Rezerwuj

09.09.2019


Atrakcje dla młodzieży we WrocławiuAtrakcje dla młodzieży we Wrocławiu zapewnią doskonałą rozrywkę młodszym, ale także i starszym członkom rodziny. Przed przyjazdem do Wrocławia, warto zapoznać się z możliwościami, których jest tak wiele, że zapewne nie uda się wszystkich zobaczyć przy pierwszym pobycie. Oferta turystyczna i rozrywkowa zachęca do częstych powrotów i poznawania uroków tego wspaniałego miasta.

Spis treści
Zabawa i edukacja
Dla turystów w każdym wieku
Rodzinna wyprawa z dziećmi w różnym wieku

Edukacyjne atrakcje dla młodzieży we Wrocławiu

Piękna architektura i zabytki to nie wszystko, co oferuje Wrocław. Atrakcje dla młodzieży mogą także łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli edukację z zabawą. Tego typu rozrywka angażuje i sprawia, że uczymy się nieświadomie i z wielką przyjemnością. Wiele z atrakcji przeznaczonych dla młodych osób cieszy się popularnością także u dorosłych. Poznajcie najciekawsze z nich!

Wodny świat we Wrocławiu

Jednym z najciekawszych miejsc we Wrocławiu, które z pewnością spodoba się młodym odbiorcom, jest wrocławskie zoo. W samym zoo znajduje się jedno wyjątkowe miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, mianowicie Afrykarium. To rodzaj specjalistycznego oceanarium, w którym można podziwiać faunę i florę Afryki. Zobaczyć można w nim hipopotamy, antylopy, mrówniki i wiele innych gatunków. Z kolei w części podwodnej o prawdziwe emocje zadbają rekiny oraz przepiękne, kolorowe ryby zamieszkujące rafę koralową.

Grupa młodych kobiet

 

Hydropolis

Inną propozycją jest Hydropolis – to niesamowicie ciekawa, multimedialna wystawa poświęcona wodzie i jej roli w życiu planety i każdego człowieka. Tematycznie wystawa dotyka wielu tematów, jak chociażby życia w oceanach czy cudów inżynierii wodnej. Ciekawa jest również lokalizacja wystawy – mieści się ona w XIX wiecznym zbiorniku wodnym przy ulicy Na Grobli 19-21. Budynek już z zewnątrz zachęca do zabawy za sprawą kurtyn wodnych układających się w różne kształty i napisy. Wnętrze nie ma nic wspólnego ze starą architekturą, jest niezwykle nowoczesne, a prezentacje wciągają widza w każdym wieku w niezwykły świat wody. To doskonałe miejsce rozbudzające ciekawość świata i pokazujące, że nauka wcale nie musi być nudna. Przy okazji wizyty w Hydropolis watro skusić się na przeprawę przez Odrę kolejką linową – Polinką.

Czy wrocławskie atrakcje turystyczne dla młodzieży mogą zainteresować również dorosłych?

Atrakcje turystyczne dla młodzieży nie muszą się wiele różnić od tych dla dorosłych. Wrocław to miasto, które odwiedzają co roku tysiące turystów. Warto je poznać i przekonać się na własne oczy, co oferuje. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Najczęściej odwiedzane miejsca

Zachwyt wzbudzą z pewnością Stare Miasto, Ratusz na Rynku i Katedra na Ostrowie Tumskim, ale także Hala Stulecia, niedaleki Pawilon Czterech Kopuł i Ogród Japoński. Niezwykłe wrażenie robi Dzielnica Czterech Wyznań z czterema pięknymi świątyniami: cerkwią, kościołami rzymskokatolickim i ewangelicko-augsburskim i synagogą. Ciekawostką jest także Most Tumski z kłódkami mocowanymi przez pary zakochanych. Młodsi członkowie rodziny z pewnością chętnie będą szukać porozmieszczanych po całym Starym Mieście niewielkich rzeźb krasnali, często zabawnych i zaskakujących. Krasnale doskonale odciągną uwagę dzieci od trudów przemierzania miasta na piechotę. Skrzaty znaleźć można je bez problemu, jest ich 350 i stale przybywa nowych. Zabytkiem, o którym warto pamiętać, jest też Katedra św. Marii Magdaleny z charakterystycznym Mostkiem Pokutnic, z którego rozciąga się piękny widok na miasto.

Spotkania ze sztuką dla młodszych i starszych

Jedną z atrakcji, która nigdy się nie nudzi i budzi zachwyt niezależnie od wieku jest Panorama Racławicka. To miejsce na stałe już związało się z Wrocławiem. Malarska panorama ogromnych rozmiarów (114 x 15 m) przedstawia Bitwę pod Racławicami. Eksponaty ustawione przed malowidłem potęgują wrażenie trójwymiarowości. Nie jest to zwykły obraz, jego skala robi ogromne wrażenie, dlatego warto poświęcić chwilę i odwiedzić to miejsce.

Kolejnym miejscem we Wrocławiu związanym ze sztuką jest Centrum Sztuki WRO. Tutaj specjalnie dla młodych ludzi w każdą niedzielę organizowane są pokazy filmów animowanych i słuchowiska intermedialne. Takie atrakcje jak Muzeum Narodowe czy ekspozycje sztuki współczesnej w Pawilonie Czterech Kopuł nie są przygotowane stricte z myślą o młodzieży, ale wiele młodych osób mogą zainteresować. Wszystko zależy od upodobań młodych turystów.

Wrocław zapewnia również atrakcje odpowiednie dla dzieci i młodzieży

Z szerokiej oferty Wrocławia może czerpać nie tylko młodzież, ale również dzieci. Co więcej, mogą to robić wspólnie, dzięki czemu możecie zorganizować naprawdę udaną rodzinną wyprawę! Jest tu wiele miejsc do wspólnej zabawy dla najmłodszych i nieco starszych. Część z nich ma charakter typowo rozrywkowy, inne po części uczą i bawią.

Świat jak z bajki

Wrocławski Teatr Lalek znany jest w całej Polsce. Przy okazji wizyty we Wrocławiu warto zabrać najmłodszych na przedstawienie do tego magicznego miejsca. W repertuarze znajdziecie przedstawienia skierowane nawet do dzieci poniżej 1 roku życia. Dla nieco starszych to doskonała okazja do zobaczenia swoich ulubionych bohaterów z dzieciństwa, np. Czerwonego Kapturka czy Calineczki. W sezonie w Ogrodzie Staromiejskim działa także scena plenerowa. Tu także znajduje się starodawna baśniowa karuzela, która każdego przeniesie do czasów dzieciństwa.

Kolejkowo

Kolejkowo to propozycja dla wszystkich wielbicieli kolejnictwa, ale nie tylko. Jest to ogromna makieta o powierzchni 260 m2 w budynku Dworca Świebodzkiego, przy placu Orląt Lwowskich 20B. Bez wątpienia zrobi wrażenie na każdym, nie tylko młodym widzu. W Kolejkowie poza pociągami i lokomotywami poruszającymi się po makiecie, zobaczyć można także miniatury najważniejszych obiektów w rejonie Wrocławia. Jak na dłoni widać tu miasta i miasteczka Dolnego Śląska, mosty i tunele oraz inne ważne obiekty. Wspaniałą zabawą jest także poszukiwanie porozmieszczanych po obiekcie niewielkich, realistycznych figurek ludzi wykonujących swoje codzienne obowiązki.

Tipi Town

Kolejną propozycją jest wioska indiańska Tipi Town. Znajduje się tuż poza granicami miasta w Kamieńcu Wrocławskim, przy ul. Działkowej 9, ale i tak warto ją odwiedzić. To miejsce, które sprawi, że przeniesiesz się w czasie i przestrzeni, poczujesz się jak członek indiańskiego plemienia. W wiosce można przy okazji zabawy poznać kulturę i codzienne zwyczaje Indian. Dla dzieci i młodzieży organizowane są tu przeróżne warsztaty. Wśród atrakcji wyróżnić trzeba kukurydziany labirynt, ogniska, przebieranie w indiańskie stroje, malowanie buzi i typowe indiańskie smakołyki, których można skosztować.

Trochę ruchu dla zdrowia

Dzieci mają niespożyte pokłady energii, dlatego też aktywna zabawa jest doskonałym pomysłem dla całej rodziny. Endorfiny uwolnione podczas aktywności sprawią, że pozostałe atrakcje we Wrocławiu okażą się jeszcze ciekawsze. Park Trampolin Jump World Wrocław to jedna z propozycji na aktywny wypoczynek. Miejsce to przeznaczone jest dla dzieci od 3 roku życia. Górnych granic wiekowych nie ustalono. Park Trampolin znajduje się przy ul. Otmuchowskiej 15.

Inną tego typu atrakcją jest GOjump. To nie lada gratka dla fanów mocnych wrażeń. Prawdopodobnie największy tego typu obiekt w Polsce zlokalizowany właśnie we Wrocławiu przy ul. Długosza 59-75. Powierzchnia przeznaczona do wspaniałej rozrywki to aż 5000 m2. Znajdują się tu trampoliny, basen z gąbkami, ogromne zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe. Korzystanie z atrakcji Gojump możliwe jest od 4 roku życia. Do dyspozycji gości są doskonali i pomocni trenerzy, którzy dbają też o bezpieczeństwo. GOair to z kolei dmuchane zjeżdżalnie, tunele, wyrzutnie, tory przeszkód i wiele więcej. Tu wejście możliwe jest już od 6 miesiąca życia. Centrum podzielone jest na dwie strefy – dla najmłodszych do 4 roku życia oraz dla starszych dzieci i dorosłych.

Wrocław oferuje tak wiele pomysłów na spędzenie wolnego czasu dla młodzieży, dzieci i dorosłych, że nie sposób skorzystać ze wszystkich jednego dnia, a nawet w ciągu tygodnia. Właśnie dlatego zachęcamy do spędzenia tu choćby weekendu. Hotel Europejski zlokalizowany w pobliżu Dworca Głównego zawsze chętnie Was ugości.