Rezerwuj

19.05.2023


Czerwcowy Wrocław, czyli Jarmark Świętojański i moc innych atrakcjiCzerwcowy Wrocław, czyli Jarmark Świętojański i moc innych atrakcji

Czerwiec to dla wielu z nas ulubiony miesiąc. Nadchodzą ciepłe wieczory, najdłuższe w roku noce, w powietrzu czuć już beztroskę wakacji. Okres ten w wielu miastach Polski obfituje w wydarzenia kulturalne – festiwale, koncerty, przeglądy sztuki. Wrocław nie należy do wyjątków i w czerwcu proponuje kilka ciekawych eventów. W tym miesiącu, już od lat 90., obchodzimy także Święto Wrocławia. Jak widać – będzie się działo. Nic tylko wybierać, rezerwować i przyjeżdżać!

Co na pewno warto zobaczyć? Jaki hotel w centrum Wrocławia proponuje swoje usługi? Gdzie najsmaczniej zjeść? Jak zaplanować czerwcowe city break? Hotel Europejski podpowiada i zaprasza.

Co, gdzie, kiedy?

Przedstawiamy listę atrakcji, na które warto już teraz zarezerwować czas. Trzeba pamiętać, że niektóre z nich to wydarzenia biletowane, dlatego wcześniejsze zamówienie wejściówek to dobry pomysł:

Jarmark Świętojański – atrakcje w sercu miasta przez cały czerwiec

Chyba najbardziej znanym czerwcowym wydarzeniem we Wrocławiu jest Jarmark Świętojański. Jest to impreza o charakterze kulturalno-handlowym, nawiązująca do Nocy Świętojańskiej (obchodzonej zwykle z 23 na 24 czerwca). To właśnie w tym okresie warto odwiedzić stolicę Dolnego Śląska choć na weekend, zatrzymując się w którymś z historycznych hoteli we Wrocławiu.

Hotel Europejski znajduje się o kilkanaście minut spacerem od głównego Rynku, będzie więc idealną bazą wypadową na Jarmark.

Podczas Jarmarku Świętojańskiego liczne atrakcje oraz drewniane stanowiska z pamiątkami i smakołykami ulokowane są pod Pręgierzem, a także w rejonie ulic Świdnickiej i Oławskiej. Stoiska każdego roku czynne są codziennie, od godziny 10, zwykle do 21, jest zatem sporo czasu na spokojne obejrzenie wszystkiego. Czyli czego?

Sprzedawcy proponują różnego rodzaju pamiątki, wyroby artystyczne, często rękodzieło. Na stoiskach można nabyć biżuterię, dekoracje, dodatki do domu, wyroby ceramiczne i drewniane. Nie brakuje odzieży, rozmaitych akcesoriów i zabawek. Miłośnicy naturalnej pielęgnacji znajdą tu ręcznie robione kosmetyki lub produkty do ich samodzielnego tworzenia.

Nie sposób nie wspomnieć o ofercie gastronomicznej. Na Jarmarku spróbujemy tradycyjnych potraw polskich, ale też tureckich słodyczy, hiszpańskich oliwek, litewskich wędlin i wielu innych przysmaków.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, pod Pręgierzem pojawi się ciesząca się ogromnym powodzeniem piaszczysta plaża.

Hotel Europejski – idealny hotel w centrum Wrocławia

Część czerwcowych wydarzeń odbywa się wieczorami lub trwa przez cały weekend. Wybierając się na festiwal czy wieczorny pokaz stand-up, warto pomyśleć o zarezerwowaniu na te atrakcje więcej niż jednego dnia. Jeśli koncert kończy się w późnych godzinach wieczornych, rozsądnym rozwiązaniem będzie przenocowanie we Wrocławiu.

W czerwcu opcją wartą rozważenia jest kilkudniowy urlop w mieście, tzw. city break. Wrocław od wielu lat należy do miast najchętniej wybieranych na tego typu wypoczynek. Planując krótki wypoczynek w stolicy Dolnego Śląska, warto wziąć pod uwagę ofertę, którą proponuje Hotel Europejski Wrocław.

Nasz hotel oferuje pokoje jedno- i dwuosobowe, także z dostawkami – pobyt z rodziną nie będzie zatem stanowił problemu. Pokoje wyposażone są w wygodne łazienki, płaskie telewizory LCD i klimatyzację. Restauracja hotelowa serwuje smaczne, domowe posiłki. Ponieważ hotel znajduje się w centrum miasta, dotarcie w różne rejony, nawet z dziećmi, nie sprawi kłopotu.