Rezerwuj

01.06.2019


Hotel we Wrocławiu blisko dworca PKP – poznaj ofertę Europejskiego!Szukasz hotelu we Wrocławiu blisko Dworca PKP? Sprawdź ofertę Europejskiego. To historyczne miejsce z bogatą tradycją znajdujące się przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, tuż obok głównego dworca stolicy Dolnego Śląska. W przypadku tego właśnie obiektu nie tylko atrakcyjny wygląd sprawia, że cieszy się on tak dużym zainteresowaniem turystów odwiedzających miasto. Budynek może szczycić się bowiem doskonałą lokalizacją, w okolicy której znajdują się najważniejsze miejsca w mieście oraz bogatą ofertą, która z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Poznaj wszystkie zalety obiektu i zdecyduj się na wynajęcie jednego z dostępnych pokoi!

Spis treści
Poznaj zalety obiektu!
Miejsce zorientowane na wygodę
Co jeszcze znajduje się w okolicy?

Poznaj zalety Hotelu Europejskiego, położonego tuż przy dworcu PKP we Wrocławiu!

Hotel Europejski we Wrocławiu to obiekt położony w niewielkiej odległości od miejskiego dworca PKP. Znajduje się on jednak po drugiej stronie ulicy, dzięki czemu naszym gościom nie przeszkadza hałas pociągów kursujących po szynach przez całą dobę. Ponadto budynek mieści aż 96 pokoi z łazienkami i klimatyzacją. Utrzymane w unikatowym klimacie wnętrza dostępne są dla gości przez cały rok.

Dogodna lokalizacja obiektu

Podstawową zaletą zatrzymania się w Europejskim jest możliwość skorzystania z lokalizacji. Obiekt położony jest bowiem w ścisłym centrum Wrocławia, skąd dojazd właściwie z każdej części miasta dowolnym środkiem komunikacji jest niezwykle prosty. Nocleg tu będzie szczególnie wygodny dla turystów i gości, którzy do miasta stu mostów przyjeżdżają pociągiem – jak już wspomnieliśmy, Dworzec Główny PKP oddalony jest od Europejskiego o jedynie 150 m. Z jego peronów odjeżdżają pociągi w niemal każdym kierunku Polski, a także do Niemiec i Czech, przez co dojazd do obiektu nie wymaga dodatkowych przesiadek. W pobliżu Europejskiego znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej, ułatwiające poruszanie się po całej aglomeracji.

Lokalizacja obiektu ułatwia pobyt w stolicy Dolnego Śląska wszelkim grupom gości. Osoby zorientowane na zwiedzanie historycznych miejsc w mieście najważniejsze z nich mają niemal na wyciągnięcie ręki. Z Europejskiego blisko jest do Panoramy Racławickiej czy Rynku Starego Miasta, czyli lokalizacji najchętniej odwiedzanych przez turystów. Goście nastawieni na pobyt we Wrocławiu ze względu na kulturalne wydarzenia pod ręką mają oddaloną o 850 metrów Operę oraz miejskie teatry, w tym Teatr Muzyczny Capitol, znajdujący się zaledwie 300 m od obiektu. Z kolei goście biznesowi i tacy, dla których Wrocław jest tylko przystankiem w dłuższej trasie, w podobnej odległości znajdą przystanek autobusu linii 106, który kursuje bezpośrednio na wrocławskie lotnisko.

Miejsce zaprojektowane z myślą o wymagających gościach

Wnętrza obiektu utrzymane są w tradycyjnej stylistyce – Europejski pamięta bowiem jeszcze „belle epoque” Breslau. 96 klimatyzowanych pokoi zostało wyposażonych w starannie wykończone meble, nawiązujące do minionych epok. Wnętrza subtelnie oddzielają strefę wypoczynku od strefy aktywnej, pozwalając by goście poza noclegiem mogli swobodnie pracować lub relaksować się, pijąc kawę w swoich pokojach. W zależności od potrzeb obiekt oddaje do dyspozycji odwiedzających apartamenty lub pokoje jedno- i dwuosobowe z prywatnymi łazienkami. W Europejskim znajdziesz również wnętrza dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nawiązujący do tradycji obiekt subtelnie łączy ją z nowoczesnością. Goście mają bowiem dostęp do indywidualnie sterowanej klimatyzacji pokoju, telewizji, czy połączenia z hotelową siecią WiFi. Dodatkowo w skład wyposażenia każdego z wnętrz wchodzi telefon i suszarka do włosów. Dbamy o najwyższy komfort pobytu po to, by goście odwiedzający obiekt z chęcią do niego powracali. Obok przestronnych pokojów udostępniamy także w pełni wyposażoną salę konferencyjną do spotkań biznesowych. O standardzie Europejskiego najlepiej świadczy ilość wymagających gości – z udogodnień budynku korzystali między innymi czeski prezydent Vaclav Havel czy polski aktor Janusz Gajos.

Hotel Europejski we Wrocławiu

Hotel we Wrocławiu przy Dworcu Głównym, czyli miejsce zorientowane na wygodę

Szczegółowa oferta znajdującego się niedaleko Dworca Głównego Wrocławia hotelu skoncentrowana jest na spełnieniu oczekiwań gości. Turyści odwiedzający Europejski z chęcią korzystają z oferty hotelowej restauracji. Atrakcyjne ceny posiłków idą z parze z bogatym menu opartym na kuchni regionalnej i europejskiej. Dania tworzone w restauracji powstają jedynie ze świeżych produktów, by cieszyć kubki smakowe wymagających smakoszy. Śniadania serwowane w lokalu przybierają formę szwedzkiego bufetu, w którym każdy z gości znajdzie odpowiadające mu potrawy. W hotelowej restauracji znajduje się aż 70 miejsc siedzących, co pozwala nam także na organizowanie imprez okolicznościowych specjalnie dla naszych gości. Zachwycające wnętrze, przyjemna muzyka i kulturalna obsługa sprawiają, że Restauracja Europejska cieszy się dużym uznaniem nie tylko turystów, lecz również mieszkańców miasta.

Spotkania biznesowe

Znakomita lokalizacja hotelu to nie jedyna jego zaleta. Goście planujący organizację w obiekcie spotkania biznesowego lub branżowej konferencji także mogą liczyć na naszą pomoc. Po wcześniejszej rezerwacji przygotowujemy dla nich przestronną salę konferencyjną, która jest w stanie zmieścić nawet 80 osób. Wnętrze zostaje przez nas w pełni wyposażone – gościom udostępniamy nowoczesne nagłośnienie, projektory czy flipcharty. Sale konferencyjne mogą zostać podzielone na mniejsze wnętrza, z ustawieniem stołów i krzeseł zgodnym z oczekiwaniami organizatorów konferencji. W przerwach między prelekcjami proponujemy pobyt w hotelowej restauracji.

Hotel koło dworca we Wrocławiu – co jeszcze znajduje się w okolicy?

Nie bez przyczyny podkreślamy lokalizację naszego hotelu – jego położenie w samym centrum Wrocławia, w pobliżu Dworca Głównego PKP to przede wszystkim korzyści dla odwiedzających nas gości. Już sam dworzec stanowi duże udogodnienie dla podróżujących, którzy nie muszą planować zbędnych przesiadek w czasie swojej trasy – 150 metrów do Europejskiego z łatwością pokonać można pieszo! W okolicy znajdują się również inne, dogodne trasy komunikacyjne. Ulica Piłsudskiego, przy której zlokalizowany jest obiekt, stanowi jedną z głównych ulic na mapie Wrocławia. W pobliżu kursują również pojazdy komunikacji miejskiej, które z łatwością zawieźć mogą turystów do najważniejszych obiektów w mieście.

Pobliskie atrakcje

Turyści szybko przekonają się jednak, że korzystanie z jakichkolwiek środków komunikacji miejskiej w wielu przypadkach nie będzie wcale konieczne. Wszystko za sprawą tego, że najważniejsze zabytki i najciekawsze miejsca w stolicy Dolnego Śląska znajdują się w odległości maksymalnie 30-minutowego spaceru od Europejskiego. Nasi goście mają możliwość odwiedzenia Rynku Starego Miasta, oddalonego zaledwie o 900 metrów, Panoramy Racławickiej oddalonej o 1700 metrów, czy Ostrowa Tumskiego, od którego dzielą zaledwie 2 kilometry. Każda z tych tras może być pokonana pieszo, co pozwoli na podziwianie unikatowej architektury miasta i odwiedziny w klimatycznych lokalach znajdujących się w całym mieście.

Lokalizacja Europejskiego to jedna z podstawowych zalet pobytu w obiekcie, choć nie można zapominać o samej ofercie hotelu. Blisko 100 pokoi czeka na swoich gości, oferując klimatyczne wnętrza z dozą nowoczesności. Obiekt położony blisko wrocławskiego Dworca Głównego PKP i najważniejszych zabytków w mieście przyciąga co roku tysiące osób – w tym turystów i przedstawicieli firm. Ty także zarezerwuj swój pobyt w Europejskim i dodaj go do swojego zestawienia najlepszych hoteli w Polsce! Zachwyć się urokiem Wrocławia bez zbędnych wydatków na poruszanie się po mieście – w naszym obiekcie wszystko znajduje się w zasięgu Twojej ręki!