Rezerwuj

12.03.2024


Wrocław w weekend — odwiedź stolicę Dolnego ŚląskaSłynący z licznych mostów, zabytków i najstarszego w kraju ogrodu zoologicznego Wrocław należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Przyciąga gości z różnych zakątków Europy, m.in. bogatą historią czy wydarzeniami kulturalnymi. Warto przyjechać tu choćby na tydzień, żeby w pełni docenić jego urok. 

 

Wiemy jednak, jak trudno czasami wygospodarować kilka dni urlopu. Dla wszystkich, którzy chcą jedynie pobieżnie zapoznać się z tym niezwykłym miastem, Hotel Europejski przygotował weekendowy program zwiedzania. Zaplanuj z nami city break — Wrocław czeka!

Dzień pierwszy — piątkowe popołudnie

Weekendowy pobyt w stolicy Dolnego Śląska z całą pewnością warto zacząć od późnego obiadu. W pobliżu Rynku, którego zwiedzanie jest obowiązkowym punktem wizyty we Wrocławiu, każdy głodny turysta znajdzie coś dla siebie. W rejonie ulic Kotlarskiej, Odrzańskiej i Igielnej mieszczą się m.in. lokale z kuchnią polską, śródziemnomorską, azjatycką czy ormiańską. Miłośnicy pizzy również nie pozostaną bez posiłku. 

 

Gdy już podreperujesz siły po podróży, pora na spacer po Starym Mieście, którego początki sięgają XIII wieku. Przy Rynku, będącym średniowiecznym placem targowym, obejrzyj malownicze kamieniczki oraz najbardziej charakterystyczny budynek tej części miasta — gotycki Stary Ratusz. W tym miejscu warto sfotografować się na tle kopii średniowiecznego pręgierza, będącego jednym z ulubionych punktów spotkań Wrocławian. Miłośnicy historii bez wątpienia chętnie zajrzą do Muzeum Miejskiego, czynnego w piątki zwykle do godziny 17. Warto odwiedzić otwarte również do godziny 17 Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Jeśli nie jesteś wielbicielem tego typu atrakcji, zanurkuj pomiędzy wąskie, brukowane uliczki i poczuj niepowtarzalny klimat starego Wrocławia. Jeżeli o zmierzchu zawędrujesz w najstarszą część miasta — na Ostrów Tumski — masz szansę spotkać wrocławskiego latarnika zapalającego co wieczór gazowe latarnie. Po zmroku odwiedź też koniecznie Galerię Neonów przy ul. Ruskiej 46, gdzie swoją drugą młodość przeżywają świetlne reklamy z czasów PRL-u. 

 

Gdy przyjdzie pora odpocząć po intensywnym popołudniu, na nocleg warto mieć zarezerwowany dobry hotel z widokiem na Wrocław. Europejski oferuje nie tylko wysoki standard i profesjonalną obsługę. Jego położenie w ścisłym centrum miasta sprawia, że łatwo i wygodnie dostaniesz się stąd we wszystkie wybrane miejsca. 

Dzień drugi — sobota

Po pożywnym śniadaniu w Hotelu Europejskim pora na kolejny dzień pełen wrażeń. Jednym z najchętniej odwiedzanych we Wrocławiu miejsc jest ogród zoologiczny. Jego usytuowanie — przy ulicy Wróblewskiego — pozwala na bezproblemowy dojazd z centrum komunikacją miejską. Można także skorzystać z własnego samochodu — naprzeciwko zoo znajduje się płatny podziemny parking na ponad 800 miejsc. We wrocławskim ZOO znajduje się największa w Polsce liczba gatunków zwierząt. Zobaczysz tu również m.in. największy w kraju wybieg dla niedźwiedzi brunatnych, ogromne fokarium czy egzotyczny pawilon Terai. W 2014 roku otwarto tu ponadto pierwsze w Polsce Afrykarium, w którym można podziwiać takich przedstawicieli fauny jak hipopotamy nilowe, manaty, płaszczki i rekiny. Ogród zoologiczny otwarty jest od godziny 9 i o tej porze najlepiej rozpocząć zwiedzanie, jeśli chce się uniknąć tłumów, szczególnie w sezonie urlopowym. Będąc w tej okolicy, warto zajrzeć do interaktywnego muzeum wody — Hydropolis. W weekendy obiekt czynny jest do godziny 20; bilet normalny kupisz za 38 zł, a ulgowy – 29 zł. 

 

Po południu wygospodaruj nieco czasu na odwiedzenie najsłynniejszego chyba muzeum w Polsce — Panoramy Racławickiej. Znajduje się tu znany na całym świecie ogromny obraz „Bitwa pod Racławicami” autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Dzieło jest niezwykłe – ma 15 m wysokości i 114 m długości i jest umieszczone na ścianach rotundy, dzięki czemu sceny batalistyczne można oglądać, przemieszczając się po okręgu i cały czas nie tracąc obrazu z oczu. Zwiedzanie odbywa się co 30 minut; bilet normalny to koszt 50 zł, a za ulgowy zapłacimy 35 zł. 

 

Pod wieczór warto wyskoczyć na kolację do którejś z knajpek wokół Rynku, a następnie obejrzeć projekt artystyczny — Kolorowe Podwórka na Nadodrzu. Oddalony o zaledwie kilkanaście minut jazdy Hotel Europejski Wrocław to idealne miejsce na wypoczynek przed niedzielnym zwiedzaniem.

Dzień trzeci i ostatni — niedziela

Weekend powoli dobiega końca, ale przed Tobą jeszcze kilka ważnych atrakcji. Pora na obejrzenie Wrocławia z lotu ptaka. W oddalonym od Hotelu Europejskiego o zaledwie 10 minut jazdy tramwajem budynku Sky Tower mieści się przeszklony taras widokowy. Po niecałej minucie podróży windą z wysokości 200 metrów będziesz mieć możliwość podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Warto wiedzieć, że wjazdy na punkt widokowy odbywają się co pół godziny, a bilet najlepiej nabyć wcześniej przez internet. Cena atrakcji to 25 zł za osobę dorosłą i 20 zł za dziecko. 

 

Będąc w budynku Sky Tower, koniecznie trzeba odwiedzić jeszcze jedno miejsce. Na tę wizytę warto zarezerwować nawet dwie godziny. Mieszcząca się na pierwszym piętrze, zajmująca ponad 900 m² wystawa Kolejkowo, to największa w Polsce makieta kolejowa. Atrakcja przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych, zaś staranne obejrzenie miniaturowych, odtworzonych ze szczegółami scenek z życia Wrocławian i charakterystycznych śląskich obiektów może zająć naprawdę sporo czasu. Nie jest to jednak czas tracony, a masa świetnej zabawy i prawdziwy sprawdzian spostrzegawczości.

Europejski — idealny hotel na weekend we Wrocławiu

Jeżeli masz ochotę na weekendowy wypad do stolicy Dolnego Śląska i szukasz miejsca na nocleg, nie tylko w wysokim standardzie, ale też lokalizacji ułatwiającej zwiedzanie, skontaktuj się z nami. Europejski to idealnie usytuowany hotel z widokiem na Wrocław, położony w pobliżu dworca głównego oraz wszystkich najważniejszych atrakcji. 

 

Zapewniamy komfortowe pokoje z wygodnymi łóżkami, przestronnymi łazienkami i bezpłatnym wi-fi, a także zawsze świeże i smakowite śniadania. W znajdującej się w hotelu Restauracji Europejskiej zjesz wyborny obiad, zaś w kawiarni — przy kawie i serniku — zrelaksujesz się przed wieczorną eskapadą na miasto.