Hotel Europejski  @ Google Maps
Hotel Europejski @ Facebook.com
Hotel Europejski @ Instagram.com

Aktualności

< > menu
14-09-2016

Wystawa malarstwa Stanisława Przewłockiego przedłużona do końca Października!

Zapraszamy do Kawiarni Europejskiej na wystawę najnowszych prac znanego wrocławskiego malarza Stanisława Przewłockiego zatytułowaną „Wrocław tętniący Kresami”

Zapraszamy do Kawiarni Europejskiej na wystawę najnowszych prac wrocławskiego malarza Stanisława Przewłockiego zatytułowaną „Wrocław tętniący Kresami”.  Wśród prac znajdą się akwarele prezentujące Lwów, Wrocław oraz pejzaże polskie i kresowe.

Stanisław Przewłocki jest jednym z nielicznych na świecie malarzy – miniaturzystów. Maluje miniatury w formacie 8 na 6 milimetrów i mniejsze. Jedną z najmniejszych i najsłynniejszych jest autoportret namalowany na ziarnku piasku. Prace artysty można znaleźć w galeriach na całym świecie.  Wystawy jego prac gościły w USA, Australii, Japonii, Francji, we Włoszech i w Niemczech. Obrazy Stanisława Przewłockiego mają w swoich kolekcjach między innymi Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy,  prezydent Francji Jacques Chirac i kanclerz Niemiec Gerhard Schröder.

Stanisław Przewłocki wychował się na Kresach, na pograniczu białorusko-litewskim a do Polski z rodziną przyjechał w 1957 r. z ostatnią falą repatriacji. Stąd jego duży sentyment do Kresów i Kresowiaków. Jest jednym z nielicznych Polaków, którego prace występują w Galerii Mistrzów Canson. Na aukcji w Paryżu w Hotelu Ritz  – jeden z jego obrazów został sprzedany najdrożej.

Autoportret na ziarnku morskiego piasku, najmniejsza miniatura na świecie o szerokości 0,8 mm, została odnotowana w Encyklopedii „Who is Who Polska”,

 

Podczas wernisażu – 16 września o godz. 19.00 zostanie przeprowadzona aukcja obrazu artysty na rzecz Fundacji Wspieranie Onkologii Dolnośląskiej Razem Wygramy. Dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do rehabilitacji dla kobiet po operacji usunięcia piersi. W czasie wernisażu i wystawy będzie możliwość zakupu obrazów artysty.

Wystawa będzie czynna w dniach od 16. do 30. września 2016.

Zapraszamy do Kawiarni Europejskiej!

Więcej o artyście w artykule Jarka Ratajczaka:

http://www.wroclaw.pl/na-ziarnku-piasku

 

 

 

 

Czytaj więcej