Rezerwuj

10.11.2021


Historyczne hotele we Wrocławiu – poczuj klimat miasta i zarezerwuj nocleg w wyjątkowym obiekcie!Wrocław to miasto, które zaskakuje na każdym kroku. Znajdziesz tu średniowieczny rynek, neogotyckie zabytki i dziesiątki interesujących tras spacerowych. Ponadto jest to centrum handlu, biznesu, kultury, nauki i rozrywki. Jednak niezależnie od tego, co sprowadza Cię do stolicy Dolnego Śląska, postaraj się wybrać nocleg w równie wyjątkowym miejscu co samo miasto. Taki z całą pewnością będzie zabytkowy hotel we Wrocławiu. Zarezerwuj pokój w obiekcie, którego historia sięga wielu dziesięcioleci wstecz, a który mimo tego spełni wymagania nawet najbardziej wymagających gości. Poznaj historyczne hotele we Wrocławiu, czyli Hotel Europejski, Polonie, Piast i Lothus – budynki te od lat goszczą turystów z Polski i ze świata.

Co mają Ci do zaoferowania historyczne, eleganckie hotele we Wrocławiu?

Tym, co powinno Cię przekonać do noclegu w jednym z tych obiektów, są:

Hotele z historią we Wrocławiu mają też niepowtarzalny klimat. W ich architekturze można zauważyć charakterystyczne motyw z przełomu XIX i XX wieku, a w ich wnętrzach styl minionych stuleci łączy się z nowoczesnością. Hotel Europejski, Polonia i Piast to ponadto obiekty położone przy tej samej ulicy. Natomiast Hotel Lothus jest usytuowany centralnej części wrocławskiej starówki – bezpośrednio przy Placu Dominikańskim i zaledwie kilka kroków od celu wycieczek większości turystów, czyli Rynku. Dlatego, jeśli szukasz noclegu o wysokim standardzie i w świetnie zlokalizowanym obiekcie, wybierz elegancki hotel we Wrocławiu

Zabytkowe hotele we Wrocławiu – mariaż stylu, niepowtarzalnego klimatu i świetnej lokalizacji

Najstarsze hotele we Wrocławiu przeszły gruntowne remonty, modernizacje, tak aby być jak najbardziej komfortowe i spełniać oczekiwania wszystkich gości. Mimo tego, że w ich wnętrzach pojawiły się nowoczesne udogodnienia, to udało się zachować ich klimat i styl. Właśnie dlatego stanowią one prawdziwe perełki na hotelarskiej mapie stolicy Dolnego Śląska i obiekty, w których pobyt jest prawdziwą przyjemnością. Ponadto te zabytkowe hotele Wrocławia są usytuowane w samym sercu tego magicznego miasta – wybierając nocleg w jednym z nich, będziesz miał blisko zarówno na Dworzec Główny, jak i na Rynek.

Hotel Europejski, Polonia oraz Piast są położone przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Taka lokalizacja ma ogromne znaczenie dla wygody gości – usytuowane w tym miejscu zabytkowe hotele Wrocławia:

Taka lokalizacja hoteli sprzyja temu, aby poznać najważniejsze zabytki Wrocławia. Można dotrzeć do nich, korzystając z komunikacji miejskiej, ale też pieszo – obiekty te znajdują się przy pięknej trasie spacerowej prowadzącej prosto do najstarszej części miasta. Ze względu na swoją lokalizację historyczne hotele są doskonałym wyborem dla tych, którzy podróżują służbowo lub planują krótki, turystyczny wypad do miasta. Świetną lokalizację ma także Hotel Lothus, którego sąsiadem jest sam zabytkowy Rynek. Wrocław zachwyci hotelowych gości takimi atrakcjami jak:

W średniowieczu był on placem targowym, jednak obecnie jest centrum rozrywki, handlu i kultury. Ten zdecydowanie najistotniejszy zabytek Wrocławia zachwyca architekturą oraz kusi znajdującymi się na nim restauracjami i klimatycznymi knajpkami. Szczególnie duże wrażenie robi wysoki ratusz i urocze kamieniczki otaczające płytę rynku. Jest to też idealne miejsce dla osób spragnionych kontaktu z historią i kulturą. W ratuszu znajduje się Muzeum Miasta, natomiast w kamieniczkach funkcjonuje Muzeum Pana Tadeusza i Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego. Rynek przez cały rok tętni życiem – to tu organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy, Jarmark Świętojański, targi rękodzielnicze czy kino plenerowe.

Ostrów Tumski to najstarsza część miasta. To miejsce jest wybierane przez tych, którzy lubią spacery oraz chcą nieco odpocząć od zgiełku i gwaru zdecydowanie bardziej zatłoczonego Rynku. Klimat tego miejsca buduje 91 gazowych latarni oraz robiący duże wrażenie Most Tumski. Odwiedzając ten niezwykły zakątek miasta, warto zwiedzić gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela oraz kościół Świętego Krzyża. Ostrów Tumski sprzyja niespiesznym wycieczkom, oczarowuje panującym na nim spokojem i urokliwą zabudową. Jest też często wybierany na miejsce spaceru przez zakochanych.

Na Starym Mieście warto odwiedzić nie tylko sam rynek. Wrocław jest pełen ukrytych zakamarków – jednym z nich jest Dzielnica Czterech Świątyń. Jest to obszar, którego granice wyznaczają cztery miejsca kultu różnych wyznań – synagoga Pod Białym Bocianem, prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, rzymskokatolicki kościół św. Antoniego z Padwy, ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej. Świątynie te zostały połączone ścieżką kulturalną. W tym zakątku Wrocławia są organizowane akcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Dzielnica Czterech Świątyń została uznana za pomnik historii.

Hotel Europejski – obiekt, który zaprasza gości od dziesięcioleci!

Obiekt ten to najstarszy hotel we Wrocławiu. Jego budowa zakończyła się w 1877 roku, a zajmowała się nią firma Nawroth i s-ka. Natomiast projekt tego budynku to zasługa majstra Pollacka. Hotel Europejski pierwotnie nosił nazwę Hohenzollernhof, co miało być ukłonem w stronę dynastii panującej w Cesarstwie Niemieckim. Czasy, w których został wybudowany ten gmach to okres prosperity i dobrobytu. Dzięki temu był on dopracowany w każdym detalu, a także można było przeznaczyć spore fundusze na jego dalszą rozbudowę. Ponadto Hotel Hohenzollernhof od zawsze mieścił się w doskonałej lokalizacji – w jego sąsiedztwie znajdował się między innymi popularny Teatr Polski.

Gmach rozbudowano już w 1907 i połączono go z budynkiem przy ulicy Stawowej. Natomiast aby nadać mu wygląd godny jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic ówczesnego Wrocławia, w 1910 roku przeprowadzono kolejny remont. Budynek ten nie odniósł poważniejszych szkód w okresie wojennym. Jednak po zakończeniu wojen hotel zaczął podupadać, co wynikało z braku funduszy na jego modernizację i odnowę – mimo tego cały czas przyjmował gości. Jego los odmienił się w latach 90. XX wieku, kiedy przeprowadzono jego kapitalny remont.

Jak dziś radzi sobie ten zabytkowy hotel na Starym Mieście? I co ma do zaproponowania swoim gościom?

Hotel Piast – kiedyś i dziś

Ten zabytkowy hotel w centrum Wrocławia mieści się w budynku wzniesionym na początku ubiegłego stulecia. Gmach ten – którego budowę ukończono w 1908 roku – to obiekt hotelowy autorstwa Waldemara Mildbradta. Tym, co wyróżnia ten budynek, jest jego klasycystyczny styl. Hotel ten miał pierwotnie pięć kondygnacji i od zawsze wznosiła się nad nim charakterystyczna półokrągła wieża z dużymi oknami. Początkowo obiekt ten nazywał się Hotel Kronprinz, co oznacza „następcę tronu”. Znajdowały się w nim eleganckie pokoje gościnne, czytelnia, sala śniadaniowa. Natomiast na parterze budynku działały punkty handlowo-usługowe, a w tym kwiaciarnia, bank, salon fryzjerski. Mimo że w czasie wojen sam gach nie ucierpiał, to jego wnętrze zostało ograbione. Obiekt przez pewien czas stał pusty. Po przeprowadzonym remoncie aż do 2013 roku pełnił funkcję Domu Wycieczkowego.

Do świetności pozwoliły mu powrócić renowacja i modernizacja, która zakończyła się w 2015 roku. Dobudowano wtedy szóstą kondygnację budynku i zaczęła w nim działać winda. Dziś ten elegancki hotel blisko Dworca Głównego we Wrocławiu oferuje:

Ten elegancki hotel przy dworcu głównym we Wrocławiu ma też zaciemnianą salę konferencyjną znajdującą się na dobudowanej 6. kondygnacji. Jest ona przeznaczona dla 90 osób. W przypadku mniejszych wydarzeń istnieje możliwość jej podzielenia na dwie sale – Mieszko I i Mieszko II. Do dyspozycji organizatorów konferencji jest oddany nowoczesny sprzęt multimedialny i nagłośnieniowy. Również na tej samej kondygnacji znajduje się sala cateringowa. Hotel Piast to dziś obiekt, który spełnia kilka funkcji – jest bazą noclegową, oferuje wyśmienite posiłki (w Bistro i w restauracji), a także jest przystosowany do organizacji konferencji.

Hotel Polonia – historyczny obiekt zmodernizowany z myślą o wymagających gościach

Hotel ten wybudowano w 1911 roku. Tym, co wyróżnia go na tle pozostałych historycznych obiektów, jest jego nietuzinkowy styl. Jego fasada wprost nawiązuje do stylistyki misternie zdobionych, barokowych pałaców. Budynek ten – znany początkowo jako Hotel Vier Jahreszeiten – przed wojną był nie tylko bazą noclegową. Stanowił też centrum rozrywki, kultury i miejsce spotkań elit. Znajdowała się w nim wyjątkowa, dwupiętrowa sala balowa, sala bilardowa, pomieszczenia klubowe, kawiarnia. Hotel Polonia wyszedł bez szwanku z wojennej zawieruchy i szybko zaczął ponownie zapraszać gości. Jednak to jego modernizacja sprawiła, że jest dziś tak ceniony przez turystów.

Tak jak pozostałe zabytkowe hotele w centrum Wrocławia, tak i ten obiekt jest usytuowany w świetnej lokalizacji. Oprócz tego:

Hotel Polonia jest przygotowany do goszczenia zmotoryzowany turystów. Razem z Hotelem Europejskim i z Hotelem Piast dzieli on parking znajdujący się kilka kroków od samego obiektu. Natomiast jego pokoje – które zmodernizowano w 2010 roku – są wyposażone w telewizory, telefony, stanowiska do pracy i mają łazienki z prysznicem. Oprócz tego wszyscy goście mogą korzystać z bezpłatnego Internetu. Wszystko to sprawia, że wybór tego hotelu to tak dobra decyzja – ten klimatyczny obiekt w sercu Wrocławia zapewnia doskonałe warunki, wysoki standard i możliwość delektowania się wyśmienitą galicyjską kuchnią.

Hotel Lothus – zamieszkaj w samym centrum Wrocławia

W miejscu, gdzie obecnie znajduje się Hotel Lothus, w średniowieczu działała karczma Pod Bocianem. Natomiast w XIX wieku mieścił się tam browar wraz z piwiarnią. Jednak o początkach hotelu można mówić dopiero od 1903 roku – wtedy wybudowano Hotel Deutsches Haus, czyli Dom Niemiecki. Gmach ten wyróżniał się charakterystyczną, kamienną fasadą, która przetrwała do dziś. Ze względu na swoje usytuowanie na mapie Wrocławia, wysoki standard i wygodne pokoje. Hotel Lothus jest chętnie wybierany przez turystów z Polski i z zagranicy.

Hotel ten oferuje gościom:

Historyczne Hotele Wrocławia – dlaczego zachwycają także dzisiaj?

Zabytkowe hotele we Wrocławiu – Europejski, Polonia, Piast i Lothus – znajdują się wyjątkowo dogodnej lokalizacji. Opuszczając pokój i wyruszając zwiedzać miasto, już w kilka chwil można znaleźć się na Rynku lub w innych ciekawych zakątkach. Hotel Lothus otaczają galerie handlowe i atrakcje turystyczne. Natomiast pozostałe obiekty sąsiadują z Dworcem Głównym i aleją spacerową prowadzącą w głąb miasta. Właśnie dlatego eleganckie hotele przy Dworcu Głównym we Wrocławiu i obiekt znajdujący się przy Rynku to najlepszy wybór dla tak wielu przyjezdnych. Ponadto same gmachy, w których mieszczą się wygodne pokoje, restauracje i sale konferencyjne, są wyjątkowe i bardzo klimatyczne.

Zatrzymaj się w jednym z naszych zabytkowych hoteli we Wrocławiu, jeśli:

Zapraszamy do naszych zabytkowych hoteli, w których czuć atmosferę dawnych lat, a które jednocześnie zapewniają udany pobyt w doskonałych warunkach!