Book

24.04.2017


Majówka 2017 we Wrocławiu z Hotelem Europejskim: zobacz, kto zagra koncerty na 3-Majówce! Część 2.2 maja, czyli drugi dzień wrocławskiej majówki z Hotelem Europejskim

godzina 15.00, Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

Natalia Przybysz zachwyci Wrocław na Majówkę 2017!

Natalia Przybysz - Wrocław Majówka 2017

Natalia Maria Przybysz znana jest również jako N’Talia lub Natu. Założycielka soulowego zespołu Sistars, który do 2013 roku tworzyła razem ze swoją siostrą, Pauliną Przybysz. Wspólnie wydały dwa albumy studyjne: Siłę sióstr z 2003 roku oraz A.E.I.O.U z 2005. Dwukrotna laureatka nagrody MTV Europe Music Award dla najlepszego polskiego wykonawcy. Ambasadorka kampanii “Stop Malarii” organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Wyróżniona nagrodą Superbohaterki 2016 “Wysokich Obcasów”. Natalia Przybysz nagrała cztery solowe płyty, na których śpiewa zarówno po polsku, jak i po angielsku. Jedna z nich, Kozmic Blues, stanowi hołd dla Janis Joplin i zawiera dwanaście utworów legendarnej amerykańskiej wokalistki. Ostatni album Przybysz pt. Prąd wyprzedał się w liczbie 15 tysięcy egzemplarzy, zyskując miano złotej płyty.
Natalia zaśpiewa dla wrocławskiej publiczności już 2 maja na wrocławskiej Pergoli z okazji weekendu majowego 2017! Jeśli chcesz uczestniczyć w jej koncercie, koniecznie zarezerwuj nocleg w Hotelu Europejskim!

Łąki Łan – koncert pełen funkowych, wesołych brzmień na wrocławskiej 3-Majówce

Łąki Łan - Wrocław majówka 2017

Zespół, który narodził się podczas jam sessions w warszawskich klubach. Łączy elementy muzyczne charakterystyczne dla muzyki punkowej i funku. Artyści z Łąki Łan uwielbiają zaskakiwać kostiumami i performancem scenicznym podczas swoich niezwykle energetycznych koncertów. Przez lata wypracowali charakterystyczne, unikalne brzmienie, które łączy słowiańską przaśność z rozwiązaniami czerpanymi z muzyki alternatywnej. W skład zespołu wchodzą: klawiszowiec Jarosław “Poń Kolny” Jóźwik, wokalista i gitarzysta Michał “Bonk” Chęć, wokalista i autor tekstów Włodzimierz “Paprodziad” Dembowski, perkusista Piotr “Mega Motyl” Koźbielski oraz basista Bartek “Zając Cokictokloc” Królik i klawiszowiec Marek “Jeżus Marian” Piotrowski. Artyści wydali cztery albumy studyjne. Główne, znane szerokiej publiczności hity Łąki Łan to Lovelock, Big Baton oraz Pola Ar.
Zespół rozrusza wrocławską publiczność już 2 maja podczas drugiego dnia 3-Majówki!

Czesław Śpiewa zaśpiewa na wrocławskiej majówce 2017!

Czesław Mozil - Wrocłąw Majówka 2017

Czesław Mozil to polski kompozytor, piosenkarz i akordeonista, a zarazem lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej. Jego muzykę trudno sklasyfikować – jest to swoista mieszanina muzyki kabaretowej i rocka, choć sam Mozil mówi o niej jako o “alternatywnym popie”. W 2011 roku Czesław został jurorem w TVN-owskim programie X Factor. Dwa lata później wspólnie z Melą Koteluk nagrał utwór zatytułowany Pieśń o szczęściu, który promował film dokumentalny Kordiana Piwowarskiego – Baczyński Od września 2015 roku prowadzi autorski program radiowy pt. Bumerang Czesława. Jego dwa pierwsze albumy – Debiut i Pop uzyskały kolejno status platynowej oraz złotej płyty. Kultowy utwór Mozila pod tytułem Maszynka Do Świerkania uzyskał ponad dwadzieścia i pół miliona odtworzeń w serwisie YouTube!
Czesław Śpiewa dla szerokiej publiczności zaśpiewa już 2 maja 2017 roku podczas 3-Majówki we Wrocławiu!

Julia Pietrucha – delikatne dźwięki ukulele, które zachwycą Wrocław w majówkę

Julia Pietrucha - Wrocław majówka 2017

Solowa artystka, która karierę zaczynała za kamerą – jako aktorka w filmach (Testosteron, Lejdis) i serialach (39 i pół, Blondynka, Kochaj mnie, kochaj!). Miss Polski Nastolatek z 2002 roku. 15 kwietnia 2016 roku wydała swoją pierwszą płytę muzyczną zatytułowaną Parsley. Znajdują się na niej autorskie kompozycje, na których Julia przygrywa sobie na ukulele. Jej muzyka charakteryzuje się balladowym, subtelnym klimatem oraz nieco folkowym brzmieniem. Piosenkarka wydała album samodzielnie, podobnie jak osobiście prowadzi jego sprzedaż na swojej stronie internetowej. Pierwszy nakład Parsley wyprzedał się niemal natychmiast, podobną popularnością cieszą się również cyfrowe wersje utworów oferowane w serwisie iTunes. Promujący krążek singiel On My Own pojawił się na Liście Przebojów radiowej Trójki, a płyta Pietruchy uhonorowana została statuetką Mateusz za “unikatową wrażliwość i udowodnienie sobie i światu, że można inaczej”.
Artystka pojawi się podczas majowego weekendu we Wrocławiu drugiego dnia 3-Majówki. Jej koncert zaplanowany jest na 2 maja 2017 r. Zanim odbędzie się występ, warto zorientować się w kwestiach noclegu. Może w cieszącym się niezwykłą historią Hotelu Europejskim?

Paweł Domagała – aktor i muzyk, który rozkocha w sobie publiczność 3-Majówki

Paweł Domagała

Aktor znany z ról serialowych (Plebania, Barwy szczęścia, Na dobre i na złe) i filmowych (O mnie się nie martw, Dzień dobry, kocham cię). Laureat nagrody “Robi swoje!” dla młodego polskiego aktora na 19. Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa “Lato z Muzami” w Nowogardzie. W listopadzie 2016 roku wydał debiutancką płytę Opowiem Ci o mnie i ruszył w trasę koncertową. Bilety na jego występy rozeszły się w błyskawicznym tempie, a singiel promujący pierwszy album Jestem tego wart w serwisie YouTube doczekał się niemal półtorej miliona wyświetleń. Muzyka Pawła Domagały dobrze koresponduje z jego barwą głosu – to zdecydowanie utwory delikatne i lekkie muzycznie. Tematyka tekstów oscyluje wokół miłości i innych wyższych emocji.
Paweł Domagała wystąpi już 2 maja z okazji weekendu majowego we Wrocławiu. Koncert odbędzie się na Pergoli w pobliżu kompleksów Hali Stulecia jako wydarzenie towarzyszące 3-Majówce.

Renata Przemyk – słynny wokal, bez którego wrocławska majówka nie mogłaby się obejść

Renata Przemyk - Wrocław Majówka 2017

Karierę rozpoczęła od Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie w 1989 roku otrzymała Grand Prix i nagrodę dziennikarzy. Następnie działała w zespole Ya Hozna, a od 1990 roku prowadzi karierę solową. Wydała łącznie 11 albumów, wśród nich znajduje się także ścieżka dźwiękowa do spektaklu teatralnego Balladyna Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Wielokrotnie występowała na koncertach w kraju i za granicą – grała zarówno dla Francji, Niemiec jak i USA. Swoich sił próbuje także jako aktorka teatralna, zadebiutowała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie w spektaklu Terapia Jonasza. Założyła także projekt muzyczny o nazwie Acoustic Trio w którym realizuje swoje kameralne i melancholijne utwory. Redakcje “Wprost” i “Polityki” umieściły wokalistkę pośród setki najwybitniejszych artystów XX stulecia. Muzyka Renaty Przemyk to splot najróżniejszych odniesień i stylistyk – poezja śpiewana miesza się tu z energetycznymi kompozycjami muzyki elektronicznej, a akordeonowe wstawki wymieniają się z brzmieniem rockowych gitar. Renata Przemyk to nietuzinkowa wokalistka, która młodzieńcze punkowe inspiracje splata z popem, tworząc niepowtarzalną mieszankę, której żadna publiczność nie może się oprzeć! A już 2 maja zachwyci swoim głosem uczestników 3-Majówki we Wrocławiu! Przemyk wystąpi z aranżacjami z czasów Ya Hozny, fani będą mogli usłyszeć więc hity w rodzaju Babę zesłał Bóg czy Kochaj mnie jak wariat. Koncert odbędzie się na Pergoli w pobliżu Hali Stulecia. Zanim trafisz na koncert, koniecznie wybierz się na obiad do Restauracji Europejskiej!

Xxanaxx – klubowe rytmy na majówce we Wrocławiu

 

XxanaxX - Wrocław Majówka 2017Xxanaxx to muzyczny duet wokalistki Klaudii Szafrańskiej i producenta Michała Wasilewskiego. Klaudia i Michał wykonują muzykę elektroniczną, synthpop i pop. Już ich pierwszy mini-album pt. Xxanaxx EP zapewnił muzykom wstęp na festiwale pokroju Open’era, Audioriver, Selectora czy brytyjskiego The Great Escape. Portal Brand New Anthem nadał zespołowi tytuł “debiutu roku 2013” a Muno.pl wyróżnił duet jako “zespół roku”. Popularne utwory Xxanaxxu, jak Garden czy Story emitowane były przez liczne radia i puszczane jako ciesząca się uznaniem muzyka klubowa. Klaudia Szafrańska śpiewa zarówno po angielsku jak i po polsku, co otwiera zespołowi wszelkie drzwi do popularności.
Xxannax zagra 2 maja we Wrocławiu z okazji weekendu majowego 2017. Nie może Cię zabraknąć!

Rebeka – elektroniczny pop, który rozkołysze Wrocław na 3-Majówce

Rebeka - Wrocław Majówka 2017

Polski zespół muzyczny wykonujący electro pop. Pierwotnie Rebeka była solowym projektem Iwony Skwarek, która pod tą nazwą śpiewała na domówkach, akompaniując sobie swoim starym keyboardem Casio. W 2010 roku zespół powiększył się o producenta i instrumentalistę, Bartosza Szczęsnego. Podział obowiązków jest prosty – Iwona dostarcza muzykę i teksty, Bartek zajmuje się aranżacją i produkcją całości. Muzycy używają syntezatorów wirtualnych, wspomnianego keyboardu casio, a także instrumentów o rockowych brzmieniach – basu i gitary elektrycznej. Duet pochodzi z Poznania, zdążył jednak koncertować na angielskim festiwalu The Great Escape, w Niemczech, Francji, Turcji czy w USA. Ich debiutancki album pt. Hellada uznany został za Polską Płytę Roku 2013 przez jury z „Gazety Wyborczej”. Teksty Rebeki stawiają głównie na emocje, a brzmienie utworów wywołuje skojarzenia z syntetycznymi wstawkami u gwiazd lat 80. jak w przypadku gwiazd pokroju Depeche Mode czy New Order.
Duet Rebeka wystąpi z okazji weekendu majowego 2017 we Wrocławiu. Koncert odbędzie się 2 maja na Pergoli.

Trzeci dzień majówki we Wrocławiu z Hotelem Europejskim – poznaj największe gwiazdy!

3.05.17 godz. 15.00 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

The Toy Dolls – kultowy punk-rock, czyli koncert, który porwie cały Wrocław

The Toy Dolls - Wrocław Majówka 2017

Legenda brytyjskiego punk-rocka, która od niemal 40 lat stale porywa publiczność. Zespół powstał w 1979 roku w Sunderland. Jego liderem niezmiennie pozostaje gitarzysta i wokalista Michael “Olga” Algar. Pozostali członkowie zespołu to Duncan Redmonds oraz Tom Blyth. Początkowo zespół supportował grupę Angelic Upstarts, jednak prędko rozpoczął realizację własnych tras koncertowych. Na przestrzeni lat Toy Dolls wykształcili własne, unikalne brzmienie: do bazy w postaci tradycyjnego ulicznego punk-rocka dodali nietuzinkowe poczucie humoru i lekkie, pomysłowe teksty, co momentalnie zjednało im szeroką publiczność. Ich płyty – Dig That Groove Baby oraz Absurd-Ditties powszechnie uznaje się za jedne z najlepszych albumów punkowych wszechczasów. Grupa wydała aż 16 albumów studyjnych, a łącznie z kompilacjami i nagraniami koncertowymi dyskografia Toy Dolls liczy ponad 50 płyt!
Okazja ku temu, aby posłuchać kultowych punk-rockowych kawałków w energetycznym wykonaniu Brytyjczyków nadarzy się już 3 maja podczas słynnej wrocławskiej 3-Majówki! Pamiętaj, by zarezerwować nocleg we Wrocławiu dla siebie i bliskich!

KULT – Kazik i spółka na koncercie podczas majówki we Wrocławiu

Kazik Staszewski - Wrocław Majówka 2017

Słynny polski zespół założony w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego (wokal, saksofon) i Piotra Wieteskę (bas). Muzyka Kultu zaliczana jest do rocka alternatywnego, choć swoje korzenie wywodzi od brzmień punkowych i dźwięków związanych z nową falą. Artyści nie stronią także od wpływów rocka psychodelicznego, a także elementów jazzowych. Zespół wyróżnia się także charakterystycznym wokalem Kazika. Teksty Kultu bazują głównie na walce z systemem i problemach z tożsamością i wiarą. Artysta lubi prowokować a jego utwory niejednokrotnie budzą kontrowersje. W czasach PRL-u większość piosenek, które zespół zgłaszał na płytę, stanowiła materiał odrzucony przez cenzurę. Z tego powodu na debiutanckim krążku pt. Kult znajduje się dość przypadkowy zestaw utworów. Mimo to wielu z nich i tak udało się na stałe wpisać w klasykę polskiego rocka. W dorobku kapeli znajdują się również dwie płyty nagrane na podstawie utworów, które pozostawił po sobie ojciec Kazika – Stanisław Staszewski.Są to: Tata Kazika oraz Tata 2.
Zespół uczestniczył w procesie tworzenia pierwszej składanki z serii Muzyka przeciwko rasizmowi, nagrał również akustyczną płytę MTV Unplugged, która rozeszła się w ponad 200 tysiącach egzemplarzy (we wszystkich nośnikach), co dało jej status Diamentowej Płyty. O zespole Kult i jego liderze, Kaziku, powstały dwie książki – Kult Kazika Leszka Gnoińskiego oraz Kult. Biała Księga Wiesława Weissa. Legendarny polski zespół pojawi się już 3 maja 2017 na Pergoli, uświetniając dzień zamknięta weekendu majowego we Wrocławiu.

Luxtorpeda – rockowa torpeda, która odpali Wrocław na długi weekend

Luxtorpeda - Wrocław Majówka 2017

Luxtorpeda to polska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojęty hard rock z elementami punku. Powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta “Litzy” Friedricha – wokalisty i gitarzysty znanego między innymi z Acid Drinkers, Arki Noego i KNŻ. Pozostały skład zespołu to Robert Drężek (gitara), Krzysztof Kmiecik (bas), Tomasz Krzyżaniak (perkusja) oraz zrekrutowany w 2011 roku wokalista duetu rapowego 52 Dębiec – Przemysław Frencel. Zespół zyskał szerszą popularność w 2011 roku dzięki występom na festiwalach takich jak Woodstock i Jarocin. Utwór Luxtorpedy pt. Autystyczny pojawił się na pierwszych miejscach radiowych list przebojów – figurował między innymi w Trójce, Esce Rock i Antyradiu. Zespół zgarnął także Fryderyka w kategorii Najlepszej Płyty Rockowej 2011 roku za album Luxtorpeda.
Zespół pojawi się w ostatnim dniu koncertów wrocławskiej majówki, dokładnie 3 maja 2017 roku na Pergoli.

Illusion – koncert pełen grunge’owych brzmień na wrocławskiej 3-Majówce

Illusion - Wrocław Majówka 2017

Illusion to zespół, który powstał w 1992 roku na kanwie fascynacji muzyką Pearl Jam, Nirvany, Alice in Chains czy Soundgarden. Do typowo grunge’owych inspiracji muzycy dodali również ciężkie metalowe brzmienia oraz elementy rapu. Illusion tworzą wokalista i gitarzysta Tomasz “Lipa” Lipnicki, gitarzysta Jerzy “Jerry” Rutkowski, perkusista Paweł Herbasch oraz basista Jarosław Śmigiel. Illusion uważany był za jeden z najlepszych polskich zespołów koncertowych lat 90. – wszystko dzięki niezwykłej energii, jaką artyści wkładają w występy na żywo. Kolejne płyty zespołu przyniosły eksperymenty z formą i zabawę z dźwiękami elektronicznymi, co nie spodobało się części fanów. W 1999 roku członkowie Illusion ogłosili koniec działalności zespołu i zagrali pożegnalny koncert w klubie Kwadratowa. Na scenę wrócił w 2008 roku, dając jednorazowy koncert w Hali Stulecia we Wrocławiu. Oficjalne wznowienie działalności kapeli miało miejsce w 2011 roku. Ostatni album studyjny zespołu pt. Opowieści pojawił się 22 marca 2014 roku, brzmieniem powracając do hardrockowych i grunge’owych korzeni.
Zespół da koncert 3 maja 2017 roku na zakończenie koncertów zorganizowanych z okazji weekendu majowego we Wrocławiu. Występ odbędzie się w pobliżu dobrze znanej muzykom z pożegnalnego koncertu Hali Stulecia.

Published by: Bartosz Fehler