Book

10.09.2017


Wrocław i noclegi, czyli jak dobrze wybrać hotel w Mieście Stu MostówNocleg we Wrocławiu to niezwykła okazja, aby zwiedzić jedno z największych i najciekawszych miast w Polsce. Bogata oferta turystyczna skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych, dobrze przemyślana komunikacja miejska oraz bogactwo terenów zielonych sprawiają, że Wrocław znajduje się w ścisłej czołówce miejsc do odwiedzenia na weekend czy dłuższy urlop. Kluczową kwestią pozostaje jednak nocleg – jak wybrać dobre miejsce noclegowe we Wrocławiu, aby w pełni cieszyć się urokami miasta? Czego unikać i za co warto dopłacić odrobinę więcej? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w niniejszym przewodniku.

Spis treści:
Blisko centrum, czyli gdzie?
Wybór obiektu a atrakcje
Cenniki
Śniadanie w pakiecie
Parking
Godziny pracy recepcji
Wyjazd z psem lub kotem
Zakwaterowanie na imprezy okolicznościowe
Oferta apartamentów

Lokalizacja noclegu kluczem do udanej wycieczki, czyli ile kilometrów mieści się w wyrażeniu “hotel blisko centrum Wrocławia”? Co daje rezerwacja noclegu blisko dworca PKP?

Ile razy zdarza się przy wyborze noclegu (we Wrocławiu bądź jakimkolwiek innym mieście), że obiekt, który według wszelkich dostępnych materiałów powinien znajdować się w „samym centrum miasta” tak naprawdę jest od niego znacznie oddalony? Prawdopodobnie za często. Lokalizacja noclegu ma ogromne – jeśli nie największe – znaczenie dla poziomu zadowolenia z pobytu w danym mieście. Trudno zaplanować całodzienne zwiedzanie największych zabytków, kiedy hotel usytuowany jest w odległości kilkunastu kilometrów od centrum miasta. Jesteśmy wówczas skazani na bardzo wczesne wstawanie oraz przyspieszony kurs adaptacji wiedzy z zakresu rozkładu jazdy długodystansowych autobusów. Dlatego zanim zarezerwujemy konkretny pokój hotelowy, warto przysiąść nad tym odrobinę dłużej i dokładnie oszacować, jaka lokalizacja pasuje nam najbardziej. W przypadku Wrocławia wybór mamy naprawdę ogromny, gdyż wybór hoteli i noclegów przyprawia tu o istny zawrót głowy! Przy przeglądaniu ofert niejednokrotnie natkniemy się na komunikat informujący, że dany obiekt znajduje się “blisko centrum” lub “niedaleko od centrum” – takie informacje zawsze należy poddać dokładnej weryfikacji. Zdarza się, że osoby odpowiedzialne za oferty danego miejsca specjalnie dodają informację o lokalizacji w centralnej części miasta – doskonale zdają sobie sprawę z tego, że przyciągnie to kolejnych turystów. Gorzej, że po dotarciu na miejsce często okazuje się, że “blisko centrum” w rozumieniu obsługi oznacza 10 kilometrów od rynku. Niezbyt zachęcająca opcja, szczególnie dla tych, którzy nastawili się na piesze zwiedzanie lub nie mają za wiele czasu na dojazdy. W zależności od preferowanej lokalizacji warto postawić na następujące hotele we Wrocławiu:

Hotel Europejski

Hotel Europejski – ścisłe centrum Wrocławia. I mówiąc o „ścisłym”, naprawdę mamy to na myśli – hotel oddalony jest dokładnie 260 metrów od Dworca Głównego PKP oraz kilometr od zabudowań wrocławskiego rynku. Znajduje się przy historycznej ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jest to świetna lokalizacja zarówno pod względem turystycznym (możliwość pieszego dojścia w każdy istotny punkt stolicy Dolnego Śląska), jak i biznesowym, ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo biurowców mieszczących siedziby firm i liczne sale konferencyjne, które znajdziemy także w murach Hotelu Europejskiego. Mowa tu o salach Europejskiej, Krakowskiej i Wrocławskiej, z których każda idealnie nadaje się do zorganizowania konferencji naukowej czy zakończonego sukcesem spotkania biznesowego. W hotelu znajdziemy także 96 niezwykle komfortowych, klimatyzowanych pokoi, z których każdy wyposażony został w prywatną łazienkę i szybki, bezprzewodowy Internet. Wizyta w Hotelu Europejskim to także gratka dla wszystkich miłośników historii – jest to bowiem najstarszy działający budynek hotelowy we Wrocławiu! Jego sięgająca czasów belle époque przeszłość to niezwykle intrygująca historia, którą szerzej poznać można w następującym artykule. Wszelkich entuzjastów kulturalnych wycieczek ucieszy także to, że w Hotelu Europejskim znaleźć można propozycje noclegu połączone z wypadem na koncert jazzowy, biletami do teatru czy wejściówkami na festiwale muzyczne. Specjalną ofertę obiekt szykuje również na ważne wydarzenia okolicznościowe. Jeśli szukasz więc pomysłu, jak spędzić święta bądź sylwestra – koniecznie sprawdź aktualne oferty Hotelu Europejskiego.

Hotel Piast

Hotel Piast – jeśli Hotel Europejski znajduje się blisko Dworca Głównego, to z okien Hotelu Piast możemy dosłownie zobaczyć odjeżdżające pociągi. Budynek usytuowany jest dokładnie naprzeciwko zabudowań kolejowych. Wystarczy jedynie przejść przez przejście dla pieszych. Podobnie, jak w przypadku poprzednika, do szczerego centrum Wrocławia mamy tutaj niecały kilometr, a więc kilka minut pieszego spaceru. Do słynnych galerii handlowych – Arkad Wrocławskich i Renomy mamy stąd jedynie 300 metrów drogi, a Teatr Polski i Teatr Lalek znajdują się w odległości pół kilometra od Hotelu Piast. Rezerwując nocleg w obiekcie możemy się natknąć na bardzo interesujące oferty promocyjne, jak np. pobyt w hotelu połączony ze zwiedzaniem Ogrodu Botanicznego czy też Kolejkowa – największej makiety kolejowej w Polsce. W obiekcie znajdziemy 92 klimatyzowane pokoje, które jednorazowo pomieszczą do 175 osób. W Hotelu Piast nie zabrakło także nowoczesnej, klimatyzowanej sali konferencyjnej gotowej pomieścić do 90 osób. Sala ma możliwość podziału na dwa mniejsze pomieszczenia: Mieszko I i Mieszko II. Oba zawierają nowoczesny sprzęt multimedialny, profesjonalne nagłośnienie i specjalne ekrany projekcyjne.

Hotel Polonia

Hotel Polonia – trzeci z hoteli usytuowanych w centrum komunikacyjnym nieopodal Dworca Głównego, w bezpośrednim sąsiedztwie licznych punktów turystycznych i usługowych. Do rynku dojdziemy stąd w zaledwie 12 minut niespiesznym krokiem! W obiekcje znajdziemy pokoje do wynajęcia w wersji standardowej oraz ekonomicznej. Nie brakuje także luksusowych apartamentów dla wymagających. Wszystkie kwatery posiadają prywatną łazienkę, komfortowe łóżka oraz wygodne stanowisko do pracy. Łącznie znajdziemy tam 107 pokoi jednoosobowych, dwuosobowych, rodzinnych i typu studio. Rezerwując nocleg w Hotelu Polonia, mamy także świadomość, że znajdujemy się w jednym z najbardziej wykwintnych i eleganckich hoteli czasów przedwojennych, co doskonale daje się odczuć w panującej w murach budynku atmosferze, architektonicznym zabiegom oraz eleganckiej aranżacji wnętrz.

Widok na Wrocław

Wybór noclegu we Wrocławiu na podstawie bliższych i dalszych atrakcji. Skorzystaj z noclegu w hotelu blisko rynku!

Wybór noclegu we Wrocławiu powinien być uzależniony również od atrakcji, jakie znajdziemy w bezpośredniej okolicy. Wszyscy wiedzą, że udana wycieczka to zwykle taka, dzięki której poznać można nowe, fascynujące rzeczy, miejsca i ludzi. Wrocław to miejsce, w którym z pewnością nie brakuje żadnego z wymienionych. Aby jednak móc w pełni posmakować uroków miasta, warto zadbać o nocleg umożliwiający zwiedzanie bez konieczności planowania dodatkowych dojazdów z i na miejsce docelowe. W bezpośrednim sąsiedztwie trzech wymienionych wyżej hoteli znajdują się następujące atrakcje turystyczne, które koniecznie należy wciągnąć na listę wrocławskich miejsc do odwiedzenia.

Teatr Muzyczny Capitol

Teatr Muzyczny Capitol zlokalizowany naprzeciwko wejścia do Hotelu Polonia (ul. Piłsudskiego 67) teatr znany z niezwykłych inwencji artystycznych dla dzieci i dorosłych. Prowadzi przedstawienia rozrywkowe, wystawia liczne adaptacje literatury oraz przenosi na swoje deski największe broadwayowskie musicale. Zawsze stawia na zaangażowanie odbiorcy w twórczą formę dialogu z występującymi aktorami. Stara się udowodnić, że współczesna sztuka teatralna, to nie tylko alternatywna forma rozrywki, ale i istotny głos w sprawie kontrowersyjnych kwestii społecznych. Jego chlubą jest niezwykle ozdobne, modernistyczne wnętrze przedwojennego kinoteatru Capitol oraz nowoczesna technologia sceniczna, zapewniające obiektowi najwyższy europejski poziom.

Galeria SiC!

Jedyna w naszym kraju galeria w całości poświęcona najróżniejszym ujęciom szkła i ceramiki. Znajdziemy tu zarówno wyroby artystyczne, studyjne, jak i użytkowe. Obiekt podkreśla pozycję Wrocławia jako niekwestionowanego lidera Polski spośród ośrodków sztuki skupionej na artystycznych aspektach szkła i ceramiki. Galeria prowadzi liczne działania warsztatowe i współpracuje z wieloma utalentowanymi artystami – zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W porozumieniu z wrocławskim oddziałem ASP Galeria SiC! Organizuje także cyklicznie powtarzane przeglądy dzieł tworzonych przez najzdolniejszych absolwentów Wydziału Szkła i Ceramiki. Są to wydarzenia pt. „Szkło Młodych” oraz „Ceramika Młodych”. Budynek galerii znajduje się przy ulicy Kościuszki 9/10 (4 minuty drogi pieszo z Hotelu Polonia).

Dzielnica Czterech Świątyń

Wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia; placyk ograniczony ulicami Kazimierza Wielkiego, Św. Mikołaja, Pawła Włodkowica oraz Św. Antoniego. Nazywany także Dzielnicą Czterech Wyznań – wszystko ze względu na znajdujące się tu zabytkowe budynki sakralne. Zagłębiając się w ten obszar zwiedzić możemy zarówno świątynię rzymskokatolicką w postaci kościoła św. Antoniego z Padwy, prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej oraz Synagogę pod Białym Bocianem. Życzliwe stosunki między wyznaniami Dzielnicy pielęgnuje i zacieśnia powołana w 1996 roku Rada Dzielnicy Wzajemnego Szacunku. Ten niezwykle różnorodny kulturowo obszar znajduje się w pobliżu rynku, jedynie 1,4 kilometra od Hotelu Polonia.

Piwnica Świdnicka

Porządna wycieczka wymaga postoju na porządny obiad. Dlaczego więc nie połączyć posiłku ze zwiedzaniem? Idealny w tym celu jest przystanek w najstarszej restauracji w Europie – Piwnicy Świdnickiej. Jadłodajnia zlokalizowana jest w samym sercu Wrocławia, czyli w podziemiach miejskiego ratusza. Znajdziemy tu tradycyjne polskie posiłki w najróżniejszych rozpiętościach cenowych, smaczne przystawki i niezwykłą atmosferę średniowiecznej karczmy. A wszystko to jedynie kilometr drogi od Hotelu Europejskiego!

Panorama Racławicka

Jedna z największych atrakcji turystycznych Wrocławia, która stanowi obowiązkowy punkt na mapie każdego wielbiciela historii czy sztuki. To ogromne malowidło stworzone zostało przez zespół malarzy pod kierownictwem Wojciecha Kossaka i Jana Styki. Obrazuje historyczną scenę słynnej bitwy pod Racławicami, podczas której wojskami polskimi dowodził wielki generał Tadeusz Kościuszko. Panorama budzi powszechny podziw wśród odwiedzających z całego świata – swój zachwyt nad kunsztem obrazu wyraził między innymi papież Jan Paweł II, królowa Holandii Beatrix czy poeta Czesław Miłosz. Jest to bardzo immersyjne dzieło sztuki – wszystko ze względu na zastosowanie trójwymiarowej perspektywy, rekwizytów, specjalnie dobranego oświetlenia oraz głosu narratora, który wprowadza oglądających we wszystkie szczegóły monumentalnego pola bitwy. Panorama Racławicka znajduje się w odległości jedynie 1,7 kilometra od bram Hotelu Europejskiego. Oznacza to jedynie dwudziestominutowy spacer do jednej z głównych atrakcji miasta!

Ostrów Tumski

500 metrów za Panoramą Racławicką znajdziemy kolejny niezwykle godny uwagi obszar Wrocławia. Mowa tu o zabudowie Ostrowa Tumskiego, czyli najstarszej zabytkowej części miasta, pochodzącej jeszcze z czasów X wieku, kiedy Polską władała dynastia Piastów. Obecnie cały teren poddany jest jurysdykcji władzy biskupiej, co przekłada się na liczne ośrodki życia kapłańskiego i sakralnego. Znajdziemy tu największy zespół kościelny we Wrocławiu, pośród którego niepodzielnie króluje gotycka katedra pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Nie brakuje także Papieskiego Wydziału Teologicznego czy budynku Biblioteki Archidiecezji Wrocławskiej. W bezpośredniej bliskości Ostrowa Tumskiego zlokalizować można także słynne wrocławskie wyspy – Młyńską, Bielarską oraz legendarną wśród braci studenckiej Wyspę Słodową.

Ceny za nocleg we Wrocławiu – porównaj cenniki hoteli w centrum miasta

Wytyczną, o której nie sposób zapomnieć przy planowaniu noclegu (zarówno we Wrocławiu, jak i w każdym innym mieście), jest oczywiście cena za rezerwację danego pokoju. Przy zatrzęsieniu ofert noclegowych, jakie oferują nam najpopularniejsze wyszukiwarki hotelowe, trudno się zorientować, która opcja naprawdę się opłaca. Niejednokrotnie ten sam za ten sam pokój można uiścić zupełnie różne ceny, a to wszystko w zależności od ofert wystawionych przez pośredników. Dlatego najlepszą opcją jest weryfikacja cen zakwaterowania na oryginalnej stronie internetowej danego hotelu – pomoże nam to uniknąć płacenia zawyżonych kwot. Aby zorientować się, ile przyjdzie nam zapłacić za różne konfiguracje noclegowe we Wrocławiu, zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi cennikami:

Hotel Piast**:

Pokój jednoosobowy: 155 zł/osoba
Komfortowy pokój przeznaczony dla jednej osoby. Wyposażony w wygodne łóżko, telewizję, telefon, klimatyzację z możliwością regulacji oraz ogrzewanie. W łazience znajduje się prysznic oraz suszarka do włosów. W cenę pokoju wliczone jest korzystanie z szybkiej, bezprzewodowej sieci Wi-Fi.

Pokój dwuosobowy z jednym łóżkiem: od 180 zł

Wygodny pokój o wysokim standardzie przeznaczony dla pary. Wyposażony w duże, wygodne łóżko, płaski telewizor, hotelowy telefon oraz praktyczne stanowisko do pracy. Nie brakuje także możliwości indywidualnego dopasowania klimatyzacji i ogrzewania oraz bezprzewodowej sieci internetu WiFi. Najlepszą opcją wynajęcia pokoju jest skorzystanie z oferty specjalnej Hotelu Piast – Hot Deal, dzięki której zaoszczędzamy 15% kosztów, dodatkowo otrzymując pakiet kosmetyków łazienkowych i możliwość domówienia śniadania.

Hotel Polonia***:

Pokój jednoosobowy w wersji economy: 132 zł/osoba
Niewielki pokój przeznaczony dla jednej osoby. Wyposażony w łóżko, biurko do pracy oraz wygodną łazienkę. Nie zabrakło także telefonu.

Pokój jednoosobowy w wersji comfort: 187 zł/osoba
Przestronny i wygodny pokój wyposażony w łóżko, telewizor z płaskim ekranem, komfortowe stanowisko do pracy a także komplet ręczników i pojemną szafę. Do pokoju przylega łazienka wyposażona w kabinę prysznicową i suszarkę do włosów. W cenę noclegu wliczony jest także szybki, bezprzewodowy internet w sieci Wi-Fi.

Hotel Europejski***:

Pokój jednoosobowy: 236 zł/osoba
Pokój dla jednej osoby, gdzie nie brakuje wygodnego łóżka, komfortowego stanowiska do pracy oraz przestronnej łazienki wyposażonej w kabinę prysznicową. Nie zabrakło również pojemnej szafy, szafki nocnej z lampką oraz udogodnień w postaci telewizora i telefonu. W pokoju zainstalowany jest wentylator. W cenę noclegu wlicza się możliwość korzystania z szybkiej sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

Apartament: od 244 zł

Luksusowy apartament o wysokim standardzie wykończenia wnętrza. Idealny dla jednej lub dwóch osób. Znajdziemy tam elegancką sypialnię oraz pokój dzienny, gdzie znajduje się kącik kawowy, sofę oraz miejsce przeznaczone do spokojnej pracy. Nie zabrakło także telewizora LCD o przekątnej ekranu wynoszącej 60 cali, bezpłatnego Internetu WiFi oraz indywidualnie sterowanej klimatyzacji. W apartamencie znajduje się także komfortowa, pięknie wykończona łazienka z kabiną prysznicową i suszarką do włosów. Najtańsza opcja rezerwacji to oferta specjalna w postaci Hot Deal, gwarantująca nam także zestaw minikosmetyków łazienkowych.

Nocleg – ze śniadaniem czy bez? Propozycje hotelowych bufetów we Wrocławiu

Przy planowaniu pobytu noclegu we Wrocławiu w danym miejscu warto uprzednio zastanowić się nad codziennym wyżywieniem. Zabrać własne zapasy, robić codzienne zakupy czy skorzystać w wygodnej opcji noclegu ze śniadaniem w jednym z wrocławskich hoteli? Ta ostatnia opcja szczególnie przypadnie do gustu wszystkim, którzy czas spędzony na zwiedzaniu przedkładają nad osobiste przygotowywanie posiłków. Według raportu na temat hotelowych śniadań aż 87 procent gości z przyjemnością zgadza się na poranny bufet.

Jeśli decydujemy się na opcję noclegu ze śniadaniem, należy się upewnić, ile właściwie taka oferta nas kosztuje i co mieści się w jej zakresie. Hotele mają bardzo różne opcje bufetowe, w których serwują od 20 do 40 różnych produktów, spośród których goście najczęściej indywidualnie komponują własne posiłki. Aż 88% osób na główny posiłek swojego hotelowego śniadania wybiera jajka, a więcej niż 50% gości na swoje talerze wciąga parujące kiełbaski. Rekordowe jest także zużycie kawy – jak deklarują bariści, rocznie w hotelach zużywa się ponad 211 kilogramów kawy!

Bufet w hotelu

Zanim zdecydujemy się na wliczenie oferty śniadaniowej w koszty noclegu, upewnijmy się, że hotelowa kuchnia jest zaopatrzona odpowiednio do naszych osobistych wymagań. Czy znajdziemy zadowalającą nas liczbę produktów wegetariańskich, jak wygląda propozycja śniadaniowa dla dzieci i czy w razie konieczności zapasy obejmują mleko bez laktozy bądź bezglutenowe produkty. Wszystkie te informacje najlepiej uzyskać już na etapie rezerwacji, aby móc odpowiednio przygotować się do sytuacji, w której hotel nie jest w stanie spełnić naszych kulinarnych wymagań i oczekiwań.

Świetną opcją na śniadanie hotelowe we Wrocławiu jest propozycja kucharzy z Hotelu Europejskiego, gdzie za kwotę 25 złotych mamy dostęp do posiłku w formie szwedzkiego stołu. Pora śniadaniowa trwa od 6.30 do 10.00 – w tym czasie mamy szansę skosztować najróżniejszych rodzajów świeżego pieczywa (jasne, ciemne, chrupkie czy też ryżowe; bułki i kromki chleba), bogatego wyboru wędlin i najróżniejszych świeżych warzyw. Do wyboru pozostają także sery: biały twaróg wzbogacony o świeżą rzodkiew, idealne na kanapkę plastry sera żółtego czy też aromatyczny serek topiony. Nie brakuje i ulubionej potrawy hotelowych gości, czyli jajek – na twardo, miękko oraz w formie jajecznicy. Amatorzy bogatych energetycznie śniadań z pewnością docenią smażone kiełbaski, osoby preferujące posiłki na słodko sięgną zaś po naleśniki, racuszki i ciasta własnego wypieku uzupełnione o aromatyczne dżemy i miód. Dzieci z pewnością ucieszy bogaty wybór płatków śniadaniowych i musli, które dodać można do ciepłego i zimnego mleka czy też owocowego jogurtu. Nie brakuje również miejscowych specjałów, jak pasty jajeczne czy pasztet własnoręcznie przyrządzony przez kucharzy Hotelu Europejskiego. Do tego wszystkiego – świeżo pokrojone owoce, kawa, herbata i bogate w witaminy soki owocowe. Powyższa oferta stanowi jedną z najatrakcyjniejszych okazji cenowych na porządne śniadanie we wrocławskim hotelu, dla której warto zrezygnować z pomysłu zwiedzania Wrocławia z pustym żołądkiem. Jeśli nocleg planujemy w Hotelu Piast, również się nie rozczarujmey, bowiem od godziny 7:00 do 10:00 organizuje on pożywne śniadania dla hotelowych gości w restauracji Bistro Station. Bufet uwzględnia nawet najbardziej wyszukane potrzeby kulinarne i gwarantuje świeżość i apetyczny smak serwowanych potraw. Goście Hotelu Polonia mogą natomiast udać się na śniadanie do słynnej Restauracji Galicja, gdzie będziemy mieli okazję skosztować specjałów opartych na przepisach wykorzystywanych przez nasze prababcie. Bogata roślinność oraz tarasowy ogródek pozwolą spożyć relaksujące i przyjemne śniadanie przed pełnym wyzwań dniem.

Hotel z parkingiem, czyli opcje noclegu we Wrocławiu dla zmotoryzowanych

Jeśli planujesz dostać się do Wrocławia własnym samochodem, witalną kwestią pozostaje znalezienie dla niego odpowiedniego miejsca parkingowego. Wyszukanie parkingu w ścisłym centrum miasta to trudne i dość kosztowne zadanie, dlatego lepiej od razu postawić na nocleg w miejscu, które oferuje miejsca postojowe na nasz samochód. W tym wypadku zachęcamy do skorzystania z propozycji parkingowej Hotelu Europejskiego, który poza specjalnie wydzieloną strefą postojową dla wysiadających (znajdującą się tuż przed wejściem do obiektu) dysponuje również dużym parkingiem dla gości. Strefa parkingowa znajduje się niedaleko budynku hotelu przy skrzyżowaniu ul. Zaułka Wolskiego i Piłsudskiego. Jest to także obszar przeznaczony na pojazdy gości Hotelu Polonia i Hotelu Piast, które dysponują miejscami postojowymi zlokalizowanymi bezpośrednio przed wejściem do obu obiektów. Ze względu na drogi ruchu jednostronnego zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu hotelowego należy dokładnie zapoznać się z mapą okolicy. Nocleg z parkingiem otwiera gościom hotelowym możliwość zwiedzania dalszych punktów Wrocławia bez konieczności martwienia się o wieczorny postój a także komfortowe pozostawienie samochodu w strzeżonym miejscu, gdy akurat dopisuje pogoda i przyszła ochota na piesze spacery.

Godziny pracy recepcji hotelu oraz pory meldunku, czyli jak zarezerwować nocleg we Wroclawiu bez przykrych niespodzianek

Gdy zastanawiamy się nad miejscem noclegowym we Wrocławiu, warto wziąć pod uwagę także godziny w których funkcjonuje dany obiekt. Nie wszystkie hotele przewidują system 24-godzinnej pracy recepcji, co może się zakończyć przykrym zaskoczeniem, kiedy do Wrocławia dojedziemy w środku nocy lub też będziemy planować dłuższą zabawę w jednym z miejskich klubów. Scenariusz z siedzeniem na progu i czekaniem na wybawienie w postaci świtu nikogo jeszcze nie przekonał, dlatego lepiej zawczasu dysponować stosowną wiedzą na temat godzin, w których bez problemu możemy się dostać do wynajmowanego pokoju. Nie mniejsze znaczenie ma także tzw. doba hotelowa, a konkretnie – godziny ją wyznaczające. Każdy obiekt hotelowy zupełnie inaczej podchodzi do tego zagadnienia, stąd w jednym hotelu odmeldować się należy do godziny 10:00, w innym do 12:00 a obsługa jeszcze innego nie zajrzy do nas przed 14:00. Lepiej zbadać sytuację już przy rezerwacji, aby się nie okazało, że rano obudzi nas delikatne pukanie oraz informacja, że właśnie zaczęła się nowa dobra rozliczeniowa. Wówczas w recepcji czekać nas będzie dodatkowy rachunek… Dla przykładu, recepcje hoteli Piast, Polonia oraz Europejskiego czynne są przez 24 godziny na dobę.

Hotelowe przygody ze zwierzętami, czyli nocleg we Wrocławiu z psem i kotem. W którym miejscu możemy się spodziewać akceptacji zwierząt?

Planujesz nocleg we Wrocławiu z ukochanym zwierzakiem? To może być problematyczne. Choć istnieją instytucje w postaci hoteli dla psów, witryny oferujące wyprowadzanie zwierząt za pieniądze czy też stara dobra sąsiadka, która nakarmi kota i zajrzy do rybek, są ludzie, którzy nie potrafią sobie wymarzonych wakacji bez Burka czy Mruczka. Jeśli planujesz wycieczkę, na którą zamierzasz zabrać ze sobą domowego ulubieńca, upewnij się, że wybrany hotel zapewnia możliwość przenocowania go. Są obiekty, w których panuje kategoryczny zakaz wprowadzania zwierząt i żadne negocjacje nie przekonają recepcjonistki, że “dla Maxa można przecież zrobić wyjątek”. Lepiej z wyprzedzeniem wybrać miejsca, które wprost komunikują o możliwości udzielenia noclegu ze zwierzakiem. W niektórych hotelach może się pojawić opcja dopłaty za wprowadzenie czworonoga, lecz są i takie, które zwierzęta przyjmują w cenie wynajmu pokoju. Z bezpłatną możliwością wynajęcia pokoju przeznaczonego dla nas i naszego zwierzaka spotkamy się np. w Hotelu Piast. Dodatkowe opłaty za podobną usługę obowiązują natomiast w hotelach Europejskim i Polonia.

Nocleg z psem w hotelu

Nocleg na rynku we Wrocławiu idealny na weekend majowy, sylwestra i inne okoliczności? Wybierz najlepszą hotelową ofertę na 3-Majówkę inne wrocławskie imprezy!

Jeśli szukasz noclegu we Wrocławiu na specjalną okazję, jak na przykład sylwester czy słynna miejska majówka, nie zapomnij o kilku bardzo istotnych kwestiach. Jedną z najważniejszych jest świadomość, że wygodne zakwaterowanie w czasie wydarzeń okolicznościowych jest kluczem do bezstresowego pobytu.

Za przykład weźmy przyjazd do Wrocławia na legendarną 3-Majówkę, czyli ogromny festiwal muzyczny skupiający największe gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny rockowej, słynnych wykonawców hip-hopu czy interesujących artystów wykonujących muzykę elektroniczną. Co roku ściąga do Wrocławia kilkanaście tysięcy osób, które tłumnie wypełniają miejskie uliczki, restauracje oraz obiekty noclegowe. Wydarzenia związane z majówką mają miejsce zarówno na miejskim rynku, jak i scenach rozsianych w różnych punktach Wrocławia. Z tego powodu niezwykle istotne jest to, aby wybrany przez nas nocleg znajdował się blisko centrum (by nocne spacery po muzycznym szaleństwie nie stanowiły większego problemu), ale i nieopodal węzła dobrze rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej. W ten sposób mamy pewność, że dotrzemy w każde warte uwagi miejsce bez tracenia cennego czasu na kłopotliwy dojazd. Dla osób nieposiadających własnego środka transportu istotna jest także bliskość dworca kolejowego bądź autobusowego. Sąsiedztwo peronów podnosi bowiem komfort związany z gospodarowaniem czasem wolnym – trudno spóźnić się na pociąg, jeśli zabudowania kolei widzimy przez okno hotelowego pokoju! W osiągnięciu każdego z wymienionych celów idealnie sprawdzi się rezerwacja noclegu w hotelach Europejskim, Piast i Polonia, które dzięki swojej lokalizacji gwarantują bezpośrednią bliskość rynku, świetną komunikację tramwajową i autobusową oraz zabudowania Dworca Głównego PKP oddalone zaledwie o kilka kroków.

Nie zawiodą się także osoby, które do Wrocławia przyjeżdżają z okazji sylwestrowych imprez. Bez względu na to, czy jest to sylwester spędzany razem z artystami grającymi na głównej płycie rynku, prywatna impreza u kogoś znajomego, czy też ekskluzywna zabawa wymagająca strojów wieczorowych, w wymienionych hotelach każdy uczestnik karnawału znajdzie dogodnie zlokalizowane miejsce, w którym będzie mógł przygotować się na wielką zabawę i wypocząć tuż po jej zakończeniu. Z pewnością doceni także świeże i sycące śniadanie zaserwowane po sylwestrowych szaleństwach oraz bezpośrednią bliskość dworca w momencie, gdy pora będzie spakować swoje rzeczy i wrócić do rzeczywistości.

Szukasz noclegu w apartamencie we Wrocławiu? Sprawdź luksusowe możliwości zakwaterowania w hotelu blisko rynku!

Noclegi we Wrocławiu to nie tylko niewielkie pokoje i tanie kwatery rozsiane po całym mieście. Dla wymagających gości, którzy wysoko cenią sobie swój komfort, chcą spędzić romantyczny wieczór połączony z nocą w hotelu bądź podróżują służbowo i potrzebują przestrzeni do prowadzenia rozmów biznesowych idealnym wyborem może się okazać rezerwacja apartamentu. Wnętrza o wysokim standardzie wykończenia, które wyposażone zostały w dodatkowe udogodnienia, mające uczynić dobę hotelową możliwie najprzyjemniejszym przeżyciem czekają na Państwa w Hotelu Europejskim i Hotelu Polonia. Pokoje o wyższym standardzie znaleźć można także w Hotelu Piast. Oto ich charakterystyka.

Apartamenty w Hotelu Europejskim

Pokoje o podwyższonym standardzie dedykowane dla jednej bądź dwóch osób. Każdy z apartamentów zajmuje powierzchnię wynoszącą około 20 metrów kwadratowych i zawiera pokój dzienny, sypialnię oraz prywatną łazienkę. W pokoju sypialnym znajdziemy duże, wygodne dwuosobowe łóżko, natomiast w łazience czeka praktyczna kabina prysznicowa i suszarka do włosów. Apartamenty wyposażone są także w system klimatyzacji, którym można dowolnie sterować, hotelowy telefon oraz telewizory LCD z ogromnym wyborem kanałów. Nie brakuje także dostępu do bezpłatnej sieci internetu WiFi, praktycznej szafki nocnej z lampką do czytania oraz świeżej wody przygotowanej do dyspozycji gości. Gośćmi apartamentów Hotelu Europejskiego były takie osobistości, jak Janek i Lidka z Czterech pancernych, czyli aktorzy Janusz Gajos i Małgorzata Niemirska. W apartamencie o numerze 201 nocował także prezydent Czech, Vaclav Havel.

Apartamenty w Hotelu Polonia

Dwuosobowe i luksusowe, zawierające przestronny salon z rozkładaną sofą, gustownie urządzoną sypialnię i prywatną łazienkę z kabiną prysznicową i suszarką do włosów. W apartamentach Hotelu Polonia znajdziemy także stanowisko do pracy w postaci eleganckiego biurka, telewizor z płaskim ekranem i hotelowy telefon. Nie brakuje także bezprzewodowej sieci internetu WiFi oraz kompletu świeżych ręczników. Powierzchnia pokoi to około 16 kilometrów kwadratowych.

Pokoje o wyższym standardzie w Hotelu Piast

Choć nie są one określane jako apartamenty, Hotel Piast również dysponuje kwaterami o podwyższonym standardzie. Mowa tu o Pokojach Superior – przestronnych, klimatyzowanych, przeznaczonych dla jednej lub dwóch osób. Zawierają dwa wygodne, połączone ze sobą łóżka, telewizor LCD oraz łazienkę wyposażoną w kabinę prysznicową i suszarkę do włosów. Nie brakuje również biurka z kącikiem kawowym i bezprzewodowej sieci internetowej WiFi. Pokoje typu Superior oznaczone numerami 101, 201, 301, 401 i 501 zlokalizowane zostały w hotelowej wieży, dzięki czemu dysponują większą powierzchnią, ciekawą aranżacją wnętrza oraz niezwykłym widokiem z okna.

W przypadku zdecydowania się na nocleg w apartamencie zyskujemy dodatkowe opcje rezerwacji. Jest to możliwość domówienia wyżywienia (śniadań i obiadokolacji), miejsca parkingowego w wersji dla samochodów oraz pojazdów jednośladowych, pakietu umożliwiającego darmowy wstęp na zwiedzanie Kolejkowa – największej makiety kolejowej w Polsce, czy też oferującego wejściówki na koncert jazzowy w eleganckim klubie Vertigo zlokalizowanym na wrocławskim rynku. O dodatkowe oferty i specjalne rabaty warto spytać telefonicznie jeszcze przed dokonaniem rezerwacji.

 

Published by: Adriana Siess