Rezerwuj

20.01.2019


Odwiedź Kolejkowo we Wrocławiu razem z Hotelem EuropejskimNad wystawą Kolejkowo we Wrocławiu pracowało dwunastu modelarzy. Makieta była przygotowywana dwa lata. To największa tego typu miniatura w Polsce. Planując nocleg w Mieście Stu Mostów, warto pomyśleć o obejrzeniu wystawy. Atrakcja jest dostępna tylko tutaj. Dowiedz się jaką ofertę specjalną przygotował Hotel Europejski, poznaj godziny otwarcia Kolejkowa, ceny biletów i inne atrakcje dostępne w mieście.

Spis treści:
Najlepsza atrakcja dla dzieci w mieście
Godziny otwarcia i ceny biletów
Warsztaty modelarskie
Co jeszcze zwiedzić w mieście?

Szukasz atrakcji dla dzieci we Wrocławiu? Skorzystaj ze specjalnej oferty Hotelu Europejskiego i wybierz się do Kolejkowa

Kolejkowo we Wrocławiu to największa makieta kolejowa w Polsce. To podróż po miniaturowym świecie, podróż dla najmłodszych, ale nie tylko – taka rozrywka może zachwycić całą rodzinę. Makieta przedstawia Dolny Śląsk i jego największe atrakcje. Wystawa wręcz tętni życiem. Ukazuje między innymi architektoniczne perełki Wrocławia. Dzieci zobaczą tutaj niemal identycznie odwzorowane kamienice Rynku, Dworzec Świebodzki, bloki z wielkiej płyty przy ulicy Żmigrodzkiej czy tak popularny nasyp kolejowy, znajdujący się przy Galerii Arkady Wrocławskie. Makieta przeniesie całą rodzinę w Karkonosze, a tam najmłodsi mogą podziwiać obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu czy schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

Zobacz idealnie odwzorowane życie mieszkańców Dolnego Śląska

Twórcy makiety jak najdokładniej starali się odwzorować zarówno obiekty architektoniczne, jak i postaci. Kolejkowo to nie tylko budynki, to też ludzie i zwierzęta, to ciekawie przedstawione życie na wsi i w mieście. Miniaturowi mieszkańcy Kolejkowa są przedstawieni w różnych sytuacjach życia codziennego, turyści niemal podglądają ich codzienność i przenoszą się do tego magicznego miniaturowego świata. Odwiedzający wystawę wezmą udział we wspinaczce górskiej, zobaczą życie na wsi, wcielą się w leśniczych. Jako narciarze poszusują po stokach górskich albo jako plażowicze zaznają promieni słonecznych w upalny dzień. Spotkają nawet parę młodą biorącą ślub! W Kolejkowie mieszkają cyrkowcy, pracownicy budowlani i kupcy. Są też zwierzęta, te dzikie mieszkające w lesie (takie jak sarny czy jelenie), a także gospodarskie: krowy, konie oraz domowe: psy i koty.

Pociąg wyjeżdżający z dworca

Poznaj humorystyczną stronę wystawy

W Kolejkowie są przedstawione sytuacje, które rozbawią dorosłych. Na jednym z budynków można zobaczyć napis: „Karpacz żąda dostępu do morza”. Jest on stylizowany na napis wandali. Kolejny zabawny akcent to scena przed budynkiem Dworca Świebodzkiego. Stoi tam ekipa TVN kręcąca program “Mam Talent”, a w rolach głównych występują miniaturowe postacie znanych polskiej publiczności prezenterów telewizyjnych: Marcina Prokopa i Szymona Hołowni. Na makiecie znajdziemy też wiernych kibiców piłkarskiego Śląska z klubowymi szalikami. I mnóstwo innych zabawnych akcentów, których oczywiście co jakiś czas przybywa, ze względu na to, że wystawa wciąż się rozrasta.

Ale nazwa zobowiązuje i Kolejkowo to przede wszystkim pociągi. Jeździ ich tutaj kilkanaście. Można również spotkać tramwaj w okolicach  Rynku czy radiowóz na sygnale. Aby ukazać upływający czas, na makiecie po dniu trwającym 9 minut nadchodzi noc trwająca 4 minuty. Wieczorem zapalają się latarnie uliczne i światła w budynkach. Miejscami pada deszcz, jest też pływający statek. Życie toczy się jak w rzeczywistości, tylko trochę szybciej. To naprawdę wyjątkowa wystawa.

Kiedy możesz odwiedzić Kolejkowo we Wrocławiu i co jeszcze warto wiedzieć o wystawie? Hotel Europejski przedstawia godziny otwarcia i cennik biletów wstępu

Jak wyglądają godziny otwarcia wystawy Kolejkowo we Wrocławiu i jaki jest cennik biletów wstępu? Wystawa jest czynna 365 dni w roku. Codziennie w godzinach 10:00-18:00 można zwiedzać miniaturowy świat zabawek. Atrakcja znajduje się na terenie dawnego dworca kolejowego, jednego z najstarszych w mieście. Dworzec Świebodzki to wspaniały późnoklasyczny obiekt. Mieści się w ścisłym centrum miasta, przy Placu Orląt Lwowskich, 800 metrów od Rynku, 10 minut drogi od Hotelu Europejskiego.

Ceny biletów

Od 7 stycznia 2019 roku ceny biletów wzrastają. Za bilet normalny zapłacimy zamiast 19 zł – 23 zł. Cena biletu ulgowego z 15 zł wzrasta do 17 zł. Grupy zorganizowane zapłacą za bilety 21 zł – normalny, 15 zł ulgowy. Należy pamiętać, że przy grupach zorganizowanych (tj. powyżej 15 osób) obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Bilet ulgowy dotyczy dzieci od 3 do 18 roku życia, studentów, emerytów, rencistów oraz osób niepełnosprawnych. Bezpłatnie Kolejkowo mogą zwiedzać dzieci do 3 roku życia oraz… goście Hotelu Europejskiego! Jak to działa?

Nocleg w Europejskim i zwiedzanie Kolejkowa

Wybieracie się do Kolejkowa i szukacie noclegów we Wrocławiu? Hotel Europejski to idealne rozwiązanie! Oferujemy bilety do Kolejkowa w cenie noclegów. Rezerwując pokój jedno- lub dwuosobowy ze śniadaniem na dwie doby, otrzymacie w prezencie bilety na zwiedzanie makiety. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które odwiedzają miasto w weekend. Dzieci do 4 roku życia nocują w Europejskim za darmo.

Kolejkowo w liczbach

Kolejkowo w liczbach robi wrażenie, w końcu aż dwunastu modelarzy dwa lata pracowało nad wystawą. Przygotowanie samego Dworca Świebodzkiego zajęło im dwa miesiące. Ekipa bardzo skrupulatnie starała się odtworzyć budynek. Cała makieta ma 335 metrów kwadratowych powierzchni. Mieści się na niej 15 pociągów, 60 wagonów i aż 510 metrów torowiska. Na makiecie znajduje się aż 215 samochodów, 242 budynki – w tym autentyczne budowle z Wrocławia i całego Dolnego Śląska – oraz 3437 figurek ludzi i zwierząt. Dodatkowo niezliczone mosty, tunele i akweny. Prawda, że robi wrażenie? To największa makieta kolejowa w Polsce z jeżdżącymi autami i pociągami, ze zjawiskiem deszczu oraz zmieniającymi się porami dnia i nocy.

Warsztaty modelarskie

W Kolejkowie na warsztaty modelarskie mogą się zapisać zarówno dzieci, jak i dorośli. Oferta jest podzielona na dwa warianty wiekowe, dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz młodzieży i dorosłych od 10 lat do 101 lat. Modelarstwo uczy cierpliwości i kształtuje charakter. Wymaga precyzji, rozwija kreatywność. To nie lada wyzwanie dla człowieka w każdym wieku. Podczas zajęć można stworzyć niesamowite miniatury. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych przeznaczone są zarówno dla osób zaczynających przygodę z modelarstwem oraz profesjonalistów. Uczestnicy zajęć mają zapewnione miejsce pracy wyposażone w materiały i narzędzia światowych producentów branży modelarskiej. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych modelarzy. Odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny dla młodzieży oraz 3,5 godziny dla dorosłych uczestników warsztatów. Wszyscy mogą liczyć na miłą atmosferę i fachową pomoc.

Z kolei zajęcia modelarskie dla dzieci przeznaczone są dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych. Dzieci wykonują miniatury kamienic Rynku. Uczą się różnych technik: od malowania przez wycinanie po klejenie i kreatywne zastosowanie różnych materiałów. Najmłodsi na warsztatach modelarskich uczą się myślenia przestrzennego. Każde dziecko otrzymuje indywidualne stanowisko robocze, które jest profesjonalnie wyposażone w farby, kleje, pędzle oraz inne narzędzia niezbędne do pracy. Dzieci wyposażone są w fartuchy ochronne. Taka lekcja modelarstwa trwa godzinę, a każdy uczestnik zostaje nagrodzony Dyplomem Młodego Modelarza.

Stary czarny parowóz

Zwiedziłeś już Kolejkowo? Hotel Europejski podpowiada, co jeszcze warto zobaczyć we Wrocławiu

Miasto Stu Mostów jest pełne atrakcji dla najmłodszych i całej rodziny. Hotel Europejski znajduje się w centrum miasta i jest z niego bardzo blisko nie tylko do Kolejkowa. Jeśli któraś z atrakcji jest usytuowana w innej części miasta z naszego obiektu bardzo łatwo dostać się do niej komunikacją miejską lub wypożyczając miejską hulajnogę, rower czy auto elektryczne.

Przed atrakcjami czas na wyśmienity posiłek

Kilkugodzinne zwiedzanie miasta należy rozpocząć od pysznego śniadania. U nas posiłek serwowany jest w formie bufetu szwedzkiego. Dzięki szerokiemu wyborowi każdy znajdzie coś dla siebie. Skomponowanie talerza według indywidualnych potrzeb to dla rodziców z dzieckiem ogromna wygoda i przede wszystkim pewność, że malec zje to, co lubi najbardziej. Po południu lub wieczorową porą serwujemy dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Nasza restauracja otwarta jest w godzinach od 6:30 do 10:00 oraz od 15:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku, w soboty od 16:00 do 20:00, a w niedziele od 18:00 do 20:00. Przez cały dzień zapraszamy też do Kawiarni Europejskiej, która jest czynna od 10:00 do 21:00. A w niej świeżo pieczone ciasta, aromatyczna kawa, desery, specjalnie wyselekcjonowane herbaty.

Zobaczcie koniecznie Ogród Botaniczny!

Decydując się na nocleg w naszym obiekcie, możecie też otrzymać w pakiecie bilety wstępu do Ogrodu Botanicznego. Wystarczy od kwietnia do października zarezerwować pokój dwuosobowy ze śniadaniem na dwie doby. Ogród Botaniczny to wyjątkowe miejsce. Powstał ponad 200 lat temu i zajmuje ponad 8 hektarów w centrum miasta. Na jego terenie znajdują się niesamowite okazy roślin z całego świata. Organizowane są koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu artystów z całego świata oraz kiermasze, na których można zaopatrzyć się w wyjątkowe rośliny. Jak dotrzeć do Ogrodu Botanicznego z Hotelu Europejskiego? Pieszo! Po drodze mijając jeden z najbardziej znanych teatrów muzycznych w mieście – Capitol. Warto zatrzymać się przy teatrze, aby zobaczyć 10 metrową rzeźbę Mendiniego – naprawdę robi wrażenie! Następnie idąc ulicą Świdnicką, mija się przepiękną Operę Wrocławską, a później Teatr Lalek i Park Staromiejski z przepiękną karuzelą. Kawałek dalej znajduje się Rynek. Spacer do Ogrodu umilają uliczni artyści. Następna przystań to Ostrów Tumski z cudowną Katedrą – warto wdrapać się na jej szczyt, aby podziwiać miasto z wysokości. A tuż obok znajduje się właśnie Ogród Botaniczny!

Wrocławskie krasnale

Będąc w Mieście Stu Mostów, nie sposób nie zauważyć wrocławskich krasnali. To z nich słynie miasto! Krasnale rozsiane są po całym mieście, jest ich około 400. Doczekały się nawet własnego festiwalu. Skąd się wzięły i gdzie można je spotkać? Do Wrocławia krasnale przywędrowały razem z artystą, pisarzem i happenerem Waldemarem ”Majorem” Fydrychem wraz z ruchem Pomarańczowej Alternatywy, który w latach 80. ośmieszał władze komunistyczne podczas ulicznych happeningów. W 2001 roku przy ul. Świdnickiej pojawił się pomnik Papy Krasnala i wtedy wszystko się zaczęło, od tamtej pory do miasta wprowadzają się kolejne skrzaty. Ozdabiają one różne zakątki miasta, turyści szukają ich i robią sobie z nimi zdjęcia. A gdzie można spotkać krasnale? Wszędzie! Szczególnie dużo jest ich w okolicach Starego Miasta i Rynku. Goście Hotelu Europejskiego już tuż przy wejściu do budynku spotykają skrzata Europejczyka. Nie sposób go ominąć!

Vertigo i koncerty dla dzieci

Rezerwując noclegi w Hotelu Europejskim, można też otrzymać bilety wstępu do jednego z najlepszych klubów jazzowych w mieście. Ciekawostką jest to, że Vertigo w swojej ofercie posiada również bilety na koncerty dla dzieci. Co jakiś czas w weekendy organizowane są spotkania muzyczne, podczas których prezentowane są największe bajkowe utwory w jazzowych aranżacjach. Vertigo znajduje się przy ulicy Oławskiej, a zatem bardzo blisko naszego obiektu.

Ogród Zoologiczny

Będąc we Wrocławiu z dziećmi, nie można ominąć ZOO i Afrykarium. Afrykarium to unikatowy na skalę światową obiekt przedstawiający różne ekosystem związane ze środowiskiem wodnym Afryki. W skład kompleksu wchodzą zbiorniki o ponad milionowych pojemnościach. Najmłodsi zobaczą pingwiny, hipopotamy nilowe, żółwie, rekiny czy płaszczki. Kompleks robi ogromne wrażenie. Samo ZOO Wrocław jest trzecim obiektem na świecie pod względem liczby gatunku i ich przedstawicieli. Oferuje wiele atrakcji dla dzieci, pokazowe karmienie zwierząt, przejażdżki na kucach, setki gatunków zwierząt. Dzieci w każdym wieku znajdą tutaj coś dla siebie, a i rodzice nie będą się nudzili.

Flaming w Zoo we Wrocławiu

Hydropolis

Nocleg w stolicy Dolnego Śląska to też doskonała okazja, aby wybrać się do Hydropolis. Centrum nauki i wiedzy o wodzie podobnie można odwiedzić nawet wtedy, gdy nie dopisała Wam pogoda. To jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Wystawa znajduje się w zabytkowym XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Dzięki licznym pokazom multimedialnym, interaktywnym instalacjom i nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym w Hydropolis ukazano wodę z różnych fascynujących perspektyw.

Wrocław jest miastem, które warto odwiedzić z rodziną lub przyjaciółmi. Hotel Europejski oferuje atrakcyjne warunki noclegowe. Ponadto znajduje się w samym centrum miasta, co pozwala gościom w łatwy sposób dotrzeć do miejsc atrakcyjnych turystycznie.