Rezerwuj

27.10.2019


Rozrywka dla dzieci we Wrocławiu. Co czeka na najmłodszych w okolicy Hotelu Europejskiego i nie tylko?Rozrywka dla dzieci we Wrocławiu to jeden z podstawowych elementów, jaki planuje się podczas rodzinnych wyjazdów. Zadowolone pociechy są bowiem wielką radością dla rodziców, którzy mogą skupić się na poznawaniu ciekawej okolicy i interesujących zabytków. Hotel Europejski zlokalizowany został w centrum Wrocławia, a najbardziej interesujące dla dzieci atrakcje znajdują się w bliskiej okolicy obiektu. Podpowiadamy rodzicom, gdzie wybrać się ze swoimi pociechami i jak umilić sobie pobyt w mieście.

Spis treści
Atrakcje, które czekają na najmłodszych
Dla fanów intrygującej przeszłości
Hydropolis i Kolejkowo
Wodne szaleństwo dla całej rodziny
Sezonowe atrakcje
Zimowe oblicze Wrocławia
Nocleg i zabawa dla najmłodszych

Rozrywka dla dzieci we Wrocławiu, czyli atrakcje dla najmłodszych

Rozrywka dla dzieci we Wrocławiu nie musi być trudna do zaplanowania. Miasto sprzyja bowiem odwiedzinom całych rodzin, a to oznacza, że niezależnie od pory roku można znaleźć tu godne zobaczenia miejsca. Tylko w bliskiej okolicy Hotelu Europejskiego znajdują się ciekawe zabytki, które zainteresują zwłaszcza małych miłośników historii, a także słynny aquapark, gdzie spędzić można aktywne popołudnie. Najmłodsi zachwyceni będą także przygotowanymi z myślą o nich centrami nauki czy miniaturowymi makietami miasta. Obsługa naszego hotelu z przyjemnością wyjaśni gościom, jak dotrzeć do każdej z wybranych atrakcji, a także zaproponuje odwiedziny w miejscach, o których osoby zakwaterowane mogły nie mieć pojęcia. Pragniemy bowiem, aby zwłaszcza najmłodsi miło wspominali swoją wizytę w malowniczym Wrocławiu.

Dla fanów intrygującej przeszłości

Młodzi pasjonaci historii nie będą nudzić się w mieście. W okolicy Hotelu Europejskiego znajdują się bowiem takie miejsca, jak Muzeum Narodowe, Muzeum Miejskie Wrocławia czy Ostrów Tumski. To właśnie tam pociechy mogą zobaczyć znaki dawnych czasów w postaci zabytków, architektury i malarstwa. Co jeszcze znajduje się we Wrocławiu? Przede wszystkim Panorama Racławicka, zapierające dech w piersiach wnętrza Opery Wrocławskiej i urokliwy Rynek. Ciekawym urozmaiceniem historycznych wycieczek będzie skorzystanie z pomocy przewodnika, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by tajemnice miasta poznawać na własną rękę.

Gry i zabawy dla dzieci

Fascynujące Hydropolis i miniaturowe Kolejkowo

Co z młodszymi dziećmi, których uwaga nie skupia się na urokach zabytków i architektury? Te również znajdą rozrywkę w mieście. Niedaleko naszego obiektu znajdują się bowiem dwa obiekty, które zaciekawią maluchy niezależnie od ich zainteresowań. Pierwsze z nich to magiczne Hydropolis, gdzie za pomocą nowoczesnego sprzętu poznawać można tajemnice mórz i oceanów. Interaktywne eksponaty i zachwycające wizualizacje przeniosą całe rodziny do zupełnie innego wymiaru, jednocześnie przekazując im wartościową wiedzę. Kolejkowo to natomiast miejsce, które w wyjątkowy sposób opowie o kulturze Dolnego Śląska. Ta miniaturowa makieta przygotowana została w zaskakująco szczegółowy sposób, pokazując Wrocław, Karpacz i wiele innych, ciekawych miejsc w formie kilkucentymetrowych figurek.

Wodne szaleństwo dla całej rodziny

Wielu z naszych gości decyduje się również na odwiedziny w miejskim aquaparku. Wrocławski park wodny uznawany jest za największy w Polsce. Poza atrakcjami wodnymi w obiekcie znajduje się saunarium oraz punkty gastronomiczne. Gwarantujemy, że dzięki tej rozrywce dzieci nie będą się nudzić! Do parku wodnego z Europejskiego w wygodny sposób dostać się można komunikacją miejską lub pieszo. Wrocławski basen zlokalizowany jest bowiem zaledwie kilometr od naszego obiektu, przez co w pogodne dni można się tam dostać bez angażowania dodatkowego środka transportu.

Sezonowa rozrywka dla dzieci we Wrocławiu

Rozrywka dla dzieci we Wrocławiu może być zapewniana także przez szereg sezonowych atrakcji. Nasi goście z chęcią korzystają ze spacerów po okolicy oraz odwiedzają miejsca, które w konkretnych porach roku są wyjątkowo piękne. Mowa przede wszystkim o Ogrodzie Japońskim w Parku Szczytnickim czy jednym z najstarszych ogrodów w Polsce – Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pociechy z pewnością zachwycą się także multimedialną fontanną w Parku Szczytnickiego czy zwierzętami mieszkającymi we wrocławskich ogrodach zoologicznych. Jeśli spacer na świeżym powietrzu nie wystarczy maluchowi, wówczas można zabrać go na magiczny rejs statkiem po Odrze. Dzięki kursom po rzece poznać można miasto z innej perspektywy, a przede wszystkim zapewnić niezapomnianą atrakcję dzieciom.

Zimą miasto ma inną twarz

Nasi goście nie powinni obawiać się o znudzenie swoich dzieci nawet wtedy, gdy wizyta w mieście przypada zimą. W okolicy świąt Bożego Narodzenia Wrocław zamienia się bowiem w magiczną krainę, wprawiając rodziny w świąteczny nastrój dzięki straganom i atrakcjom na jarmarku bożonarodzeniowym. Swoim gościom polecamy wizytę w tym miejscu nie tylko ze względu na zachwycające instalacje świetlne czy atrakcje dla dzieci, lecz także z powodów serwowanych na straganach pyszności. Wypicie płynnej czekolady w mroźnej temperaturze to wspaniałe przeżycie dla dużych i małych!

Jak to zorganizować?

Rozrywka dla dzieci we Wrocławiu nie jest trudna do zorganizowania. Z pomocą pracowników naszego hotelu nawet osoby, które nie znają miasta bez problemu dotrą do najciekawszych atrakcji w mieście. Nasz obiekt zlokalizowany jest przy jednej z głównych ulic, przez co w jego okolicy znajdują się najważniejsze przystanki komunikacji miejskiej. O każdej porze roku zwiedzić można ciekawe zabytki i odwiedzić wrocławskie atrakcje bez angażowania dodatkowego środka transportu. Co najważniejsze, bliska odległość od najważniejszych miejsc we Wrocławiu sprawia, że można do nich dotrzeć również pieszo.

W Europejskim proponujemy atrakcyjne warunki zakwaterowania dla rodzin z dziećmi. Im dłużej zdecydują się oni na pobyt w naszym obiekcie, tym korzystniejsze rabaty naliczane są za nocleg. Służymy swoją pomocą przez 24 godziny na dobę, oferując usługi pracowników recepcji. Rodziny z dziećmi mogą również korzystać z bogatej oferty hotelowej restauracji, zamawiając posiłki po wyczerpującym zwiedzaniu miasta. Gwarantujemy, że bogate menu przypadnie do gustu najbardziej wymagających małych smakoszy.

Wrocław od lat przyciąga w swoje mury rodziny z dziećmi, które poszukują ciekawych form spędzenia wolnego czasu. Poza historycznymi zabytkami miasto ma do zaoferowania wiele innych miejsc, przyjaznych najmłodszym. Kolejkowo, park wodny, czy Hydropolis co roku cieszą się dużym zainteresowaniem rodzin, które z chęcią wracają wspomnieniami do spędzonych tam chwil. Osoby pragnące spędzić rodzinny urlop we Wrocławiu zachęcamy do rezerwowania pobytu w Hotelu Europejskim. Udogodnienia komunikacyjne oraz pomoc pracowników obiektu sprawią, że czas spędzony w mieście upłynie pod znakiem dobrej zabawy z myślą o najmłodszych.