Rezerwuj

Wybrać w tym mieście kilka atrakcji godnych polecenia, to znaczy podjąć się zadania niewykonalnego. Cały Wrocław to jedna niekończąca się atrakcja. Cudowne miasto. Nieprzypadkowo Norman Davies i Roger Moorhouse swoją 600 stronicową księgę o Wrocławiu – „Portret miasta środkowoeuropejskiego” zatytułowali MIKROKOSMOS. Wszystkim naszym Gościom rekomendujemy to wybitne dzieło.

Praktycznym przewodnikiem po atrakcyjnym Wrocławiu będą prace wybitnej dziennikarki i publicystki wrocławskiej  – Beaty Maciejewskiej – zawarte w 3 książkach wydawnictwa AGORA: „Spacerownik Wrocławski”, „Spacerownik Wrocławski 2” i „ Spacerownik Dolnośląski”. Polecamy ponadto cały szereg wydawnictw o Wrocławiu. Wiele z nich zakupić można w naszych hotelowych recepcjach. Ostatnio wielkim powodzeniem cieszy się dwutomowe dzieło  WROCŁAW – PODRÓŻE PRZEZ WIEKI ( Ludzie, Miejsca, Wydarzenia); wrocławskie wydawnictwo „Emka”. Autor: MACIEJ ŁAGIEWSKI – doktor nauk humanistycznych, muzealnik – dyrektor Muzeum Miejskiego we Wrocławiu.


Koncerty, spektakle, wydarzenia oraz sezonowe atrakcje Wrocławia

Wrocław zmienia się wraz z porami roku. Zobacz co aktualnie mamy Ci do zaoferowania w mieście i okolicach.

Ogród botaniczny

Wrocławski Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, to drugi najstarszy ogród w Polsce (po krakowskim). Znajduje się na liście zabytków województwa dolnośląskiego. To piękne „żywe muzeum” jest oazą spokoju zarówno dla Wrocławian jak i turystów. Warto wspomnieć, że oprócz walorów estetycznych Ogród... »

Jarmark Bożonarodzeniowy

Geneza tych jarmarków sięga średniowiecza. Także Wrocław przez setki lat organizował świąteczny jarmark. Skończyły się one wraz z wojną. Ale po latach znowu wróciły do centrum miasta bożonarodzeniowe stragany. Po latach znowu nasi Goście stawiają nasz jarmark w rzędzie najpiękniejszych... »

Fontanna multimedialna

Jest jedną z największych atrakcji na turystycznej mapie Wrocławia. W każdym sezonie wodne pokazy podziwiają tysiące turystów z kraju i zagranicy. Fontanna działa w sezonie wiosenno-jesiennym. Wtedy pokazy organizowane są codziennie, o pełnych godzinach, prezentowany jest program muzyczny, po zmroku w... »

Rejs po Odrze

Zobacz Wrocław z innej perspektywy. Wybierz się na rejs statkiem po Odrze. PrzyŻladowa trasa Przystań Wratislavia (bulwar Xawerego Dunikowskiego) - Muzeum Narodowe - Most Pokoju - Urząd Wojewódzki - Most Grunwaldzki - Wieża Ciśnień - Rurociąg Gazowy w stronę Wyspy... »

Stałe atrakcje we Wrocławiu

Cofnij się w czasie poznając historię wielu kultur i narodów, które tu zamieszkiwały. A może masz ochotę na aktywny wypoczynek z rodziną? Poznaj najciekawsze miejsca w mieście.

Aquapark

Wrocławski park wodny, największy w Polsce, to nie tylko baseny rekreacyjne i sportowe, ale również strefa fitness, saunarium oraz liczne punkty gastronomiczne. To doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek z rodziną lub indywidualny relaks. Obiekt dysponuje ośmioma zjeżdżalniami o różnym stopniu... »

Kolejkowo

To ogromna makieta przedstawiająca Dolny Śląsk. Jej twórcy zadbali o każdy szczegół przygotowując miniaturowy świat tętniący życiem ukazanych na niej mieszkańców. Zobaczymy tu wiejskie życie, turystów na górskich szlakach, wcielimy się w leśniczych, budowlańców, cyrkowców, plażowiczów a nawet weźmiemy udział... »

Ogród japoński

Ogród Japoński został umiejscowiony w Parku Szczytnickim, w rejonie Hali Stulecia przy ulicy Mickiewicza. Kompleks jest jednym z nielicznych śladów, które pozostały po Wystawie Światowej zorganizowanej w 1913 roku. Jego pierwotny wygląd został zaprojektowany i stworzony ostatecznie przez jednego z... »

Panorama Racławicka

Jedna z największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Wielki obraz (15 × 114 m) namalowany w setną rocznicę insurekcji kościuszkowskiej eksponowany był we lwowskiej rotundzie do 1944 roku. Później zwinięta i ukryta w klasztorze.

Opera Wrocławska

Tradycje operowe we Wrocławiu sięgają pierwszej połowy XVII stulecia. Już od roku 1627 miejscowy Ballhaus (Dom Zabaw) przy dzisiejszej ulicy Wita Stwosza, odwiedzały wędrowne zespoły, zapoznając publiczność z nowinkami teatralnymi i operowymi.

Hydropolis

Tutaj najnowsze technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe, służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Dzielnica Czterech Świątyń

Dzielnica Czterech Świątyń położona jest w centrum Wrocławia, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku. Tworzy ją obszar ograniczony ulicami Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Pawła Włodkowica i św. Antoniego.

Ostrów Tumski

Najstarsza, zabytkowa część Wrocławia. Dawna wyspa odrzańska, miejsce założenia grodu, który do końca X wieku objął już całą wyspę. W zachodniej części powstała rezydencja książęca , zamek z kościołem Św. Marcina, a we wschodniej katedra Św. Jana z późniejszym pałacem... »

Muzeum Narodowe

Budynek, w którym mieści się obecnie muzeum został wzniesiony w latach 1883 – 1886 dla Zarządu Prowincji Śląskiej, według projektu Karla Friedricha Endella.Dopiero po II wojnie światowej został zamieniony na muzeum.

Muzeum Miejskie Wrocławia

Muzeum Miejskie Wrocławia – tylko z nazwy ustępuje pierwszeństwa Muzeum Narodowemu. Powstało w 2000 roku, a jego „stworzycielem” i jego „duszą” jest dr Maciej Łagiewski.

Narodowe Forum Muzyki

Obowiązkowe miejsce odwiedzin dla każdego melomana. Nowoczesny wygląd oraz imponująca akustyka w kilku salach koncertowych to największe atrybuty. Warto wybrać się na koncert by poczuć różnicę.

Rynek wrocławski

Wrocławski Rynek ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce. Przyciąga urokiem zabytkowych kamienic, żywiołowością i klimatem wyjątkowego centrum europejskiej metropolii.