Book

22.03.2018


Weekend we dwoje – Hotel Europejski radzi, dokąd wybrać się na romantyczny weekend we dwoje i gdzie znaleźć oferty noclegów!Weekend we dwoje z Hotelem Europejskim to okazja, aby na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach i wybrać się na krótką wycieczkę w nowe miejsce. Podczas takiego weekendu możemy zarówno odkryć historię bardziej lub mniej oddalonych od naszego miejsca zamieszkania zakątków kraju lub rozerwać się w innym niż zwykle otoczeniu. Planując go, warto jednak wcześniej sprawdzić, jakie atrakcje oferuje wybrane przez nas miejsce. Dlaczego warto wybrać się na romantyczny weekend do Wrocławia, co powinniśmy koniecznie tam zobaczyć i czy znajdziemy tam hotele oferujące tanie noclegi w pobliżu centrum?

Spis treści:
Latem, wiosną, a może jesienią lub zimą?
Gdzie spędzić udany czas?
Jak zaplanować wyjazd?
Pomysły na spędzenie ciekawego końca tygodnia
Jak wybrać najlepszy hotel?

Romantyczny weekend we dwoje z Hotelem Europejskim – latem, wiosną, a może jesienią lub zimą?

Romantyczny weekend we dwoje możemy spędzić niezależnie od pory roku. Jeśli planujemy tylko kilkudniowy wypad za miasto, aby nieco się rozerwać i zapomnieć o codziennych stresach, możemy zrobić to zarówno latem czy wiosną, jak i jesienią, a nawet w czasie srogiej zimy. W zależności od naszych zainteresowań czy preferencji, jeśli chodzi o pogodę, z pewnością znajdziemy rozrywki, które świetnie zajmą nam czas i pozwolą na spędzenie miłych chwil poza domem. Pamiętajmy jednak, aby nie wybierać się na weekend w góry podczas sezonu narciarskiego, jeśli zdecydowanie wolimy wakacje w ciepłych krajach, ani na odwrót – jeśli raczej nie służy nam wysoka temperatura, nie wybierajmy się w tropiki, o ile nie zamierzamy spędzać całych dni w klimatyzowanym pokoju hotelowym.

Pomysł na romantyczny weekend we dwoje

Jeżeli więc planujemy weekendowy wypad we dwójkę, warto wcześniej zastanowić się, jak chcielibyśmy go spędzić. Pozwoli nam to wybrać miejsce, w którym zarówno my, jak i nasz partner czy partnerka świetnie będziemy się bawić, a ewentualne kłopoty z aurą nie spowodują konieczności całkowitej zmiany planów. Dobre na wypoczynek weekendowy są więc przede wszystkim takie miejsca, w których możemy spędzać czas na różne sposoby – od rozrywek pod dachem do aktywnego wypoczynku nad morzem czy relaksu w saunie lub grocie solnej. Tego typu szeroki wachlarz atrakcji znajdziemy zwłaszcza w miejscowościach typowo turystycznych, takich jak liczne miasteczka nad morzem, jeziorem czy w górach, lub… w dużych miastach, również nastawionych na licznych gości z innych części kraju, a nawet zza granicy. Miejscowości tego rodzaju zaoferują nam też z pewnością podstawową rozrywkę, jakiej nie może zabraknąć podczas romantycznego weekendu we dwoje, czyli elegancką kolację przy świecach i wybornym winie w dobrej restauracji. Na szczególną uwagę w tym przypadku zasługuje Restauracja Europejska.

Gdzie spędzić udany weekend we dwoje? Oczywiście, we Wrocławiu! Wynajmij pokój w Hotelu Europejskim i ciesz się atrakcjami miasta Stu Mostów!

Jeżeli zastanawiamy się, gdzie dokładnie wybrać się na weekend we dwoje, powinniśmy przemyśleć wycieczkę do Wrocławia. Liczne atrakcje, jakie może zaoferować nam to miasto, z pewnością umożliwią nam udaną zabawę niezależnie od tego, czy wolimy spokojny odpoczynek, czy aktywny relaks, czy może wręcz szaloną imprezę. We Wrocławiu odpowiednią rozrywkę dla siebie znajdą zarówno fani historii i tradycyjnego zwiedzania zabytkowych miejsc i budowli, jak i osoby pragnące zaznać nieco wielkomiejskiego życia czy rozerwać się w nieco bardziej nietypowy sposób. We Wrocławiu znajdziemy ogród zoologiczny z jedynym w Polsce ogromnym oceanarium w nowym pawilonie Afrykarium, a także aquapark z licznymi udogodnieniami zarówno dla zawodowych pływaków, jak i dla najmłodszych czy tych, którzy w basenach najbardziej lubią zjeżdżalnie. Możemy również wybierać tu w ofertach licznych escape roomów, czyli pokoi zagadek, z których musimy samodzielnie się wydostać. Co jakiś czas organizowane są tu również cykliczne targi książek, giełdy minerałów czy nawet festiwale wegańskiego jedzenia. W mieście skosztujemy też jednych z najlepszych krewetek w tej części Europy, a podczas pogodnego dnia na pewno chętnie spędzimy czas, po prostu spacerując i podziwiając piękną architekturę miasta oraz wyjątkowe, często ponad stuletnie, a czasem nawet pochodzące jeszcze z czasów średniowiecza zabytki.

Jak zaplanować wyjazd na weekend do Wrocławia dla dwojga? Zorganizuj dojazd, zarezerwuj nocleg i spisz listę atrakcji!

Wyjazd na weekend do Wrocławia we dwoje najlepiej zacząć planować od dojazdu. Niemal z każdej części Polski dojedziemy tu pociągiem na ogromny wrocławski Dworzec Główny, natomiast liczne busy i autokary dowiozą nas na znajdujący się nieopodal nowy Dworzec Autobusowy przy nowoczesnej, otwartej w 2017 roku galerii handlowej Wroclavia. Już tu możemy rozpocząć zwiedzanie – o ile atrakcje galerii handlowej przypadną do gustu raczej tym, którzy do Wrocławia przyjechali na zakupy, o tyle okolice Dworca Głównego bez wątpienia spodobają się fanom historii miasta. Dworzec ten został bowiem wybudowany w połowie XIX wieku, w latach 1855-1857. Wówczas znajdował się on na południowych krańcach miasta, jednak szybko postępująca urbanizacja okolicznych miejscowości oraz rozbudowa takich dzielnic willowych jak chociażby Krzyki wpłynęły to, że dziś znajduje się on już niemal w samym sercu Wrocławia. W latach II wojny światowej dworzec rozbudowano ze względu na jego strategiczne położenie – linia Wrocław-Berlin była jednym z bardziej istotnych wówczas połączeń kolejowych. W owym czasie budynek wzbogacono przede wszystkim o podziemne schrony przeciwlotnicze. Ponadto w podziemiach umieszczono również składy żywności i amunicji oraz… ukryte tunele. Choć według legend tunele te sięgać mają niemalże krańców dzisiejszego Wrocławia i łączyć ze sobą odległe na mapie miasta punkty, bez wątpienia ich charakter był nieco mniej znaczący. Wystarczyło jednak, aby pozwolić na przenoszenie chociażby broni z jednej na drugą stronę ówczesnej Gartenstrasse, a dzisiejszej ulicy Piłsudskiego. Niestety, tunele nie są dziś jeszcze dostępne dla turystów, lecz prowadzone od 2009 prace eksploracyjne, które usuwają jeszcze skutki powodzi z 1997 roku, mają na celu wyremontowanie podziemi i otwarcie ich dla zwiedzających.

Kiedy zaplanujemy już dojazd, warto zastanowić się, jak chcielibyśmy spędzić czas we Wrocławiu. Czy interesuje nas historia miasta, jego zabytki i ciekawostki związane z dawnym niemieckim Breslau, czy wolimy niezobowiązującą rozrywkę w zoo lub aquaparku, czy może chcielibyśmy po prostu odpocząć i skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej? Dowiedzmy się, jak możemy ciekawie spędzić czas we Wrocławiu!

Hotel Europejski przedstawia pomysły na spędzenie ciekawego weekendu we dwoje we Wrocławiu

Pomysły na ciekawy weekend we dwoje we Wrocławiu można mnożyć. Spróbujmy jednak uporządkować je tak, aby ułatwić każdemu znalezienie tu czegoś dla siebie.

Zwiedzanie i zabytki – Rynek i okolice, a może mniej oczywiste miejsca?

Oczywiście, wszyscy zainteresowani zwiedzaniem i podziwianiem zabytków turyści udają się we Wrocławiu przede wszystkim na Rynek i w jego bezpośrednie okolice. To tutaj znajduje się charakterystyczny neogotycki ratusz, będący wizytówką miasta, oraz liczne kościoły, chętnie odwiedzane przez turystów wszystkich wyznań ze względu na ich wyjątkową architekturę i zabytkowe wyposażenie. Jeżeli jednak chcielibyśmy odkryć Wrocław od nieco innej strony, warto wybrać się chociażby na Nadodrze, które w ostatnim czasie zaczęło się szybko rozwijać. Znajdziemy tu jednak nie tylko modne knajpki, ale też jedne z najlepiej zachowanych przedwojennych kamienic, często nadgryzionych nieco zębem czasu, lecz bez wątpienia wciąż budzących zachwyt. W poszukiwaniu zabytkowych budynków warto również wybrać się w okolice tak zwanego Trójkąta Wrocławskiego, który okryty był niegdyś bardzo złą sławą. Do dziś zresztą niektórzy strachliwi mieszkańcy miasta raczej nie zapuszczają się tu po zmroku. Kamienicom na ulicy Mierniczej i tak jednak warto przyjrzeć się w blasku dnia, aby w pełni docenić ich wygląd. Co ciekawe, zarówno na Nadodrzu – zwłaszcza w okolicach ulicy Kurkowej – jak i w okolicach Mierniczej kręcone były liczne filmy, których akcja miała miejsce właśnie w przedwojennych Niemczech. Do jednych z nich należy ostatni film Stevena Spielberga, „Most Szpiegów”, do którego zdjęcia powstały właśnie w obrębie tych dwóch ulic.

Spacer po Wrocławiu podczas weekendu we Wrocławiu

Jeżeli chcielibyśmy zobaczyć inne ślady dawnego Wrocławia, nie znajdziemy lepszego miejsca niż położone w niegdyś najbardziej reprezentacyjnej południowej części miasta wille, przypominające czasem wręcz pałace. Szczególnie dużo znajdziemy ich w okolicach obecnego Parku Południowego. Budynki te są jednak nie tylko świadkami dawnej świetności miasta, ale też jego upadku. Przechodzący od tej strony w 1945 roku front pozostawił po sobie bowiem wątpliwe pamiątki w postaci dziur po nabojach, które niejednokrotnie znajdziemy w murach budynków czy ich ogrodzeniu. Nierzadko zauważymy także, że czasem w danym kwadrancie pozostała zaledwie jedna czy dwie budowle sprzed wojny, a cała reszta to bez wątpienia nowe budynki. Możemy wówczas mieć niemal pewność, że teren ten nie był niezabudowany – pozostałe budowle po prostu nie dotrwały do naszych czasów, poddając się albo niemieckiemu szałowi palenia całych dzielnic, aby tylko nie oddać ich w ręce wroga, albo radzieckiemu natarciu. Nie brzmi zbyt romantycznie, jak na weekend we dwoje? Cóż, jeśli oboje jesteśmy fanami historii, nie będzie nam to przeszkadzać, a aby nieco poprawić sobie humor, zawsze możemy wybrać się po historycznej wycieczce do Parku Południowego na romantyczny piknik. A jeśli tylko jedno z nas interesuje się historią, może warto pomyśleć o bardziej tradycyjnym spędzaniu czasu we dwoje.

Spokojny relaks – aquapark i saunarium

Jeżeli od wspominania burzliwej historii miasta wolelibyśmy spokojny relaks, najbardziej rozpoznawalnymi i najchętniej wybieranymi przez turystów miejscami we Wrocławiu są bez wątpienia aquapark i znajdujący się w nim kompleks saun, zwany saunarium.

W aquaparku rozrywkę dla siebie znajdą zarówno ci, którzy chcieliby popływać w profesjonalnym basenie sportowym, jak i fani zabawy na zjeżdżalniach czy innych wodnych atrakcjach. Dodatkowo wrocławski aquapark posiada bogate saunarium, w którym skorzystać możemy z różnych typów zabiegów w saunie. W zależności od naszych potrzeb, wytrzymałości na wysokie temperatury, a przede wszystkim wskazań i przeciwwskazań zdrowotnych możemy wybrać się tu do tradycyjnej sauny parowej, suchej sauny z tężnią solną, sauny podczerwonej, a także wyjątkowej biosauny zbudowanej z czerwonego cedru kanadyjskiego czy fińskich saun wykonanych z drewna kelo. Drewno to, pochodzące z fińskiej sosny polarnej, suszy się w trwającym dziesięciolecia procesie, podczas którego odpada od niego kora, a pień wystawiony jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, mróz i śnieg. W saunarium wrocławskiego aquaparku znajdziemy także łaźnię kamienną, działającą podobnie jak tradycyjna sauna parowa, lecz idealną dla osób, które źle znoszą zbyt wysokie temperatury. Maksymalna temperatura w łaźni kamiennej to tylko 55 stopni Celsjusza.

Bliżej natury – Wrocławskie ZOO i oceanarium

Fani zwierząt podczas pobytu we Wrocławiu z pewnością nie odmówią sobie wizyty w ogrodzie zoologicznym. Znajdziemy tu tysiące gatunków ssaków, płazów, gadów, a nawet owady oraz setki tysięcy ryb, które zamieszkują nowy budynek Afrykarium i znajdujące się w nim oceanarium. Spotkamy tu zarówno nasze rodzime, lecz zagrożone wyginięciem rysie czy żbiki, jak i zupełnie egzotyczne psy pustynne, zwane fenkami, lemury czy kapibary. Wielu odwiedzających po raz pierwszy widzi tu również zwierzęta takie jak choćby dik-diki, czyli niewielkie afrykańskie antylopy, czy golce – nieco dziwnie wyglądające bezwłose gryzonie, które spędzają całe życie pod ziemią, więc są ślepe, a ich skóra ma niezbyt zdrowy, bardzo blady kolor. Ci, którzy oczekują jednak typowych zwierząt, takich jak lwy, krokodyle czy słonie, również z pewnością się nie rozczarują. Zobaczymy tu również afrykańskie pingwiny oraz kotiki – ssaki przypominające nieco znane nam foki, jednak pochodzące z rodziny uchatkowatych, a nie fokowatych. W Afrykarium znajdziemy także typowe dla każdego z pięciu wyróżnionych biosystemów wodnych Afryki zwierzęta, w tym setki kolorowych ryb, dziesiątki gadów czy płazów oraz liczne ptaki i ssaki.

Wydry we wrocławskim Zoo

Kulturalne przygody – kina, teatry i Opera Wrocławska

Wybierając się do Wrocławia, możemy również zaplanować wycieczkę do jednego z licznych kin czy teatrów lub do Opery Wrocławskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta znajdziemy choćby słynny Teatr Polski czy Wrocławski Teatr Współczesny, z których ofertami warto zapoznać się z wyprzedzeniem, nawet na miesiąc lub dwa przed planowanym wyjazdem. Bilety na najciekawsze wydarzenia są bowiem wykupywane często niemal po ogłoszeniu ich sprzedaży. Tak jest w przypadku sztandarowego spektaklu wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol „Mistrz i Małgorzata”. Nawet najdroższe miejsca są tu zwykle niedostępne już na kilka tygodni przed przedstawieniem.

Jeżeli interesują nas wydarzenia kulturalne, warto zapoznać się również z ofertą planowanych wydarzeń mających miejsce w Hali Stulecia. Mają tu bowiem miejsce liczne spektakle baletowe – nierzadko z udziałem solistów ze znanego moskiewskiego Teatru Bolszoj lub w wykonaniu Narodowego Baletu Gruzji Sukhishvili. Często organizuje się tu również pokazy operowe czy niesamowite wydarzenia muzyczne, jak chociażby koncerty muzyki symfonicznej lub akustycznej.

Oferty taniego weekendu we dwoje we Wrocławiu, czyli jak wybrać najlepszy hotel?

Planując weekend we dwoje we Wrocławiu, nie powinniśmy zapomnieć o znalezieniu taniego hotelu. Wybierając go, nie patrzmy jednak tylko na cenę, ale też na oferowane w jej ramach udogodnienia. Jeżeli chcemy uniknąć konieczności współdzielenia z kimś pokoju czy łazienki, koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy wybieramy hotel, a nie hostel. Te drugie są oczywiście znacznie tańsze, lecz ich usługi stoją też na adekwatnie niższym poziomie.

W znajdującym się w sercu Wrocławia Hotelu Europejskim nie tylko spędzimy miło czas w wybranym przez nas pokoju lub apartamencie dwuosobowym, ale też mamy pewność najwyższej jakości obsługi. Ponadto nasi klienci mogą bez wychodzenia z budynku skorzystać z szerokiej oferty restauracji hotelowej, w której z pewnością zjedzą zarówno wyborne śniadanie, jak i pyszną kolację, a wyjątkowy wystrój sali bez wątpienia sprawi, że każdy posiłek tutaj będzie tak romantyczny, jak najbardziej wykwintna walentynkowa kolacja przy świecach.

Published by: Adriana Siess