Rezerwuj

17.05.2024


Darmowe atrakcje we WrocławiuWybierając się w podróż, szczególnie taką, która ma być źródłem rozrywki, liczymy się oczywiście z pewnymi wydatkami. Koszta generują takie elementy jak sam dojazd, noclegi, wyżywienie, ale też rozmaite atrakcje. W zależności od indywidualnych upodobań podczas urlopu lubimy posiedzieć w knajpkach, poznać miejscowe wystawy czy odwiedzić ZOO lub ogród botaniczny. Jeśli spędzamy wraz z dziećmi np. wczasy we Wrocławiu, z pewnością nie unikniemy opłat związanych ze zwiedzaniem wystawy Kolejkowo i całodziennym szaleństwem w Aquaparku. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w bogaty plan wypoczynku wpisać też kilka całkowicie darmowych atrakcji. 

 

O bezpłatnych wejściach i gratisowych wydarzeniach opowiada Hotel Europejski — Wrocław nie musi być drogi!

Spacery pośród zieleni

Niezależnie od tego, czy spędzamy w stolicy Dolnego Śląska majówkę, czy lipcowy urlop, wspaniałym sposobem na oderwanie się od codzienności będą długie spacery. Jeśli dobrze je zaplanujemy i zdecydujemy się na przechadzkę po okolicy bogatej w zieleń, pozwolimy dotlenić się i odpocząć całemu organizmowi. Wstęp do większości wrocławskich parków jest darmowy. Hotel Europejski zachęca do odwiedzenia kilku najciekawszych.

 

Śladami krasnali

Stolica Dolnego Śląska słynie nie tylko z zabytkowych kościołów, mostów i parków. Do jednej z największych atrakcji należą wrocławskie krasnale, a dokładnie rozsiane po całym mieście figurki tych bajkowych istot w liczbie kilkuset (obecnie powyżej 400 i wciąż przybywają nowe). 

 

Wycieczki śladami krasnali to ekscytująca darmowa rozrywka, szczególnie dla najmłodszych turystów. Dzieci z upodobaniem podążają za wskazówkami zawartymi na specjalnych mapach, odhaczając figurki, które udało im się wypatrzyć. Ponieważ krasnale zlokalizowane są dosłownie w całym mieście, nie jest możliwe wytropienie ich wszystkich w ciągu jednego dnia. Europejski — hotel w centrum Wrocławia — proponuje, by na wędrówki w poszukiwaniu skrzatów przeznaczyć dwa lub trzy dni. W zaplanowaniu tras pomogą mapy, które można nabyć w większości punktów informacji turystycznej i sklepów z pamiątkami lub wydrukować z internetu. Wybierając na nocleg Hotel Europejski, pierwszego krasnala — Europejczyka — spotkamy już przy wejściu.

Wrocław by night

Miasto Stu Mostów, urzekające już za dnia, wieczorem przybiera iście baśniową postać. Zabytkowe latarnie, neony, podświetlone budynki i atmosfera wieczornego rynku sprawiają, że ktokolwiek spędza wczasy we Wrocławiu, nie ma ochoty wcześnie iść spać. Tym bardziej że większość tych nocnych cudów możemy podziwiać całkowicie za darmo. 

 

Chcąc poczuć się jak w baśni Andersena, warto wybrać się po zmroku na Stary Rynek, a także przeznaczyć dłuższą chwilę na spacer po Ostrowie Tumskim. Magicznie oświetlone budowle gotyckie, a także zapalane co wieczór przez prawdziwego latarnika gazowe latarnie przeniosą nas w czasie o setki lat. Nasz hotel z widokiem na Wrocław to idealna baza wypadowa na takie przechadzki. Na Ostrów dotrzemy stąd w kilkanaście minut tramwajem lub nocnym autobusem, a jeśli mamy ochotę dłużej pochodzić — w pół godziny spacerem. 

Do bezpłatnych nocnych atrakcji należy także słynna już Galeria Neonów przy Ruskiej 46. Fascynaci nieco mniej zamierzchłej historii mogą tu podziwiać ponad 30 świetlnych reklam, które czasy swojej świetności przeżywały głównie w latach 60. i 70. XX wieku.

 

Po zachodzie słońca warto wybrać się także w okolice Hali Stulecia, gdzie znajduje się Wrocławska Fontanna Multimedialna, największa tego typu instalacja w Polsce. Pokazy, będące połączeniem muzyki, świetlnych projekcji i tryskającej na różne sposoby wody, odbywają się o pełnych godzinach, codziennie od końca kwietnia do października. Wystarczy wybrać wygodne miejsce w pobliżu, by za darmo podziwiać zapierające dech w piersiach widowisko. 

Raz do roku — Noc Muzeów

Jeśli tylko możemy wygospodarować wówczas wolne dni — bez wątpienia warto przybyć do stolicy Dolnego Śląska na cykliczne wydarzenie, jakim jest Noc Muzeów. To jedyna noc w roku, kiedy wiele galerii, muzeów i podobnych obiektów można zwiedzać całkowicie bezpłatnie. 

 

W roku 2024 wydarzenie zaplanowane jest na 18 maja — zwiedzanie będzie można rozpocząć późnym popołudniem, koniec zaś przewidziany jest na godziny nocne. Choć wstęp do biorących udział w projekcie instytucji jest darmowy, na niektóre pokazy obowiązują wcześniejsze zapisy. W celu uzyskania szczegółów warto zasięgnąć informacji na stronach internetowych wybranych muzeów i galerii. 

 

Przy okazji Nocy Muzeów swe podwoje udostępnia tak wiele obiektów, że nie sposób odwiedzić wszystkich. Dobrze wcześniej przemyśleć, na co mamy ochotę i zaplanować trasę po wybranych punktach. W ubiegłych latach udział w imprezie brały m.in.: 

Trzygwiazdkowy hotel we Wrocławiu

Niezależnie od tego, jak długo planujemy pozostać w Mieście Stu Mostów, na pobyt warto wybrać hotel o wysokim standardzie, proponujący jednak usługi w rozsądnych cenach. Europejski ma w swojej ofercie nie tylko wygodne pokoje i profesjonalną obsługę. Ten zabytkowy hotel z widokiem na Wrocław to także idealna lokalizacja, rozmaite nietypowe udogodnienia, stylowa kawiarnia oraz pyszne śniadania. 

 

Wszystkich chcących zaplanować dłuższy lub krótszy pobyt we wspaniałym Wrocławiu serdecznie zapraszamy do kontaktu!