Rezerwuj

Jarmark Bożonarodzeniowy

Geneza tych jarmarków sięga średniowiecza.

Także Wrocław przez setki lat organizował świąteczny jarmark. Skończyły się one wraz z wojną. Ale po latach znowu wróciły do centrum miasta bożonarodzeniowe stragany. Po latach znowu nasi Goście stawiają nasz jarmark w rzędzie najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej. Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego.

jarmark bozonarodzeniowy wroclaw x

jarmark bozonarodzeniowy wroclaw x

 

W świątecznych domkach można znaleźć nie tylko aromatycznego grzańca i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Francuskie naleśniki, węgierski kołacz i langosz, austriackie sery czy też przepyszne hiszpańskie churros, które najlepiej smakują z płynną czekoladą. Przy „Smakowitym Peronie” można spróbować tradycyjnej polskiej kuchni: szaszłyków, golonek, bigosu, wołowych burgerów. Nie zabraknie również góralskich oscypków z żurawiną, dolnośląskich i bieszczadzkich miodów, pieczonych kasztanów czy też regionalnych polskich i litewskich wędlin. Aromatycznych kaw i herbat z całego świata. Można także skosztować słodkiej tureckiej baklavy, alzackich podpłomyków flammkuchen, tradycyjnych wędlin węgierskich: boczku „kolozsvári” oraz salami z jelenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. W pięknych, drewnianych domkach można wybierać świąteczne podarunki. Na przykład wyjątkową ceramikę z Ukrainy, biżuterię zatopioną w żywicy; wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami; świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, naturalne kosmetyki, rękodzielnicze artykuły dekoracyjne. Na Jarmarku można zakupić także:, marsylskie mydła zapachowe, ręcznie wykonane stroiki i choinki, maskotki i kocyki dla najmłodszych, drewniane zabawki dla dzieci, srebrna i pozłacaną biżuterię z kamieniami szlachetnymi czy też piękne torby filcowe z motywami ludowymi.

jarmark bozonarodzeniowy wroclaw x

 

Wyjątkowe rękodzieła z najdalszych zakątków świata.

W drewnianych domkach znajdą się patchworkowe wyroby z Nepalu, artykuły dekoracyjne i biżuteria z Zambii, Mozambiku, Tanzanii, Konga. Tradycyjne rzeźby buddyjskie, instrumenty muzyczne, kolorowe szkatułki z Indii i Tajlandii.Fani rękodzieła będą mogli nie tylko zakupić te niesamowite wyroby, ale także przyglądać się jak one powstają. Przy wrocławskiej choince będzie można zamówić piękne, ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkową monetę wybitą przez mincerza lub jedyną w swoim rodzaju, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala.Galeria

  • jarmark bozonarodzeniowy wroclaw x
  • jarmark bozonarodzeniowy wroclaw x
  • jarmark bozonarodzeniowy wroclaw x
  • jarmark bozonarodzeniowy wroclaw x
  • jarmark bozonarodzeniowy wroclaw x
  • jarmark bozonarodzeniowy wroclaw x
  • jarmark bozonarodzeniowy wroclaw x

≪ Powrót