Rezerwuj

20.05.2019


Co wyróżnia hotel 3-gwiazdkowy? Poznajcie naszą ofertę!Hotel 3-gwiazdkowy to idealne rozwiązanie zarówno wówczas, gdy planujesz podróż o charakterze biznesowym, jak i prywatną wycieczkę. Przed jego wyborem prawdopodobnie przejrzysz co najmniej kilka ofert hoteli mieszczących się w odwiedzanym obszarze. Nie dla wszystkich system gwiazdkowy jest jednak jasny, przez co podróżny może do końca nie mieć pełnej świadomości, jakie udogodnienia są przypisane do każdej gwiazdki otrzymanej przez dany obiekt. W Polsce za kategoryzację obiektów hotelarskich jest Marszałek Województwa, jednak w swojej ocenie odnosi się jednak do uniwersalnych, światowych standardów. Dowiedz się, jakie to standardy i co oznacza każda kolejna gwiazdka!

Spis treści
Określony standard
Nasza oferta
Jakie usługi znajdziesz w obiekcie?
Gwiazdki to nie wszystko

Jakie wymagania musi spełniać hotel 3-gwiazdkowy? Europejski we Wrocławiu wyjaśnia

Aby dany hotel zasłużył na trzy gwiazdki, musi on spełniać szereg surowych wymagań, które przed przyznaniem takiego ratingu są skrupulatnie sprawdzane. Obiekty w tej kategorii muszą być wyposażone w recepcję otwartą minimum 14 godzin i dostępną na telefon przez całą dobę. Personel powinien być dwujęzyczny i nastawiony na profesjonalną obsługę gości. W pokojach powinien znajdować się telefon, dostęp do bezprzewodowego Internetu, lustro i wyznaczone miejsce na bagaż lub walizkę. Łazienki powinny być czyste i ogrzewane, wyposażone w suszarkę do włosów i nieskazitelnie czyste ręczniki, które będą wymieniane co 2-3 dni lub na życzenie gościa. Do dyspozycji gości powinny być pozostawione bezpłatne środki pielęgnacyjne takie jak szampon czy mydło oraz podręczne przybory do szycia. Każdy z pokoi musi być też wyposażony w telewizor i radio, a także stolik lub biurko do pracy. Jest ono niezwykle istotne przy wyborze miejsca noclegowego podczas wyjazdu biznesowego.

Co więcej zapewnia Hotel Europejski?

Hotel Europejski to obiekt z tradycją. Jest to historyczne miejsce, w którym mieścił się pierwszy obiekt tego typu we Wrocławiu. Na przestrzeni lat przeszedł on gruntowną modernizację, zachowując zabytkowy wygląd elewacji przy jednoczesnym zmodernizowaniu i unowocześnieniu jego wnętrza. Do dyspozycji gości, oddanych jest aż 96 komfortowych i klimatyzowanych pokoi znajdujących się w budynku usytuowanym w samym sercu Wrocławia. Dzięki modernizacji i wielu udogodnieniom nasz obiekt zdobył aż 3 gwiazdki. Z jakimi udogodnieniami dla gości wiąże się taka ocena?

Oprócz absolutnych standardów jakie muszą być spełnione, aby dostać trzy gwiazdki, Hotel Europejski poszedł o krok dalej. Dla zainteresowanych gości dostępne są tu na przykład specjalne pakiety okolicznościowe związane z organizacją i zakwaterowaniem na czas cyklicznej imprezy Jazz nad Wisłą, a także możliwość rezerwacji pokoju z bezpłatnym biletem uprawniającym do zwiedzania jednej z największych makiet kolejowych w Polsce, jaka znajduje się w Kolejkowie na Dworcu Świebodzkim. Wszystkie oferty oprócz dodatkowych atrakcji zawierają pyszne i świeże śniadania serwowane w naszej Restauracji.

Wygodne łóżka i smaczne śniadania

Wygodne łóżko jest absolutnie niezbędne, ponieważ najważniejszą rzeczą, jakiej będziesz potrzebować, aby móc cieszyć się pobytem w stolicy Dolnego Śląska, jest dobrej jakości sen. Wygodny i przestronny materac jest tym o czym marzą wszyscy podróżni, szczególnie po trudach wielogodzinnej podróży. Po pobudce możesz u nas cieszyć się pysznym, świeżym i niemonotonnym śniadaniom serwowanym w formie szwedzkiego stołu.

Czysta, komfortowa łazienka

Odpowiednie ciśnienie wody i łatwość utrzymania jej stałej temperatury, czyste ręczniki i wysoki standard czystości są tym, czego nie może zabraknąć w dobrym obiekcie oferującym noclegi. Hotel Europejski dużą wagę przykłada do tego, aby goście z przyjemnością korzystali z przynależącej do każdego pokoju czy apartamentu łazienki. Ręczniki są często wymieniane, a serwis sprzątający dba o higienę wszystkich pomieszczeń.

Elegancki i przytulny wystrój

Wszystkie pokoje w naszym obiekcie zostały starannie zaprojektowane. Klasyczny styl i wyszukane meble nawiązują do historii tego miejsca. Niezależnie od tego czy jest to standardowy pokój jednoosobowy, czy tez przestronny apartament – każdy z nich urządzony jest elegancko i klasycznie. W jednym z apartamentów Hotelu Europejskiego podczas swojego pobytu we Wrocławiu mieszkał nawet Prezydent Czech!

Odra we Wrocławiu

Jakie usługi oferuje w swoim standardzie hotel 3-gwiazdkowy? Sprawdźcie w Europejskim we Wrocławiu!

Oprócz jasnych wytycznych odnośnie wyposażenia pokoi, hotel 3-gwiazdkowy (co w europejskim standardzie jest bardzo dobrą oceną) musi spełniać dodatkowe wymagania w zakresie standardu oferowanych usług. Taki obiekt powinien zapewniać swoim gościom między innymi możliwość zakupienia gorących napojów przez całą dobę. Jeśli hotelowa restauracja nie przewiduje 24-godzinnego trybu pracy, właściciel obiektu musi udostępnić do ogólnego użytku specjalny automat lub zaproponować sprzedaż napojów w hotelowej recepcji. Ponadto obiekt powinien serwować posiłki przez co najmniej dwanaście godzin na dobę. Dzięki temu, nawet podczas późnego przyjazdu do hotelu, można liczyć na zamówienie pożywnego dania lub przekąski.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość zamówienia budzenia na określoną godzinę. Zamówienie można złożyć osobiście u pracownika hotelu lub telefonicznie. Dla wszystkich gości dostępna musi być również specjalna obsługa bagażowa, dzięki której gość nie musi samodzielne wnosić swojego bagażu do pokoju. Osoby, które na wyjazd zabrały ze sobą cenne lub wielkogabarytowe przedmioty, mogą skorzystać również z całodobowej przechowalni bagażu. Hotel musi również udostępniać możliwość płatności kartą, co w XXI wieku wydaje się dość oczywiste, ale np. hotele z dwiema gwiazdkami nie mają takiego obowiązku i od swoich gości mogą żądać wyłącznie gotówki.

Obiekt o tej klasyfikacji powinien również posiadać szeroką ofertę śniadań, a oprócz niej oddzielny aperitif – bar lub bar kawowy. Do dyspozycji gości powinna być również dostępna dobrze zaopatrzona pralnia. To również jest opcja przewidziana tylko od trzech gwiazdek wzwyż. W całym hotelu obowiązuje również jednolity strój służbowy wszystkich pracowników – sprawia to bardzo profesjonalne i miłe wrażenie.

Gwiazdki to nie wszystko!

Tak naprawdę wyżej opisana oficjalna ocena ma priorytetowy wydźwięk dla właścicieli i pracowników hotelu w zakresie jego oferty i wyposażenia. To, co najbardziej się liczy i co widać na portalach i serwisach oceniających pobyt w danym miejscu, to odczucia własne gości. Można spotkać wiele przypadków, w których obiekt najwyższej rangi, czyli 5-gwiazdkowy, otrzymał gorszą nieoficjalną ocenę od klienta niż obiekt 4- czy też 3-gwiazdkowy. Dlatego też, najważniejszymi cechami każdego hotelu powinna być miła i fachowa obsługa, bliskość do centrum i atrakcji turystycznych, smaczna kuchnia i czyste, wygodne pokoje. Jeśli powyższe kryteria zostaną spełnione – pobyt z pewnością będzie można zaliczyć do udanych. Cena oczywiście również ma znaczenie. Nasz obiekt w ramach ofert promocyjnych oferuje na przykład pakiet City Break. Przewiduje on specjalne i bardzo atrakcyjne zniżki cenowe dla osób, które zdecydują się na dłuższy pobyt we Wrocławiu.

Największą zaletą oprócz wszystkich opisanych wygód i jest niezwykła lokalizacja naszego obiektu. Mieści się on w samym centrum Wrocławia, zaledwie kilka minut do znanego w całej Polsce Rynku – nieoficjalnie uznanego za najpiękniejszy w kraju.

Opublikowane przez: Adriana Siess