Book

24.04.2017


Majówka 2017 we Wrocławiu z Hotelem Europejskim: zobacz, kto zagra koncerty na 3-Majówce! Część 3.Rozpiska zespołów występujących 3 maja 2017 roku – przeżyj majówkę z Hotelem Europejskim we Wrocławiu

godz. 15.00, Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

Coma – polski rock z pogranicza teatru i filmu, czyli majówka z Roguckim i spółką

Coma - majówka 2017

Znany z niezwykle widowiskowych koncertów łączących elementy teatru, muzyki i filmu, polski zespół wykonujący szeroko pojęty rock alternatywny z elementami post grunge’u. Coma powstała w 1998 roku w Łodzi z inicjatywy Dominika Witczaka (gitara) i Tomasza Stasiaka (perkusja, grał do 2008 roku, zastąpił go Adam Myszkowski). Pozostali członkowie zespołu to charyzmatyczny wokalista Piotr Rogucki, gitarzysta Marcin Kobza i basista Rafał Matuszak. Za debiutancką płytę pt. Pierwsze wyjście z mroku grupa otrzymała statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock. Tę samą nagrodę zgarnął za drugi album, Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków. Ponadto Comę wyróżniono mianem Zespołu Roku 2007. Formacja supportowała koncerty takich gwiazd, jak Linkin Park, Pearl Jam czy Tool. Muzycy z Comy wydali także dwa anglojęzyczne albumy, których promocję przeprowadzono na całym świecie. W twórczości zespołu niezwykle istotna jest działalność Piotra Roguckiego, który jest również absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Kazimierza Solskiego w Krakowie. Wokalista Comy to laureat wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej i aktorskiej – wystarczy wspomnieć choćby zdobytą w 2004 roku Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Piotr Rogucki dał się poznać również jako juror w popularnym talent show Must Be The Music w Polsacie. Najbardziej znane utwory Comy to Skaczemy/Pasażer, Leszek Żukowski, Sto tysięcy jednakowych miast oraz Los Cebula i Krokodyle Łzy.
Comy będzie można posłuchać już 3 maja na koncercie 3-Majówkowym we Wrocławiu! Jeśli wybierasz się na koncert, koniecznie zarezerwuj nocleg w Hotelu Europejskim!

Brodka – koncert pełen psychodelicznych dźwięków i góralskiego folkloru na majówce we Wrocławiu

Brodka - majówka 2017

Monika Maria Brodka to polska wokalistka, gitarzystka i kompozytorka. Znana z wygranej w trzeciej edycji talent show Idol, po której rozpoczęła się jej kariera muzyczna. Już pierwsza płyta piosenkarki pt. Album sprzedała się w nakładzie 35 tysięcy egzemplarzy, zyskując status złotej. W 2006 roku pojawił się jej drugi album studyjny zatytułowany Moje piosenki, zawierający takie hity, jak Znam Cię na pamięć, Miał być ślub czy Za mało wiem. Monika Brodka współpracowała także przy ścieżce dźwiękowej do TVN-owskiego serialu BrzydUla. W roku 2010 miała miejsce premiera jej trzeciej płyty zatytułowanej Granda, gdzie wokal Brodki znacząco się zmienił, podobnie jak muzyczne aranżacje – z prostych i przyjemnych popowych piosenek na zróżnicowane wokalnie partie uzupełnione o elementy elektroniki, klasycznego rock&rolla i góralskiego folku. Przez sześć lat wokalistka podróżowała po świecie i namiętnie koncertowała, by w 2016 roku wypuścić swoje najbardziej dojrzałe artystycznie dzieło: anglojęzyczny album Clashes. Krążek jest wynikiem jej wizyty w Los Angeles, gdzie Brodka poznała słynnego producenta muzycznego, Noaha Georgesona. To płyta, która brzmieniem nawiązuje do psychodelicznych rockowych brzmień z końca lat 60., splatając dźwięki przesterowanych gitar i zadziorny, świadomy wokal. Artystka wymyka się skomercjalizowanej sztuce i w całości poświęca się alternatywnym wpływom, a jej teksty stają się smutniejsze, głębsze i bardziej przemyślane. Clashes to zdecydowanie dzieło, które otwiera Brodce drzwi do międzynarodowej kariery, jednak my możemy zachwycić się jej wokalem już 3 maja we Wrocławiu, podczas legendarnej 3-Majówki!

Piotr Zioła – rockowe odkrycie muzyczne z koncertem na 3-Majówce we Wrocławiu

Piotr Zioła - majówka 2017

Piotr Zioła to młody (rocznik ‘95) piosenkarz rockowy, w wieku 13 lat zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Piosenkobranie. 22 kwietnia 2016 roku wydany został jego pierwszy album studyjny zatytułowany Revolving Door, za który został nominowany do Fryderyków 2017 w kategorii Fonograficzny debiut roku. Jego singiel W ciemno dostał się na pierwsze miejsce przebojów Radia Zet. Piosenkarz jest fanem amerykańskiej muzyki lat 60., a szczególnie oddany jest muzyce Amy Winehouse, której poświęcił jeden ze swoich utworów. Piotr Zioła to wschodząca gwiazda polskiej muzyki, której występ uświetni wydarzenia związane z weekendem majowym we Wrocławiu. Koncert wokalisty odbędzie się już 3 maja na Pergoli. Tuż przed występem warto uzupełnić siły i zjeść dobry obiad – np. w Restauracji Europejskiej.

Nosowska, czyli rockowy pazur i wrodzona nieśmiałość, które wypełnią Wrocław w długi weekend

Nosowska - wrocławska majówka 2017

Katarzyna Nosowska to słynna piosenkarka, autorka tekstów i felietonistka. Od lat jest liderką i wokalistką jednego z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych – Hey. Pierwszym zespołem, z jakim występowała Kasia Nosowska były Szklane Pomarańcze. Następnie nagrywała również z takimi grupami, jak Włochaty, Kafel, Dum-Dum czy Vivid. Udzielała się również na płytach Pidżamy Porno, Świetlików, Michała Żebrowskiego i Piotra Banacha. Jej pierwszy mini-album pt. Ku przyszłości powstał we współpracy z punkrockowym zespołem Dezerter. W 1993 roku nagrodzona została Paszportem Polityki. Wspólnie z Hey jest laureatką aż dwudziestu jeden Fryderyków, nadano jej również tytuł Ambasadora Szczecina. Wydała sześć albumów solowych, z których dwa (puk.puk z 1996 roku oraz UniSexBlues z 2007) pokryły się złotem. Miano podwójnie platynowej płyty zdobył krążek z 2008 roku na którym Nosowska śpiewa piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką. Kasia Nosowska często występuje w duetach – jej wykonanie piosenki Kochana z Renatą Przemyk zdobyło pierwsze miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia jak i na Szczecińskiej Liście Przebojów. Wokalistka wystąpiła w trzech muzycznych filmach dokumentalnych. Były to kolejno Dzieci Jarocina, Przystanek Woodstock – Najgłośniejszy Film Polski oraz Historia polskiego rocka. Ma za sobą również epizodyczną rolę w 108. odcinku serialu Niania. Wystąpiła także w spektaklu Cienie. Eurydyka mówi w reżyserii Mai Kleszczewskiej. Pokaz odbywał się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze IMKA w Warszawie oraz Teatrze Capitol we Wrocławiu. Kasia Nosowska znana jest ze swojej scenicznej nieśmiałości i rozbrajającej szczerości, która natychmiast jedna jej szeroką publiczność. Ma dorosłego syna Mikołaja, z którym mieszka w Warszawie. Katarzyna Nosowska wystąpi przed publicznością Wrocławia podczas trzeciego dnia weekendu majowego. Jej koncert odbędzie się 3 maja 2017 roku.

Krzysztof Zalewski – wszechstronny wokal na koncercie, który zahipnotyzuje Wrocław

Krzyszto Zalewski - majówka 2017

Krzysztof Zalewski, znany również jako Zalef, to zwycięzca drugiej edycji Idola. Uważany za jednego z najlepszych polskich wokalistów, członek zespołów Japoto i Muchy. Kompozytor i autor tekstów, znany z występów z Katarzyną Nosowską i zespołem Hey, Eweliną Flintą, Arturem Gadowskim, Robertem Gawlińskim i Piotrem Cugowskim. Jego pierwszy studyjny album ukazał się w 2004 roku i zawierał muzykę inspirowaną zespołami takimi jak polskie Illusion i amerykańscy giganci sceny metalowej: Deep Purple, Iron Maiden oraz grunge’owy Pearl Jam. Następną płytę Krzysztof Zalewski wydał dopiero dziewięć lat później. Wydawnictwo zatytułowane zostało Zelig i prezentuje gwałtowny zwrot zainteresowań muzycznych twórcy. Metalowe wykonania ustąpiły tutaj skomplikowanym aranżacjom wykorzystującym mnogość dźwięków i instrumentów. Wokal również przeszedł swoistą transformację – Zalewski zrezygnował z heavymetalowego tembru, stawiając na alternatywne wariacje, a w utworze RY55 sięgnął nawet po próbę rapu! Wokalista jest odpowiedzialny za współtworzenie utworu Armaty projektu Męskie Granie Orkiestra 2015. W 2016 roku wyszła trzecia solowa płyta piosenkarza pt. Złoto. Materiał promowany był teledyskiem do utworu Miłość, miłość, z gościnnym udziałem Natalii Przybysz. Płyta jest prostsza pod względem aranżacji od poprzedniego krążka, skupia się za to na sile przekazu i emocjach, które Zalewski wyraża swoim wszechstronnym wokalem. Znajdziemy tam zarówno spokojne ballady (Chłopiec, Podróżnik) oraz utwory z punkowym i rockowym zacięciem, jak Głowa czy Na drugi brzeg. Poza karierą muzyczną wykonawca próbował swoich sił za kamerą – w 2009 roku zadebiutował jako aktor na planie filmu Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać, gdzie zagrał główną rolę. Rok później współpracował przy ścieżce dźwiękowej do animacji pt. Jeż Jerzy.
Krzysztof Zalewski pojawi się we Wrocławiu już 3 maja aby wystąpić przed publicznością legendarnej 3-Majówki. Jeśli chcą Państwo brać udział w wydarzeniu, z odpowiednim wyprzedzeniem warto zarezerwować nocleg w hotelu z ciekawą historią!

Łona i Webber, czyli hip-hopowy duet od zadań specjalnych na weekendzie majowym 2017

Łona i Webber - majówka 107

Łona i Webber to duet rapera Adama Zielińskiego i producenta muzycznego oraz kompozytora Andrzeja Mikosza. Łona i Webber zaliczani są do czołówki polskiego hip-hopu. Przy użyciu własnej wytwórni muzycznej Dobrzewiesz Nagrania wydali cztery albumy studyjne, które od lat urzekają błyskotliwością tekstów i jakością produkcji. Łona rozpoczął karierę muzyczną od rapowania w audycji radiowej WuDoo Joanny Tyszkiewicz. Udzielał się również w szczecińskiej formacji Wiele C.T, czego owocem była nielegalna płyta z 1999 roku pt. Owoce miasta. Szerszemu gronu słuchaczy zaprezentował się dzięki występowi na płycie Kompilacja K2 rapera O$ki. Od 2001 roku nagrywał już własne albumy studyjne, z których dwa (Cztery i pół z 2011 roku oraz Nawiasem mówiąc z 2016) pokryły się sprzedażowym złotem. Łona został sklasyfikowany na 16. miejscu listy najlepszych polskich raperów według czasopisma Machina. Prywatnie jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Szczecińskim i pracuje w kancelarii prawniczej. Uważa się również za lokalnego patriotę, dzięki czemu w jego teledyskach często występują szczecińskie gwiazdy, jak choćby aktorzy z Teatru Kana i Teatru Współczesnego w Szczecinie, czy też jazzman Marek Kazana. Teksty Łony uważane są za przemyślane, błyskotliwe i świetnie oddające rzeczywistość, wobec czego ich twórcę często określa się mianem przedstawiciela rapu “inteligenckiego”. Jeden z jego tekstów (Rozmowa) trafił nawet na arkusz maturalny z języka polskiego. Webber jest kompozytorem i inżynierem dźwięku odpowiedzialnym za całościowe brzmienie duetu. Czasopismo Machina sklasyfikowało go na 5 miejsce rankingu 20 najlepszych polskich producentów hip-hopowych. Duet Łony i Webbera charakteryzuje się nietuzinkowymi pomysłami na muzyczne aranżacje, między innymi dialogi z tekstami odtwarzanymi na gramofonie. Na koncertach często wspierają ich DJ Falcon1 oraz zespół The Pimps.

O.S.T.R. – król rapowego freestyle’u gościem wrocławskiej 3-Majówki

O.S.T.R. - majówka 2017

Adam Ostrowski, znany również jako Ostry i Oster to polski raper i producent muzyczny. Ścisła czołówka polskiego hip-hopu i najbardziej utytułowany wykonawca na rapowym rynku. Jego twórczość dwukrotnie zdobyła tytuł Albumu roku (za Jazz w wolnych chwilach z 2003 roku i Jazzurekcję z 2005), a sam O.S.T.R uhonorowany został szeregiem tytułów, jak choćby Osobowość roku 2003, Najlepszy freestyle’owiec 2004, Najlepsza energia na koncercie w 2005, Polski Wykonawca Roku 2008 czy Artysta Dekady w roku 2014. Urodził się w Łodzi, ukończył tamtejszą Akademię Muzyczną w klasie skrzypiec. Pierwsze kroki w kierunku hip-hopu uczynił już w wieku 12 lat. Dwa lata później założył swoją pierwszą grupę muzyczną – BDC (później przekształconą na LWC), z którą wypuścił dwie nielegalne płyty. Jego pierwszy oficjalny album studyjny Masz to jak w banku ukazał się w 2001 roku. Pierwszy komercyjny sukces OSTR odnotował po wydaniu płyty Tabasco, która sprzedała się w nakładzie 4 tysięcy egzemplarzy. Dla porównania dwunasty album rapera pod tytułem Jazz, dwa, trzy z 2011 roku osiągnął liczbę 15 tysięcy sprzedanych kopii a wydany w 2013 roku krążek Haos, który O.S.T.R nagrał wspólnie z raperem Hadesem odnotował sprzedaż na poziomie 30 tysięcy egzemplarzy, zyskując tym samym status platynowej płyty. Znakiem rozpoznawczym rapera jest splatanie muzyki hip-hopowej z jazzowymi aranżacjami oraz zamiłowanie do freestyle’u, czyli śpiewania bez wcześniej przygotowanego tekstu. Prywatnie Adam Ostrowski jest przykładnym mężem i ojcem dwóch synów, Jana i Nikodema, o których często wspomina w swoich tekstach. Kibicuje klubom piłkarskim – Real Madrytowi i rodzimemu ŁKS Łódź.
Koncert O.S.T.R.-a odbędzie się trzeciego dnia weekendu majowego we Wrocławiu. Zapraszamy 3 maja na Pergolę prosto z pokoi Hotelu Europejskiego!

Fisz Emade Tworzywo – eksperymentalna muzyka słynnych braci, którzy obudzą Wrocław w majówkę

Fisz Emade Tworzywo - Wroclaw majowka 2017

Fisz Emade Tworzywo to, znani również jako Tworzywo Sztuczne, bracia Bartek “Fisz” i Piotr “Emade” Waglewscy. Ich muzyka to swoisty miks hip-hopu z wpływami jazzu, funku i muzyki alternatywnej. Grupa powstała w 2002 roku łącząc umiejętności wokalne Fisza i zdolności instrumentalne Emade, który zajmuje się również produkcją muzyczną całości. Bracia znani są z muzycznych eksperymentów i niejednoznacznej formy – obok klasycznych hip-hopowych utworów na ich płytach pojawiają się także elementy muzyki elektronicznej, rockowej rytmiki czy nawet kompozycje, które śmiało można podciągnąć pod ambitny pop. Muzycy z Fisz Emade Tworzywo wydali wspólnie 5 albumów studyjnych z których dwa ostatnie (Mamut z 2014 i Drony z 2016 roku) uzyskały status złotej płyty, sprzedając się w ponad 15 tysiącach egzemplarzy. Fisz i Emade znani są również z działalności w pobocznych projektach. Wspólnie ze swoim ojcem, Wojciechem Waglewskim, założyli zespół Waglewski Fisz Emade, w którym realizują rockową muzykę alternatywną. W 2009 roku bracia wykreowali także formację muzyczną o nazwie Kim Nowak. Do współpracy zaprosili również gitarzystę Michała Sobolewskiego. W tym projekcie Fisz i Emade tworzą dźwięki bezpośrednio inspirowane dokonaniami takich gigantów muzyki rockowej, jak Jimi Hendrix, Black Sabbath, 13th Floor Elevators czy Ten Years After.
We Wrocławiu bracia pojawią się na trzeci dzień Wrocławskiej 3-Majówki, dając koncert 3 maja 2017 roku przy urokliwym kompleksie budynków słynnej Hali Stulecia. Jeśli chcesz posłuchać ich na żywo, koniecznie zarezerwuj nocleg w Hotelu Europejskim!

Published by: Bartosz Fehler