Book

24.04.2017


Majówka 2017 we Wrocławiu z Hotelem Europejskim: zobacz, kto zagra koncert na 3-Majówce! Część 1.Koncerty 3-Majówki we Wrocławiu: kto i kiedy zagra? Przygotuj się na koncerty z Hotelem Europejskim we Wrocławiu!

1 maja – Koncert Gwiazd 3-Majówki we Wrocławiu

godzina 17.00, Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

The Cranberries – gwiazda wieczoru 3-Majówki we Wrocławiu!

The Cranberies - Majówka Wrocław 2017

Założony w 1989 roku irlandzki zespół rockowy. Powstał w Limerick, mieście położonym około 200 kilometrów od Dublina. Założyło go dwóch nastoletnich braci, Noel i Mike Hoganowie wraz z ich znajomym, Fergalem Lawlerem. Początkowo zespół nazywał się The Cranberry Saw Us, ale nazwa została skrócona do obecnej, kiedy grupa sprzedała pierwsze 300 kopii swojego demo. Pierwszym wokalistą był Niall Quinn, jednak szybko zrezygnował z uczestnictwa w kapeli, co zaowocowało otwarciem przesłuchań na nowy wokal. Wygrała charyzmatyczna Dolores O’Riordan, której głos stanowi obecnie prawdziwą wizytówkę The Cranberries. Debiutancka płyta zespołu wydana została w 1993 roku i nosiła tytuł Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?. Promowana była przez dwa single – Dreams i Linger, jednak ani album, ani kawałki nie wzbudziły większego entuzjazmu mediów. Swoją wartość zespół udowodnił podczas licznych koncertowych tournee – na występach The Cranberries niejednokrotnie wywoływali większe emocje niż gwiazdy wieczoru, co natychmiast poskutkowało wybiciem się na amerykańskich i brytyjskich listach przebojów.
Najsłynniejszy utwór zespołu, Zombie, pochodzi z drugiej płyty muzyków zatytułowanej No Need to Argue. Do 2004 roku zespół wydał jeszcze trzy kolejne płyty, wystąpił jako support The Rolling Stones i wygrał nagrodę dla najlepiej sprzedającego się zespołu zagranicznego na Tajwanie. Po tym roku członkowie formacji ogłosili, że na jakiś czas zajmą się karierami solowymi. Dolores O’Riordan zaśpiewała pieśń Ave Maria w filmie Pasja i wydała dwie solowe płyty. Następnie The Canberries ogłosili przerwę w działalności. Wrócili na scenę 25 sierpnia 2009 roku. Koncert podczas wrocławskiej majówki, 1 maja 2017 na Pergoli, będzie już czwartą wizytą zespołu w Polsce.

Jeśli szykujesz się na koncert Cranberries, koniecznie zarezerwuj wygodny nocleg we Wrocławiu – np. w Hotelu Europejskim!

Enter Shikari – mocne uderzenie na pierwszy dzień koncertów weekendu majowego we Wrocławiu!

Enter Shakiri - Majówka Wrocław 2017

Brytyjski zespół założony w 1999 roku przez Chrisa Battena (bas), Rou Reynoldsa (wokal, instrumenty klawiszowe) i Roba Rolfe’a (perkusja) do 2003 roku znany pod nazwą Hybrid. Trudno powiedzieć, jaki rodzaj muzyki wykonuje Enter Shikari – ze względu na różnorodność elementów dźwiękowych grupę kwalifikuje się zarówno do wykonawców rocka alternatywnego, eksperymentalnego, post-hardcore, drum and bassu, dubstepu, jak i muzyki trance. Zespół stał się również pionierem gatunku nazywanego electronicore. Frontman i twórca tekstów, Roughton Reynolds, różnicuje także partie wokalne – teksty utworów są zarówno śpiewane, krzyczane, jak i rapowane. Wokalem wspierającym jest tu również basista Chris Batten i gitarzysta Liam Clewlow.
Człon nazwy zespołu – “Shikari” – nawiązuje do łódki należącej do wuja wokalisty. W językach indoirańskich oznacza “łowcę”. Zespół wydał cztery płyty studyjne, założył także swoiste alter ego: Shikari Sound System, czyli formację wydającą zremiksowane utwory Enter Shikari w duchu muzyki klubowej.
Teksty Brytyjczyków poruszają istotne kwestie społeczne i polityczne – muzycy przeciwstawiają się głównie niszczeniu środowiska naturalnego, nadmiernemu eksploatowaniu zasobów naturalnych i represjom wojennym. Polską publiczność Enter Shikari porwało między innymi podczas energicznego koncertu na festiwalu Woodstock w 2013 roku. Będą mieli okazję zrobić to ponownie już 1 maja, podczas 3-Majówki we Wrocławiu!

Lacuna Coil – powiew średniowiecznego gotyku podczas majówki we Wrocławiu

Lacuna Coil - Majówka Wrocław 2017

Włoska formacja grająca metal gotycki powstała w 1994 roku w Mediolanie. Pierwszymi nazwami zespołu były Sleep of Right oraz Ethereal. Po negocjacjach z wytwórnią płytową Century Media okazało się, że Ethereal jest już zajęte – nazwę wcześniej przyjęła grecka grupa muzyczna. Wobec tego założyciele kapeli (wokalista Andrea Ferro oraz basista i klawiszowiec Marco Coti Zelati) przyjęli dla zespołu nazwę Lacuna Coil, pod którą formacja zyskała światową popularność.
Muzycy inspirują się średniowieczną muzyką gotycką i twórczością zespołów takich, jak: Type O Negative, Opeth czy Tiamat. Członkowie Lacuna Coil wydali do tej pory 8 albumów studyjnych, z których Comalies zapewniło im podbój amerykańskiego rynku muzycznego oraz uznanie rzeszy fanów muzyki metalowej. Utwory zespołu często wykorzystywane są w ścieżkach filmowych do filmów i gier – ich topowy utwór Swamped pojawił się w grze komputerowej Vampire: The Masquerade – Bloodlines oraz na ścieżce dźwiękowej do filmu Resident Evil 2: Apokalipsa a pierwszy singiel z płyty Karmacode, czyli utwór Our Truth, trafił do soundtracku filmu Underworld: Evolution i gier muzycznych Rock Band 2 oraz Guitar Hero World Tour.
Zespół po raz kolejny zaszczyci Polskę już 1 maja w kompleksie słynnej wrocławskiej Hali Stulecia. Jest to wydarzenie przewidziane na Koncert Gwiazd towarzyszący Gitarowemu Rekordowi Guinnessa 2017 oraz atrakcjom Wrocławskiej 3-Majówki.

Dog Eat Dog – rap, hardcore i metal, który rozbuja Wrocław na 3-Majówkę 2017

Dog Eat Dog - Majówka Wrocław 2017

Po śmierci lidera Nirvany światu minął szał na grunge. Rozpoczęła się nowa era w muzyce, w której metal mieszał się z rapem i hardcorem. Właśnie w tym momencie pojawił się debiutancki album amerykańskiej grupy Dog Eat Dog z New Jersey. Nosił nazwę All Boro Kings i sprzedał się w liczbie 600 tysięcy egzemplarzy. Zespół pojawił się w MTV, odwiedził największe festiwale w Europie i zgarnął statuetkę Przełomowego Artysty Roku. Do nagrania następnej płyty (Play Games z 1996 roku) muzycy zaprosili słynnych gości, między innymi Ronnie’go Jamesa Dio z Black Sabbath czy RZA z Wu-Tang Clanu. Do tego czasu wyszły jeszcze dwa albumy rapcorowej formacji. Obecny skład zespołu to: wokalista John Connor, gitarzysta Matt Salem, basista Dave Neabore oraz perkusista Brandon Finley.
W Polsce zespół pojawił się między innymi w 2011 roku na Przystanku Woodstock. Trzykrotnie zawitał do nas także w roku 2015, kiedy na koncertach w Gdańsku, Warszawie i Krakowie Dog Eat Dog zagrali cały materiał z przełomowej, pierwszej płyty. Teraz chłopaki z New Jersey pojawią się we Wrocławiu, aby 1 maja rozpalić publiczność z okazji Gitarowego Rekordu Guinnessa oraz pierwszego dnia 3-majówkowych koncertów.

Acid Drinkers – legendarny polski metal na scenie wrocławskiej 3-Majówki!

Acid Drinkers - Wrocław Majówka 2017

Znana i lubiana ekipa Kwasożłopów to jeden z najważniejszych polskich zespołów heavymetalowych. Grupa powstała w 1986 roku w Poznaniu, jak głosi legenda – nad butelką taniego wina. Sformował ją basista i wokalista, Tomasz “Titus” Pukacki. Zespół tworzą także perkusista Maciej “Ślimak” Starosta i dwaj gitarzyści – Darek “Popcorn” Popowicz i (od 2017 roku) Robert “Bobby” Zembrzycki. Acidzi zyskali popularność już po pierwszej płycie pt. Are You a Rebel?. W początkowych latach działalności skupiali się na mocnym graniu i humorystycznych, niefrasobliwych tekstach, co zapewniło im szerokie grono fanów. Z czasem do typowo thrashowych brzmień doszły elementy groove metalu, a teksty wzbogaciły się o społeczne przesłania. Zespół jest ośmiokrotnym laureatem statuetki Fryderyk. Do chwili obecnej Acid Drinkers nagrali 15 albumów studyjnych, dwie płyty z coverami (między innymi zespołów takich, jak Metallica, Motorhead, Black Sabbath czy Pink Floyd), jeden album koncertowy oraz dwie kompilacje.
Co znamienne, swój debiut sceniczny Acid Drinkers zaliczyli właśnie we Wrocławiu: 26 sierpnia 1989 roku ciężkie brzmienia wypełniły całą Wyspę Słodową. Już niedługo historia zatoczy koło a Wrocław ponownie będzie mógł cieszyć się obecnością Kwasożłopów! Acidzi zdecydowali, że koncert majowy 2017 roku w całości poświęcą pamięci Lemmy’ego Kilmistera, zmarłego rok temu frontmana zespołu Motorhead.

Aby w pełni cieszyć się koncertem Acid Drinkers, warto zadbać o odpowiedni nocleg we Wrocławiu. Już dziś skontaktuj się z personelem Hotelu Europejskiego!

2 maja, czyli drugi dzień 3-Majówki we Wrocławiu z Hotelem Europejskim

godzina 15.00, Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

5’nizza – wesołe rosyjskie rytmy, które rozbudzą cały Wrocław na majówkę!

5’nizza - Wrocław Majówka 2017

Ukraińska formacja muzyczna, której nazwa w języku rosyjskim oznacza “piątek”. Założyciele zespołu to dwaj rosyjskojęzyczni Ukraińcy: Andriej “San” Zaporożec oraz Siergiej Babkin. Wykonują wesołą muzykę łączącą elementy reggae, hip-hop, beatboxu oraz dźwięków kabaretowych i jazzowych. Grupa powstała w roku 2000 w Charkowie. Muzycy zaczęli od nieoficjalnego albumu (wydanego za jedyne 30 dolarów!), który w mgnieniu oka podbił Internet. Popularność 5’nizzy wzrosła wraz z pierwszą oficjalną płytą zatytułowaną Piatnica. W 2005 roku do dorobku studyjnego doszedł jeszcze krążek pt. 05. Następnie duet rozstał się na kilka lat, aby w marcu 2015 roku powrócić z przytupem z nową piosenką – I Believe In You. Bilety na zeszłoroczny koncert 5’nizzy we Wrocławiu rozeszły się w błyskawicznym tempie, dlatego fanów z pewnością ucieszy możliwość posłuchania zespołu już 2 maja na Pergoli! Koncert towarzyszy wydarzeniom związanym z wrocławską 3-Majówką oraz Gitarowym Rekordem Guinnessa.

Lady Pank – majówka 2017 we Wrocławiu i koncert legendy polskiego rocka!

Lady Pank - Wrocław Majówka 2017

Legenda polskiego rocka. Nie ma osoby, która nie słyszałaby kiedyś choć kilku wersów z kultowych przebojów w postaci Mniej niż zero czy Kryzysowej narzeczonej. Zespół od 36 lat (z drobnymi przerwami) wzrusza, bawi i porywa publiczność na swoich koncertach. Powstał w 1981 roku we Wrocławiu z inicjatywy gitarzysty związanego wcześniej z Budką Suflera, Jana Borysewicza. Pozostały skład zespołu to: wokalista Janusz Panasewicz, perkusista Kuba Jabłoński oraz basista Krzysztof Kieliszkiewicz. Gościnnie pojawia się również klawiszowiec Wojtek Olszak oraz Michał Sitarski na gitarze elektrycznej. Nazwa zespołu pochodzi od ich pierwszego singla pt. Mała Lady Punk. Ostatni człon zmieniony został ze względu na obawy, że zespół kojarzony będzie z muzyką punkową. Do tej pory grupa wydała aż 18 płyt, 12 kompilacji i 5 albumów koncertowych, na stałe wpisując się w historię polskiej muzyki. Legendarnego zespołu nie zabraknie również na wrocławskiej 3-Majówce! Lady Pank zagrają 2 maja 2017 roku na Pergoli, w pobliżu kompleksów Hali Stulecia, uświetniając drugi dzień wydarzeń związanych z weekendem majowym we Wrocławiu.

Przed wybraniem się na koncert Lady Pank warto zjeść smaczny posiłek. W tym celu odwiedź Restaurację Europejską!

happysad – weekend majowy we Wrocławiu na smutno i na wesoło!.

happysad - Wrocław Majówka 2017

W 2002 roku zespół znany najpierw jako Hard Core’owe Kółko Filozoficzne, a później jako Happy Sad Generation, zyskał nowe logo i skróconą, zapisywaną małą literą nazwę – happysad. Wtedy też powstało demo z twórczością, która następnie trafiła na pierwszą płytę formacji, Wszystko jedno. Materiał promowany był przez słynny singiel Zanim pójdę, który utrzymywał się na Liście Przebojów radiowej Trójki aż przez 33 tygodnie z rzędu! Album określony został jako “jedna z 50 najważniejszych płyt w historii polskiego rocka” przez magazyn „Teraz Rock”. Happysad wykonuje muzykę z pogranicza rocka gitarowego i alternatywnego. Szeroko ceniony jest za przyjemne, bezpośrednie i pisane lekkim piórem teksty. W 2012 roku grupa zaproszona została do występu na Przystanku Woodstock, a rok później zgarnęli tam “Złotego Bączka”. 10 lutego 2017 roku pojawiła się najnowsza płyta happysad: Ciało obce. Materiały zarówno z tego, jak i z poprzednich albumów usłyszeć będzie można na żywo już 2 maja podczas drugiego dnia koncertów 3-Majówki we Wrocławiu! Nie może Was zabraknąć na Pergoli!

Strachy na Lachy – Grabaż i spółka atakują Wrocław na majówkę

Strachy Na Lachy - Wrocław Majówka 2017

Zespół utworzony został w 2002 roku. Jego założycielami są muzycy znani z Pidżamy Porno: wokalista i gitarzysta Krzysztof “Grabaż” Grabowski oraz gitarzysta Andrzej “Kozak” Kozakiewicz. Do Strachów należą obecnie także perkusista Rafał “Kuzyn” Piotrkowiak, Longin “Lo” Bartkowiak (gitara basowa) oraz Mariusz “Maniek” Nalepa grający na kongach i harmonijce ustnej. Zespół znany jest z muzyki klasyfikowanej jako folk miejski, rock alternatywny oraz ska i reggae. Niektóre utwory silnie inspirowane są także poezją śpiewaną. Strachy na Lachy ma w swoim dorobku siedem albumów studyjnych na których znalazły się takie ogólnopolskie hity, jak Dzień dobry kocham Cię, Żyję w kraju czy adaptacja tradycyjnej piosenki więziennej – Czarny chleb i czarna kawa.
Zespół wystąpi już 2 maja podczas drugiego dnia 3-Majówki we Wrocławiu! Koncert odbędzie się w pobliżu Hali Stulecia w ramach wydarzeń towarzyszących Gitarowemu Rekordowi Guinnessa.

L.U.C. & Rebel Babel Ensemble – hip-hopowa majówka 2017 we Wrocławiu.

L.U.C. - Wrocław Majówka 2017

L.U.C to Łukasz Rostkowski – polski raper, beatbokser i producent muzyczny, który w 2011 roku sklasyfikowany został na 23 miejscu listy najlepszych polskich raperów (ranking stworzony przez magazyn Machina). L.U.C od lat związany jest z Wrocławiem – ukończył tutejszy Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii jako magister nauk prawnych. W 2003 roku wraz z Bartłomiejem “Spaso” Spasowskim założył projekt muzyczny łączący hip-hop, nu jazz i trip-hop – Kanał Audytywny. Zaangażował się również w tworzenie Rebel Babel Ensemble – największego europejskiego big-bandu, którego celem jest mieszanie wielojęzykowych kultur z muzyką hip-hopową i funkową. Rebel Babel to międzynarodowa orkiestra dęta łącząca tradycyjną muzykę orkiestrową i folkową z tekstami współczesnych raperów z całej Europy. Ten muzyczny eksperyment ma na celu unowocześnienie tradycji oraz dotarcie do rejonów wykluczonych z uczestnictwa w zjawiskach kulturowych. Koncert L.U.C-a i Rebel Babel Ensemble odbędzie się w drugi dzień weekendu majowego we Wrocławiu (2 maja 2017 roku) na Pergoli.

Hunter – weekend majowy we Wrocławiu z koncertem metalowym wydaniu

Hunter - Wrocław Majówka 2017

Polski zespół grający mieszaninę thrash i heavy metalu z wpływami szeroko pojętego rocka. Sami członkowie często określają swoją stylistykę jako soul metal, muzykę duszy. Hunter powstał z inicjatywy frontmana grupy, wokalisty Pawła “Draka” Grzegorczyka. Do Huntera należą także gitarzysta Piotr “Pit” Kędzierzawski, basista Konrad “Saimon” Karchut, skrzypek Michał Jelonek oraz perkusiści – Dariusz “Daray” Brzozowski i Arkadiusz “Letki” Letkiewicz. Formacja już od 32 lat nagrywa płyty w języku polskim i angielskim, które rokrocznie otrzymują statuetki i wyróżnienia w najróżniejszych plebiscytach. Ich teksty oscylują wokół wydarzeń związanych z polityką i wojnami (album Requiem), nurtem społecznym (Medeis) czy nawet kinematografią (HellWood). Ich najnowsza płyta, NieWolnOść, wydana w 2016 roku, interpretowana jest jako odbicie obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Co ciekawe – perkusista Huntera, Letki, jednocześnie pełni rolę zastępcy komendanta głównego polskiej policji!
Jeden z najbardziej znanych metalowych zespołów w naszym kraju zagra już 2 maja 2017 roku na wrocławskiej Pergoli. Koncert towarzyszyć będzie wydarzeniom związanym z 3-Majówką i Gitarowym Rekordem Guinnessa we Wrocławiu. Nie może Cię zabraknąć! Tylko nie zapomnij zarezerwować noclegu!

 

Published by: Bartosz Fehler