Rezerwuj

20.07.2017


Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Hotel Europejski proponuje listę najciekawszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska!Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Na to pytanie odpowiada Hotel Europejski: Wrocław to miasto, gdzie stale przybywa nowych, ciekawych miejsc. Możemy wybierać pośród licznych atrakcji w zależności od naszych zainteresowań, tego, ile wolnego czasu mamy do dyspozycji, oraz liczby osób, które dotrzymują nam towarzystwa. W mieście znajdziemy nie tylko liczne zabytki i ciekawe miejsca dla fanów historii, lecz również atrakcje dla aktywnych, rozrywki dla miłośników horroru, a także opcje spędzenia spokojnego popołudnia przy kawie i książce. Przedstawiamy listę najciekawszych miejsc we Wrocławiu!

Spis treści:
Atrakcje Rynku
Darmowe wycieczki z przewodnikiem
Co piszczy w okolicach?
Fontanna Multimedialna
Jarmark Bożonarodzeniowy
Biblioteka na… Dworcu PKP!
Wirtualna Rzeczywistość 
Basen Beach Bar, czyli plaża w mieście
Vinyl – kawiarnia i komis płyt winylowych
Klub muzyczny Pralnia – nie tylko alternatywnie
Ucieczka z pokoju – miejskie escape roomy

Co przede wszystkim warto zwiedzić na Rynku we Wrocławiu i jakie tajemnice kryją okoliczne atrakcje? Wyjdź z pokoju hotelowego i zanurz się w magii Miasta Stu Mostów!

Jeśli należymy do osób, które odwiedzając dane miasto, chcą zobaczyć najważniejsze i najbardziej rozpoznawalne miejsca i budowle, powinniśmy przede wszystkim zwiedzić wrocławski Rynek. Łatwo tu dotrzeć z większości wrocławskich hoteli. Na rynku znajdziemy przede wszystkim piękny późnogotycki budynek ratusza, odbudowany po stosunkowo niewielkich uszkodzeniach związanych z końcem drugiej wojny światowej i oblężeniem Breslau już we wczesnych latach 50. XX wieku. W Rynku znajdziemy także piękne kamienice, które w 1945 roku poniosły niestety znacznie poważniejsze zniszczenia i często musiały być odbudowywane niemalże od zera. Niemniej jednak również dziś nasze oczy może cieszyć nietuzinkowa dekoracja Kamienicy Pod Gryfami czy też strzegąca całego miasta wieża kościoła Świętej Elżbiety, tuż przy której znajdziemy dwie urocze kamieniczki, nazywane „Jasiem i Małgosią”. Chętnie fotografują się pod nią turyści, zakochani i nowożeńcy. Niewielu zauważyło jednak, że na łuku, który łączy kamieniczki, znajduje się łaciński napis „Mors Janua Vitae” – „Śmierć bramą życia”, a sam łuk jest pozostałością po średniowiecznej bramie, prowadzącej na przykościelny cmentarz.

Ciekawe miejsca - Ratusz na rynku we Wrocławiu

Pozostając w mrocznym klimacie, nie sposób nie wspomnieć o popularnej atrakcji, jaką stanowi wrocławski Pręgierz. Choć dziś pozostaje wyłącznie punktem orientacyjnym – wielu wrocławian umawia się ze znajomymi właśnie „pod pręgierzem”, a wycieczki „pod pręgierzem” spotykają się po upływie czasu przeznaczonego na samodzielne zwiedzanie, jeszcze pod koniec XIX wieku chłostano tu skazańców winnych kradzieży czy innych przestępstw. Pierwszy pręgierz miał według historyków stanąć w tym miejscu już w wieku XV, kiedy odbywały się tu nie chłosty, lecz kary śmierci. Dzisiejsza figura jest co prawda tylko repliką, a właściwie nawet repliką repliki. Po drewnianym pręgierzu z końca średniowiecza, na którym była wzorowana, dawno nie ma już bowiem śladu, a jego następca uległ poważnym zniszczeniom w 1945 roku i został dwa lata później rozmontowany. Niemniej jednak na pamiątkę mroczniejszych czasów na czubku pręgierza wciąż znajduje się figurka kata, symbolizująca to, co miało tu miejsce kilka setek lat temu.

Free walking tour, czyli piesze zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem za darmo – poznaj ciekawostki i dowiedz się, co jeszcze warto zobaczyć! A to wszystko w niewielkiej odległości od Hotelu Europejskiego!

Jeśli chcielibyśmy zwiedzić Wrocław samodzielnie, warto zwrócić uwagę na ofertę Free Walking Tour, czyli firmy proponującej nam za darmo piesze wycieczki z przewodnikiem po co ciekawszych miejscach w mieście. Na oficjalnej stronie możemy zapoznać się z harmonogramem wycieczek na dany okres – zwykle bowiem w okresie wiosenno-letnim mamy do wyboru znacznie więcej wyjść niż w mniej sprzyjającym spacerom okresie jesienno-zimowym. Tematyka wycieczek jest naprawdę szeroka i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mamy tu bowiem zarówno tradycyjne zwiedzanie najważniejszych atrakcji Rynku i Starego Miasta, jak również wycieczki śladami wrocławskich Żydów czy spacery, podczas których zobaczymy miejsca szczególnie ważne z punktu widzenia historii II wojny światowej oraz obrony Breslau w 1945 roku. Niektóre ze spacerów poprowadzą nas również śladami wrocławskich noblistów lub pozwolą zapoznać się z historią bardziej oddalonych od centrum, a przez to również mniej znanych turystom dzielnic miasta.

Przewodnicy oferują jednak również trasy niekoniecznie związane ze zwiedzaniem miasta w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Wraz z grupą podobnych nam indywidualnych zwiedzających możemy bowiem wybrać się także na przykład na trasę, podczas której zobaczymy najlepsze wrocławskie murale i street-arty, poznamy historię miasta z perspektywy żyjących w nim dawniej i dziś artystów, malarzy i muzyków czy odkryjemy wciąż widoczne w tkance miejskiej ślady absurdów PRL-u. Możemy też skorzystać z oferty jednej z nielicznych płatnych wycieczek organizowanych przez Free Walking Tour, czyli spaceru, podczas którego skosztujemy najpopularniejszych i najlepszych craftowych piw z wrocławskich browarów.

Ciekawe miejsca - spacer po wrocławskich muralach

W przypadku regularnych wycieczek rezerwacja nie jest wymagana. Są one również, jak już wspomnieliśmy, zazwyczaj bezpłatne. Pod koniec wycieczki można jednak wręczyć przewodnikowi dotację w dowolnej wysokości, która pozwala na kontynuowanie działalności Free Walking Tour. Organizowane przez firmę wycieczki są bowiem nie tylko ciekawe, pouczające i pozwalają poznać wiele ciekawych szczegółów z historii miasta, w którym mieszkamy lub które odwiedzamy. Może nawet dowiemy się kilku ciekawostek związanych z historią Hotelu Europejskiego? Free Walking Tours to również świetna okazja dla osób, które nie podróżują w zorganizowanych grupach, a chciałyby skorzystać z usług przewodnika, dzięki któremu dowiedzą się więcej, niż gdyby sami mieli doszukiwać się ciekawostek związanych z każdym z odwiedzanych miejsc.

Jesteśmy we Wrocławiu – a co warto zobaczyć w bezpośredniej okolicy miasta? Zaplanuj nocleg oraz dłuższą trasę po najciekawszych podmiejskich atrakcjach!

Nie tylko w samym Wrocławiu, lecz również w okolicy znajdziemy liczne atrakcje, które z pewnością warto zobaczyć podczas naszego pobytu w stolicy Dolnego Śląska. Do jednej z najbliżej położonych zalicza się przede wszystkim jedna z dzielnic miasta, Leśnica. Ze względu na swoje położenie – ponad 15 kilometrów od wrocławskiego Rynku! – jest ona często pomijana przez turystów. Niesłusznie! Co warto zobaczyć w Leśnicy?

Przede wszystkim, znajdziemy tu niesamowity zamek, którego najstarsze elementy pochodzą już z XII wieku, a w piwnicach możemy obejrzeć XIII-wieczne relikty wcześniejszych wersji budowli. Choć od tego czasu był wielokrotnie odnawiany i przebudowywany, a także ulegał licznym zniszczeniom, nadal stanowi piękny zabytek. Obecnie mieści się w nim Centrum Kultury „Zamek”, w którym organizowane są liczne wydarzenia kulturalne, mające na celu przyciągnąć mieszkańców miasta do tej oddalonej wprawdzie, lecz wyjątkowo urokliwej części Wrocławia. Wokół zamku rozciąga się park, tworzący wraz z zabudową zespół pałacowo-parkowy, który stanowi idealne miejsce na letni piknik czy relaks z książką na łonie natury.

Warto zaznaczyć, że Leśnica aż do 1928 roku była osobnym miastem, a nie częścią Wrocławia. Możemy więc zaobserwować tu zabytkowy układ urbanistyczny niewielkiego miasteczka oraz, nie zawsze dobrze zachowane, lecz jednak wciąż reprezentacyjne wille i kamienice. Dzielnica nie uległa bowiem niemal żadnym zniszczeniom w wyniku działań wojennych w 1945 roku. Dzięki temu możemy także zwiedzić tu kościół św. Jadwigi, w którym zachowały się oryginalne polichromie na sufitach, a także zabytkowe wyposażenie, w skład którego wchodzi między innymi XV-wieczna gotycka rzeźba Madonny z Dzieciątkiem.

Pomimo ogromnej odległości od centrum dojazd do Leśnicy nie jest dziś problemem. Znajduje się tu bowiem pętla tramwajowa, do której dojeżdżają tramwaje linii 3, 10 i 20, a także kilka dziennych linii autobusowych oraz autobus nocny linii 253. Podróż z okolic Rynku do samej pętli tramwajem nie powinna zająć nam więcej niż pół godziny. Z tego powodu możemy bez problemu zarezerwować nocleg w wygodnym hotelu blisko centrum!

„Dobry wieczór we Wrocławiu” – co warto zobaczyć w nocą? Propozycje spędzenia czasu wolnego poza obrębem hotelu!

Jedną z najciekawszych wrocławskich atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć późnym wieczorem lub nocą, jest Fontanna Multimedialna. Znajdująca się w Parku Szczytnickim, tuż za Halą Stulecia, fontanna otwarta została w 2009 roku i do dziś pozostaje największą z tego typu instalacji w całej Polsce. Jest wyposażona w ponad 300 dysz, z których woda wyrzucana jest nawet na wysokość 40 metrów! Pozwala to na stworzenie wyjątkowego widowiska, które przyciąga tłumy.

Co roku w okresie od końca kwietnia do początku października możemy obejrzeć tu aż kilka pokazów każdego dnia. Pokazy dzienne odbywają się w godzinach od 10:00 do 17:00, a od 18:00 do 21:40 możemy podziwiać pokazy wieczorne. Każdy ze spektakli łączy w sobie wodę, muzykę i światło, a elementy te są idealnie do siebie dopasowane i współgrają, tworząc spójną całość. Choć oczywiście warto wybrać się na jeden z wielu pokazów w ciągu dnia, o wiele bardziej widowiskowe wydarzenia mają tu miejsce po zmroku. Wówczas bowiem dopiero widać pełnię możliwości, jakie otwiera przed artystami połączenie wodnego ekranu i kolorowych świateł. Wieczorne pokazy są więc szansą na obejrzenie czegoś niespotykanego i absolutnie niebanalnego, a feeria barw i obrazów połączona z działaniem fontanny na pewno na długo pozostanie nam w pamięci.

Budynek Dworca Głównego PKP we Wrocławiu

W weekendy i święta w okresie działania fontanny organizowane są także dodatkowe pokazy specjalne. Rozpoczynają się one najpóźniej o 22:00 i wykorzystują maksymalnie możliwości płynące z połączenia iluminacji świetlnych z ekranem wodnym tworzonym przez wodę wypływającą z dysz fontanny.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Istnieje jednak również możliwość obejrzenia spektaklu z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Bilety wstępu na taras kosztują 5 złotych za sztukę i dostępne są w punkcie z pamiątkami w Centrum. Można je nabyć w godzinach 12:30-21:30 w dniu pokazu. Niestety, nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji biletów na określony termin. Wokół fontanny jest jednak na tyle dużo przestrzeni, że każdy z widzów z pewnością znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie.

Bożonarodzeniowe atrakcje, czyli co warto zobaczyć we Wrocławiu zimą? Zarezerwuj nocleg w okresie świątecznym i poznaj miasto z innej strony!

Zimą okolice wrocławskiego Rynku zamieniają się w wyjątkowy Jarmark Bożonarodzeniowy, który koniecznie powinniśmy zobaczyć, jeżeli wybieramy się do Wrocławia w okresie przedświątecznym. Co roku przez około miesiąc przed Bożym Narodzeniem możemy bowiem cieszyć się tu dekoracjami niczym z bajek o świętym Mikołaju oraz jarmarkiem, na którym z pewnością uda nam się kupić niebanalne prezenty dla rodziny i znajomych.

Na jarmarku znajdziemy przede wszystkim liczne atrakcje dla najmłodszych, którzy mogą sfotografować się tu w saniach Mikołaja lub przespacerować po Bajkowym Lasku, a także wybrać się na przejażdżkę ekspresem polarnym. Dorośli w tym czasie na pewno chętnie skorzystają z szerokiej oferty grzanych win, serwowanych w uroczych kubeczkach w kształcie trzewika. Kubeczki te co roku zdobione są inną, specjalnie zaprojektowaną akurat na dany rok dekoracją, a naszym winem możemy cieszyć się w małej, drewnianej chatce, pełnej świątecznych łańcuchów i bombek, lub przy jednym z rozstawionych na Rynku budek, w których płonie prawdziwe drewno, co pozwala ogrzać się nie tylko gorącym napojem. Najmłodsi mogą tu wraz z nami napić się gorącego kakao lub czekolady albo bezalkoholowego, ciepłego ponczu.

Jarmark jest także miejscem, w którym z pewnością uda nam się nabyć lokalne przysmaki z odległych zakątków kraju czy z dawnych Kresów Wschodnich. Znajdziemy tu również egzotyczne przekąski pochodzące z Turcji, hiszpańskie churros, węgierski ajwar czy serki góralskie, udające z powodzeniem prawdziwe oscypki. Od wielu lat na jarmarku obecne są również jadalne kasztany.

Poza jedzeniem i piciem na jarmarku znajdziemy także liczne budki, w których można zaopatrzyć się w rękodzieło różnego typu – biżuterię, ręcznie szyte torebki czy plecaki, a nawet ręcznie wykonywane zabawki z drewna. Kupimy tu także biżuterię z kamieni i metali szlachetnych oraz wiele stoisk oferujących charakterystyczny dla Polski kamień, bursztyn, wyroby z którego popularne są zarówno wśród turystów zza granicy, jak i naszych rodaków. Jeśli więc planujesz zimowy pobyt w Hotelu Europejskim, koniecznie wybierz się na Bożonarodzeniowy Jarmark!

 Zdałeś pokój w hotelu? Zrelaksuj się w nowym, ciekawym miejscu na mapie Wrocławia i poczekaj na pociąg w Bibliotece na Dworcu Głównym PKP!

Do licznych ciekawych miejsc, które z pewnością odwiedzą turyści, należy otwarta w maju 2017 roku filia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Czemu właściwie turyści mieliby odwiedzać Bibliotekę Miejską? Przede wszystkim przez wzgląd na jej lokalizację. Nowa filia znajduje się bowiem na terenie Dworca Głównego, czyli jednego z głównych węzłów komunikacyjnych, którym turyści przybywają i odjeżdżają z miasta. Teraz więc zarówno mieszkańcy Miasta Stu Mostów, jak i osoby tłumnie je odwiedzające mogą podczas oczekiwania na swój pociąg korzystać z kolekcji ponad 20 tysięcy książek, komiksów i czasopism, znajdujących się w dworcowej bibliotece. Do dyspozycji odwiedzających pozostają także filmy, gry planszowe oraz audiobooki. W bibliotece dostępny jest także darmowy Internet, a z pozycji ze zbiorów książkowych możemy również korzystać na tarasie usytuowanym tuż obok wejścia.

Wnętrza biblioteki przypominają luksusowy apartament – nie brakuje wygodnych foteli i kanap, w pełni wyposażonych stoisk z komputerami i specjalnie wydzielonego kącika dla najmłodszych. Mali czytelnicy mają tam dostęp do wygodnych leżanek, komputerowego stanowiska oraz zbiorów najróżniejszych książeczek dostosowanych do różnych przedziałów wiekowych. Dzieci znajdą tam zarówno edukacyjne książeczki-zabawki, tomiki uczące umiejętności czytania czy proste bajki do samodzielnej lektury.

Według Agnieszki Opieli, projektantki, która zajmowała się adaptacją pomieszczeń nowej filii, biblioteka na dworcu ma być swojego rodzaju przystankiem i odpoczynkiem w podróży. A także alternatywą dla zwykłych poczekalni, holu recepcyjnego i barów. Teraz podróżnicy mogą wykorzystać wolny czas na odprężającą lekturę w przestronnych wnętrzach biblioteki.

Nowa filia może stać się miejscem wyjątkowo upodobanym przez młodzież. Wszystko dzięki interesującej kolekcji książek z zakresu tematycznego dotyczącego horroru, fantastyki. Biblioteka wyposażona jest także w ogromne zbiory mangi – znajduje się tu ponad 1,5 tysiąca tytułów z tego gatunku! „Manga to nasza odpowiedź na oczekiwania, zainteresowania i potrzeby młodzieży, która w bibliotece widzi nie tylko magazyn książek, ale miejsce wypoczynku, relaksu, rozwijania własnych zainteresowań i nawiązywania kontaktów z rówieśnikami” – zachwala kolekcję kierownik filii na dworcu, Daria Waszczuk. Jak mówi, komiksy mangowe ze szczególnym zacięciem kolekcjonuje już od 2013 roku.

Biblioteka wyposażona jest w ogólnodostępny internet, a ze zbiorów książkowych można również korzystać na tarasie usytuowanym tuż obok wejścia.

biblioteka na dworcu głównym

Godziny otwarcia biblioteki na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu:

Poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek: 10:00–19:00
Środa: 12:00 –16:00
Sobota: 10:00 –15:00

MagicVR, czyli najnowsza technologia gier już we Wrocławiu! Zbierz rodzinę i przyjaciół w ciekawym miejscu i wspólnie pokonajcie armię zombie! Wróć do hotelu jako bohater bądź pokonany!

Wśród najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć we Wrocławiu, znajdziemy też centrum rozrywki MagicVR. Wrocław ma nam bowiem do zaoferowania pierwszą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych na świecie przestrzeni do bezprzewodowej gry w rzeczywistości wirtualnej, czyli VR. Mowa o centrum rozrywki MagicVR, gdzie na ogromnej hali o powierzchni 700 m2 rozmieszczono recepcję, komfortową poczekalnię oraz dedykowaną arenę do gry o obszarze zajmującym niemal 300 m2.

Do dyspozycji graczy pozostaje najnowocześniejszy sprzęt na rynku, jak gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift czy HTC VIVE oraz komputer VR Backpack PC. W przypadku niektórych gier osoby biorące udział w zabawie dostają również dedykowane kontrolery, jak na przykład specjalnie przystosowana replika karabinu Beretta.

Jedna gra przewidziana jest dla 4 osób (w przyszłości planowane rozgrywki dla 8 zawodników) i trwa około 30 minut. Proponowany jest tryb rozgrywki multiplayer, gdzie drużyna współpracuje w osiąganiu wspólnego celu lub gry indywidualne, w których każdy z graczy samodzielnie rywalizuje z pozostałymi.

Pierwszą grą opracowaną przez grafików i deweloperów związanych z MagicVR jest ich flagowy tytuł Zombie VR Squad, gdzie zadaniem graczy jest obrona elektrowni atomowej przed inwazją ogromnej armii zombie. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii VR oraz odpowiednio rozmieszczonej sieci czujników możliwa jest bezprzewodowa, wygodna rozgrywka. Ogromne pole gry zapewnia każdemu z uczestników swobodę ruchów oraz możliwość pełnego zanurzenia się w apokaliptycznej wizji świata nękanego przez zombie.

Propozycja świetnie nadaje się na aktywny weekend we Wrocławiu oraz jako forma spędzenia czasu na firmowej integracji czy wieczorze kawalerskim. To ciekawe miejsce pełne nowoczesnej technologii dostępnej póki co jedynie w kilku miejscach na świecie.

Godziny otwarcia i ceny obowiązujące w hali MagicVR

Cena biletu na rozgrywkę Zombie VR Squad to 49 złotych za osobę.

Obejmuje ona 30 minut, podczas których następuje przygotowanie, zapoznanie ze sprzętem oraz pełna rozgrywka. W grze może wziąć udział grupa nie większa niż 4 osoby. Minimalny wiek uczestników to 13 lat.

Aby wziąć udział w zabawie VR, należy przesłać rezerwację terminu i godziny swojej rozgrywki – wszystko poprzez specjalny formularz na stronie internetowej MagicVR. Dostępny jest bardzo szeroki zakres godzinowy: pierwsza rozgrywka rozpoczyna się o 12:00, ostatnia startuje wraz z godziną 21:30.

Centrum rozrywki MagicVR znajduje się przy ulicy Bolesława Krzywoustego 82-86.

Basen Beach Bar – nowe miejsce na rozrywkowej mapie Wrocławia. Plaża, basen i pyszne koktajle: to naprawdę warto zobaczyć przed powrotem na nocleg w hotelu!

Jednym z miejsc, które warto zobaczyć we Wrocławiu latem, jest Basen Beach Bar, znajdujący się tuż przy mostach Trzebnickich, na plaży nad samym brzegiem Odry. Jest to świetne rozwiązanie na momenty, kiedy lato w mieście nareszcie naprawdę daje się we znaki, a upalne popołudnie chętnie spędzilibyśmy nad wodą. Basen Beach Bar to nowe miejsce na imprezowej mapie Wrocławia, które dzięki lokalizacji przyciągnęło tłumy mieszkańców i turystów.

Do dyspozycji gości są wygodne leżaki i hamaki, kolorowe zabawki w postaci grabek i wiaderek dla dzieci oraz – jak sama nazwa wskazuje – wielki basen (3×9 metrów), w którym można się ochłodzić podczas największych upałów. Wszystko to otaczają dźwięki klimatycznej muzyki, utrzymującej atmosferę plażowej sielanki i prawdziwego, wakacyjnego luzu.

Bar zaopatrzony jest w orzeźwiające lemoniady, pyszne koktajle (zarówno z alkoholem, jak i w wersji bez procentów), świeżą kawę, orzeźwiające piwo oraz różnego rodzaju przekąski.

Miejsce dedykowane jest mieszkańcom pobliskich osiedli, spacerowiczom z psami, rodzinom z dziećmi oraz osobom, które szukają przyjemnego miejsca na rozmowy ze znajomymi, z dala od zatłoczonych ogródków miejskich i przeludnionych lokali w rynku. Basen Beach Bar wyposażony jest także w kameralną scenę muzyczną, na której organizowane są różnego rodzaju okolicznościowe koncerty. Jednym z większych wydarzeń czerwca 2017 będzie koncert formacji Percival zorganizowany z okazji Nocy Świętojańskiej. Malowniczy brzeg Odry to również idealne miejsce na podziwianie letnich zachodów słońca!

Basen Beach Bar we Wrocławiu otwarty jest od niedzieli do czwartku w godzinach od 12:00 do 22:00, a w piątki i soboty możemy spędzać tu czas od 12:00 aż do czwartej rano. Jest to więc idealne miejsce na długie, letnie wieczory i ciepłe noce. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak prawo do wcześniejszego zamknięcia lokalu w przypadku wyjątkowo niesprzyjającej pogody.

Godziny otwarcia Basen Beach Bar we Wrocławiu

Bar otwarty jest w następujących godzinach:

poniedziałek – czwartek: od 12:00 do 22:00
piątek – sobota: od 12:00 do 04:00
niedziela: od 12:00 do 22:00

Ciekawe miejsce z duszą, czyli muzyka i kawa w Vinyl Cafe. Warto zobaczyć, posłuchać i doświadczyć atmosfery jednej z najbardziej klimatycznych kawiarni we Wrocławiu! I to niedaleko od Hotelu Europejskiego!

Innym ciekawym miejscem, do którego możemy przenieść się z pełnego słońca brzegu Odry są przyjemnie chłodne wnętrza jednej z najbardziej klimatycznych kawiarni Wrocławia. Znajdująca się w pobliżu Rynku Vinyl Cafe, bo to o niej mowa, jest miejscem, które łączy zamiłowanie do dobrej kawy z prawdziwą muzyczną pasją.

W Vinyl Cafe serwowana jest wysokiej jakości kawa prosto z Brazylii i Kolumbii, a także domowej roboty ciasta i przekąski. Ponadto mamy szansę skosztować czeskiego piwa z beczki, wybrać dla siebie coś z bogatej oferty win, bezalkoholowych napojów chłodzących czy cydru. Goście mogą zamówić także gorącą czekoladę lub napój imbirowy, idealny na chłodne jesienne i zimowe wieczory. Wszystko to przy akompaniamencie muzyki odtwarzanej bezpośrednio z płyt winylowych na wysokiej jakości sprzęcie grającym. Na wyposażeniu Vinylu jest ponad 600 płyt różnych artystów. Odwiedzający relaksują się przy utworach Boba Dylana, ścieżce dźwiękowej z filmu “Śniadanie u Tiffany’ego” czy klimatycznych dźwiękach zespołu Joy Division. Całości dopełnia również przytulny wystrój wnętrza: w kawiarni pełno jest wygodnych kanap i foteli, niewielkich antyków oraz okazałych gramofonów. Na pokrytej czerwoną tapetą ścianie zawieszono portrety muzyków oraz eleganckie, staromodne lustra, które nadają miejscu niepowtarzalną atmosferę retro.

Vinyl Cafe to miejsce, gdzie mile widziane są także zwierzęta. Do dyspozycji gości jest tu również szeroki wybór gier planszowych – możemy zagrać w Scrabble, Monopoly czy jedną z licznych gier logicznych. Znajdziemy tu też okazałą kolekcję książek oraz dostęp do bezprzewodowego internetu.

Przy kawiarni działa także komis płyt winylowych: odwiedzający mogą wymieniać swoje tytuły za płyty znajdujące się w kawiarni, kupić poszczególne pozycje czy też oddać winyle w komis.

Vinyl Cafe to również miejsce, w którym możemy posłuchać nastrojowej muzyki granej na żywo. Kawiarnia cyklicznie organizuje koncerty zarówno lokalnych, jak i zagranicznych muzyków związanych z muzyką jazzową, gitarową oraz rockowymi brzmieniami.

Lokalizacja, godziny otwarcia i ceny w Vinyl Cafe we Wrocławiu

Kawiarnia zlokalizowana jest przy ulicy Kotlarskiej 35. W okresie letnim goście mają do wyboru klimatyzowane, przytulne wnętrza albo zacieniony, piwny ogródek. Ze względu na popularność kawiarni w godzinach szczytu warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji miejsca, szczególnie jeśli planujemy spotkać się tu ze znajomymi w większym gronie.

klimatyczne miejsce z gramofonem

Choć miejsce tłumnie odwiedzane jest zarówno przez obcokrajowców, jak i gości z różnych zakątków Polski, Vinyl oferuje bardzo przystępne ceny. Za największą porcję latte (podawaną w największych kubkach we Wrocławiu) zapłacimy około 12 złotych, kawałek ciasta to wydatek rzędu 5-13 złotych a butelka cydru wyniesie nas 8 złotych.

Kawiarnia czynna jest codziennie od godziny 10:00. Od poniedziałku do czwartku jest otwarta do północy, w piątki i soboty aż do pierwszej w nocy, a w niedziele możemy spędzać tu wieczory tylko do godziny 23:00.

Spędzasz noc w hotelu i szukasz ciekawego muzycznie miejsca we Wrocławiu? Wstąp do Klubu Pralnia i posłuchaj czołówki światowej muzyki elektronicznej i nie tylko!

Zastanawiasz się, czy we Wrocławiu znajdzie się ciekawe, oddalone od centrum miejsce, będące ogromną przestrzenią kulturalną z koncertami najwyższej rangi artystów muzyki elektronicznej i nie tylko? Miejsce, którego szukasz, to klub Pralnia. Zlokalizowany w budynku, który jeszcze w latach 90. XX wieku mieścił faktyczną pralnię przemysłową. Dziś to industrialne wnętrza wypełnione surowym wzornictwem, najnowszą technologią i miejscem na najróżniejsze działania artystyczne. Idealne zarówno na wakacyjne imprezy jak i dobrą zabawę w samym środku zimy!

Pralnia to ogromna (1000 m2!) powierzchnia mieszcząca imponującą salę koncertową, klimatycznie urządzony, kameralny chillroom oraz wygodną przestrzeń barową wprost stworzoną do zawierania interesujących znajomości. Nie brakuje tu dużej strefy dla palących, kilkunastu zadbanych toalet oraz dachu zaadaptowanego specjalnie na czas letnich koncertów.

W Pralni cyklicznie organizowane są koncerty i inne eventy muzyczne. Zapraszane gwiazdy to zwykle czołówka rankingów ambitnej muzyki klubowej czy też elektronicznych brzmień. Klub stanowi również przestrzeń otwartą na wszelkie inne działalności artystyczne: prowadzone są występy performerskie i multimedialne, różnorodne warsztaty czy wystawy. Właściciele zachęcają do współpracy wszelkich młodych, ambitnych twórców, którzy poszukują niebanalnego miejsca na wyrażenie swojej ekspresji.

Do gwiazd koncertujących w murach Pralni zaliczają się między innymi raper Taco Hemingway, francuski artysta muzyki dark synth – Perturbator czy też znany z łączenia muzyki góralskiej z wpływami electro, polski wykonawca Gooral.

Pralnia nie należy także do miejsc drogich – za piwo i cydr zapłacimy tu 8 zł, drink Cuba Libre to wydatek rzędu 15 złotych a shot wódki wyniesie nas około 7 złotych.

Lokal usytuowany jest przy ulicy Krakowskiej 100 w budynku, w którym działa również inicjatywa Zaklęte Rewiry, gdzie można wynająć nietypowe, industrialne sale w celach bankietowych, koncertowych czy też w ramach eventów specjalnych.

Przygoda, którą warto przeżyć w grupie przyjaciół, czyli Secret Room. Wyjdź z pokoju hotelowego, baw się w gronie najbliższych, poznaj ciekawe miejsce we Wrocławiu i ucieknij, nim minie wyznaczony czas!

W całej Polsce, a więc również we Wrocławiu, pojawia się coraz więcej ciekawych miejsc oferujących rozrywkę w stylu escape room. Te cieszące się coraz większą popularnością miejsca to tak naprawdę gry logiczne, polegające na rozwiązywaniu serii zagadek w celu wydostania się z danego pomieszczenia. Mogą one nosić różne inne nazwy – znajdziemy dziś liczne „pokoje zagadek”, „pokoje bez wyjścia” oferty zabawy poprzez „ucieczkę z pokoju”. Przeznaczone są dla niewielkich grup, które mają szansę na pomyślne zakończenie zabawy jedynie w wypadku nawiązania bardzo ścisłej współpracy i działania zespołowego. Na przestrzeni ostatnich lat powstały bardzo liczne escape roomy inspirowane najróżniejszymi dziełami książkowymi i filmowymi – pokoje w stylu Jamesa Bonda, Alicji w Krainie Czarów czy sekretne laboratoria szalonych naukowców.

W nieco inny sposób pomyślane zostały gry typu escape live, w których największy nacisk postawiony został nie tyle na rząd logicznych zagadek ile doświadczenie fizycznej ucieczki z pokoju poprzez znalezienie klucza czy odkodowanie szyfru zabezpieczającego zamek. Tu, poza współpracą zespołową przy kłódkach czy zagadkach, potrzebna jest także fizyczna sprawność pozwalająca pokonać różnego rodzaju przeszkody. Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć we Wrocławiu, odpowiedzią może być oferujący tego typu rozrywkę Secret Room we Wrocławiu. Rezerwując zabawę dla naszej grupy, mamy do wyboru cztery pokoje: więzienie, gdzie stajemy się skazańcami w areszcie a pierwszorzędnym celem staje się ucieczka, tajemniczy pokój babci, w którym czeka nas pewna kryminalna zagadka, przyprawiający o dreszcze opuszczony teatr lalek oraz przewidziane dla graczy powyżej 16 roku życia prosektorium.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Escape room to świetna propozycja!

Nowe pokoje w Secret Room we Wrocławiu – to warto zobaczyć!

W drugiej połowie czerwca 2017 roku odbędzie się premiera kolejnych dwóch pokoi: cmentarnej krypty oraz Underworld – mrocznego świata wilkołaków i wampirów. Na lipiec natomiast planowane jest otwarcie gry pt. Pogrzeb Arystokraty. Nie mieliśmy jeszcze okazji ich przetestować, lecz na pewno nie są one mniej atrakcyjne niż pierwotne cztery pokoje, których przejście to nie lada gratka!

Pokoje typu escape room i escape live to świetna rozrywka zarówno dla rodziny jak i grup przyjaciół czy znajomych. Gry logiczne stanowią także interesującą propozycję na wstęp do wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego lub na imprezę integracyjną dla pracowników firm. Podczas podejmowania działań mających na celu bezpieczne wydostanie się z pomieszczeń w szczególny sposób uwidaczniają się naturalne predyspozycje do pracy zespołowej oraz umiejętności przywódcze graczy.

Każda z gier trwa 60 minut i przewidziana jest dla grup zawierających od 2 do 5 lub 6 graczy.

Cennik i godziny otwarcia Secret Room we Wrocławiu:

Godzinna rozgrywka w Secret Room to koszt 120 złotych na cały kilkuosobowy zespół. Każda z podstawowych gier trwa 60 minut i przewidziana jest dla grup składających się z minimum 2, a maksimum 5 lub 6 graczy w zależności od wybranego scenariusza. Trudniejszy pokój, „Prosektorium”, to również koszt 120 złotych na cały zespół, lecz tu gra trwa aż 90 minut, a mimo to i tak nie wszystkim graczom udaje się wydostać z mrocznego pomieszczenia.

Po wcześniejszej konsultacji telefonicznej, gracze doświadczeni, czyli mający na koncie przejście przynajmniej dziesięciu pokoi typu escape room, mogą zamówić także trudniejszą wersję „Opuszczonego Teatru Lalek”. Rozgrywka na wyższym poziomie trudności trwa tu również 90 minut, lecz jej koszt to 160 złotych za cały zespół.

Wszystkie pokoje znajdują się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 27C na IV piętrze. Niektórzy gracze żartują, że samo odnalezienie lokalizacji to już pierwsza z zagadek – musimy bowiem wejść w podwórko jednej z kamienic, gdyż siedziba Secret Room mieści się w jednej z oficyn od jego strony. Rezerwacji na konkretną godzinę należy dokonywać poprzez formularz na stronie internetowej Secret Roomu. Możemy także dokonać rezerwacji telefonicznej lub przez portal LockMe. Płatności dokonuje się na miejscu lub – w przypadku rezerwacji przez LockMe – za pośrednictwem karty kredytowej. Na miejscu przyjmowana jest zarówno gotówka, jak i płatności kartą.

Opublikowane przez: Adriana Siess