Rezerwuj

20.08.2019


Gdzie szukać zajęć dla dzieci we Wrocławiu?Wrocław oferuje bardzo różnorodne i niezwykle atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Prawdopodobnie, między innymi z tego powodu, jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Na wzrost zainteresowania Wrocławiem wpływ ma nie tylko bardzo duża ilość zabytków i muzeów, ale także rosnąca liczba atrakcji stworzona z myślą o najmłodszych turystach.

Spis treści:
Wygoda i wypoczynek dla rodzin z dziećmi
Najciekawsze atrakcje dla dzieci
ZOO – Afrykarium
Sky Tower – dla wielbicieli adrenaliny
Nowoczesne Hydropolis – zabawa i nauka na miarę XXI wieku
Pobawcie się w detektywa – szukajcie małych, wrocławskich Krasnali!
Szaleństwa na Wyspie Słodowej

Wypoczynek dla rodziców i zajęcia dla dzieci – najlepsze miejsce do zatrzymania się w mieście

Jak zorganizować zwiedzanie Wrocławia i pogodzić to z zajęciami dla dzieci? Większość dużych, polskich miast takich jak Wrocław, Kraków, Warszawa i Gdańsk, praktycznie przez cały sezon odnotowują duże obłożenie miejsc noclegowych. Tak jak młodym singlom, może nie robić większej równicy to gdzie się zatrzymają, ponieważ większość dnia spędzają na zwiedzaniu, to rodziny z dziećmi oczekują już komfortu i wygody. Podczas zwiedzania Wrocławia z maluchem, trzeba mieć na względzie godziny jego odpoczynku. Dobrze jest aby hotel znajdował się blisko centrum. Hotel Europejski zlokalizowany jest w samym sercu Wrocławia, co gwarantuje łatwość dostępu do wszystkich atrakcji jakie oferuje miasto. Dodatkowym atutem jego oferty noclegowej jest to, że nie pobiera opłat od małych dzieci, i maksymalnie dwójka dzieci w wieku do 2 lat wypoczywa gratis. Doskonałe jedzenie i miła obsługa gwarantują udany, rodzinny wyjazd, zarówno wakacyjny, jak i weekendowy. Hotel Europejski to połączenie zabytkowej elewacji z nowoczesnym wnętrzem. Miła hotelowa obsługa i wygodne, przestronne pokoje gwarantują maluchom jak i ich opiekunom komfortowy relaks po trudach zwiedzania wrocławskich atrakcji.

Najciekawsze zajęcia dla dzieci we Wrocławiu – ważne miejsca

Oprócz cyklicznie organizowanych wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu, jak chociażby znany na całą Polskę Jazz nad Odrą, miasto przewiduje ogrom różnorodnych atrakcji i zajęć dla dzieci w każdym wieku. Aby poznać szczegółowy program zajęć, które często są organizowane przez miasto, warto śledzić oficjalną stronę internetową Wrocławia. Oprócz cyklicznych atrakcji dla najmłodszych, we Wrocławiu jest naprawdę masa miejsc, dostępnych dla zwiedzających przez okrągły rok. Dzięki temu wycieczka może być spontaniczna, a nie podyktowana konkretną datą wydarzenia. Istnieje lista ciekawych miejsc dla dzieci, które z pewnością staną się jednym z głównych punktów zwiedzania. Poza znaną i czynną przez cały rok ruchomą szopką w Kościele Najświętszej Marii Panny i znajdującego się w zabytkowym gmachu, wrocławskim Teatrze Lalek, jest co najmniej kilkanaście innych, wartych odwiedzenia miejsc.

Zajęcia grupowe dla dzieci

ZOO – Afrykarium

Jednym z bardziej tradycyjnym i popularnym, które stanowi obowiązkowy punkt w programie zwiedzania jest wrocławskie ZOO. To ogromny i zarazem najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Na największą uwagę zasługuje nowo powstały kompleks imitujący naturalne środowisko Afryki. Afrykarium ukazuje zwiedzającym kompleksowy przegląd fauny i flory „czarnej ziemi”. Można w nim spotkać, nieomal w naturalnych warunkach słonie, hipopotamy a nawet pingwiny! To prawdziwe polskie safari. Na większych dzieciach i ich rodzicach zrobi z pewnością ogromne wrażenie.

Sky Tower – dla wielbicieli adrenaliny

Dzieci w wieku szkolnym bardzo chętnie zwiedzają taras widokowy jednego z najwyższych w Polsce wieżowców – Sky Tower. To nowoczesny kompleks biurowo-handlowy, który liczy sobie 51 pięter! Opiekunowie i ich dzieci korzystając z tarasu widokowego będą mieli okazję rzucić okiem na panoramę miasta z 212 metrów wysokości! Sky Tower jest tak popularnym miejscem dla wrocławian jak Pałac Kultury i Nauki dla mieszkańców Stolicy. Najwyższe piętro wieżowca to doskonałe miejsce na wykonanie rodzinnej fotografii na tle całej panoramy Wrocławia. Widok robi ogromne wrażenie.

Nowoczesne Hydropolis we Wrocławiu – zabawa i nauka na miarę XXI wieku. Nie tylko dla małych dzieci!

Pozostając przy nowoczesnych atrakcjach dla dzieci we Wrocławiu, można również wziąć pod uwagę Hydropolis. Jest to wystawa w formie multimedialnej instalacji. Zwiedzanie Hydropolis to frajda połączona z edukacją. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez wycieczki szkolne, które przyjeżdżają tu z całej Polski. Obiekt zajmuję powierzchnię prawie 4000 metrów kwadratowych. Wystawa jest związana z wodą, jej historią i znaczeniem dla świata. Jedną z bardzo entuzjastycznie przyjmowanych atrakcji jest wejście do Hydropolis przez prawdziwą ścianę wody! Dzieciaki są nim zawsze zachwycone. Wizyta w Hydropolis, dzięki szeregowi nowoczesnych, elektronicznych instalacji to wciągająca lekcja dla dzieci i rozrywka dla dorosłych. Z uwagi na fakt, że jest to wystawa edukacyjna, najwięcej z niej wyniosą starsze dzieci w wieku szkolnym.

Pobawcie się w detektywa – szukajcie małych, wrocławskich Krasnali!

Jedną z popularniejszych i całkowicie bezpłatnych atrakcji jest poszukiwanie wrocławskich Krasnali. Zabawa ta może być jednocześnie sprytną sztuczką względem dzieci, która umożliwi ich rodzicom spokojne zwiedzenie Starówki. We Wrocławiu zostało strategicznie rozlokowanych prawie 300 niewielkich figurek wesołych krasnali, które stały się symbolem miasta. Dzieci chętnie wyruszają w poszukiwania tych postaci i bardzo cieszą się z każdej samodzielnie dostrzeżonej figurki.

Szaleństwa na Wyspie Słodowej

Plac zabaw na Wyspie Słodowej to rozległy teren, który wyposażony jest w dużą ilość obiektów do zabawy: zjeżdżalni, huśtawek, małpiego gaju itp. Dla rodziców, szaleństwa dziecka na Wyspie Słodowej mogą być okazją do chwili wytchnienia. Nawierzchnia placu zabaw jest miękka i bezpieczna. Na wyspę prowadzi most, przez który warto udać się pieszo. Cyklicznie organizowane są tam również różnego rodzaju pikniki rodzinne, festyny i inne atrakcje.

Wrocław jest jednym z miast, w którym ani dzieci, ani ich opiekunowie nie będą narzekać na brak zajęć. Każda dłuższa wycieczka z dzieckiem, niezależnie od wieku rodzi wyjątkowe potrzeby, które trzeba zaspokoić. Zmęczone i rozdrażnione dziecko nie jest dobrym kompanem do zwiedzania. Jeśli maluch będzie wyspany, najedzony i zagwarantuje mu się wyjątkowe atrakcje – z rodzinnej wycieczki skorzysta każdy. Niezwykle ważne jest zapewnienie całej rodzinie maksimum komfortu podczas wypoczynku, W Hotelu Europejskim rodziny z dziećmi są szczególnymi gośćmi, o których komfort dba się w dwójnasób. Pyszne i zdrowe śniadania o szerokim menu do wyboru gwarantują również to, że nawet największy mały niejadek skorzysta ze zbilansowanego posiłku w hotelowej restauracji.