Book

01.05.2018


Dobry hotel we Wrocławiu – jak go znaleźć i co powinno go charakteryzować? Na co zwracać uwagę, czytając opinie gości? Przeczytaj poradnik i znajdź hotel idealny!Czy dobry hotel we Wrocławiu to taki, który leży w centrum miasta? I czy dobry hotel może być tani? Czasami, przeglądając wiele ofert, może być trudno odnaleźć się w gąszczu promocyjnych cen i różnych lokalizacji, zwłaszcza jeżeli nie znamy układu miasta. Niekiedy koszt noclegu jest zupełnie nieadekwatny do standardu wnętrza i położenia kwatery. Dlatego podpowiadamy, jak rozpoznać korzystną ofertę, co charakteryzuje dobry hotel we Wrocławiu i jakie lokalizacje najlepiej wybierać, kiedy przyjeżdżamy do stolicy Dolnego Śląska – rekreacyjnie lub w interesach. Z naszego poradnika dowiesz się także, jak odczytywać opinie innych gości zamieszczane na różnych portalach oraz dlaczego strona internetowa jest wizytówką dobrego hotelu. Zapraszamy!

Spis treści:
Jak odczytywać opinie gości?
Jak znaleźć odpowiedni obiekt?
Co charakteryzuje tani nocleg?
Historia Europejskiego
Dodatkowe udogodnienia dla gości

Co opinie gości mówią o dobrym hotelu we Wrocławiu? Zobacz, jak interpretować oceny hoteli na różnych portalach internetowych oraz na co szczególnie zwrócić uwagę przy czytaniu recenzji

Opinie o dobrych hotelach we Wrocławiu są często czynnikiem decydującym przy wyborze danego miejsca noclegowego. Stolica Dolnego Śląska to duże miasto, a więc jest w nim także wiele przeróżnych hoteli, hosteli i innych kwater noclegowych. Nic więc dziwnego, że ludzie kierują się opiniami innych, chcąc wybrać dobry hotel. Czy słusznie? Tak, pod warunkiem, że zwracamy uwagę na parę drobnych szczegółów przy przeglądaniu recenzji gości różnych hoteli. Na portalach internetowych, na których można ocenić kwaterę po wizycie, widoczne są różne statystyki i wiele da się z nich wyczytać.

Średnia nota na poziomie czterech gwiazdek na pięć możliwych lub ośmiu punktów na dziesięć (w zależności od systemu wystawiania ocen) zdecydowanie wskazuje na dobry hotel we Wrocławiu. Pamiętajmy jednak, że sprawiedliwie jest spojrzeć nie tylko na wypośrodkowaną notę, ale też na liczbę wszystkich ocen. Może zdarzyć się tak, że hotel będzie miał maksymalną średnią ocenę, ale wyliczoną na podstawie tylko trzech opinii. Dużo bardziej wiarygodna będzie nota wypośrodkowana z pięćdziesięciu czy stu głosów. Coś, co warto zrobić przy sprawdzaniu opinii na temat dobrych hoteli we Wrocławiu, to odrzucenie skrajnych opinii. Jeżeli zauważymy, że dane miejsce ma bardzo dużo pozytywnych ocen i jedną bardzo niską, absolutnie nie warto z tego względu odrzucać oferty hotelu. Nawet słynne zagraniczne hotele z sześcioma gwiazdkami nie mają wyłącznie dobrych opinii w Internecie. Uważajmy również na noty obniżone ze względu na awarię różnorakich sprzętów – lampy, krany czy telewizory mają to do siebie, że mogą się zepsuć, a obsługa hotelowa nie odmówi nam ich naprawy lub wymiany, ale musi być o usterce poinformowana.

Goście często zostawiają na portalach internetowych komentarze opisujące poziom usług w hotelu. Jeżeli jest ich sporo, warto się w nie wczytać, ponieważ one także mogą stanowić cenne źródło informacji. Możemy w ten sposób sprawdzić, jaka panuje w hotelu atmosfera, czy obsługa jest miła i profesjonalna oraz czy cena jest adekwatna do standardu. Wiarygodność opinii podnosi brak anonimowości – jeżeli autor komentarza podpisał się z imienia i nazwiska, spokojnie możemy dać wiarę jego ocenie. Warto też zwracać uwagę na takie opinie, w których oceniający zaznacza, że był już w danym hotelu wielokrotnie – wszak chcemy wracać tam, gdzie było nam dobrze. Wiele komentarzy na temat miłej, profesjonalnej obsługi i komfortowego noclegu zdecydowanie pozytywnie świadczy o miejscu. Jednym z dobrych hoteli we Wrocławiu, który cieszy się serdecznymi opiniami gości jest Hotel Europejski – posiada aż 83% ocen celujących spośród 2913 not wystawionych na 13 portalach internetowych.

Kawa i śniadanie w dobrym hotelu we Wrocławiu

Szukasz dobrego hotelu w centrum Wrocławia? Zobacz, jakie adresy i punkty strategiczne w pobliżu świadczą o lokalizacji w sercu miasta

Zależy Ci na dobrym hotelu w centrum Wrocławia, ale nie znasz miasta i nie masz czasu sprawdzać każdego adresu? Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór wygodnych rozwiązań! Oczywiście wiele zależy od tego, jaki jest cel Twojego pobytu we Wrocławiu, co chcesz zwiedzić lub gdzie musisz się udać na spotkanie biznesowe. Jest jednak kilka punktów strategicznych, z których w łatwy i szybki sposób przemieścisz się w każdy zakątek miasta. Poznaj listę obiektów w centrum Wrocławia, w pobliżu których zlokalizowane są bardzo dobre hotele.

Dworzec Główny PKP

W okolicach Dworca Głównego znajdziemy wiele dobrych hoteli. Jest to oczywiście bardzo wygodna lokalizacja zarówno dla turystów, jak i dla grup pracowników będących na delegacji. Pierwszą zaletą tej okolicy jest to, że nie musimy przemierzać Wrocławia z ciężką walizką – nasz nocleg znajduje się w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od stacji kolejowej. W pobliżu Dworca Głównego znajdują się takie ulice jak: Piłsudskiego, Kołłątaja, Dworcowa, Stawowa, Borowska czy Kościuszki. Z tych okolic dojdziemy spacerem do Rynku, Galerii Dominikańskiej czy do Opery Wrocławskiej lub Teatru Muzycznego Capitol. W pobliżu PKP znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, z których wygodnie dojedziemy w dalsze części miasta.

Narodowe Forum Muzyki

Na wrocławskim placu Wolności od 2014 roku stoi majestatyczny gmach – kompleks sal koncertowych i biur. Narodowe Forum Muzyki to obiekt położony w ścisłym centrum Wrocławia. Wokół jest sporo hoteli, z których chętnie korzystają zarówno przyjeżdżający na koncerty muzycy, jak i melomani, którzy zasiadają na widowni. Od NFM jest 5 minut spacerem do Rynku i niecałe 10 minut do Dworca Głównego.

Rynek

Rynek to serce miasta. Na tym wrocławskim znajdują się niezliczone restauracje, bary, knajpki i kawiarnie. Dobry hotel zlokalizowany w pobliżu to doskonała opcja dla osób, które podczas pobytu we Wrocławiu chcą poznać lokalną gastronomię. Kolorowe kamienice okalające Ratusz to znak rozpoznawczy stolicy Dolnego Śląska. W samym Rynku znajduje się wiele zabytków, a i do różnych muzeów i galerii stąd niedaleko. Dojdziemy stąd w około 7 minut do Odry i najsłynniejszej trasy spacerowej w mieście – Ostrowa Tumskiego.

Ostrów Tumski

Spacer po Ostrowie Tumskim to punkt obowiązkowy na liście każdego turysty. Wspaniałe alejki nad rzeką, mosty i kładki, z których słynie Wrocław oraz ławki, na których można przysiąść i podziwiać krajobraz. Przechodząc od strony Wyspy Słodowej przez cały Ostrów, znajdziemy się w okolicy Placu Grunwaldzkiego – kolejnego strategicznego punktu. To właśnie tam znajduje się całe skupisko budynków uczelni wyższych: Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Medycznego i Wrocławskiego.

W pobliżu wszystkich opisanych miejsc znajduje się Hotel Europejski – na ulicy Piłsudskiego 88, czyli w odległości 150 metrów od Dworca Głównego i 900 metrów od Rynku. W okolice hotelu łatwo także dojechać z lotniska bezpośrednią linią autobusową 406.

Dworzec PKP we Wrocławiu - nieopodal Hotelu Europejskiego

Dobry i tani hotel we Wrocławiu, czyli co jeszcze oprócz wygodnej lokalizacji jest ważne? Dowiedz się, co charakteryzuje dobry hotel i jakie usługi powinny zawierać się w cenie pobytu

Dobry i tani hotel we Wrocławiu, czyli jaki? Podczas szukania idealnego miejsca noclegowego, warto zwrócić uwagę nie tylko na dogodną lokalizację, ale też na cenę i to, co dokładnie obejmuje koszt pobytu. Może się bowiem okazać, że w dwóch różnych hotelach za tę samą cenę otrzymamy dostęp do innych usług. Dlatego warto zajrzeć na stronę internetową interesującego nas hotelu i sprawdzić, czy wszystkie informacje są przejrzyście rozpisane, a cennik jest czytelny i nie ma w nim żadnych kruczków. Powinniśmy znaleźć także dokładne dane adresowe i kontaktowe oraz mapkę poglądową z zaznaczoną lokalizacją hotelu. Estetyczna i czytelna witryna to wizytówka każdego dobrego hotelu.

Kopalnią informacji na stronie internetowej jest też galeria zdjęć. Dobre hotele zamieszczają na swoich witrynach takie zdjęcia, które oddają stan faktyczny, ponieważ wychodzą naprzeciw oczekiwaniom gości, chcących wiedzieć, na jaki standard się decydują, dokonując rezerwacji. Oglądając fotografie, warto zwrócić uwagę na detale: lampy znajdujące się w hotelu oraz sprzęty (na przykład telewizory). Jeżeli są w dobrym stanie, to znaczy, że właściciele na bieżąco dbają o wyposażenie pokoi. Zwróćmy też uwagę na to, czy mamy ogląd na różne pomieszczenia, a nie tylko na pięknie urządzony jeden pokoik. Popatrzmy, jakie znajdują się w hotelu łóżka, szafy i krzesła – to najważniejsze elementy wyposażenia pokoi. Dobrze jest, jeżeli w galerii znajdują się również fotografie łazienek i toalet – zadbane świadczą o wysokim standardzie hotelu. Sprawdźmy też, czy opis pokoju czy apartamentu odpowiada temu, co widzimy na zdjęciu. Spójność to najważniejsza oznaka rzetelności i uczciwości.

Obecnie zdecydowana większość dobrych hoteli we Wrocławiu posiada system rezerwacji przez Internet. Jest to bardzo wygodne – wybór pokoju w ten sposób jest szybki i prosty. Jednak nawet jeśli hotel posiada opcję rezerwacji online, powinniśmy mieć dostęp do numeru na recepcję oraz adresu e-mail. Zawsze można zadzwonić lub napisać, jeżeli chcemy o coś dopytać albo poinformować o dokładnej godzinie naszego przyjazdu. Powinniśmy spotkać się z miłą odpowiedzią i profesjonalnym podejściem. Jeżeli będziemy zadowoleni z kontaktu telefonicznego lub mailowego, to zapewne poczujemy się komfortowo podczas pobytu w hotelu. W Hotelu Europejskim we Wrocławiu obsługa z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania gości i dołoży wszelkich starań ku temu, aby stworzyć miłą atmosferę dla wszystkich odwiedzających.

Historia bardzo dobrego hotelu we Wrocławiu – dowiedz się, skąd wziął się wyjątkowo klimatyczny wystrój Hotelu Europejskiego, który zaprasza gości do gustownie urządzonych wnętrz o wysokim, nowoczesnym standardzie

Dobry hotel we Wrocławiu? Hotel Europejski przy ulicy Piłsudskiego spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Odnajdziesz tu wysoki standard w samym centrum miasta. Hotel Europejski to najstarszy z obecnie działających tego typu obiektów we Wrocławiu. Z naszym hotelem wiążę się historia miasta. Został on wybudowany w latach 1876-1877 i do końca II wojny światowej nosił nazwę Hotel Hohenzollern-Hof. Na początku XX wieku przeprowadzono remont i hotel zyskał wiele nowych ozdobnych elementów, między innymi dekoracyjną fasadę, trzy dwukondygnacyjne wykusze i balkony z półokrągłymi daszkami. Część przyziemia hotelu była wówczas zajęta przez sklep z wyrobami ze srebra i złota prowadzony przez Otto Stammwitza.

Wojnę budynek przetrwał, doznając jedynie niewielkich uszkodzeń. Dość szybko zmieniono nazwę przybytku na Hotel Europejski. W latach 60. było w nim 35 pokoi jednoosobowych – każdy z telefonem na wyposażeniu. Powojenne modernizacje doprowadziły do rozbudowy bazy noclegowej hotelu i w latach 90. były w nim już aż 103 miejsca w 65 pokojach jedno- i dwuosobowych oraz apartamentach. Niedawno Hotel Europejski gruntownie wyremontowano, ale zachowano niezwykły klimat minionych czasów. Do dziś wystrój hotelu pozostaje w stylu klasycystyczno-barokowym i łączy elegancję z nowoczesnością i funkcjonalnością. W Hotelu Europejskim obecnie znajduje się 96 klimatyzowanych pokoi. Są także przepiękna kawiarnia urządzona w stylu wiedeńskim oraz elegancja restauracja i sala konferencyjna. Do dyspozycji gości jest 19 pokoi jednoosobowych (w tym jeden dla niepełnosprawnych), 57 dwuosobowych z osobnymi łóżkami, 8 dwuosobowych z podwójnym łóżkiem oraz 12 apartamentów.

Restauracja w dobrym hotelu we Wrocławiu

Jakie wyjątkowe udogodnienia znajdziesz w Hotelu Europejskim? Poznaj wysoki standard poszczególnych pokoi w dobrym hotelu we Wrocławiu

W dobrym hotelu we Wrocławiu wszystkie wnętrza powinny być urządzone ze smakiem, a przede wszystkim – muszą być wygodne i funkcjonalne. Hotel Europejski to połączenie tradycji z nowoczesnością Nasze pokoje i apartamenty spodobają się zarówno wielbicielom klasyki, jak i amatorom innowacyjnych rozwiązań. W naszych wnętrzach nie tylko komfortowo się wyśpisz, ale też znajdziesz stanowisko do pracy i kącik kawowy, w którym można miło spędzić popołudnie lub zjeść śniadanie. Wszystkie pokoje i apartamenty posiadają osobne, przestronne łazienki z kabinami prysznicowymi i suszarkami do włosów. Pokoje są wyposażone w indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon oraz telewizor LCD. W całym budynku jest dostęp do bezpłatnej sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Nasze apartamenty to wnętrza o podwyższonym standardzie, z których komfortowo mogą korzystać dwie osoby. Każdy apartament składa się z sypialni, pokoju dziennego i łazienki. W jednym z naszych apartamentów mieszkał niegdyś prezydent Czech. Vaclav Havel był gościem Hotelu Europejskiego podczas swojej wizyty we Wrocławiu w 1992 roku.

W naszym hotelu znajduje się również sala konferencyjna do dyspozycji gości. Może się w niej spotkać nawet 80 osób. Na życzenie organizatorów konferencji istnieje możliwość podzielenia jej na dwie mniejsze. Salę w każdej konfiguracji można całkiem zaciemnić. Goście mają także do dyspozycji najnowszy sprzęt multimedialny wraz z nagłośnieniem oraz ekrany projekcyjne i flipcharty. Każde spotkanie biznesowe zorganizowane w Hotelu Europejskim przebiegnie w wyjątkowej atmosferze, którą stworzają wygodne warunki sali konferencyjnej oraz obsługa, która na bieżąco będzie reagować na potrzeby naszych gości.

Zapraszamy także wszystkich do naszej Restauracji Europejskiej. Serwujemy najlepsze dania kuchni międzynarodowej oraz tradycyjne polskie potrawy. Wszystkie posiłki przygotowujemy ze starannie dobranych składników – stawiamy na świeże i regionalne produkty. Oferujemy gościom także starannie wyselekcjonowane wina i inne alkohole z całego świata. Wystrój restauracji współgra ze stylem wnętrz w całym Hotelu Europejskim – jest gustownie i przestronnie. Nastrojowa muzyka dodatkowo wprowadza wyjątkową atmosferę. Zapraszamy też na kawę i deser do naszej Kawiarni Europejskiej urządzonej w stylu wiedeńskim. Można tu spędzić wyjątkowe chwile, dzięki magii unikalnych wnętrz, jakich nie ma nigdzie indziej we Wrocławiu. W Kawiarni już od pokoleń odbywają się spotkania towarzyskie i dyskusje przy herbacie czy poprawiających humor koktajlach. Mieszkańcy Wrocławia oraz turyści chętnie wracają do nas już od wielu lat.

Published by: Adriana Siess