Rezerwuj

21.11.2024


City break: Wrocław na weekend jesień 2024



Masz dość obowiązków, które coraz bardziej Cię przytłaczają? Chcesz na chwilę oderwać się od szarej codzienności? Odwiedź Hotel Europejski znajdujący się w sercu Wrocławia – tętniącego życiem miasta, które fascynuje i zachwyca turystów z Polski i spoza niej. Nie musisz rezerwować na wyjazd do stolicy Dolnego Śląska całego tygodnia – spędzenie w pięknej scenerii dwóch dni wystarczy, żeby naładować akumulatory i wrócić do codzienności z nową energią. Jak zaplanować weekendowy city break w „Mieście stu mostów”? Sprawdź nasze rady i znajdź inspirację!

Ostrów Tumski – najstarsza dzielnica Wrocławia

W planie wycieczki do stolicy Dolnego Śląska nie może zabraknąć długiego spaceru uliczkami Ostrowa Tumskiego – zabytkowej części miasta położonej pomiędzy ulicami: Piaskową, Sienkiewicza i Wyszyńskiego. Tutaj czas płynie wolniej: zabytkowa architektura oraz brukowane uliczki zacienione przez stare drzewa i oświetlone przez gazowe latarnie tworzą malowniczą scenerię, która zachęca do niespiesznych spacerów.

W Ostrowie Tumskim znajdują się ikoniczne budynki:

Ostrów Tumski jest położony w centrum miasta. Dojedziesz tutaj autobusami 128 (przystanek pl. Bema) oraz A (przystanek Katedra) oraz tramwajami linii 3, 5, 6, 8, 9, 11, 17 i 23 (przystanek pl. Bema) oraz 2 i 10 (Katedra).

Muzeum Współczesne Wrocław

Po lekcji historii przychodzi czas na zagłębienie się w sztukę nowoczesną! Miłośników malarstwa, rzeźby i designerskiej architektury zachęcamy do wizyty w Muzeum Współczesnym Wrocław. Już sam budynek muzeum przyciąga wzrok i wzbudza zainteresowanie. Aby zobaczyć ekspozycję, należy wejść do cylindrycznego, wolnostojącego schronu przeciwlotniczego wzniesionego w 1942 roku według projektu Richarda Konwiarza – uznanego wrocławskiego architekta. Co ciekawe, monumentalna bryła jest pozbawiona okien – ich funkcję przejęły otwory wentylacyjne równomiernie rozmieszczone na fasadzie budynku. Za adaptację dawnego schronu odpowiadają dwa zespoły architektów z pracowni CH+ Architekci i VROA Architekci. 

Surowa przestrzeń jest czystą oprawą dla dzieł sztuki. Obecnie w muzeum dla zwiedzających są udostępnione dwie stałe wystawy: 

Ponadto na zwiedzających czekają liczne ekspozycje czasowe. 

Wrocław i okolice dla aktywnych – Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy i spływ kajakowy

Chcesz oderwać się od miejskiego zgiełku? Kochasz aktywność na świeżym powietrzu? W takim razie wybierz się na spływ pontonowy Bystrzycą po Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy. Malowniczy, przepiękny park znajduje się w Kątach Wrocławskich oddalonych o 27 km od centrum Wrocławia. Spływ ma swój początek w przystani Jarnołtów na prawym brzegu Bystrzycy i trwa około 70 minut. Niepowtarzalna okazja do podziwiania majestatu natury ukazującej swoje najczystsze i najpiękniejsze oblicze. 

Ogród Japoński

Nieopodal Hali Stulecia znajduje się Ogród Japoński zaprojektowany zgodnie z azjatycką sztuką ogrodniczą i wielowiekową wschodnią tradycją. Przestrzeń kontemplacyjna zachwyca o każdej porze roku, nie tylko w sezonie letnim. Kompozycja składa się z elementów wodnych, pawilonu ceremonii picia herbaty, altanek i mostów. 

Spiż – pomysł na wieczór

Gdzie rozgrzać się w sobotni albo piątkowy wieczór? Kiedy temperatura nie rozpieszcza, warto wstąpić do jednego z najbardziej charakterystycznych lokali we Wrocławiu. Spiż mieszczący się na wrocławskim rynku to restauracja z wieloletnią tradycją. W piwnicach Ratusza działa minibrowar. Rzemieślnicze piwo jest chlubą klimatycznego lokalu. Co ciekawe, klienci mogą na własne oczy zobaczyć, jak wygląda proces warzenia trunku. Wyjątkowe miejsce, w którym odetchniesz i odnajdziesz wewnętrzną równowagę. 

Hotel Europejski – Wrocław w zasięgu wzroku 

Jednym z najważniejszych etapów organizowania wyjazdu jest znalezienie noclegu. Dlaczego warto zdecydować się na Hotel Europejski (Wrocław)? Oto kilka powodów, dla których najbardziej wymagający podróżnicy decydują się spędzić urlop właśnie w naszym obiekcie:

Hotel Europejski zaspokaja potrzeby osób, które przybywają do Wrocławia własnym samochodem (nieopodal budynku znajduje się parking) oraz podróżujących koleją. Główna stacja PKP znajduje się zaledwie 150 m od hotelu, a rynek – 900 m. Nie musisz korzystać z żadnego środka lokomocji, aby poznać miasto od podszewki – do większości największych atrakcji dojdziesz pieszo. Przekonasz się, że spacer po wrocławskich uliczkach, przy których czają się krasnale, jest ogromną przyjemnością. 

Najstarszy hotel: Wrocław z innej perspektywy

Mówiąc o walorach wrocławskiego Hotelu Europejskiego, nie sposób nie wspomnieć o jego wyjątkowej historii. Hotel Europejski jest pomostem między współczesnością a minioną epoką. Jego budowa zakończyła się w 1877 roku. Początkowo gości witał szyld Hohenzollernhof – nazwa obiektu była ukłonem w stronę dynastii panującej w cesarstwie niemieckim. Po wojnie hotel podupadł, ale jego losy odmieniły się w ostatniej dekadzie XX wieku. Przeprowadzono wówczas generalny remont, który znów tchnął życie w mury budynku.

Najstarszy hotel we Wrocławiu zachwyca wszystkich fanów wyjątkowej architektury. Za dekoracyjną, piękną fasadą kryją się przestronne wnętrza, w których nowoczesne udogodnienia i klasyczne wzornictwo tworzą nieoczywisty, ale uzupełniający się mariaż.