Book

10.07.2017


Wakacje z dzieckiem we Wrocławiu: Hotel Europejski przedstawia 6 propozycji na letnie atrakcje dla dzieci!Wakacje z dzieckiem we Wrocławiu z Hotelem Europejskim to świetny pomysł na urlop! Na czas letnich miesięcy miasto oferuje ogromną liczbę atrakcji dla najmłodszych: zabierz swoje pociechy do teatru, wyślij je na warsztaty kulinarne albo spędźcie fantastyczny czas we wrocławskim parku linowym!

Spis treści:
1. Lato we Teatrze Lalek
2. Letnie spacery z przewodnikiem
3. Klub Kina Dzieci w Nowych Horyzontach
4. Park Linowy na Wyspie Opatowickiej
5. Makieta Kolejkowo
6. Warsztaty kulinarne w Krzywym Kominie

Szukasz atrakcji dla dzieci na wakacje? Zarezerwuj nocleg a następnie zaproponuj pociechom Lato we wrocławskim Teatrze Lalek!

Piąta edycja letnich warsztatów dla dzieci pt.„Lato w teatrze” organizowanych przez animatorów z Wrocławskiego Teatru Lalek odbędzie się już w terminie od 3 do 15 lipca. Do uczestnictwa w zajęciach zaproszone są dzieci w wieku od 8 do 12 lat z różnych szkół.

Warsztaty skupią się na zmyśle słuchu – dzieci zbadają, czym właściwie jest dźwięk, muzyka oraz rozmowa. Pojawi się też zasadnicze pytanie: czy dźwięków można doświadczać inaczej, niż tylko ich słuchając? Zajęcia wprowadzą także eksperymenty formalne mieszające teatralną dramaturgię, multimedia i środki wyrazu kampanii społecznych. Przewidziane także podstawy języka migowego oraz wspólne przedstawienie podsumowujące niemal dwa tygodnie wytężonej pracy.

Lato w Teatrze to projekt mający na celu popularyzację kultury i aktywizację dzieci w kierunkach związanych ze sztuką. Warsztaty udowadniają, że każdy może samodzielnie stworzyć coś wartościowego, a obserwacja rzeczywistości przynosi znacznie więcej wniosków, jeżeli wiemy, w jaki sposób otworzyć się na artystyczne emocje. Animatorzy poruszą także kwestię roli teatru w życiu ludzi mniej zainteresowanych sztuką, omówią również sposoby, w jakie teatr zmienia współczesny świat.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Do wzięcia udziału w warsztatach organizatorzy szczególnie zachęcają dzieci z niepełnosprawnością słuchu.

Zajęcia będą miały miejsce w obrębie wrocławskiego Teatru Lalek przy placu Teatralnym 4. Wystarczy zarezerwować nocleg w jednym z wrocławskich hoteli i wziąć udział w wydarzeniu!

Letnie spacery z przewodnikiem dla rodzin z dziećmi, czyli idealny sposób na wakacje z dzieckiem we Wrocławiu. Wyjdź z hotelu i ciesz się słońcem!

Wakacje 2017 we Wrocławiu zapowiadają się naprawdę atrakcyjnie, zwłaszcza dla najmłodszych. Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK zaprasza na XIV edycję letnich spacerów z przewodnikiem – tym razem przygotowano także trasy dedykowane rodzinom z dziećmi.

Ideą wypraw jest zapoznanie miejscowych oraz przyjezdnych spacerowiczów z architekturą i przestrzenią miejską Wrocławia. Wszystko poprzez cykl niedzielnych spotkań, podczas których każda rodzina z dziećmi ma szansę przeżyć niezwykłą przygodę! Trasy przygotowane zostały specjalnie dla najmłodszych uczestników, aby dzieci mogły cieszyć się wycieczkami, jednocześnie wzbogacając zasoby wiedzy o historii Wrocławia. Może nawet natkniecie się na wzmiankę o historii Hotelu Europejskiego?

Harmonogram, miejsce zbiórki i godziny XIV edycji letnich spacerów z przewodnikiem

Miejsce zbiórki: Infopunkt Barbara przy ulicy Świdnickiej 8b
Godzina zbiórki: 10:00

26.06.2017 – niedziela
Tajemnice herbu Wrocławia – spacer po wrocławskim Rynku

02.07.2017 – niedziela
Na spotkanie ze smokami – spacer w okolicach Rynku

09.07.2017 – niedziela
Trafić pod właściwy adres, czyli godła kamieniczek na Rynku i w okolicach – spacer po Rynku i okolicach

16.07.2017 – niedziela
Zwierzęta w sztuce i architekturze przestrzeni miejskiej Wrocławia – spacer po Rynku i okolicach

23.07.2017 – niedziela
Ścieżka historii Wrocławia – spacer ulicą Szewską, placem Nankiera, ulicą Piaskową oraz przez plac Nowy Targ. Po drodze przewidziana atrakcja dodatkowa – zawody wspinaczkowe zorganizowane z okazji 10 edycji Światowych Igrzysk Sportowych, The World Games 2017.

30.07.2017 – niedziela
Spacer po terenach Parku Szczytnickiego – planowany przejazd tramwajem lub autobusem z terenu Infopunktu Barbara do Parku Szczytnickiego. Po drodze przewidziana atrakcja dodatkowa – turniej łuczniczy zorganizowany na Pergoli z okazji 10 Światowych Igrzysk Nieolimpijskich, The World Games 2017.

06.08.2017 – niedziela
Spacer pt. “Tam, gdzie szumi woda” czyli poszukiwania wrocławskich fontann – wycieczka w okolicach Rynku do Fontanny Krasnoludków

13.08.2017 – niedziela
Spacer pt. “Czy na stacji stoi lokomotywa”, czyli uroki wycieczki na Dworzec Główny PKP – planowany przejazd tramwajem lub autobusem z obrębu Infopunktu Barbara na teren Dworca.

20.08.2017 – niedziela
Spacer pt. “Dlaczego ratuszowy zegar ma tylko jedną wskazówkę?” – wycieczka po okolicach Rynku połączona z odsłuchem hejnału z wieży ratuszowej

27.08.2017 – niedziela
Spacer dla rodzin z dziećmi pt. “Pożegnanie wakacji”
oraz “Szlakiem duchów na spotkanie z latarnikiem” – nocny spacer po Wrocławiu ze zbiórką o godzinie 18:30

Klub Kina Dzieci w Nowych Horyzontach – filmowe przygody dla dzieci podczas wakacji we Wrocławiu. Znajdź nocleg i zabierz swoją pociechę na warsztaty!

Czerwiec i lipiec to miesiące, podczas których wciąż trwać będzie inicjatywa kina Nowe Horyzonty, czyli Klub Kina Dzieci. W każdą drugą sobotę miesiąca o godzinie 10:00 rodzice i dzieci mają szansę interesująco spędzić czas wolny podczas przeglądu najlepszych filmów Festiwalu Filmowego Kina Dzieci. Po seansach odbywają się także dyskusje panelowe dotyczące obejrzanych filmów oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. To wyjątkowa okazja by wyjść z pokoju hotelowego i zainteresować dzieci kinematografią!

Harmonogram spotkań Klubu Kina Dzieci na wakacje 2017

10 czerwca
film: Jak ukraść psa?
opis: Produkcja z Korei Południowej z 2014 roku opowiadająca o losach 10 letniej dziewczynki Ji-so, która musi zmierzyć się z okresem szczególnie trudnym dla swojej rodziny – traci bezpieczny dom, plajtuje rodzinna restauracja, a tata pewnego dnia zwyczajnie znika z ich życia. W dodatku Ji-so wraz z mamą i bratem zmuszona jest zamieszkać w furgonetce. Do tego wszystkiego nieuchronnie zbliżają się urodziny dziewczynki, które ta koniecznie chciałaby zorganizować w pięknym domu. Jak tu zdobyć pieniądze na dom? Ji-so i jej przyjaciółka, Chae-rang, wpadają na genialny pomysł – wystarczy potajemnie ukraść psa, a potem zwrócić go i, jakby nigdy nic, odebrać nagrodę znaleźnego. Ta strategia nie ma wad!
temat dyskusji panelowej: Konsekwencje podejmowanych decyzji
warsztaty poprowadzi: Kalina Tomkowiak-Kozak, edukatorka i programowiec od lat zaangażowana w prowadzenie warsztatów dla dzieci. Instruktorka, organizatorka festiwali i trener sensoplastyki. Twórczyni autorskich programów z zakresu nauk przedsiębiorczych, rozbudzania kreatywności czy też zajęć dedykowanych rodzicom i nauczycielom. Dubbingowiec audycji radiowej dla dzieci “Dzieciaki na Luzie” we wrocławskim Radiu Luz.

8 lipca
film: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra
opis: Szwedzki film z 2015 roku. Miasteczko Valleby świętuje – trwają bowiem uroczyste przygotowanie do ślubu Dina i Sary, zakochanych właścicieli okolicznej kawiarni. Lasse i Maja – jak na przyjaciół młodej pary przystało – ochoczo rzucili się w wir pomocy. Wszystko idzie jak z płatka do czasu, gdy w Valleby zawitali krewni przyszłych nowożeńców. Jak się okazało, rodziny to tak naprawdę zwaśnieni członkowie sycylijskiej mafii. A atmosferę dodatkowo podsycił fakt, że z sejfu ginie wartościowy klejnot jednej z rodzin. Czy Lasse i Maja podołają nieoczekiwanym okolicznościom, zapobiegną wybuchowi wojny i ocalą wesele przyjaciół?
temat dyskusji panelowej: Każdy lubi przygody

Bilety do kupienia w kasach kina Nowe Horyzonty przy ulicy Kazimierza Wielkiego 19a-21.
Cena biletu na pokaz filmu Klubu Kina Dzieci: 12 złotych

Szukasz aktywnego sposobu na wakacje z dziećmi we Wrocławiu? Odwiedź Hotel Europejski a następnie wybierzcie się do Parku Linowego na Wyspie Opatowickiej!

Wizyta w parku linowym to niezwykła okazja na aktywne wakacje z dzieckiem i całą rodziną! Wyspa Opatowicka ma pod tym względem naprawdę wiele do zaoferowania. Tamtejszy kompleks nadrzewnych instalacji zawiera ponad 110 najróżniejszych atrakcji w postaci mostków, kładek, różnego rodzaju siatek, drewnianych platform – a wszystko to zawieszone na stalowych linach gwarantujących bezpieczeństwo przy wspólnej zabawie.
Park linowy we Wrocławiu to wspaniała atrakcja podczas wakacji z dziećmi

Park Linowy na Wyspie Opatowickiej to jedyny w swoim rodzaju tor przeszkód rozpięty na wysokości od 2 do 17 metrów nad ziemią a łączna długość trasy spacerowej wynosi ponad kilometr! Dorośli oraz towarzyszące im dzieci do lat 15 (maksymalnie dwoje) mają do wyboru jedną z siedmiu atrakcyjnych tras o różnym poziomie trudności. Natomiast dla najmłodszych gości Parku (od trzech lat) przygotowano dostosowaną do ich możliwości trasę “Myszka”. Jej pokonywanie z pewnością dostarczy niezwykłych emocji każdemu z małych wspinaczy.

Przed przystąpieniem do wspinaczki każdy uczestnik wyposażony zostaje w specjalny sprzęt asekuracyjny w postaci lonży, uprzęży, karabinków oraz rolki. Następnie odbywa się profesjonalne szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Kadra czuwa nad przebiegiem zabawy i bezpieczeństwem każdego z użytkowników – w razie potrzeby pracownicy Parku w każdej chwili gotowi są pomóc komfortowo dostać się na ziemię osobom, które z różnych przyczyn kończą zabawę przed czasem.

Ile trwa pokonanie trasy w parku linowym?

Najszybszym zawodnikom pokonanie całej trasy zajmuje około dwóch godzin, jednak obsługa Parku zaznacza, że nikt nie powinien traktować toru przeszkód jako miejsca do ścigania się. Liczy się dobra zabawa, przyjemna adrenalina oraz możliwość aktywnego spędzania czasu z rodziną. Wizyta w Parku to także nieoceniony sposób na bycie bliżej przyrody i szansa na niecodzienne widoki: w końcu wyspa Opatowicka to prawdziwie malownicze miejsce!

Poza rekreacyjną formą korzystania z Parku istnieje także możliwość wynajęcia przestrzeni przeznaczonej specjalnie do organizowania przyjęć, np. urodzinowych. Chodzi o strefy, z których jedna dostosowana jest dla maluchów w wieku od 3 do 5 lat a druga pozwala na aktywną zabawę nieco starszym dzieciom, z przedziału wiekowego 6-12 lat. W razie potrzeby nocleg dla uczestników zabawy zarezerwować można w Hotelu Europejskim.

Godziny otwarcia i cennik Opatowickiej Wyspy Przygody

Godziny otwarcia wrocławskiego parku linowego:

poniedziałek-piątek: 10:00 – 18:00
weekendy i święta: 9:00 – 19:00

Ceny biletów:

poniedziałek – piątek:
Bilet dziecięcy: 20 zł
Bilet ulgowy: 30 zł
Bilet normalny: 40 zł

Bilety promocyjne od poniedziałku do piątku:
Bilet dziecięcy 3+1: 60zł
Bilet ulgowy 3+1: 90 zł
Bilet normalny 3+1: 120 zł

weekend:
Bilet dziecięcy: 25 zł
Bilet ulgowy: 35 zł
Bilet normalny: 45 zł

Bilety promocyjne w weekend:
Bilet dziecięcy 4+1: 100 zł
Bilet ulgowy 4+1: 140 zł
Bilet normalny 4+1: 180 zł

Pakiety promocyjne dostępne są jedynie przy internetowej formie zakupu.

Spędzasz wakacje z dzieckiem we Wrocławiu? Zarezerwuj nocleg w hotelu a następnie odwiedźcie Kolejkowo – największą makietę kolejową w Polsce

Atrakcją, którą koniecznie należy zobaczyć jeśli spędzasz wakacje z dzieckiem we Wrocławiu, jest największa w Polsce makieta kolejowa – Kolejkowo. Ta niezwykła konstrukcja zajmuje aż 260 metrów kwadratowych, zbudowana jest z 430 metrów torowiska i wyposażona w 2300 figurek ludzi i zwierząt przedstawionych w najróżniejszych życiowych sytuacjach.

Ten miniaturowy świat niezwykle wiernie przedstawia tętniący życiem Dolny Śląsk: 162 makiety budynków odzwierciedlają autentyczne budowle charakterystyczne dla Wrocławia i okolic a do ich wybudowania wykorzystano ogromną liczbę dokumentacji, fotografii i szkiców. Prace nad Kolejkowem prowadzone były przez dwunastu artystów i trwały ponad dwa lata.

Makieta Kolejkowo we Wrocławiu to wspaniała atrakcja do odwiedzenia z dziećmi w wakacje!

zdjęcie: wroclaw.kolejkowo.pl

Makieta prezentuje zarówno tory kolejowe, na których przesuwa się aż piętnaście różnych pociągów, wiejskie tereny pełne zajętych swoimi sprawami mieszkańców, górskie szczyty zdobywane przez fanów trekkingowych wycieczek, jak i skupionych na ulicznej sztuce cyrkowców. Modelarze odpowiedzialni za powstanie projektu dopieścili każdy możliwy szczegół – na murach możemy znaleźć napisy stylizowane na graffiti wandali, nad miniaturami sklepów znajdują się niewielkie szyldy a piaskownice w których bawią się dzieci wypełnione zostały prawdziwym piaskiem. Przy makiecie zadbano także o zjawisko dnia i nocy, kiedy uruchomione jest specjalne oświetlenie miniaturowych ulic i okien miniaturowych budynków. Nie obyło się również bez jeżdżącej na sygnale kopii radiowozu czy 45 rozpędzonych, miniaturowych aut.

Lokalizacja i cennik Kolejkowa

Makieta Kolejkowo mieści się w budynku jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu – Dworcu Świebodzkim, który znajduje się w centrum miasta przy placu Orląt Lwowskich. To jedynie 800 metrów od rynku, dlatego Kolejkowo nietrudno włączyć do planu pieszej wycieczki po Wrocławiu.

Ceny biletów:

Bilet normalny: 19 zł
Bilet ulgowy: 15 zł

Dzieci do lat 3: wstęp bezpłatny

Bilet ulgowy obejmuje dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów oraz osoby niepełnosprawne.

Ceny biletów dla grup zorganizowanych do 15 osób (wymagana wcześniejsza rezerwacja):

Bilet normalny: 15 zł
Bilet ulgowy: 12 zł

Kolejkowo otwarte jest codziennie, przez 365 dni w roku (również w niedziele i święta)
Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00

Pomysł na wakacje we Wrocławiu dla dzieci? Wyjdźcie z pokoju w hotelu i wybierzcie letnie warsztaty kulinarne w Krzywym Kominie!

Wakacyjne warsztaty kulinarne w Krzywym Kominie to świetna atrakcja dla dzieci

Wakacje z dzieckiem we Wrocławiu mogą być wspaniałą okazją do rozwijania wielu praktycznych umiejętności. Jeśli twoje dziecko spędza wczasy we Wrocławiu, warto rozważyć posłanie go na letnie warsztaty kulinarne organizowane przez animatorów z Krzywego Komina. Przygody małych kucharzy to niezwykły projekt mający na celu uświadomienie dzieciom w wieku od 6 do 13 lat, że gotowanie to nie jest jedynie nudny, codzienny obowiązek. Wykwalifikowana kadra i przemyślany, ciekawy program zajęć z pewnością przekonają małych kucharzy, że gotowanie może sprawiać ogromną przyjemność i dawać duże pokłady satysfakcji. Dzieci na tydzień wcielą się w role profesjonalnych szefów kuchni i nauczą się sporządzać pyszne potrawy, którymi z pewnością wprawią w dumę zarówno rodziców, jaki siebie samych.

Zajęcia odbędą się na przestrzeni od 7 do 11 sierpnia 2017 roku w godzinach 7:30 – 16:30.

Ramowy plan dnia podczas warsztatów kulinarnych

7:30 – 8:30 – czas zbiórki, zabawy integracyjne
8:30 – 9:00 – pełnowartościowe śniadanie, czasem przygotowywane wspólnie z dziećmi
9:00 – 10:00 – zajęcia kreatywno-ruchowe na dworze
10:00 – 12:00 – część pierwsza zajęć warsztatowych (zgodnie z harmonogramem)
12:00 – 12:30 – przerwa, czas na zabawy ruchowe i przekąskę
12:30 – 14:00 – część druga zajęć warsztatowych (zgodnie z harmonogramem)
14:00 – 14:30 – obiad (zupa i drugie danie)
14:30 – 15:30 – zajęcia kreatywno-ruchowe na dworze
15:30 – 16:00 – podwieczorek
16:00 – 16:30 – czas na odbiór dzieci

Zajęcia warsztatowe w wybrane dni:

Poniedziałek – 7 sierpnia
Warsztaty kulinarne: pizzerki i koktajl truskawkowy

Pierwszy dzień warsztatów upłynie na nauce przygotowywania mini-pizzy oraz aksamitnego koktajlu z truskawek. Zajęcia skupią się na wyrabianiu ciasta drożdżowego, przybieraniu pizzy warzywami i innymi składnikami (w tym nauka krojenia, tarcia i odpowiedniego doprawienia) oraz sporządzaniu pysznego koktajlu.

Wtorek – 8 sierpnia
Warsztaty kulinarne: wrapy z grillowanym kurczakiem i jogurtowe parfait

Drugi dzień zajęć skupi się na doskonaleniu umiejętności związanych z przygotowywaniem zdrowych tortilli z warzywami i grillowanym kurczakiem. Ponadto dzieci nauczą się przygotowywać deser – jogurtowe, warstwowe parfait ze świeżych owoców, jogurtu naturalnego, granoli oraz musu owocowego.

Środa – 9 sierpnia
Warsztaty krawieckie:
fartuszki i czapki kucharskie

Środa będzie dniem wyjątkowych warsztatów, gdyż dzieci skupią się na szyciu własnych, oryginalnych fartuszków do gotowania. Wszystkie projekty zostaną rozrysowane w oparciu o indywidualne upodobania małych kucharzy.

Czwartek – 10 sierpnia
Wizyta w restauracji

Przedostatni dzień zajęć upłynie na wycieczce do restauracji, gdzie mali uczestnicy poznają techniki pracy profesjonalnych szefów kuchni oraz z bliska przyjrzą się specjalistycznym kucharskim sprzętom. Dzieci spróbują także samodzielnie przygotować kilka smakołyków, wszystko pod nadzorem załogi restauracji.

Piątek – 11 sierpnia
Warsztaty wyrabiania glinianych talerzy

Ostatni dzień zajęć zakończy się możliwością stworzenia niezapomnianej pamiątki związanej z gotowaniem. Każde dziecko samodzielnie zaprojektuje i wykona gliniany komplet talerzyków, misek i kubeczków. Zabawa z gliną poprzedzona zostanie praktyczną lekcją na temat różnych technik wykonywania naczyń.

Published by: Adriana Siess