Rezerwuj

27.02.2024


Hotel Europejski zaprasza na koncerty w 2024 rokuWrocław to miasto kulturalne. Mnogość rozmaitych atrakcji, wydarzeń i spotkań z ciekawymi ludźmi może przyprawić o zawrót głowy. Wśród zaplanowanych na 2024 rok wrocławskich eventów znajdziemy także pokaźną liczbę koncertów – od muzyki poważnej, przez blues, po rap. Specjalnie dla Was Hotel Europejski Wrocław przygotował zestawienie najciekawszych wydarzeń muzycznych od ferii zimowych aż do grudnia.

Koniec zimy 2024

Wkrótce po zakończeniu ferii zimowych na Dolnym Śląsku, bo 3 lutego, miłośnicy rodzimych brzmień będą mieli okazję posłuchać na żywo Andrzeja Sikorowskiego. Gitarzysta, wokalista, autor tekstów i kompozytor muzyki m.in. do filmów dla dzieci wystąpi w Sali Koncertowej Radia Wrocław przy al. Karkonoskiej 10. Ceny biletów, w zależności od miejsca, zaczynają się od około 145 zł. Przyjeżdżając na koncert z innego miasta, na nocleg warto rozważyć najstarszy hotel we Wrocławiu — Europejski, zlokalizowany zaledwie kilkanaście minut drogi samochodem od Sali Koncertowej. 

 

Również w Sali Koncertowej Radia Wrocław, 11 lutego, zagra lubiana folkowa grupa  Zakopower. Bilety na występ Sebastiana Karpiela-Bułecki wraz z zespołem dostępne są w sprzedaży już od 148 zł. 

 

Melomani będą mieli okazję spędzić tegoroczne walentynki przy akompaniamencie największych przebojów Barbary Streisand. 14 lutego na scenie Synagogi pod Białym Bocianem odbędzie się koncert poświęcony tej znakomitej wokalistce. Podczas wieczoru „Miłosne Historie” największe przeboje artystki zaśpiewają Paulina Gołębiewska i Michał Bober. Koszt wstępu na wydarzenie to 40 zł (bilet ulgowy w cenie 20 zł). 

Koncerty wiosenne

Chętnych na nietuzinkowe uczczenie tegorocznego Dnia Kobiet Europejski zaprasza na cały weekend do malowniczej stolicy Dolnego Śląska. Hotel w centrum Wrocławia to idealna baza wypadowa do muzeów, restauracji, a także na różnego rodzaju wydarzenia. Jedno z nich to z pewnością zaplanowany na 8 marca koncert WrocLove Fest, który odbędzie się w Hali Stulecia. Wystąpią tak znakomici wykonawcy, tacy jak Kasia Nosowska, Miuosh oraz Błażej Król. Bilety na miejsca nienumerowane na płycie to koszt 100 zł, natomiast za miejsce siedzące zapłacimy 130 zł. Z Hotelu Europejskiego bez trudu dojedziemy do Hali Stulecia samochodem lub komunikacją miejską. 

 

Fanów nieco innych brzmień przyciągnie bez wątpienia coroczny Koncert Muzyki Filmowej, tym razem odbywający się 15 marca. O wydarzeniu pisaliśmy w 2022 roku, zapraszamy także na tegoroczną edycję. W Hali Orbita wystąpi znakomita Royal Symphony Orchestra wraz z Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, zaś wśród gości specjalnych znajdą się m.in. Justyna Steczkowska i Michał Szpak. W zależności od miejsca ceny biletów zaczynają się od 148 zł. Warto się spieszyć, gdyż koncert cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

 

8 kwietnia Narodowe Forum Muzyki przy Placu Wolności 1 gościć będzie jedną z najbardziej znanych polskich wokalistek — Kasię Kowalską. Bilety na jubileuszowy koncert „30 lat Gemini” dostaniemy już od 105 zł (miejsca na balkonie). Wybierając na nocleg hotel w centrum Wrocławia Europejski — do Narodowego Forum Muzyki dostaniemy się w kilkanaście minut spacerem.

 

Miłośnicy starego, dobrego polskiego rocka powinni natomiast wpisać do kalendarza koncert Unplugged Lady Pank. Zespół wystąpi 30 kwietnia, również w Narodowym Forum Muzyki. Ceny biletów zaczynają się od 200 zł. 

Muzyczne lato z Hotelem Europejskim

U progu lata, bo 8 czerwca, w Tarczyński Arena Wrocław koncert zagra uwielbiany przez fanów Dawid Podsiadło. Planowane wydarzenie jest kontynuacją cieszącej się ogromną popularnością trasy stadionowej ze sceną 360 stopni. Na wielbicieli wokalisty czeka ponad dwugodzinne widowisko z niezwykłymi efektami wizualnymi i pirotechnicznymi. Ceny biletów rozpoczynają się od 117 zł. Trzeba się spieszyć, bowiem liczba wolnych miejsc maleje z dnia na dzień. Wybierając się na koncert, warto zostać w stolicy Dolnego Śląska choćby dzień dłużej, by przy okazji zwiedzić Rynek czy zajrzeć do ogrodu botanicznego. Europejski — najstarszy hotel we Wrocławiu — to idealne miejsce na nocleg. Do Tarczyński Arena dojedziemy samochodem w kilkanaście minut, zaś spokojny spacer na Rynek zajmie niecałe pół godziny.

 

16 lipca w Narodowym Forum Muzyki wystąpi znany miłośnikom jazzu Gregory Porter. Pokazujący się publicznie w charakterystycznej czapce piosenkarz i autor tekstów zabierze swoich fanów w muzyczną podróż, będącą unikalną mieszanką tradycyjnego jazzu, R&B oraz soulu. W zależności od miejsca na sali za bilety zapłacimy od 329 do 499 zł. 

Jesień i początek zimy

Choć rok 2024 niedawno się zaczął, już dziś warto pomyśleć o zaplanowaniu udziału w wydarzeniach przewidzianych na miesiące jesienne. Wejściówki na te najciekawsze potrafią bowiem zniknąć ze sprzedaży wiele tygodni wcześniej.

 

Legenda polskiej muzyki rozrywkowej — Czerwone Gitary — zagra 11 października w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Bilety na wydarzenie, będące elementem ogromnej trasy z okazji 55-lecia zespołu, kupimy za 130 zł. Wybierając się na to widowisko, warto przenocować we Wrocławiu, by przy okazji zwiedzić miasto. Zapraszamy do kontaktu z Hotelem Europejskim, by już dziś zarezerwować nocleg na październikowy weekend.

 

9 listopada 2024, również w Sali Koncertowej przy al. Karkonoskiej 10, będzie można wziąć udział w niezwykłym koncercie Queen Symfonicznie. Wielbiciele twórczości legendarnej grupy z pewnością zachwycą się aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna. Widowisko, odbywające się od 2015 roku, wciąż przyciąga tłumy, wypełniające sale koncertowe do ostatniego miejsca. Ceny błyskawicznie wyprzedających się biletów to — w zależności od miejsca — między 149 a 179 zł.

 

Niewiele wolnych miejsc pozostało także na koncert artystki Beth Hart, który odbędzie się 9 grudnia 2024 w Hali Orbita. Określana niekiedy jako „nowe wcielenie Janis Joplin”, Hart tworzy piosenki głębokie, szczere i pełne emocji. Za wejściówki na grudniowy występ zapłacimy od 170 do 425 zł. Z Hotelu Europejskiego na miejsce wydarzenia dostaniemy się bez trudu komunikacją miejską lub w ciągu kilkunastu minut — samochodem.