Rezerwuj

22.02.2024


Wrocław dla kociarzyNie od dziś wiadomo, że miłośnicy domowych czworonogów umownie dzielą się na dwie grupy: zwolenników psów oraz tych, którzy wybierają koty. Skupimy się dziś na tych drugich — potocznie nazywanych „kociarzami” – i opowiemy, które miejsca i wydarzenia we Wrocławiu szczególnie warto odwiedzić, będąc fanem mruczących drapieżników w rozmiarze S. 

Kocie kawiarnie we Wrocławiu

Czy to spędzając weekend, czy wakacje we Wrocławiu, każdy wielbiciel kotów z pewnością chętnie odwiedzi tzw. kocią kawiarnię. Tego typu lokale, początkowo powstające głównie w Japonii, od kilku lat zyskują na popularności także w naszym kraju. Taka kawiarnia jest miejscem, w którym można nie tylko napić się herbaty lub kawy i zjeść coś pysznego, ale także zaznać kojącej obecności miauczących zwierzaków. Chętnie zaglądają tu zarówno właściciele kotów, jak i osoby, które lubią ich towarzystwo, jednak z różnych względów nie mogą mieszkać z tymi zwierzętami. Badania wskazują na to, że kontakt z mniejszymi kuzynami tygrysów łagodzi stres, obniża ciśnienie krwi, wspomaga walkę z depresją. Spotkanie z kawiarnianymi mruczkami będzie więc nie tylko miłe, ale także korzystne dla zdrowia. 

 

Odwiedzając kocią kawiarnię, należy pamiętać o kilku zasadach zapewniających czworonożnym rezydentom bezpieczeństwo i komfort. Każdy lokal posiada swój regulamin, w którym zwykle największy nacisk położony jest na szanowanie kocich potrzeb i respektowanie stawianych przez nie granic. Nie wolno zatem siłą brać zwierząt na kolana, chodzić za nimi czy zbyt nachalnie głaskać. Z tego powodu warto mieć na uwadze, że do niektórych kocich kawiarni nie mają wstępu małe dzieci; dobrze wcześniej skontaktować się z lokalem i zapytać o szczegóły.

 

Gdzie szukać kocich kawiarni, spędzając wakacje we Wrocławiu?

Słynne koty Wrocławia

Wybierając na city break Wrocław, każdy miłośnik kotów powinien wiedzieć, że miasto jest niezwykle przyjazne tym zwierzętom i obfituje w związane z nimi ciekawostki i zakątki.

Kot Dante

Kocur Dante to chyba najsłynniejszy wrocławski mruczek. Przez kilkanaście lat mieszkał w antykwariacie naukowym przy ul. Szewskiej, cierpliwie znosząc zaczepki i pieszczoty od klientów oraz przechodniów. Ponieważ ukochanym miejscem Dantego do wylegiwania się był parapet obok wejścia, to właśnie tu po śmierci kota umieszczono jego pomnik.

Wrocek

Kot brytyjski (któremu imię wybrali internauci), po tym jak został porzucony, znalazł nowy dom… we wrocławskim Ratuszu. Zaadoptowany przez prezydenta miasta, stał się pełnoprawnym mieszkańcem siedziby władz. Od tej pory umila codzienne obowiązki pracownikom i przywołuje uśmiech na twarze interesantów. 

Tusia vel Dusia

Bura, pręgowana kotka Tusia rezyduje na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Ma tam swój zestaw miseczek, a gdy powieje chłodem — miejsce przy kaloryferze na portierni. 

Mizia

Czarna Mizia, mieszkanka kampusu Politechniki Wrocławskiej, przynosi podobno szczęście na egzaminach. Zaprzyjaźniona zarówno z pracownikami uczelni, jak i studentami, doczekała się nawet własnego profilu na Facebooku. 

Wystawa kotów rasowych we Wrocławiu

Dla „kociarzy” planujących wiosenny wypoczynek we Wrocławiu z pewnością ciekawym doświadczeniem będzie wizyta na wystawie kotów rasowych. W 2024 roku wydarzenie to zaplanowano na weekend 2-3 marca. Podczas wystawy pod patronatem Cat Club Wrocław będzie można zapoznać się z kotami takich ras, jak bengalski, Maine Coon, syjamski, ragdoll, sfinks czy mało znany kot-wilkołak (lykoi).

 

Cat Show odbędzie się w hali sportowej Orbita, przy ulicy Wejherowskiej 34. Goście Hotelu Europejskiego w ciągu kilkunastu minut dostaną się na wystawę samochodem, dojazd komunikacją miejską zajmie natomiast niewiele powyżej pół godziny. Warto pamiętać, że Cat Show to wydarzenie biletowane, dobrze więc wcześniej zapewnić sobie możliwość wstępu. 

Przyjazny zwierzętom trzygwiazdkowy hotel we Wrocławiu

Wielbiciele kotów oczywiście nierzadko mieszkają z jednym lub kilkoma mruczącymi przyjaciółmi. Wielu z nich, wyjeżdżając na dłużej, zastanawia się, jak podczas swojej nieobecności zapewnić zwierzakom maksimum komfortu i osłodzić tęsknotę za opiekunem. Jeśli nie uda się znaleźć stosownej opieki, rozwiązaniem tego problemu może być zabranie pupila ze sobą. Jeżeli kot jest zdrowy i dobrze znosi podróż, nic nie stoi na przeszkodzie, by towarzyszył nam w czasie wakacji.

 

Konieczne jest wówczas oczywiście zorganizowanie takiego miejsca pobytu, w którym zwierzęta są mile widziane. Hotel Europejski Wrocław to obiekt przyjazny zwierzętom, zapewniający komfortowy pobyt zarówno opiekunom, jak i ich czworonożnym towarzyszom. Wszystkich, którzy pragną odwiedzić stolicę Dolnego Śląska z ukochanym mruczkiem, zachęcamy do kontaktu. Po uprzednim ustaleniu szczegółów bez problemu zarezerwujemy i odpowiednio przygotujemy pokój. Hotel Europejski oferuje rozmaite udogodnienia, a także służy informacjami na temat sklepów zoologicznych czy gabinetów weterynaryjnych. 

 

Niezależnie od tego, czy podróżujesz z własnym czworonogiem, czy chcesz jedynie odwiedzić kocią kawiarnię we Wrocławiu, zapraszamy do Hotelu Europejskiego!