Rezerwuj

09.10.2019


Atrakcje dla par we Wrocławiu, czyli o tym, jak urozmaicić sobie pobyt w mieścieAtrakcje dla par we Wrocławiu zapierają dech w piersiach. Romantycznych miejsc w mieście jest tak wiele, że stolica Dolnego Śląska to jeden z najchętniej wybieranych przez pary kierunków wyjazdów. We Wrocławiu odnajdą się miłośnicy spacerów na świeżym powietrzu, a także wielbiciele randek pod zakrytym niebem. Podpowiadamy, dokąd udać się z bliską osobą, aby przeżyć niezapomniane chwile i stworzyć wyjątkowe wspomnienia.

Spis treści
Najsłynniejsze miejsca dla zakochanych
Romantyczny Rynek i Ostrów Tumski
Malownicze ogrody w mieście
Pergola stworzona z myślą o zakochanych
Jakie atrakcje spodobają się aktywnym?
Aquapark ze strefą fitness
W przerwie od zwiedzania
Specjalna oferta dań w Restauracji Europejskiej

Najsłynniejsze atrakcje dla par we Wrocławiu

Atrakcje dla par we Wrocławiu co roku przyciągają do miasta tysiące turystów. Niezależnie od pory roku mamy przyjemność gościć w Hotelu Europejskim zakochanych z różnych stron Polski. Zapytani o to, co przyciąga ich do stolicy Dolnego Śląska zgodnie odpowiadają: ciekawe miejsca do zwiedzenia i niezwykła atmosfera. Zdecydowaliśmy się stworzyć krótki przewodnik po najsłynniejszych atrakcjach dla zakochanych. Okazuje się bowiem, że zarówno letnie wieczory, jak i zimowe popołudnia sprzyjają poznawaniu magii Wrocławia – tym bardziej, gdy przy swoim boku ma się ukochaną osobę. Oto kilka propozycji miejsc, które warto zobaczyć.

Romantyczny Rynek i Ostrów Tumski

Oddalone zaledwie kilkanaście minut drogi od Hotelu Europejskiego Rynek i Ostrów Tumski to obowiązkowe punkty na mapie Wrocławia. Klimatyczne uliczki zamieniają się w romantyczne miejsca szczególnie wieczorem, gdy rozświetlają je latarnie. W okolicy znajduje się wiele wartych obejrzenia zabytków czy romantycznych kawiarni, a droga na Ostrów Tumski prowadzi przez słynny Most Zakochanych. Jeszcze kilka lat temu Most Tumski przyciągał pary nie tylko z Polski, lecz także z całego świata ze względu na możliwość przywieszenia na przęsła kłódki z inicjałami. Obecnie ze względu na remont konstrukcji dekoracje musiały z niej zniknąć, jednak mimo to warto wybrać się w tę okolice z drugą połówką.

Relaksująca się para

Malownicze ogrody w mieście

Jeśli wizyta we Wrocławiu, to tylko taka, która obejmuje zwiedzanie miejskich ogrodów! Piękne niezależnie od pory roku parki stanowią idealne okoliczności do spacerów tylko we dwoje. Szczególnie polecamy wizytę w Parku Południowym, gdzie zakochani mają możliwość obejrzeć pomnik Fryderyka Chopina, a wieczorami otoczy ich blask klimatycznie oświetlonych alejek. Nocując w Hotelu Europejskim, warto odwiedzić również Ogród Japoński, do którego z łatwością dostać się można samochodem lub komunikacją miejską. W jego okolicy znajdują się bowiem kolejne atrakcje, których nie można sobie odpuścić!

Pergola stworzona z myślą o zakochanych

Mowa przede wszystkim o Pergoli wybudowanej we wczesnych latach XX wieku. Konstrukcja ma długość ponad 600 metrów i sprzyja spacerom zakochanych niezależnie od pory roku. Wyjątkową magię odczuwa się tu zwłaszcza latem, gdy porastające Pergolę winorośle w pełni pokrywają kolumny i kratowany dach konstrukcji. To właśnie tu powstają najbardziej efektowne fotografie zakochanych, a w przerwach od zdjęć mogą oni podziwiać zjawiskową Fontannę Multimedialną, wokół której rozciąga się pergola. Par podróżujących do Wrocławia po prostu nie może tu zabraknąć!

Jakie atrakcje dla par we Wrocławiu spodobają się osobom aktywnym?

Atrakcje dla par we Wrocławiu to nie tylko romantyczne parki, zagajniki i instalacje. To również obiekty, które spodobają się zwłaszcza osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Jako pracownicy Hotelu Europejskiego polecamy swoim gościom dziesiątki obiektów, dzięki którym będą mogli oni spędzić czas na dobrej zabawie. Zakochani łaknący niezapomnianych emocji mogą odwiedzić strzelnice zlokalizowane w mieście. Wbrew pozorom nie jest to rozrywka zarezerwowana dla panów, a często może być to jedyna okazja w życiu, by strzelić z prawdziwej broni. Pary chcące sprawdzić swoją inteligencję i umiejętność współpracy mogą wybrać słynne escape roomy – to właśnie tam panowie mogą bohatersko uwolnić swoją wybrankę z pułapki, a panie mogą wspierać partnera swoją błyskotliwością. To jednak nie jedyne miejsca, gdzie zakochani mogą spędzić aktywnie czas.

Słynny wrocławski Aquapark ze strefą fitness

Zaledwie kilkanaście minut spaceru z Hotelu Europejskiego dzieli gości od odwiedzin w słynnym parku wodnym. Aquapark proponuje nie tylko pływanie w basenach sportowych i rekreacyjnych, lecz także relaks w saunach czy pobudzający trening w strefie fitness. W obiekcie znajdują się zjeżdżalnie, baseny zewnętrzne i miejsca do odpoczynku, dzięki czemu pary mogą oddać się całkowitemu szaleństwu podczas pobytu w mieście. Wrocławski Aquapark warto odwiedzić również z uwagi na to, że jest on jednym z najczęściej wybieranych obiektów tego typu przez turystów w Europie.

W przerwie od zwiedzania atrakcji dla par we Wrocławiu

Atrakcje dla par we Wrocławiu to jedno, z kolei nocleg w obiekcie z udogodnieniami dla zakochanych to druga, równie ważna kwestia. W Hotelu Europejskim znajduje się blisko sto pokojów z dostępem do prywatnych łazienek i swobodnie regulowaną klimatyzacją. Do wyboru par pozostają pokoje dwuosobowe lub apartamenty z pełnym wyposażeniem. Co jednak najważniejsze, lokalizacja naszego obiektu sprzyja odwiedzinom najbardziej znanych punktów Wrocławia. Do dyspozycji gości oddajemy hotelowy parking, a pary, które do miasta dotarły bez własnego środka transportu, mogą skorzystać z komunikacji miejskiej. Przystanki zlokalizowane są bowiem w ścisłej okolicy naszego, dzięki czemu dojazd do wybranych atrakcji w mieście jest prosty i nie zajmuje wiele czasu.

Specjalna oferta dań w Restauracji Europejskiej

Zależy nam na tym, aby po zwiedzaniu miasta zakochani mogli spędzić wyjątkowe chwile także w naszym hotelu. Mają oni możliwość skorzystania z bogatej oferty dań Restauracji Europejskiej, gdzie romantyczny wieczór nabiera zupełnie nowego znaczenia. Nasi goście przebywają bowiem w otoczeniu klimatycznej, wzorowanej na stylu wiedeńskim sali. Przyjmowaniem zamówień i serwowaniem posiłków zajmuje się profesjonalna obsługa, a kolacja umilana jest nastrojową muzyką w tle. Menu obejmuje śniadania, obiady i kolacje, a wielbiciele ciepłych napojów mogą skorzystać z wyjątkowej oferty hotelowej kawiarni. Nasi goście mogą skosztować również dostępnych alkoholi, oddając się rozmowom w intymnej atmosferze.

Romantyczny wyjazd do Wrocławia nie ma szans na niepowodzenie. Dziesiątki miejsc w mieście sprzyjają odwiedzinom zakochanych, którzy zachwyceni są magią i klimatem Miasta Stu Mostów. My z kolei dbamy o zachowanie najwyższych standardów podczas pobytu par, udostępniając im wygodne pokoje, prywatną łazienkę oraz umożliwiając korzystanie z szerokiej oferty dań w Restauracji Europejskiej. Warto się więc przekonać, że Wrocław jest piękny o każdej porze roku!