Rezerwuj

10.07.2023


Wylatujesz za granicę z wrocławskiego lotniska? Przyjedź wcześniej i poznaj miasto bliżejTanie linie lotnicze zrewolucjonizowały podejście do podróży międzynarodowych. Okazało się, że poznawanie różnych zakątków świata nie jest zarezerwowane wyłącznie dla bardzo zamożnych ludzi. Wystarczy konsekwentnie i regularnie przeszukiwać oferty, aby prędzej czy później ustrzelić niepowtarzalną okazję. W ten sposób można za kilkadziesiąt złotych kupić bilet w dwie strony do Norwegii, Wielkiej Brytanii czy też Włoch. Właściwie z powodzeniem jesteś w stanie odwiedzić wszystkie zakątki Europy przy kosztach przelotu na poziomie nieprzekraczającym 600 złotych. Wystarczy wykazać się wytrwałością i cierpliwie czekać na wymarzoną propozycję.

Wyszukiwanie atrakcyjnych cen biletów wymaga w dużej mierze elastyczności. Trzeba być przygotowanym na to, że nie uda się znaleźć idealnych warunków dla samolotów startujących z Twojego miasta. Czasem loty z innej miejscowości okażą się atrakcyjniejsze cenowo. Różnica bywa na tyle duża, że sporo zaoszczędzisz nawet po doliczeniu kosztów dojazdu na lotnisko. Jeśli na przykład mieszkasz w Poznaniu, warto zainteresować się lotami z Wrocławia. Wizyta na Dolnym Śląsku stanowi też znakomitą okazję do eksploracji okolicy. Poznaj inne atuty wynikające z takiego rozwiązania.

Dlaczego warto dodać Wrocław do swojego planu podróży?

Walory takie rozwiązania wykraczają poza względy finansowe wynikające z ceny biletu lotniczego. Oprócz oszczędności możesz zyskać również sporo dodatkowych wrażeń. Wystarczy przyjrzeć się bliżej roli, jaką odgrywają podróże w Twoim życiu, aby uznać, że opisywane rozwiązanie stanowi dobry pomysł.

Życie codzienne opiera się w dużej mierze na realizowaniu powtarzalnych czynności. Wraz z upływem czasu sukcesywnie przybliżasz się do założonych celów. Okoliczności i otoczenie, których doświadczasz, w istotnym stopniu są Ci znane i jedynie sporadycznie zdarzają się zupełnie nowe sytuacje.

Podróże mają zupełnie inną specyfikę niż Twoja codzienność. Służą one przełamaniu rutyny. Trafiasz w nowe środowisko, pośród obcych ludzi, którzy nierzadko miewają nieznane Ci zwyczaje. W takich warunkach zaspokajasz swoją ciekawość i dostarczasz sobie doświadczeń, które wzbogacają Twoją świadomość. Jeśli dodasz choćby krótki wypoczynek we Wrocławiu do swojego planu podróży zagranicznej, cała wyprawa stanie się znacznie pełniejsza i bogatsza. Nawet jeśli spędzisz na Dolnym Śląsku zaledwie jeden dzień, odniesiesz wrażenie, że udało Ci się zobaczyć znacznie więcej, niż miałoby to miejsce bez realizowania takiego programu. W ten sposób jeszcze bardziej nasycisz się pozytywnymi bodźcami, które pomogą w naładowaniu baterii przed powrotem do swoich regularnych obowiązków.

Dokąd można polecieć z wrocławskiego lotniska?

Wrocławskie lotnisko oferuje szeroką gamę kierunków, które powinny sprostać oczekiwaniom nawet wytrawnych podróżników. Podstawę oferty stanowią destynacje europejskie. W sezonie wakacyjnym ogromną popularnością cieszą się kursy na południe Europy. Z Wrocławia możesz polecieć do Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji, Czarnogóry, Albanii, Bułgarii, Grecji, Turcji oraz na Cypr. Wszystkie te lokalizacje zagwarantują Ci mieszankę niezawodnej pogody, zjawiskowych krajobrazów oraz nietuzinkowej kultury.

Pośród dostępnych kierunków jest też Gruzja. Słynie ona z wielkiej gościnności mieszkańców, pysznej kuchni, a także niepowtarzalnych scenerii łączących wysokie góry z wszechobecną zielenią. Jeżeli pociąga Cię wizja przekroczenia Morza Śródziemnego, samoloty kursujące z Wrocławia mogą również zabrać Cię na afrykański ląd. Możesz polecieć do Tunezji, Egiptu oraz Kenii. Pamiętaj jednak, że w takich przypadkach nie obędzie się już bez ważnego paszportu.

Warto odkrywać świat również z perspektywy miejsc o bardziej umiarkowanym bądź chłodniejszym klimacie. Z wrocławskiego lotniska możesz polecieć do Szwajcarii, Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, a także na Islandię.

Jak dostać się na lotnisko we Wrocławiu?

Jak to zazwyczaj bywa, port lotniczy znajduje się na obrzeżach miasta. Jeżeli decydujesz się na krótkie wakacje we Wrocławiu, idealnym miejscem na nocleg będzie Hotel Europejski. Znajduje się on blisko  HYPERLINK „https://europejskiwroclaw.pl/blog/rynek-wroclaw/”Rynku, ale połączenie jest na tyle sprawnie zorganizowane, że bez problemu sprawnie dotrzesz również na lotnisko. Jednocześnie  HYPERLINK „https://europejskiwroclaw.pl/blog/hotel-centrum-wroclaw/”hotel w centrum Wrocławia zapewnia dogodny dostęp, do kluczowych miejskich atrakcji. Na wyciągnięcie ręki masz Ostrów Tumski,  HYPERLINK „https://europejskiwroclaw.pl/blog/panorama-raclawicka-monumentalne-dzielo-w-poblizu-hotelu-europejskiego-we-wroclawiu/”Panoramę Racławicką, liczne muzea, a z drugiej strony również majestatyczny Sky Tower.

Gdy zbliża się termin odlotu, masz do wyboru szereg możliwości. Jeśli podróżujesz własnym samochodem, dojazd na lotnisko zajmie około 30 minut. Na miejscu możesz pozostawić auto na parkingu. Oprócz tego jesteś w stanie oczywiście skorzystać z usług lokalnych taksówkarzy. Inną opcję stanowi komunikacja miejska. Do lotniska bezpośrednio kursuje autobus linii 106, którym dotrzesz do celu w ciągu godziny. Hotel Europejski Wrocław znajduje się w pobliżu przystanku. Wystarczy przejść 500 metrów do ulicy Dworcowej.