Rezerwuj

05.06.2023


Poszerzaj horyzonty we Wrocławiu – Hotel Europejski dla głodnych wiedzyWrocław to nie tylko miasto zabytków, mostów i festiwali. To także jeden z większych ośrodków edukacyjno-naukowych w Polsce. Dziesięć państwowych uczelni wyższych we Wrocławiu, a także szkoły niepubliczne, to oczywiście propozycje dla pragnących zdobywać wyższe wykształcenie. Jednostki takie jak Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska czy Akademia Sztuk Pięknych co roku przyciągają tysiące młodych ludzi chcących kontynuować kształcenie w stolicy Dolnego Śląska. Nie jest to jednak jedyna oferta dla głodnych wiedzy.

Liczne muzea, wystawy oraz cykliczne i stałe wydarzenia o charakterze edukacyjnym to dobry powód, by odwiedzić Miasto Stu Mostów. O każdej porze roku warto oderwać się na chwilę od codzienności. Można wówczas na noc lub dwie zarezerwować hotel blisko Dworca Głównego we Wrocławiu i poszerzyć wiedzę w wybranej dziedzinie. Hotel Europejski, usytuowany w samym sercu miasta, to idealna baza wypadowa dla tego typu wycieczek.

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

Jedną z propozycji, którymi warto się zainteresować, jest centrum wiedzy o wodzie – Hydropolis. To jedyny tego typu obiekt w Polsce, mieszczący się w XIX-wiecznym zabytkowym podziemnym zbiorniku wodnym. Decyzją Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji od grudnia 2015 roku zbiornik został przekształcony w Centrum Edukacji Ekologicznej i od tego momentu zdobywa uznanie i liczne wyróżnienia jako jeden z najciekawszych obiektów turystycznych w Polsce.

W Hydropolis zobaczymy m.in. takie ciekawostki jak najdłuższa w Europie drukarka wodna, makiety największych statków na świecie czy symulator zamieci śnieżnej. Centrum oferuje tak wiele atrakcji, że na spokojne zapoznanie się ze wszystkim dobrze zarezerwować kilka godzin. Chcąc połączyć zwiedzanie Hydropolis z dłuższym pobytem w mieście i noclegiem, warto zdecydować się na hotel w centrum Wrocławia. Centrum Edukacji Ekologicznej znajduje się w niewielkiej odległości (kilka minut jazdy samochodem lub 25 minut spacerem) od ulicy Piłsudskiego, przy której mieści się Hotel Europejski we Wrocławiu. Warto pamiętać, że to nie tylko znakomite miejsce dla rodzin, ale także dla wycieczek szkolnych i „zielonych szkół”.

Naukowo o przyrodzie

Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie naukowych wycieczek po Wrocławiu jest szczycące się ponad dwustuletnią historią Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiadający około trzy miliony okazów ośrodek mieści się zaledwie o kilkanaście minut jazdy od Hotelu Europejskiego. Zatrzymując się w tym trzygwiazdkowym hotelu, z pewnością warto zarezerwować dzień na zwiedzanie kolekcji Muzeum Przyrodniczego.

W Muzeum udostępnione do oglądania są następujące stałe kolekcje:

Organizowane są również wystawy czasowe, np. „Życie nad rzeką. Przygoda z Nysą Łużycką”. Podczas spaceru po Muzeum można natknąć się na takie eksponaty jak szkielet jelenia olbrzymiego z porożem o rozpiętości 2,5 metra czy szkielet płetwala błękitnego.

Stałe i czasowe wystawy w Muzeum Przyrodniczym to ciekawy sposób zarówno na popołudnie z rodziną, jak i wycieczkę szkolną.

Weekend z historią we Wrocławiu

Wrocław proponuje coś także dla miłośników historii. Zlokalizowane przy ul. Grabiszyńskiej Centrum Historii Zajezdnia to miejsce stałych i czasowych wystaw poświęconych głównie powojennej historii Wrocławia i Dolnego Śląska. W Centrum, prowadzonym przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, znajdą coś dla siebie zarówno dorośli pasjonaci historii, jak i ci najmłodsi (dla nich przeznaczone są m.in. „Bajkowe Poranki”). Osobom, które z jakichś powodów nie są w stanie dojechać na miejsce, Centrum Historii Zajezdnia proponuje wirtualne spacery i wystawy online.

Ponieważ jednak osobista wizyta w starej Zajezdni to najlepszy sposób na skorzystanie z jej oferty, dobrze ją zaplanować podczas pobytu we Wrocławiu, czy to o charakterze wypoczynkowym, czy służbowym. Niezależnie od głównego celu bytności w mieście, szczególnie będąc miłośnikiem historii, na nocleg warto wybrać zabytkowy hotel. Wrocław dysponuje kilkoma takimi obiektami. Jednym z nich jest, zlokalizowany zaledwie o kilkanaście minut jazdy samochodem od ul. Grabiszyńskiej Hotel Europejski. Jego historia to kolejna gratka dla tych, którzy lubią kolekcjonować ciekawostki o przeszłości.

Co jeszcze zobaczyć, nocując w Hotelu Europejskim?

Ponieważ Hotel Europejski we Wrocławiu mieści się w samym sercu miasta, jest znakomicie skomunikowany z większością muzeów i wystaw, które warto odwiedzić. Oprócz opisanych wyżej Hydropolis, Muzeum Przyrodniczego oraz Centrum Historii Zajezdnia z pewnością można zajrzeć do:

Planując edukacyjny weekend w stolicy Dolnego Śląska, zatrzymaj się w jednym z hoteli z historią we Wrocławiu – Hotelu Europejskim!