Rezerwuj

21.03.2024


Kabaret i stand-up we Wrocławiu w 2024 rokuStolica Dolnego Śląska to nie tylko muzea, koncerty i sztuka uliczna. Każdy miłośnik kabaretu oraz specyficznego humoru prezentowanego podczas występów stand-up wie, że we Wrocławiu przez cały rok odbywa się co najmniej kilkanaście tego typu wydarzeń. Artyści pojawiają się tu chętnie, wiedzą bowiem, że ich programy przyciągają widzów nie tylko z bliskich okolic, ale też z odleglejszych zakątków Polski.

 

Przedstawiamy zaledwie kilka spośród planowanych na 2024 rok satyrycznych występów, a przy okazji zapraszamy do pozostania we Wrocławiu chwilę dłużej, jest tu bowiem co zwiedzać

Najciekawsze występy stand-up w 2024 roku

Forma stand-up, będąca dowcipnym, nierzadko częściowo improwizowanym monologiem lub dialogiem artysty z publicznością, cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Zwolenników tego rodzaju rozrywki Hotel Europejski zaprasza do Wrocławia przez cały rok.

Luty 

W dzień św. Walentego w Ibis Styles Wrocław Centrum z programem pt. „Spisek przeciwko sobie” wystąpi Tomasz Boras. Specjalista od krótkich żartów, zwycięzca Antrakt Stand-up Festiwal 2016 powraca do swoich fanów po kilkuletniej przerwie. Wydarzenie adresowane jest do widzów dorosłych, wstęp to koszt 59 zł. Z dworca Wrocław Główny na Plac Konstytucji 3 maja, gdzie odbędzie się występ, dotrzemy w kilka minut spacerem.

Marzec

Mama Na Obrotach, czyli Klaudia Klimczyk, która zadebiutowała na platformie Tik Tok, a zaledwie rok temu zdecydowała się na występy sceniczne, zaprasza na swoją nową trasę  „Kiedyś, a dziś”. Spotkanie z publicznością w Centrum Kultury Agora na Serbskiej 5a zaplanowano na 3 marca. Program przeznaczony jest dla osób pełnoletnich lub od 15. roku życia, za zgodą prawnego opiekuna. Bilety na wydarzenie kosztują 89 zł od osoby. 

 

Również w marcu widzowie będą mieli okazję zapoznać się z nową propozycją Sebastiana Rejenta – „Mam autyzm”. Komik wystąpi 25 marca w WędrówkiPub na Podwalu. Hotel Europejski Wrocław, zlokalizowany zaledwie o pięć minut jazdy samochodem od Podwala, zaprasza do skorzystania ze swojej oferty przyjezdnych fanów twórczości Sebastiana. 

Kwiecień

Znany chyba wszystkim wielbicielom stand-upu Antoni Syrek-Dąbrowski, wystąpi 18 kwietnia w Sali Koncertowej Radia Wrocław z wydarzeniem pt. „Jaka piękna katastrofa”. Opisujący przede wszystkim trudy rodzicielstwa program przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Za bilet zapłacimy od 79 zł.

Maj

Także na Sali Koncertowej Radia Wrocław, przy ul. Karkonoskiej 10, pojawi się z debiutanckim programem stand-up aktor i kabareciarz Paweł Domagała. Bilety na to artystyczne spotkanie, które odbędzie się 31 maja, kosztują od 80 do 140 zł w zależności od miejsca. 

Czerwiec

Zaledwie kilka dni przed wakacjami, bo 15 czerwca, we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się jedno z ważniejszych wydarzeń dla każdego miłośnika tego formatu artystycznego. Podczas „Wrocław Stand Up Festival 2024” obejrzymy występy m.in. takich komików jak Kacper Ruciński, Czarek Sikora, Wiolka Walaszczyk, Tomek Kołecki czy Falcon1. Ceny biletów zaczynają się od ok. 100 zł. Zapowiada się długa noc, warto zatem rozważyć nocleg we Wrocławiu. Hotel Europejski to świetny wybór, choćby ze względu na niewielką odległość od Hali Stulecia. 

Wrzesień

Koniec lata osłodzi nam kolejne komediowe widowisko, gromadzące śmietankę polskiego stand-upu: „Please, Stand-up!® 2024”. 21 września, we Wrocław Tarczyński Arena, wystąpią takie sławy jak Piotr Zola Szulowski, Michał Leja czy Błażej Krajewski. Gospodarzem będzie zaś charyzmatyczny, znany wszystkim miłośnikom tej formy satyrycznej Łukasz Lotek Lodkowski. Program przewidziany jest dla osób pełnoletnich, ewentualny udział młodszych widzów możliwy jest jedynie za zgodą prawnego opiekuna. Bilety na wydarzenie kosztują od 89 zł. 

Kabaret we Wrocławiu 

Dla miłośników nieco bardziej rozbudowanych występów satyrycznych szczególnie bogata w wydarzenia będzie pierwsza połowa roku. Hotel Europejski zaprasza do Wrocławia na kilka niezwykle ciekawych i bez wątpienia zabawnych wydarzeń. 

 

Już 17 lutego w Teatrze Polskim przy ul. Zapolskiej 3 obejrzymy jubileuszowy koncert znakomitego Andrzeja Poniedzielskiego. Program promujący najnowszą płytę „BA” to prawdziwa satyryczno-muzyczna uczta na najwyższym poziomie. Ceny biletów, w zależności od miejsca, wahają się od 100 do 160 zł. Z okolic Dworca Głównego dostaniemy się do Teatru Polskiego w ciągu kilku minut, zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

 

Prawdziwe święto wielbicieli kabaretu odbędzie się 22 marca we wrocławskiej Hali Stulecia. Podczas Polskiej Nocy Kabaretowej wystąpią: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju, Szymon Łątkowski, Kabaret Paranienormalni oraz Kabaret Smile. Jako prowadzący bawić będzie nas Kabaret Nowaki. Najtańszy bilet kosztuje 125 zł i warto się spieszyć, bowiem większość miejsc jest już wyprzedana. Ponieważ wydarzenie kończy się późno w nocy, trzygwiazdkowy hotel we Wrocławiu — Europejski — zaprasza przyjezdnych widzów do skorzystania ze swojej oferty

 

Wiosną także nie zabraknie nam rozrywki. 7 kwietnia w Hali Orbita będziemy mogli naładować akumulatory przy inteligentnych żartach Kabaretu Moralnego Niepokoju. Program pt. „Za długo panowie byli grzeczni” przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia. Wstęp to koszt od 80 do 200 zł.

 

1 czerwca najmłodszych widzów na swój występ zaprasza Kabaret Hrabi. Z okazji Dnia Dziecka w Sali Koncertowej Radia Wrocław, dla gości od 6. do 12. roku życia (oczywiście starszych też!) artyści żartować będą m.in. z nauczycieli, rodziców, a także samych dzieci. Cena biletu na widowisko „Bez wąsów” to 100 zł od osoby. 

Gdzie przenocować?

Wiele spośród proponowanych wydarzeń odbywa się wieczorem, niekiedy kończąc się późno w nocy. W związku z tym, nawet jeśli przyjeżdżamy z niezbyt odległej miejscowości, warto wziąć pod uwagę nocleg niedaleko miejsca występu ulubionego artysty. 

 

Dla osób korzystających z pociągu idealnym rozwiązaniem będzie hotel przy Dworcu Głównym we Wrocławiu — Europejski. Dzięki takiej lokalizacji bezpośrednio po przyjeździe można się odświeżyć, a także wypić popołudniową kawę, np. w hotelowej kawiarni. Do większości sal koncertowych czy innych ośrodków kultury dostaniemy się stąd bez problemu komunikacją miejską lub nawet spacerem. 

 

Zapraszamy do kontaktu i rezerwowania miejsc, nie tylko podczas kabaretowych weekendów.