Book

01.11.2017


Wrocław: wydarzenia kulturalne, sportowe i dla dzieci. Hotel Europejski zestawia najważniejsze informacje na temat wydarzeń we Wrocławiu!Wrocław i wydarzenia, czyli Hotel Europejski podpowiada, na co warto poświęcić czas w Mieście Stu Mostów! Odpowiedzi na to pytanie jest naprawdę wiele, gdyż stolica Dolnego Śląska słynie z interesujących wydarzeń kulturalnych i niezwykłych imprez. Sposób na spędzenie czasu wolnego oferowany jest również dla osób lubiących sport oraz dzieci. Dowiedz się, co oferuje Wrocław!

Spis treści:
Atrakcje muzyczne
Urozmaicenia kulturalne
Eventy sportowe
Atrakcje dla dzieci

Wydarzenia muzyczne we Wrocławiu -Hotel Europejski przedstawia informacje o najciekawszych koncertach w listopadzie i grudniu 2017

Wrocław to miasto słynące z niezapomnianych przeżyć muzycznych. Każdego roku odbywa się tu kilkanaście festiwali muzycznych, na czele ze słynną rockową 3-Majówką połączoną z Gitarowym Rekordem Guinnessa, utrzymanym w klimacie reggae One Love Sound Fest czy też kwietniowym Jazzem nad Odrą. Nie brakuje także licznych przeglądów muzycznych oraz koncertów największych gwiazd światowej sceny. Dowiedz się, jakich wydarzeń związanych z koncertami popularnych artystów nie możesz przegapić w listopadzie i grudniu 2017! Pamiętaj, aby odpowiednio wcześniej zarezerwować nocleg w hotelu!

Wydarzenia muzyczne we Wrocławiu

Pink Floyd w blasku księżyca, czyli niezwykłe wydarzenie multimedialne we Wrocławiu!

Niezwykłe wydarzenie multimedialne, dzięki któremu każdy z uczestników będzie miał szansę poczuć się jak na prawdziwym koncercie legendarnej grupy Pink Floyd! Wszystko dzięki staraniom zespołu Spare Bricks, który od lat wykonuje utwory gigantów rocka. Od innych formacji wykonujących muzykę Pink Floyd zespół różni się przede wszystkim damskim wokalem Agnieszki Szpargały, dzięki któremu wszelkie aranżacje muzyczne nabierają oryginalnego, nietuzinkowego charakteru. Koncert odbędzie się 4 listopada o godzinie 20:00 w Sali Koncertowej Radia Wrocław przy ulicy Karkonoskiej 10. Przewidywany czas trwania wydarzenia to aż dwie godziny po brzegi wyładowane kultowymi utworami, które zanucić potrafi każdy entuzjasta muzyki rockowej! Usłyszymy więc hity z rodzaju “Another Brick in the Wall part II”, “Comfortably Numb”, “Hey You” czy też słynne “Wish You Were Here”. Nie zabraknie także rewelacyjnego materiału z największego sukcesu muzycznego Pink Floyd, czyli płyty “The Dark Side of the Moon”. Gościnnie w koncercie udział weźmie dziecięcy chór z Wrocławia. To wydarzenie muzyczne, na którym nie może cię zabraknąć!

Agnieszka Chylińska w trasie Forever Child to koncert we Wrocławiu, którego nie możesz przegapić!

Agnieszka Chylińska to postać polskiej sceny muzycznej, której nie trzeba przedstawiać. Znana z mocnego, drapieżnego wokalu i niezwykłej, rozbrajającej szczerości artystka odwiedzi Wrocław już 16 listopada 2017 roku, dając koncert w Centrum Koncertowym A2 przy ulicy Góralskiej 5. Wydarzenie będzie częścią dużej trasy koncertowej zatytułowanej “Forever Child”, która promuje najnowszy album Chylińskiej o tym samym tytule. Krążek wydany został we wrześniu 2016 roku i do tej pory zbiera niezwykle entuzjastyczne recenzje. Jeden z utworów pt. “Królowa łez” może pochwalić się ponad 35 milionami odtworzeń w serwisie YouTube, co nadało mu status Diamentowego Singla. Bilety na koncerty Chylińskiej wyprzedają się co do jednego miejsca, a sama płyta zyskała miano podwójnie platynowego krążka. Jeśli więc potrzebujesz dawki solidnego, energetycznego rocka, weź udział w wydarzeniu z cyklu “Forever Child Tour 2017” we Wrocławiu!

Muzyczne wydarzenie grudnia, czyli Lemon w jesiennej trasie “TU/Etiuda Zimowa” we Wrocławiu!

Lato zespołowi Lemon upłynęło na graniu podczas słynnych festiwali muzycznych, jak Europejski Stadion Kultury czy Woodstock. Teraz pora na zupełnie nową odsłonę, pełną wrażliwości, niezapomnianych emocji i poruszającej liryki. Mowa tu o zimowej trasie koncertowej promującej dwie ostatnie płyty zespołu, czyli “TU” oraz “Etiudę Zimową”, w której skład wchodzi koncert we Wrocławiu zaplanowany na 9 grudnia 2017 roku w Sali Audytoryjnej WCK przy ulicy Wystawowej 1. Dla tak specyficznego wydarzenia niezbędna była właściwa oprawa, dlatego nowa trasa koncertowa odbywa się wyłącznie w pięknych salach koncertowych i filharmoniach. To coś nowego dla grona fanów formacji, którzy zdążyli przyzwyczaić się do energetycznych i drapieżnych koncertów klubowych. Koncert daje szansę poznać zupełnie nowy rozdział w twórczości zespołu Lemon – wystarczy zarezerwować nocleg, a następnie usiąść i pozwolić sobie na zanurzenie się w niezwykłej muzycznej uczcie.

Wydarzenia kulturalne we Wrocławiu – Hotel Europejski prezentuje informacje o tym, co warto zobaczyć w październiku i listopadzie i 2017

Nie samą muzyką żyje człowiek, a Wrocław ma jeszcze wiele do zaoferowania, jeśli mowa o wydarzeniach kulturalnych. Corocznie miasto jest gospodarzem wielu światowych festiwali, jak odbywający się na przełomie lipca i sierpnia filmowy Festiwal Nowe Horyzonty czy organizowany w trybie biennale Festiwal Teatralny Dialog. Nie brakuje tu także spektakularnych premier teatralnych i operowych. Dowiedz się, na jakie wydarzenia kulturalne we Wrocławiu warto zwrócić uwagę na przełomie listopada i grudnia 2017!

Wystawy i inne wydarzenia kulturalne we Wrocławiu

Wystawa Małgorzaty Kosiec pt. “Fractures” – niezwykłe spojrzenie na sztukę we Wrocławiu

Od 27 października do 26 listopada 2017 roku w Centrum Kultury “Zamek” przy placu Świętojańskim 1 we Wrocławiu zaprezentowane zostaną niezwykłe prace Małgorzaty Kosiec. Wystawa zatytułowana została “Fractures”. Jej motywem przewodnim są portrety typograficzne, których struktura składa się z wielu warstw znaków, symboli i liter. Każdy z tych elementów dodawany jest metodą laserunkową, co w efekcie nadaje dziełom niezwykłe wrażenie wielowymiarowości. Tytułowe “załamania” to nie tylko akcentowane w pracach nieregularności, ale i nawiązanie do stanów emocjonalnych i psychiki portretowanych postaci. Małgorzata Kosiec to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2000 roku. Artystka otrzymała także stypendium Ministra Kultury. Wstęp na wystawę jest darmowy.

Szukasz ciekawego wydarzenia kulturalnego? Odwiedź Europejski Festiwal Szkła

Jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych skupiających się na roli szkła w sztuce jest Europejski Festiwal Szkła “Play With Glass”, który odbędzie się w terminie od 18 października do 5 listopada 2017 we Wrocławiu. To już szósta edycja wydarzenia, które zyskało ogromną popularność zarówno w Europie, jak i na świecie, prezentując najróżniejsze spojrzenia młodych artystów na szkło w roli surowca. Jak można wykorzystać je w sztuce, jednocześnie mając do dyspozycji wszystkie technologiczne dobrodziejstwa XXI wieku? Tego dowiecie się w różnych miejscach rozsianych po całym Wrocławiu, gdzie odbędą się liczne wystawy, dni otwarte czy wydarzenia związane ze zwiedzaniem architektonicznych zabytków, w których szkło odgrywa niezwykle istotną rolę.

Opera Wrocławska prezentuje słynną operę Beethovena: Fidelio

“Fidelio” to zarazem pierwsze i ostatnie podejście Ludwiga van Beethovena do wymagającego gatunku, jakim jest opera. Debiutancka kompozycja została spotkała się jednak z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem i błyskawicznie zakwalifikowano ją do operowego kanonu jako przykład dojrzałej twórczości. Jej oficjalna premiera odbyła się w roku 1805, a dzieło stanowiło swoiste świadectwo własnych czasów. Atmosferą oddawało nastroje polityczne epoki Napoleona oraz muzyczną rewolucję, za którą stał między innymi sam Beethoven. Premiera w Operze Wrocławskiej powstać mogła dzięki współpracy ze Słoweńską Operą Narodową w Lublanie oraz przy patronacie honorowym ambasady Republiki Federalnej Niemiec. “Fidelio” odbędzie się 17 listopada o godzinie 19:00 w murach Opery Wrocławskiej.

Wydarzenia sportowe we Wrocławiu – dowiedz się, gdzie szukać prawdziwych sportowych emocji po wyjściu z hotelu!

Wrocław to miasto, które ma dużo do zaoferowania także w aspekcie wydarzeń sportowych. Jeszcze w tym roku odbyło się tu jedno z najważniejszych świąt sportowych w skali całego świata, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich World Games 2017, skupiając na mieście oczy kibiców ze wszystkich kontynentów. Odbywają się tu liczne maratony, a także przejazdy rowerowe nazywane Masą Krytyczną. Nie brakuje także licznych centrów sportu i rekreacji, w których kwitnie propagowanie zdrowego trybu życia wśród wrocławian. W ekspresowym tempie powstają nowe placówki użyteczności publicznej, jak otwarty na początku czerwca tego roku największy tor wrotkarski w Polsce. Zarezerwowałeś pokój w hotelu? Dowiedz się, jakich wydarzeń sportowych nie możesz przegapić w listopadzie i grudniu 2017 roku!

Turniej tenisa we Wrocławiu

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w badmintonie

Popularny i skupiający na sobie uwagę całego miasta turniej odbędzie się już 10 listopada 2017 roku w Centrum Sportowym Hasta La Vista we Wrocławiu. To niezapomniana okazja, by w poobserwować pracowników służb mundurowych w sportowych zmaganiach! Udział przewidziany jest dla osób z Policji, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Więziennej oraz ABW. Przewidzianych zostało aż pięć kategorii Mistrzostw: gry pojedyncze w postaci singli mężczyzn do 40 roku życia, powyżej tego wieku, a także singiel kobiet. Ponadto planowane są rozgrywki deblowe – dwóch mężczyzn/dwie kobiety oraz gra deblowa mieszana w składzie mężczyzna i kobieta. Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w badmintonie odbędą się w godzinach 9:00-16:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Bieg Niepodległości z wąsem 2017

Już dzień później odbędzie się wielkie święto biegania – 11 listopada o 11:11 rozpocznie się piąta edycja Biegu Niepodległości z wąsem! To bieg nieco inny niż wszystkie, gdyż na każdego uczestnika oczekuje tu nietypowy zestaw startowy zawierający nie tylko wodę, posiłek regeneracyjny czy numer startowy, ale i okazały wąs! Ozdoba służyć ma uczczeniu pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego oraz podkreślić humorystyczną stronę wydarzenia. Trasa biegu wynosi 10 kilometrów i umiejscowiona jest na terenie Stadionu Olimpijskiego przy alei Ignacego Paderewskiego 35 we Wrocławiu. Każdy, kto chce wziąć udział w Biegu Niepodległości z wąsem, zobligowany jest do złożenia rejestracji internetowej oraz wniesienia odpowiedniej opłaty na stronie internetowej organizatora. Na wszystkich, którzy przekroczą metę, czekają pamiątkowe metalowe medale z profilem marszałka Piłsudskiego o średnicy 70 milimetrów. Nie zabraknie również możliwości zakupu specjalnej okolicznościowej koszulki.

VII Mistrzostwa Wrocławia w Tenisie Stołowym dla amatorów

We wrocławskim klubie Anima trwają kwalifikacje do VII Mistrzostw Wrocławia w Tenisie Stołowym dla amatorów. Dwa ostatnie terminy kwalifikacji to 5 listopada oraz 3 grudnia. Turniej skierowany jest do amatorów i dzieli się na dwie kategorie:

kategoria I: chłopcy/dziewczęta od 6 do 14 roku życia, turniej rozgrywany od godziny 10:00 do 12:00,
kategoria II: mężczyźni/kobiety od 15 do 69 roku życia, turniej rozgrywany od godziny 13:00.

Wraz z końcem eliminacji z każdej kategorii wyłonione zostaną trzy nagrodzone miejsca. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas turnieju finałowego zaplanowanego na czerwiec 2018 roku. Celem mistrzostw jest spopularyzowanie gry w tenisa stołowego wśród wrocławskiego społeczeństwa oraz wyłonienie utalentowanych zawodników. Koordynatorem i sędzią głównym turnieju jest reprezentantka kadry narodowej tenisa stołowego, kilkukrotna Mistrzyni Polski Seniorów i Mistrzyni Europy – Alina Mikijaniec.

Wydarzenia dla dzieci we Wrocławiu – zarezerwuj nocleg a następnie zaplanuj czas wolny ze swoją pociechą!

Wrocław to przestrzeń miejska w której nie brakuje także atrakcji dla jego najmłodszych mieszkańców. Dzieci mają tu szansę brać udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy warsztatowych, dzięki czemu rozwijają swoje umiejętności oraz nabywają wiedzę na temat otaczającego je świata. Rodzice, którym zależy na zorganizowaniu czasu wolnego swoim pociechom, mają naprawdę okazały wybór najróżniejszych zajęć i aktywności. Jeśli planujesz nocleg z dzieckiem w hotelu, koniecznie przyjrzyj się najciekawszym propozycjom dla najmłodszych w listopadzie i grudniu 2017 roku.

Cykl zabaw plastycznych dla dzieci w wieku 3-5 lat: “Kapelusze z pióropuszem” oraz “Eleganckie panie, wytworni panowie”

Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu prezentuje wystawę pt. “Moda i kino”, gdzie obejrzeć można najróżniejsze słynne kreacje i kostiumy filmowe, ich dokumentację fotograficzną oraz fragmenty scenografii najbardziej znanych polskich filmów. Wystawa obejmuje także wydarzenia towarzyszące w postaci zabaw plastycznych dla najmłodszych. Dwa najbliższe spotkania dla dzieci odbędą się w następujących terminach:

19 listopada: “Kapelusze z pióropuszem”,
17 grudnia: “Eleganckie panie, wytworni panowie”.

Oba wydarzenia poprowadzone zostaną przez Alicję Abramowicz. Podczas zajęć dzieci wykonają prace plastyczne inspirowane historią kinowej mody. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie odzieży dla jednego ze słynnych aktorów polskiego kina. Warsztaty odbędą się w Pawilonie Czterech Kopuł. Aby zapisać swoją pociechę na zajęcia, należy skontaktować się z jego działem oświatowym w tygodniu poprzedzającym zajęcia w godzinach 9:00-15:00. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku. Koszt udziału dziecka w atrakcji wynosi 3 zł.

Naukowe show dla dzieci, czyli “Laboratorium szalonych naukowców”

Jeśli szukasz rozrywki dla dzieci, która łączy elementy dobrej zabawy oraz przyjemny proces edukacyjny, koniecznie wybierzcie się wspólnie na naukowe show “Laboratorium szalonych naukowców” organizowane 7 listopada 2017 roku we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się w sali koncertowej Radia Wrocław imienia Jana Kaczmarka o godzinie 18:30. Dzieci będą miały okazję przyjrzeć się najróżniejszym eksperymentom naukowym z rozmaitych odłamów wiedzy. Nie zabraknie efektownych pokazów z dziedzin chemicznych, prelekcji na temat położenia Ziemi we Wszechświecie oraz odpowiedzi na frapujące dzieci pytania dotyczące nauki. Wstęp na warsztaty kosztuje od 45 do 55 złotych. Sala koncertowa Radia Wrocław znajduje się przy ulicy Karkonoskiej 10.

Spektakl dla dzieci pt. “Huśtawka” Teatru Bąbli

Szukasz wydarzeń dla dzieci do czwartego roku życia? Zabierz je na spektakl Teatru Bąbli pt. “Huśtawka” organizowany przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka. Przedstawienie w reżyserii Agnieszki Mielcarek opowiada o determinacji i wierze we własne marzenia, procesie tworzenia oraz radości, jaką daje wspólne spędzanie czasu. “Huśtawka” to historia dwóch przyjaciółek, które są duchowymi następczyniami Leonarda da Vinci. Pragną szybować po niebiosach i to niezwykłe marzenie o lataniu prowadzi je do zbudowania niezwykłej, huśtającej machiny, która umożliwi im podniebne podróże. Spektakl odbędzie się 10 grudnia 2017 roku o 10:30 we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka przy ulicy Kuźniczej 29a we Wrocławiu. Koszt biletu wstępu wynosi 19 złotych. Tuż po spektaklu najmłodsi goście będą mieli niezapomnianą okazję do wspólnej zabawy z aktorkami.

Published by: Adriana Siess