Book

01.07.2017


Wakacje 2017 we Wrocławiu, czyli lato w mieście z Hotelem Europejskim. Poznaj 4 propozycje na udany urlop!Wakacje 2017 we Wrocławiu z Hotelem Europejskim to czas pełen niezwykłych atrakcji. Zastanawiasz się, w jaki sposób spędzić czas wolny we Wrocławiu? Chcesz maksymalnie wykorzystać urlop i zakosztować miejskich wczasów? Sprawdź poniższe propozycje, a z pewnością znajdziesz coś specjalnie dla siebie! Fantastyczne atrakcje dla całej rodziny, festiwal filmowy dla poszukujących wrażeń, artyści uliczni gotowi podbić miejski rynek czy może wystawy customowych motocykli? Zaplanuj wymarzone wakacje w mieście!

Spis treści:
Dni Fantastyki 2017
Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty
Kustom Konwent 2017
Festiwal BuskerBus

Dni Fantastyki 2017, czyli magiczne wakacje we Wrocławiu dla całej rodziny (7-9 lipca 2017) – zarezerwuj pobyt w hotelu i zanurz się w świecie baśni i legend!

Wakacje we Wrocławiu zapowiadają się w niezwykle magiczny sposób. Od 7 do 9 lipca odbędzie się bowiem największa impreza fantastyczna na Dolnym Śląsku – Dni Fantastyki 2017. To wyjątkowe święto literatury, filmu, gier i innych dzieł kultury związanych z szeroko pojętymi motywami fantastycznymi co roku zwabia do Wrocławia tysiące uczestników z całej Polski.

Dni Fantastyki (DF-y) odbędą się w jednym z najbardziej klimatycznych miejsc Wrocławia, czyli barokowym zamku w Leśnicy, w którym obecnie mieści się Centrum Kultury “Zamek”. Pięknie zdobione sale oraz malownicze tereny przyzamkowych ogrodów stanowią idealną scenerię dla działań związanych z fantastyką. Pojawią się zarówno przebrani w oryginalne stroje cosplayerzy (od ang. costume playing, zabawa w przebieranie się za postaci z filmów, gier i komiksów), wystawcy ze stoiskami pełnymi niezwykłych rękodzieł czy kultowych książek, jak i całe wioski tematyczne skupione wokół fantastyki postapokaliptycznej lub rekonstrukcji historycznej.

Uczestnictwo w imprezach fantastycznych jest także niezwykłą okazją do spotkania ulubionych twórców kultury. Dni Fantastyki odwiedzą goście z zagranicy, między innymi pisarze fantasy Brian McClellan i Angus Watson, uznany autor horrorów i kryminałów Graham Masterton czy utalentowany rysownik z Gruzji, Lazare Gvimradze.

Podczas fantastycznego święta we Wrocławiu istnieje również możliwość zdobycia autografu od rodzimych autorów. Na DF-ach pojawią się popularni polscy pisarze, jak Aneta Jadowska, Rafał Kosik, Jacek Komuda, Robert M. Wegner czy Łukasz Śmigiel. Nie zabraknie również wybitnych publicystów, między innymi w postaci doktorów habilitowanych Marka i Dominiki Oramus, Michała Cetnarowskiego czy Marka Grzywacza. Fanów Pieśni Lodu i Ognia z pewnością ucieszy perspektywa spotkania polskiego tłumacza wszystkich części cyklu – Michała Jakuszewskiego.

Jesteś fanem Harry’ego Pottera lub Gwiezdnych Wojen? Dni Fantastyki to wydarzenie specjalnie dla Ciebie!

Na uczestników Dni Fantastyki czekać będą setki godzin wypełnionych najróżniejszymi atrakcjami: konkursami wiedzy z ulubionych uniwersów, jak Gwiezdne Wojny, Doctor Who czy Gra o Tron, prelekcjami związanymi z mangą i komiksem, warsztatami gry na harmonijce czy też wykładami na tematy związane z bronią biologiczną lub teoriami spiskowymi. Pojawi się także kącik dla najmłodszych, gdzie przeprowadzone zostaną najróżniejsze zajęcia i warsztaty. Dzieci nauczą się technik tworzenia łapaczy snów, sztuki malowania na szkle, rozwiną umiejętności związane z origami czy też wezmą aktywny udział w wielkiej bitwie na balony z wodą.

Dni Fantastyki to świetna propozycja na wakacje dla całej rodziny. Mnogość poruszanych zagadnień, świetna lokalizacja oraz niezwykłe atrakcje sprawią, że drugi tydzień lipca w leśnickim zamku z pewnością upłynie fantastycznie! Nie wahaj się i już teraz zarezerwuj nocleg w Hotelu Europejskim!

Cosplayerzy podczas odbywających się w wakacje 2017 Dni Fantastyki we Wrocławiu

Ceny biletów na Dni Fantastyki 2017 we Wrocławiu:

Pełen trzydniowy karnet (piątek, sobota, niedziela): 60 złotych (z kartą Urbancard Premium przysługuje 20% zniżki)
Karnet dwudniowy (sobota, niedziela): 40 złotych (wstęp od godziny 10:00 w sobotę, z kartą Urbancard Premium przysługuje 20% zniżki)
Bilet jednodniowy (niedziela): 20 złotych (z kartą Urbancard Premium przysługuje 20% zniżki)

Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo pod warunkiem pozostania pod opieką osoby dorosłej. Jeden opiekun może wejść na Dni Fantastyki z maksymalnie dwójką dzieci.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu: wczasy dla tych, którzy w wakacje poszukują filmowych wrażeń (3-13 sierpnia 2017) – zarezerwuj nocleg i przeżyj filmową przygodę!

Wakacje 2017 w mieście mogą się wiązać z szansą na niezapomniane kinowe emocje, gdyż pierwsze dwa tygodnie sierpnia zdominowane zostaną przez 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile – Nowe Horyzonty.

Główną ideą festiwalu jest prezentacja niezależnego kina międzynarodowego. Nowe Horyzonty stawiają na filmy artystyczne, niezależne i bezkompromisowe, dając uczestnikom możliwość poznania nowoczesnej sztuki filmowej. Wydarzenie dedykowane jest wymagającym odbiorcom, którzy gotowi są na świeże doświadczenia i intensywne filmowe emocje.

Program Nowych Horyzontów 2017 otwarty zostanie poprzez retrospektywę filmów autorstwa zmarłego w 2016 roku reżysera, Jacquesa Rivette’a, uważanego za mistrza francuskiej Nowej Fali. Planowane są projekcje jego kultowych filmów, między innymi uznawanego za pierwsze dzieło nowofalowe tytułu Le Coup Du Berger (1956 rok), najdłuższego filmu fabularnego pt. Out 1 (1971), czy też nagrodzona na Festiwalu w Cannes Piękna złośnica (1991 rok).

Drugim prezentowanym twórcą będzie niemiecki reżyser Fred Kelemen – specjalista od operowania światłem i cieniem, mistrz dyskretnej metafory kadrowania i przemycania subtelnej emocjonalności przekazu. Autor pojawi się na festiwalu osobiście a na ekranach zagości cały jego dotychczasowy filmowy dobytek: nagrodzony w Locarno Mróz (1997 rok), Zmierzch (1999 rok) czy też najnowszy obraz pt. Sarajewa pieśni o nieszczęściu.

17. edycja festiwalu poświęcona zostanie również przeglądowi współczesnej filmografii izraelskiej. Planowane są projekcje kilkunastu fabularnych, dokumentalnych i eksperymentalnych tytułów z lat 2014-2017, o których już wspomina się jako o nowej izraelskiej fali. Wszystko ze względu na wyjątkowo dynamiczne, żywe fabuły i świeże, odważne spojrzenie na konfrontację ze współczesnym światem. Jednym z potwierdzonych filmów jest dzieło młodej reżyserki z Tel Avivu, Hadas Ben Aroya, pt. People That Are Not Me.

Festiwal Nowe Horyzonty odbywa się nieprzerwanie od 2001 roku, kiedy miejsce miała pierwsza edycja zorganizowana w Sanoku. Pomysłodawcą imprezy jest działacz kulturalny i dystrybutor filmowy, Roman Gutek. Organizacją festiwalu zajmuje się Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Głównym sponsorem wydarzenia jest sieć telefonii komórkowej T-mobile.

Ceny karnetów i biletów oraz lokalizacja 17. edycji Festiwalu Nowe Horyzonty

Pełny karnet: 350 zł
Karnet dla osób posiadających kartę Przyjaciela Kina Nowe Horyzonty: 335 zł

Karnet zaprogramowany jest na 55 punktów atrakcji i uprawnia do skorzystania ze wszystkich pokazów w ramach 17. edycji Festiwalu Nowe Horyzonty. Jedno wejście na seans filmowy to koszt jednego punktu atrakcji. W każdej sali kinowej, w której planowany jest seans w ramach Festiwalu NH, wydzielone zostanie około 80% miejsc dla posiadaczy karnetów. Pozostałe 20% miejsc przeznaczone zostanie do regularnej sprzedaży. Aby wziąć udział w pokazie, należy dokonać wcześniejszej rezerwacji. Za każdą rezerwację z karnetu odejmowany jest jeden punkt atrakcji. W przypadku rezygnacji z wybranego seansu należy niezwłocznie odwołać rezerwację.W innym przypadku z karty odjęte zostanie 5 karnych punktów atrakcji.

Ceny biletów na pojedyncze pokazy filmów:

Bilet na film z cyklu Pokazy Galowe: 24 zł
Bilet pojedynczy: 22 zł
Bilet pojedynczy dla posiadaczy Karty Przyjaciela Kina Nowe Horyzonty oraz karty UrbanCard: 19 zł
Bilet pojedynczy w pakiecie 10+ (na 10 i więcej wybranych seansów): 18 zł
Bilet pojedynczy w pakiecie 20+ (na 20 i więcej wybranych seansów): 17 zł
Bilet pojedynczy na film z cyklu Sezon: 15 zł
Bilet pojedynczy na film dla dzieci: 12 zł
Bilet pojedynczy na film z cyklu Klasyka kina (do 2 godzin): 12 zł
Bilet pojedynczy na film z cyklu Klasyka kina (powyżej 2 godzin): 15 zł

Festiwal Nowe Horyzonty odbędzie się na terenie Kina Nowe Horyzonty usytuowanego przy ulicy Kazimierza Wielkiego 19a-21, gdzie odbędą się projekcje filmów. Do obiektów festiwalowych w roku 2017 należy także Klub Festiwalowy Arsenał przy ul. Cieszyńskiego 9 oraz dwie galerie BWA Wrocław: Galeria Dizajn oraz Galeria Awangarda. W niedalekiej odległości od obiektu znaleźć możemy liczne wrocławskie hotele.

Przerobione samochody to główna atrakcja podczas Kustom Konwentu we Wrocławiu

Kustom Konwent 2017, czyli wakacje z rykiem silników i dźwiękami rock’n’rolla w samym centrum Wrocławia (5-6 sierpnia 2017). To atrakcja, przy której nocleg nie będzie potrzebny!

Czwarta edycja niezwykłego święta pojazdów typu custom odbędzie się w dniach 5 – 6 sierpnia 2017 na pierwszej historycznej zajezdni tramwajowej “Dąbie” przy ulicy Wróblewskiego 33. Wrocław Kustom Konwent to jedno z ważniejszych wakacyjnych wydarzeń dedykowanych fanom motoryzacji i nie tylko! Festiwal skupia samochody i motocykle poddane tzw. kustomizacji (custom cars & bikes), czyli własnoręcznemu przerabianiu konstrukcji, designu i parametrów pojazdów po to, aby wyglądały (i działały) nietuzinkowo i oryginalnie. Nie zabraknie ciekawych motocykli, customowych rowerów, imponujących muscle carów, koncertów oraz plenerowych salonów tatuażu i piercingu.

Podczas Kustom Konwentu zaprezentuje się kilkadziesiąt wystawców pojazdów z całej Polski. Goście imprezy będą mieli niepowtarzalną okazję na obejrzenie niezwykłych przerobionych motocykli: chopperów, cafe racerów, motocykli bratstyle, scramblerów, motocykli zabytkowych czy też specjalnych projektów w budowie. Fani samochodów z pewnością nie przejdą obojętnie obok nietuzinkowych hot rodów i volksrodów oraz innych pojazdów customowych.

Pojawią się także stoiska handlowe, na których znajdziemy rock’n’rollowe koszulki oraz motocyklowe naszywki czy naklejki. Nie zabraknie kramów z piwem rzemieślniczym, atrakcji w postaci pokazów hand paintingu i aerografu (malowanie precyzyjne na pojazdach i innych powierzchniach), mini skateparku czy też dziewczyn w klimacie pin-up.

Program imprezy i ceny biletów na Kustom Konwent 2017 we Wrocławiu

Harmonogram czwartej edycji Kustom Konwent:

Otwarcie bram nastąpi w sobotę, czyli pierwszego dnia Kustom Konwentu 2017 o godzinie 12:00. Podczas trwania wystawy pojazdów custom z całej Polski odbędzie się także szkółka skateboardingu prowadzona przez Piotra Dabov – jednego z najstarszych skate’ów w Polsce, organizatora szkoły jazdy na deskorolce i wieloletniego instruktora snowboardu. Poza warsztatami odbędą się także pokazy specjalne sztuki skate.

W sobotę na gości imprezy czekają także energetyczne koncerty kapel takich, jak: Smogs, Tony Tarantula & his Bastards, The Harpagans czy Jerry’s Fingers.
Oficjalne zakończenie pierwszego dnia festiwalu nastąpi o 22:00, kiedy na terenie zajezdni rozpocznie się afterparty. Impreza wspierana będzie poprzez występ zespołu The Real Gone Tones grającego swoisty mix rockabilly, swingu i country. Prawdziwa muzyczna uczta!

Drugi dzień imprezy odbywa się w niedzielę od godziny 10:00. Nastąpi wówczas oficjalna prezentacja stanowisk wystawców i ekspozycja najciekawszych pojazdów biorących udział w konkursie. Piotr Dabov ponownie poprowadzi szkółkę skateboardingu i da pokaz jazdy na deskorocle. O godzinie 15:00 nastąpi ogłoszenie wyników na najciekawsze pojazdy Kustom Konwentu a o 16:00 nastąpi oficjalne zakończenie imprezy.

Ceny biletów na Kustom Konwent:

Dla odwiedzających

Bilety w przedsprzedaży:
bilet na sobotę: 30 zł
bilet na niedzielę: 15 zł
karnet dwudniowy: 40 zł

Bilety w dniu imprezy:
bilet na sobotę: 35 zł
bilet na niedzielę: 15 zł
karnet dwudniowy: 45 zł

Dzieci do lat 13: wstęp bezpłatny.

Dla wystawców:
Ekspozycja motocykla: 100 zł/egzemplarz (w cenę wliczone dwa dwudniowe karnety)
Ekspozycja samochodu: bezpłatnie (tylko tereny zewnętrzne imprezy)

Festiwal Busker Bus skupia niezwykłych artystów - można ich zobaczyć podczas wakacji 2017 we Wrocławiu!

Artystyczne wakacje 2017 na ulicach Wrocławia, czyli BuskerBus – 21 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej (19-27 sierpnia 2017). Wyjdź z hotelu i ciesz się występami niezwykłych artystów!

Wrocław to jedno z miast, które stanie się sceną dla wyjątkowego święta sztuki: 19 i 20 sierpnia odbędzie się XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej. Pozostałe miejsca, które ugoszczą artystów z całego świata, to deptaki Zielonej Góry oraz rynek Krotoszyna.

Wakacje 2017 we Wrocławiu zapowiadają się barwnie i wesoło. Wszystko dzięki ogromnemu korowodowi artystów, który wypełni ulice miasta, prezentując się w kilkunastu różnych dyscyplinach. Publiczność będzie miała okazję podziwiać pokazy fireshow, słuchać energicznych, ulicznych koncertów, przyglądać się grupom tanecznym wykonującym orientalny taniec brzucha czy wziąć udział w magicznym spektaklu pełnym akrobacji w kole cyrkowym. Nie zabraknie również sztuczek z balonami czy emocjonujących występów na rolla bolla. Do Wrocławia przybędą utalentowani artyści zarówno z Polski jak i innych krajów, między innymi Grecji, Japonii, Francji czy Nowej Zelandii.

Ideą festiwalu jest wzajemna integracja i wymiana doświadczeń, dzięki którym artyści stale mogą się rozwijać. Dzięki temu na dzień zaplanowane zostały interdyscyplinarne występy, które łączą sztukę uliczną całego świata, natomiast podczas festiwalowych wieczorów królować będzie widowisko sprawnie łączące artyzm i rozrywkę, czyli BuskerBus Kabaret! Na widzów czekać będą wyjątkowe pokazy łączące kuglarstwo, teatr, muzykę oraz taniec. Nie zabraknie także zaraźliwego humoru i okazji do relaksu.

Bezpłatny festiwal na ulicach Wrocławia

Festiwal BuskerBus stawia także na interakcję artystów z publicznością, dlatego w programie przewidziano również teatr improwizowany, pokazy nowoczesnej sztuki cyrkowej, wciągające magiczne sztuczki, uliczne śpiewanie oraz tradycyjne jam session z udziałem perfomatorów BuskerBusa oraz lokalnych, wrocławskich muzyków. Z każdym artystą można porozmawiać i spędzić nieco czasu, poznając tajniki sztuki ulicznej z całego świata!

Wszystkie pokazy i wydarzenia związane z festiwalem są bezpłatne. Brak tutaj krzesełek czy barierek, ani też wyznaczonych miejsc dla publiczności. Wystarczy przejść obok i na moment się zatrzymać, aby stać się częścią nietypowego przedsięwzięcia. Organizatorzy zachęcają do zabierania własnych koców lub karimat, aby móc wygodnie obserwować występy. Należy również pamiętać, że dla artystów wykonujących wszelkie odłamy ulicznej sztuki nie ma większej satysfakcji, niż entuzjastyczne przyjęcie serwowane przez widownię. Dlatego warto wziąć z domu trochę drobnych i nie zapomnieć o gorących owacjach po kolejnych pokazach.

BuskerBus zainicjowany został przez słynnego człowieka-orkiestrę, Romualda Popłonyka, znanego z występów na całym świecie. W roku 1997 ściągnął do Polski znajomych ulicznych sztukmistrzów, tworząc pierwszy w swoim rodzaju festiwal artystów ulicy w naszym kraju.

Festiwal rozpocznie się 19 sierpnia we Wrocławiu. Występów ulicznych należy wypatrywać na miejskim rynku oraz w Przejściu Żelaźniczym. Siedzibą festiwalu będzie klub Wrocławskiego Domu Literatury – ulokowany w pubie Proza przy Przejściu Garncarskim 2. Wydarzenie wspierane jest przez środki finansowe Gminy Wrocław. Na czas festiwalu warto zarezerwować nocleg w hotelu – np. Hotelu Europejskim.

Published by: Adriana Siess