzialny za teksty i wokal Fisz oraz producent muzyczny Emade wspólnie doczekali się pięciu albumów studyjnych, z których dwa ostatnie – Mamut (2014) i Drony (2016) zyskały status złotych płyt. Ta pierwsza dodatkowo może poszczycić się wygraniem Fryderyka 2015 w kategorii Album roku – elektronika/indie/alternatywa.

Koncerty 2 września 2017 roku – godzina 17.00

Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184

Lech Janerka – rockowa legenda z samego Wrocławia – kompozytor, basista oraz autor tekstów. W roku 1979 założył zespół Klaus Mitffoch, którego debiutancka płyta o tym samym tytule uważana jest za jedno z najistotniejszych dokonań na scenie polskiej muzyki rockowej. Po przygodzie z zespołem Janerka rozpoczął karierę solową, posiłkując się jedynie talentem żony, która do dziś gra przy jego boku na przetwarzanej elektronicznie wiolonczeli. Lech Janerka jest wielokrotnym laureatem Fryderyków w tak prestiżowych kategoriach, jak Płyta roku czy Kompozytor roku. Teksty artysty zwykle odnoszą się do poczucia indywidualnej walki jednostki z otaczającym ją światem. W warstwie stylistycznej swoich tekstów muzyk często sięga do najróżniejszych zabaw słownych, jak aliteracje czy neologizmy.

Ten Years After – jedna z wiodących brytyjskich formacji grających blues rocka. Szczyt jej popularności przypadał na przełom lat 60. i 70. XX wieku. Zespół powstał w roku 1967 i od tego czasu wydał 11 albumów studyjnych i 5 krążków koncertowych. Przełomowym momentem dla kariery muzyków z Ten Years After był występ na pierwszym, oryginalnym Festiwalu Woodstock w 1969 roku, gdzie zmarły w 2013 roku gitarzysta Alvin Lee zyskał miano Króla Szybkości dzięki swoim występom. Największym przebojem formacji jest singiel Love Like a Man.

The Stones – angielski zespół uważany za najlepszą na świecie formację grającą najsłynniejsze hity The Rolling Stones. Wszystko odbywa się z niezwykłą dbałością o oryginalne aranżacje muzyczne i brzmienie oraz rekwizyty w postaci strojów, instrumentów czy dekoracji z epoki prawdziwych gigantów rocka.

Aby należycie uczcić koniec wakacji, już teraz zarezerwuj pokój w hotelu na pierwsze wrześniowe wieczory!

Ceny biletów na koncerty “wRock for Freedom – Legendy Rocka” we Wrocławiu:

bilety jednodniowe:
przedsprzedaż – 40 zł
w dniu koncertu – 50 zł

miejsca siedzące:
przedsprzedaż – 60 zł
w dniu koncertu – 70 zł

karnety dwudniowe:
przedsprzedaż – 60 zł
w dniu koncertu – 70 zł

miejsca siedzące:
przedsprzedaż – 80 zł
w dniu koncertu – 90 zł

Wielki powrót bałkańskich rytmów, czyli Kayah i Goran Bregović na wspólnym koncercie we Wrocławiu. Rezerwuj nocleg w hotelu i przeżyj niezapomnianą muzyczną ucztę!

Koncert we Wrocławiu, na który czekałeś! Po 17 latach przerwy we wspólnej działalności muzycznej Kayah i Goran Bregović ponownie wrócą na sceny największych miast w Polsce, aby zagrać kultowy repertuar z płyty pt. Kayah i Bregović. Pojawią się w Łodzi, Gdyni, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Warszawie oraz na koncercie we Wrocławiu, który odbędzie się w Hali Orbita przy ulicy Wejherowskiej 34. Występ przewidziany jest na 19 września 2017 roku na godzinę 20:00.

Kayah i Bregović to dla historii polskiej muzyki płyta właściwie legendarna. Krążek wydany został 12 kwietnia 1999 roku i sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, uzyskując jednocześnie status diamentowej płyty. W ten sposób stał się jednym z największych sukcesów artystyczno-komercyjnych przypadających na lata 90. XX wieku. Album zdobył także wiele nagród muzycznych, spośród których prym wiodą trzy laury Fryderyka oraz 4 statuetki Superjedynki. Muzycznie łączy on współczesny polski pop oraz elementy bałkańskiego folkloru i brzmienia związane z rodzimą ludową tradycją. Pojawiają się także motywy muzyki góralskiej, cygańskiej, biesiadnej czy melodii kolędowej. Autorką tekstów jest Kayah, natomiast produkcją muzyczną zajął się Goran Bregović. Poza Polską krążek wydany został w jedenastu innych krajach europejskich, między innymi we Włoszech (rekordowy nakład), Hiszpanii, Francji, Słowenii, Czechach, Chorwacji czy Grecji.

Największymi hitami albumu okazały się utwory Śpij kochanie, śpij (który wydano również w formie teledysku zawierającego fragmenty filmu Operacja Samum) oraz Prawy do lewego, który po wydaniu gościł na ustach większości biesiadujących Polaków.

Goran Bregović i Kayah ponownie połączą swoje siły, aby zaprezentować fanom wciąż współczesne i cieszące się ogromną popularnością utwory. Dowodem na stale żywe zainteresowanie publiczności skoczną muzyką duetu jest reakcja tłumów na gościnny występ Kayah podczas zeszłorocznego koncertu Gorana i jego formacji Wedding and Funeral Band. Jeśli chcesz brać udział w tych niezapomnianych muzycznych wydarzeniach, koniecznie już teraz zarezerwuj pokój w Hotelu Europejskim!

Koncert Kayah

fot. Paweł Siwak / koncertomania.pl

Ceny biletów na koncert Kayah i Bregovića we Wrocławiu:

  1. Miejsca siedzące – balkony: 169 złotych
  2. Miejsca stojące – płyta: 149 złotych

Otwarcie bramek: 18:00
Start koncertu: 20:00

Jazzowe koncerty w samym sercu miasta, czyli bilety na występ zespołu Jazzpospolita we Wrocławiu już w sprzedaży! Nie zapomnij zarezerwować noclegu!

Koncerty we Wrocławiu zaskakują swoją oprawą sceniczną. Jazzpospolita to zespół założony w roku 2008, który szybko zyskał miano “jednego z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie muzycznej”. Formacja łączy brzmienia muzyczne wielu gatunków: nu-jazzu, post-rocka czy psychodeli, dzięki czemu przez lata udało jej się wypracować własne, niezwykle oryginalne brzmienie.

Zespół powstał z inicjatywy Stefana Nowakowskiego (bas) oraz Wojtka Oleksiaka (perkusja). Do grupy szybko dołączyli również Michał Przerwa-Tetmajer (gitara elektryczna) oraz Michał Załęski (instrumenty klawiszowe). Debiutancka EPka zespołu wydana została w 2009 roku i nosiła tytuł Polished Jazz. Kontrakt płytowy zawarty z wytwórnią Ampersand Records przyniósł zespołowi pierwszy album studyjny zatytułowany Almost Splendid.

Zespół zagrał ponad 300 koncertów, które swoim zasięgiem obejmowały zarówno Polskę, jak i Europę – muzycy dali się poznać między innymi fanom z Anglii, Niemczech, Rosji, Szwecji, Danii, Bułgarii, Czechach czy Ukrainy. Odbyli również trwającą dwa tygodnie trasę koncertową po Chinach, gdzie Jazzpospolita zaliczyła występ na festiwalach formatu Beijing Nine Gates czy Shenzhen Oct Loft.

Specyfiką formacji jest muzyka łącząca jazzową harmonię, rockowe brzmienia oraz niezwykłą, klubową energię, dzięki czemu zespół stale zyskuje nowych popleczników z różnych kręgów muzycznych. Jazzpospolita z powodzeniem występuje zarówno na klubowych koncertach, popowo-rockowych eventach (Open’er, Męskie Granie) czy też poważnych festiwalach jazzowych (jak London Jazz Festival i Copenhagen Jazz Festival).

Koncert zespołu Jazzpospolita odbędzie się 20 września 2017 roku o 20:30 w Vertigo Jazz Club przy ulicy Oławskiej 13 we Wrocławiu.

Ceny biletów na koncert Jazzpospolitej we Wrocławiu:

I pula biletów: 30 złotych,
II pula biletów: 50 złotych,
III pula biletów: 80 złotych.

Słowiańskie motywy w niezwykłym spektaklu muzycznym – koncert Percival Wild Hunt Live we Wrocławiu! Idealna okazja na wieczorne wyjście z hotelu!

Polski zespół folkmetalowy Percival powraca z niezwykłym widowiskiem muzycznym! Formacja szeroko znana wśród miłośników słowiańskiej kultury i mitologii powraca na scenę, aby zaprezentować ścieżkę dźwiękową do legendarnej gry komputerowej Wiedźmin III: Dziki Gon, której jest oficjalnym współtwórcą.

Grupa Percival ma na koncie kariery muzycznej koncerty w takich miejscach, jak Szwecja czy Serbia oraz fankluby powstałe w Brazylii czy Chinach. Zespół może się poszczycić współtworzeniem muzyki nie tylko do najnowszej części gry Wiedźmin, ale i do hiphopowej płyty Donatana pt. Równonoc.

Podczas uroczystego koncertu Wild Hunt Live zespół wykona utwory, które stworzył specjalnie dla podkreślenia słowiańskiego klimatu gry Wiedźmin III. W większości będzie to muzyka w oryginalnej, niezmienionej wersji, która wybrzmi jeszcze efektywniej wspierana o stworzone specjalnie na potrzebę występu projekcje multimedialne. Widzowie będą mieli szansę zobaczyć zarówno filmy pochodzące bezpośrednio z gry, jak i nigdy wcześniej niepublikowane materiały video związane z niezwykłym światem Wiedźmina. Całość uświetniona zostanie przez odpowiednio dobrane oświetlenie a także popisy taneczno-akrobatyczne formacji teatralnej Avatar, która słynie z występów w Dubaju, Rumunii czy też na stadionach Euro 2012. Nie zabraknie także klimatycznych strojów oraz scenografii przywodzącej na myśl magiczne i tajemnicze lokacje z gry.

Widowisko muzyczne Wild Hunt Live zdobyło ogromną liczbę pozytywnych recenzji, a duża część oglądających zdecydowała się na powtórne przybycie na koncert. Przedstawienie stanowi niezwykłą okazję do zagłębienia się w świat słowiańskich dźwięków i motywów, przeżycia muzycznej przygody duchowej oraz przyjrzenia się niesamowitym strojom i scenografii. Koncert to istna gratka dla każdego, kto uważa się za miłośnika fantastyki, folku, i Wiedźmina – bądź zwyczajnie lubi widowiska łączące nietypową muzykę, taniec oraz teatr najwyższych lotów.

Koncert Percival Wild Hunt LIVE

fot. Paweł Siwak / koncertomania.pl

Ceny biletów na koncert Percivala Wild Hunt Live we Wrocławiu

Koncert odbędzie się w piątek, 6 października 2017 roku o godzinie 20:00. Widowisko ma miejsce w Centrum Koncertowym A2 przy ulicy Góralskiej 5 we Wrocławiu.

Ceny biletów:

  1. do 15.09.2017 – 60 złotych,
  2. przedsprzedaż – 70 złotych,
  3. w dniu koncertu – 90 złotych.

Hotel Europejski poleca: Diva Tour, czyli legendarna Maryla Rodowicz na koncercie w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Połowa listopada przyniesie niezwykły koncert prawdziwej Divy polskiej sceny muzycznej – legendarnej Maryli Rodowicz. W ramach Finałowej Trasy Koncertowej 2017/2018 Maryla Rodowicz DIVA TOUR odbędą się 24 występy, podczas których artystka zaprezentuje zarówno największe, ponadczasowe hity, jak i utwory promujące najnowszy album piosenkarki, którego oficjalna premiera odbędzie się 15 września 2017 roku. Na krążku poza legendarną Rodowicz usłyszymy także frontmana Wilków, Roberta Gawlińskiego oraz Kayah.

Diva Tour to nie tylko zwykły koncert – podniosłość tego muzycznego wydarzenia podkreślą wyjątkowe, multimedialne efekty specjalne, oryginalna i efektowna scenografia teatralna, a także goście specjalni w postaci czołowych gwiazd polskiej muzyki.

Maryla Rodowicz to niezwykle popularna artystka, której talent doceniają kolejne pokolenia Polaków. Piosenkarka to charyzmatyczna postać sceniczna – jej występy nieodmiennie przyciągają tłumy fanów, którzy doceniają zjawiskową choreografię i bliski, intensywny kontakt z artystką. Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby choć części jej dorobku – ponadczasowe przeboje w postaci Sing-Sing, Remedium czy Małgośki zaśpiewać potrafi niemal każdy. Rodowicz nagrała około dwa tysiące piosenek, ponad dwadzieścia płyt w ojczystym języku oraz kilka zagranicznych (między innymi angielską, czeską, niemiecką czy rosyjską). Jej płyty sprzedano łącznie w nakładzie około 15 milionów sztuk na całym świecie. Maryla Rodowicz uhonorowana została wieloma nagrodami muzycznymi, uzyskała także Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski oraz tytuł Człowieka Roku 2012 na Ukrainie.

Maryla Rodowicz zasłynęła także jako aktorka – wystąpiła w kilku filmach pełnometrażowych, serialach (między innymi Rodzina zastępcza czy Niania), a także udzieliła swojego głosu w formie dubbingu do filmu animowanego Prawdziwa historia kota w butach.

Ceny biletów na koncert Maryli Rodowicz Diva Tour we Wrocławiu

Koncert artystki odbędzie się 12 listopada 2017 roku o godzinie 19:00 w Hali Stulecia we Wrocławiu, która znajduje się przy ulicy Wystawowej 1.

Ceny biletów:

  1. Strefa 1 (VIP): 160 złotych,
  2. Strefa 2: 130 złotych,
  3. Strefa 3: 95 złotych,
  4. Strefa 4 (ograniczona widoczność): 70 złotych.

Bilety do strefy VIP obejmują także drukowany program “Maryla Rodowicz DIVA Tour Finałowa Trasa Koncertowa”, który zawiera autoryzowany wywiad z artystką, unikatowe zdjęcia oraz ciekawostki z produkcji trasy koncertowej Maryli. Program można uzyskać w dniu koncertu na stoisku organizatora koncertu. Wydawanie dodatku odbywa się za okazaniem ważnego biletu na koncert.

Published by: Adriana Siess