Rezerwuj

Kontakt

Recepcja

 

Zainteresowany rezerwacją? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

Hotel Europejski
ul. Piłsudskiego 88
50-017 Wrocław
Tel.: + 48 71 77 21 000
Tel.: + 48 71 77 21 002
E-mail:  recepcja@europejskiwroclaw.pl

Dział Marketingu

 

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą,  skontaktuj się z naszym działem.

 

Tel.: + 48 71 79 31 350
E-mail: marketing@cohm.pl

Dział Sprzedaży

 

Planujesz organizację szkolenia, konferencji lub rezerwację dla grupy? Skontaktuj się z naszym działem.

 

Tel.: + 48 71 79 31 350
E-mail: rezerwacje@cohm.pl
MICE & konferencje: zapytania@cohm.pl
Rezerwacje korporacyjne: sales@cohm.pl
Rezerwacje grupowe: grupy@cohm.pl

Napisz do nas

Kliknij aby wypełnić formularz ofertowy

Hotel Europejski w centrum Wrocławia

Wrocław to przepiękne miasto z fascynującą historią, której ślady widoczne są na każdym kroku. Doskonale zachowane zabytkowe miejsca stanowią niebywałą atrakcję miasta. Ciekawa, wielokulturowa mozaika, łącząca różne style i nurty architektoniczne, jest dowodem bogatej historii regionu i miasta.

Stolica Dolnego Śląska to również dynamicznie rozwijające się miejsce, w którym  doskonale funkcjonują zarówno strefa biznesowa, jak i nowoczesne technologie . 

Warto odwiedzić Wrocław i skorzystać z bardzo dobrze rozwiniętej bazy noclegowej. Świetnym wyborem będzie znajdujący się w samym centrum miasta Hotel Europejski. Jego atutem, poza komfortem i wysokim standardem, jest znakomita lokalizacja. Obiekt jest położony w ścisłym centrum Wrocławia. Stąd gości od historycznych miejsc dzieli zaledwie kilka kroków. Miasto z pewnością zachwyci nie tylko miłośników odległych epok.

Jak dokonać rezerwacji w Hotelu Europejskim?

Hotel Europejski zlokalizowany jest we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 88. Budynek jest znakomicie wkomponowany w szereg kamienic. Wystrój i atmosfera panująca w hotelu sprawiają, że w tym miejscu czujemy się znakomicie od pierwszej chwili urlopowego pobytu lub służbowej delegacji. Dla wszystkich zdecydowanych na Hotel Europejski Wrocław  dokonanie rezerwacji umożliwi telefon do recepcji czynnej całą dobę (+48 71 77 21 000 lub +48 71 77 21 002). Możemy również skontaktować się z hotelem przez internet, pisząc na adres e-mail – recepcja@europejskiwrocław.pl. Przed dotarciem do miejsca, jakim jest Hotel Europejski Wrocław, skontaktuj się z obsługą ośrodka. Dzięki temu otrzymasz dokładną i wyczerpującą informację, jak dojechać na miejsce i na parking hotelowy.

Wygodny dostęp do bogatej oferty gastronomicznej

Hotel Europejski to miejsce, w którym w wygodnych i niezwykle gustownie urządzonych pokojach komfortowo spędzimy swój czas. Goście mogą także zjeść wystawne śniadanie w hotelowej Restauracji Europejskiej. Podawane jest w niezwykle praktycznej formie bufetu szwedzkiego w godzinach 7:00–10:00, a w czasie weekendu od 8:00 do 11:00. Wyśmienite i zróżnicowane dania zadowolą każdego. Dla wegetarian, osób z alergiami pokarmowymi oraz będących na diecie są podawane specjalne posiłki. Od godziny 15:00 serwowane są obiady, a w późniejszych godzinach można zjeść kolację. W menu restauracji królują przysmaki kuchni polskiej oraz europejskiej.

Obok recepcji hotelowej zlokalizowana jest Kawiarnia Europejska. Wyborna kawa i herbata oraz przepyszne domowe wypieki czy desery są wyjątkowym atutem miejsca urządzonego w czarującym, wiedeńskim stylu. Tutaj możemy się zrelaksować przy kieliszku wina lub ulubionym drinku.

Hotel Europejski Wrocław – tuż obok Dworca Głównego

Hotel Europejski leży zaledwie 250 metrów od Kolejowego Dworca Głównego we Wrocławiu. Dzięki doskonale rozwiniętej sieci transportu publicznego możemy bardzo wygodnie i sprawnie dojechać do centrum miasta. Jeżeli korzystamy z międzymiastowego transportu autobusowego, warto wybrać często kursujące z Dworca Autobusowego (co 5 minut w dni powszednie) do Hotelu Europejskiego tramwaje numer 9, 31, 32 lub 70. Najbliższe lotnisko im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu znajduje się ponad 10 km od hotelu. Z portu lotniczego do Hotelu Europejskiego regularnie, co kilka minut, kursują autobusy linii 106. Przejazd trwa około 3 kwadranse.

Kultura i sztuka w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Europejskiego

W bezpośrednim sąsiedztwie, w odległości kilkuset metrów od Hotelu Europejskiego we Wrocławiu, znajduje się wiele obiektów kultury i sztuki. Miłośnicy muzyki znajdą nieopodal Operę Wrocławską, Teatr Muzyczny Capitol oraz Filharmonię im. Witolda Lutosławskiego. Miłośnicy jazzu z pewnością odwiedzą Klub Muzyczny Liverpool, gdzie odbywają się koncerty oraz jam sessions. Możliwość uczestniczenia w spektaklach Teatru Polskiego we Wrocławiu, zwiedzanie Muzeum Narodowego czy oglądanie wystaw sztuki współczesnej w świetnie działającym Centrum Sztuki WRO, potwierdza znakomitą lokalizację Hotelu Europejskiego położonego w samym sercu kulturalnych wydarzeń stolicy Dolnego Śląska.

Malowniczy wrocławski Rynek i jego okolice

Jedną z największych atrakcji turystycznych Wrocławia jest położony w odległości kilkunastu minut pieszo od Hotelu Europejskiego Rynek. Wieczorny spacer wśród pięknie oświetlonych latarniami zabytkowych kamieniczek jest dla miejscowych i turystów prawdziwą przyjemnością. Wrocławski Rynek powstał na początku XIII wieku. Początkowo pełnił funkcję targowiska, wokół którego rzemieślnicy otwierali kramy, w których świadczyli usługi i sprzedawali wykonane rękodzieło. Echa dawnych czasów można odnaleźć w nazwach ulic przylegających do Rynku, które nawiązują do starych, często nieistniejących już fachów. Największą atrakcją tego miejsca są przepiękne, okalające je kamienice. Jest ich ponad 60, w tym Kamienica pod Błękitnym Słońcem, Kamienica pod Siedmioma Elektorami czy Kamienica pod Gryfami. W okolicznych uliczkach znajdziemy urokliwe restauracje i kafejki, sklepy z pamiątkami, galerie oraz wystawy sztuki nowoczesnej. Świetną rozrywką dla najmłodszych będzie szukanie figurek wrocławskich krasnali, które można znaleźć nie tylko w okolicach Rynku, lecz także w wielu innych rejonach miasta. Wrocławski Rynek to miejsce z fantastycznym klimatem, które tętni życiem do późnych godzin nocnych. Jest pełne energii, która udziela się mieszkańcom i gościom stolicy Dolnego Śląska.

Ostrów Tumski – najstarsze ślady bogatej historii Wrocławia

Blisko Hotelu Europejskiego znajdziemy najstarszą część stolicy Dolnego Śląska – Ostrów Tumski. Jest to otoczone leniwie płynącymi wodami Odry miejsce z gotycką katedrą św. Jana Chrzciciela oraz dwukondygnacyjną Kolegiatą Świętego Krzyża i św. Bartłomieja. Warto odwiedzić tutejsze Muzeum Archidiecezjalne z ciekawymi eksponatami sztuki sakralnej. Na Ostrowie Tumskim możemy zobaczyć przepiękne ogrody – między innymi Ogród Papieski, którego początki sięgają 1692 roku. Od 10:00 do 19:00 każdego dnia można w nim znaleźć wytchnienie od miejskiego zgiełku. Z ogrodu można podziwiać niezwykły widok na Odrę. Obok Ostrowa Tumskiego znajdują się połączone kładkami i mostkami rzeczne wyspy – miejsce wydarzeń plenerowych i spotkań mieszkańców Wrocławia.

Panorama Racławicka – monumentalne dzieło polskich mistrzów

Panorama Racławicka jest kolejnym, atrakcyjnym miejscem położonym w pobliżu Hotelu Europejskiego. Możemy tutaj obejrzeć unikatowe dzieło, jakim jest cykloramiczny obraz „Bitwa pod Racławicami”. Obraz ma imponującą wielkość – jego wymiary to 114 metrów długości i 5 metrów szerokości. Obraz upamiętnia czasy insurekcji kościuszkowskiej i zwycięską bitwę pod dowództwem Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi. Rotunda umożliwia doskonałą ekspozycję obrazu. Podczas oglądania dzieła świetnie dobrane efekty świetlne i dźwiękowe dają złudzenie, że znajdujemy się w środku bitwy.

Fascynujące miejsce wpisane na listę UNESCO

Zatrzymując się w Hotelu Europejskim, warto skorzystać z atrakcji, które znajdują się we Wrocławiu. W odległości niecałej godziny spacerkiem od hotelu znajduje się Hala Stulecia, będąca jednym z niewielu obiektów w Polsce wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Zaprojektowany przez Maxa Berga gmach hali wznoszono w latach 1911–1913. Budynek został uznany przez specjalistów UNESCO za niezwykle unikatowy obiekt architektoniczny. Styl klasyczny przeplata się tutaj z nowatorskimi elementami. Obecnie ten przepiękny, monumentalny obiekt dzięk -i systemowi nagłośnienia, zamontowanym instalacjom rozkładanych boisk i przesuwnych trybun – jest wykorzystywany jako miejsce imprez sportowych, koncertów i innych zaplanowanych na dużą skalę wydarzeń. Niedaleko Hali Stulecia znajduje się Ogród Japoński – niezwykły park, który możemy odwiedzać od 1 kwietnia do 31 października w godz. 9:00-19:00. Jest on częścią Parku Szczytnickiego. Niezwykłe aranżacje są przestrzenne i oryginalne, a orientalne rośliny harmonijnie łączą się ze sobą zgodnie z zasadami japońskiej sztuki ogrodowej. To doskonałe miejsce na spacery oraz relaks.

Hotel Europejski Wrocław przy Piłsudskiego 88 to idealne miejsce na pobyt w Mieście Stu Mostów.