Rezerwuj

09.08.2019


Poznaj ceny biletów i program festiwalu Wratislavia Cantans 2019!Wratislavia Cantans 2019 to jeden z najbardziej oczekiwanych przez wszystkich miłośników muzyki poważnej festiwali. Organizowany przez Narodowe Forum Muzyki należy do najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych Dolnego Śląska. Motywem przewodnim tegorocznej, już 54. edycji, która odbędzie się między 6 a 15 września jest Południe. Prezentowane w ramach festiwalu koncerty będą więc tematycznie nawiązywać do muzyki bizantyjskiej, koptyjskiej oraz marokańskiej. Nie zabraknie także utworów włoskich. Już teraz więc zapoznaj się z programem festiwalu Wratislavia Cantans 2019, przeczytaj, w których autoryzowanych punktach można dostać bilety oraz gdzie warto zarezerwować nocleg w niedalekiej odległości od Narodowego Forum Muzyki.

Spis treści:
Historia festiwalu
Program wydarzenia
Muzyka Północy – koncert „Baśnie”
Inne koncerty festiwalu
Gdzie można kupić bilet?
Nie wiesz gdzie zatrzymać się podczas festiwalu? Sprawdź Hotel Europejski!

Wratislavia Cantans – historia festiwalu

Wratislavia Cantans to organizowany co roku festiwal muzyczny o randze międzynarodowej, na którym odbywają się różne koncerty z gatunki muzyki poważnej. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w 1966 roku. Jego organizatorem był Andrzej Markowski, dyrygent oraz kompozytor, ówczesny dyrektor nieistniejącej już Filharmonii Wrocławskiej. Przez kolejnych jedenaście lat to właśnie Markowski pełnił rolę dyrektora artystycznego festiwalu. Od 2013 roku pieczę nad festiwalem sprawuje Giovanni Antonini – pochodzący z Włoch kompozytor, cieszący się niezwykłym uznaniem wśród melomanów muzyki klasycznej na świecie. Jako dyrektor artystyczny Antonini wprowadził do repertuaru więcej koncertów nawiązujących do europejskich krajów południowych. Warto zauważyć, że w ciągu kilkudziesięciu lat istnienia Wratislavia Cantans zostało uhonorowane wieloma prestiżowymi nagrodami. 1978 roku festiwal znalazł się na liście genewskiego Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali Muzycznych, zbierającego międzynarodowe wydarzenia muzyczne wyższej rangi. Z kolei w 1998 roku, został ważnym członkiem nowojorskiego Międzynarodowego Towarzystwa Sztuk Scenicznych.

Pogram wydarzenia Wratislavia Cantans 2019

Program tegorocznej edycji festiwalu Wratislavia Cantans inspirowany jest muzyką wywodzącą się z południa Europy oraz północnej Afryki. Przenikające się tradycje i kultury sprawiły, że podczas całego wydarzenia będzie można posłuchać wielu różnorodnych motywów, mających swój początek właśnie na Południu. Całe wydarzenie zaingeruje występ z muzyką wokalną nawiązującą do Kościoła koptyjskiego. Koncert „Hymny kościoła koptyjskiego” odbędzie się szóstego września. Z kolei dwa dni później będzie można wysłuchać pochodzącego z Grecji chorału bizantyjskiego. Z pewnością do najciekawszych części festiwalu zalicza się również występ francuskiego kompozytora Marcel Pérès, który wraz z marokańskimi artystami zaprezentuje mozarabski śpiew, niezwykle popularny w czasach Maurów. To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają na osoby wybierające się na festiwal Wratislavia Cantans. Oprócz tego, w tegorocznym programie znalazło się miejsce na wiele innych występów wokalnych, łączących w sobie różne nurty religijne oraz etniczne. Znany sycylijski wiolonczelista Giovanni Sollima wykona specjalnie przygotowaną na tę okazję kompilację utworów inspirowaną muzyką afrykańską. Nie zabraknie również motywów włoskich.

Gra na flecie

 

Muzyka Północy – koncert „Baśnie”

Osoby, które nie przepadają za typowo południowymi rytmami, również znajdują tutaj coś dla siebie. Koncert „Baśnie” w całości bowiem poświęcony będzie muzyce ludowej inspirowanej twórczością skandynawską, a także niderlandzką. Zaprezentowane kompozycje będą odwoływać się do pieśni znanych z baśni i legend. Ponadto, program obejmuje też koncert folkloru polskiego.

Inne koncerty festiwalu

Tegoroczna edycja festiwalu nie mogłaby się odbyć bez bogatego programu poświęconego muzyce włoskiej. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się między innymi Zespół Odhecaton, Paolo da Col czy Mala Punica. Na szczególną uwagę zasługiwać będzie jednak występ samego dyrektora artystycznego Wratislavia Cantans – Giovanniego Antoniniego, który wraz z Giardino Armonico wykona oratorium „Juditha triumphans” Antonia Vivaldiego.

W Narodowym Forum Muzyki odbędzie się także koncert dedykowany indyjskiemu kompozytorowi Zubina Mehta. Będzie to jeden z ostatnich jego występów, bowiem dyrygent miesiąc po koncercie we Wrocławiu ma zamiar przejść na muzyczną emeryturę. 54. edycję Wratislavia Cantans zakończy jedna z najpopularniejszych oper XX wieku – „Porgy and Bess”. Mimo, iż do tej pory wzbudza ona wiele kontrowersji ze względu na to, że jej tematyka nawiązuje do wpływu kontynentu afrykańskiego na Amerykę Północną to mimo to jednocześnie zachwyca i tłumnie przyciąga widzów oraz słuchaczy. Dzieło zostanie wykonane pod okiem głównego dyrygenta WDR Rundfunkorchester Köln – Wayne’a Marshalla.

Gdzie można kupić bilet na festiwal?

Ceny biletów na wybrane koncerty w ramach programu festiwalu Wratislavia Cantans 2019 wahają się od 25 do 250 złotych. Na niektóre wydarzenia przewidziano również bilety ulgowe (dla dzieci, młodzieży i studentów, którzy nie ukończyli 26 roku życia) oraz wejściówki VIP upoważniające do korzystanie z udogodnień i poczęstunku dostępnego w sali VIP Room podczas przerwy w koncertach. Bilety można kupić w kasie Narodowego Forum Muzyki oraz online na oficjalnie stronie wydarzenia Wratislavia Cantans.

Warto zauważyć, że na niektóre bardziej rozchwytywane koncerty bilety są już całkowicie wyprzedane, dlatego osoby, które wahają się z zakupem powinny liczyć się z późniejszym, całkowitym brakiem wejściówek.

Nie wiesz gdzie zatrzymać się podczas festiwalu Wratislavia Cantans? Sprawdź Hotel Europejski!

Wratislavia Cantans 2019 to aż dziesięć dni różnych występów muzycznych. Warto więc wybrać się na przynajmniej kilka koncertów, aby w pełni cieszyć się klimatem i atmosferą tego prestiżowego wydarzenia. Osoby szukające noclegu we Wrocławiu w dogodnej lokalizacji, powinny szczególną uwagę zwrócić na ofertę Hotelu Europejskiego. Z obiektu można bowiem jedynie w piętnaście minut spacerkiem dojść do Narodowego Forum Muzyki, w którym odbywa się większość występów w ramach festiwalu. Trzygwiazdkowy Hotel Europejski znajduje się również w niedalekiej odległości od Dworca Głównego, Dworca Autobusowego oraz wrocławskiej Starówki. Goście mogą tutaj nocować w pokojach jednoosobowych, dwuosobowych i luksusowych apartamentach. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w telewizor LCD, telefon, indywidualnie sterowaną klimatyzację, wyjątkowo wygodne łóżka, kącik kawowy oraz biurko. Na gości czeka również Restauracja Europejska serwująca dania z kuchni polskiej i międzynarodowej oraz Kawiarnia Europejska z pysznymi ciastami i aromatyczną kawą. Ponadto, przy hotelu dostępny jest parking dla osób przybywających do Wrocławia samochodem.

Nikt nie powinien mieć już wątpliwości, że Wratislavia Cantans to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki poważnej. Różnorodność prezentowanych koncertów oraz renoma zaproszonych artystów, również zagranicznych, dodatkowo zachęcają do natychmiastowej rezerwacji biletów na to wydarzenie. Wejściówki rozchodzą się niezwykle szybko, dlatego już teraz warto zaplanować swój wyjazd na ten wyjątkowy festiwal. Decydując się na dłuższy pobyt we Wrocławiu, należy szczególną uwagę zwrócić na ofertę Hotelu Europejskiego, charakteryzującego się nie tylko doskonałą lokalizacją blisko Narodowego Forum Muzyki, ale również komfortowymi pokojami w korzystniej cenie. Zapraszamy!