Rezerwuj

29.11.2019


Wrocław zimą. Poznaj atrakcje dostępne o tej porze rokuWrocław zimą może zachwycić – sądzą tak nie tylko turyści, lecz przede wszystkim mieszkańcy, którzy mają okazję obserwować swoje ukochane miasto codziennie. W czasie mroźnych miesięcy warto odwiedzić to miejsce nie tylko ze względu na odkrycie na nowo dobrze znanych lokalizacji, lecz przede wszystkim w celu zobaczenia atrakcji, które we Wrocławiu pojawiają się wyłącznie zimą. W przerwach między wycieczkami nie można zapomnieć o dogodnym wypoczynku, o co zadba niezawodna obsługa Hotelu Europejskiego.

Spis treści
Zimowy urok Ogrodu Japońskiego
Wycieczka do miejskiego Afrykarium
Magiczna randka
Kultura i sztuka poznawana we dwoje
Nocleg w Hotelu Europejskim

Czy możesz odwiedzić zimą Ogród Japoński i Afrykarium w zoo we Wrocławiu?

Ogród Japoński i Afrykarium w zoo we Wrocławiu zimą pokazują zupełnie nowe oblicze. Ten zlokalizowany niedaleko Hotelu Europejskiego ogród pokrywa się wówczas warstwą miękkiego puchu, a drzewa i krzewy pozbawione liści odkrywają przed odwiedzającymi swój unikatowy urok. Mimo mrozów nie brakuje tu zieleni, która obecna jest dzięki bukszpanom i cisom, a dodatkowo można podziwiać tu zachwycające barwy gałęzi drzew, które w grudniu mogą przybierać kolor czerwony, fioletowy czy żółty. Na szczególną uwagę zasługują również konstrukcje wykonane w japońskim stylu. Te przykryte śniegiem i mrozem mienią się przy każdym promieniu słońca, sprawiając wrażenie pokrytych kryształami. Warto zauważyć, że Ogród Japoński w porze roku, która powinna siać spustoszenie w roślinnych alejkach, wygląda niezwykle – mróz i śnieg pomagają wydobyć z nich orientalny wygląd, jakiego nie da się podrobić. Niestety, w okresie od początku listopada do końca marca Ogród Japoński jest nieczynny, a rośliny i orientalne konstrukcje obserwować można jedynie zza ogrodzenia.

Dziewczynka z łyżwami

Wycieczka do miejskiego Afrykarium

W odróżnieniu od Ogrodu Japońskiego wrocławskie Afrykarium jest dla odwiedzających otwarte również w czasie zimowej aury. To tu duzi i mali mogą zobaczyć niespotykane w Polsce zwierzęta, a w przypadku odwiedzin obiektu w porze karmienia można zobaczyć, jak wygląda podawanie posiłku pingwinom, żółwiom czy kotikom afrykańskim. Co jednak najważniejsze, wrocławskie Afrykarium pozwala oswajać się z dzikimi zwierzętami na zupełnie nowej płaszczyźnie. Dzięki nowoczesnej konstrukcji akwarium wewnątrz obiektu odwiedzający mogą przechodzić pod wodospadem czy zobaczyć zwierzęta wewnątrz wodnego tunelu. W przerwach od obcowania z fauną można odwiedzić restaurację, która zlokalizowana jest wewnątrz oceanarium. To właśnie tu zjeść można ciepły posiłek i wypić gorącą kawę, która rozgrzeje odwiedzających w czasie panującej na zewnątrz zimy. Zainteresowani mogą również kupić ciekawe pamiątki w sklepiku dedykowanym turystom.

Zima we Wrocławiu do doskonały czas na magiczną randkę

Randka we Wrocławiu zimą to kolejny powód, dla którego warto przyjechać do miasta. W trakcie mroźnych wieczorów uliczki zamieniają się w klimatyczne, oświetlone zakątki, które sprzyjają długim spacerom zakochanych. Przebywanie we Wrocławiu jest o tyle przyjemne, że wędrówki nie muszą prowadzić donikąd. Jednym z celów osób zakochanych mogą być odwiedziny na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który od lat organizowany jest na Rynku. Zachwycające instalacje, tysiące światełek i słodkie zapachy unoszące się w powietrzu to tylko część magii, która czeka na zakochanych na jarmarku. Rynek w okresie bożonarodzeniowym zamienia się bowiem w prawdziwą krainę Świętego Mikołaja, stawiając na każdym kroku pachnące choinki i drewniane stragany. Te osoby, które zdecydują się połączyć odwiedziny na jarmarku z noclegiem w Hotelu Europejskim będą dodatkowo zachwycone bliską odległością obiektu od Rynku. Miejsca dzieli od siebie bowiem zaledwie kilkanaście minut spaceru.

Kultura i sztuka poznawana we dwoje

Podczas zimowej wyprawy do Wrocławia nie trzeba koncentrować się na atrakcjach zlokalizowanych na zewnątrz, ponieważ wiele z obiektów zachęca turystów do sprawdzania swoich wnętrz. Zakochani mogą oddać się magii sztuki i kultury, w którą miasto jest niezwykle bogate. Tylko w okolicy Hotelu Europejskiego znajduje się Narodowe Forum Muzyki, Opera Wrocławska, Teatr Polski czy Muzeum Narodowe. Pasjonaci sztuki zachwyceni będą możliwością uczestniczenia w spektaklach zwłaszcza dlatego, że zimą organizuje się ich w mieście dziesiątki. Nie da się ukryć, że jest to wyjątkowy sposób na randkę z bliską osobą. Warto pamiętać, że we Wrocławiu znajduje się również Panorama Racławicka, którą warto obejrzeć przy okazji wizyty w mieście. Obraz przedstawiający triumf Polaków pod Racławicami cechuje się potężnym rozmiarem – dzieło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów udało się stworzyć w dziewięć miesięcy. Nie można więc przegapić możliwości ujrzenia tak słynnego dzieła sztuki przy okazji odwiedzin we Wrocławiu.

Gdy już poznasz Wrocław zimą, przyjdź do Europejskiego!

Wrocław zimą potrafi zaskoczyć, jednak w przerwie od poznawania jego uroków warto oddać się chwili relaksu w ciepłym, przyjemnym wnętrzu. Hotel Europejski zaprasza swoich gości zwłaszcza zimą do prawie stu pokojów o wysokim standardzie, a także do klimatycznej restauracji oraz kawiarni. Bliska odległość od najważniejszych atrakcji w mieście sprawia, że nasz obiekt wybierany jest przez turystów niezwykle chętnie. Doceniają oni możliwość noclegu w wygodnym hotelu w centrum miasta, skąd blisko jest do godnych odwiedzenia miejsc. Wysoki standard obsługi nie niesie za sobą ryzyka poniesienia wysokich kosztów za nocleg – pokój w Europejskim wynająć można już od 220 złotych.

Zimową aurę Wrocławia poznawać można niezwykle swobodnie, rezerwując pokój jedno lub dwuosobowy. Szczególnie wymagający goście mają możliwość skorzystania z jednego z dwunastu apartamentów w obiekcie. Każda kwatera w Europejskim wyposażona jest w komfortowe łóżka, klimatyzację i telewizję. Odwiedzający korzystać mogą z kącików kawowych, a także bezpłatnej sieci Wi-Fi udostępnianej na terenie obiektu. Europejski zaprasza swoich gości również na rozgrzewające dania kuchni polskiej i międzynarodowej, które zasmakują odwiedzającym zwłaszcza w czasie panujących mrozów. Atmosfera w restauracji podgrzewana jest przez kojącą muzykę w tle, a profesjonalna obsługa na bieżąco przyjmuje zamówienia na dania, wina i alkohole. Między wypoczynkiem i zwiedzaniem zapraszamy gości do utrzymanej w stylu wiedeńskiej Kawiarni Europejskiej. Proponujemy tam wykwintne desery i ciepłe napoje, spożywane w atmosferze intymności i w otoczeniu eleganckiego wystroju.

Nie da się ukryć, że miesiące u schyłku roku stwarzają idealną okazję do odkrywania znanych sobie miejsc na nowo. Wrocław w trakcie zimy zamienia się wówczas w bajkową krainę, gdzie na każdym kroku znaleźć można romantyzm, piękno i zadumę. Serdecznie zachęcamy do poznawania uroków miasta w okresie zimowym, gdy dobrze znane turystom atrakcje zyskują zupełnie nowy, niepowtarzalny wymiar. Jeśli zarezerwujesz nocleg w Europejskim, dzielić Cię będzie od nich zaledwie kilka kroków!