Rezerwuj

10.04.2019


Hotel we Wrocławiu blisko Rynku, czyli idealny plan na pobyt w stolicy Dolnego ŚląskaHotele we Wrocławiu położone blisko Rynku należą do najchętniej wybieranych zarówno przez turystów, jak i gości biznesowych. Stawiając na nocleg w Hotelu Europejskim, wybierasz jednak nie tylko pobyt w historycznym, ale i nowoczesnym obiekcie położnym blisko serca miasta. Czym wyróżnia się jego oferta? Czy nocleg w centrum miasta jest lepszym wyborem niż pobyt w obiekcie usytuowanym na jego obrzeżach? Czego można się spodziewać i z jakimi atutami będzie się to wiązać? Sprawdź jakie udogodnienia i atrakcje turystyczne czekają na Ciebie, gdy zdecydujesz się na takie rozwiązanie.

Spis treści
Atuty pobytu w centrum miasta
Lokalizacja i komunikacja
Nocne życie
Centrum wydarzeń
Sklepy i restauracje
W celach turystycznych i biznesowych
Atrakcje w bezpośredniej okolicy
Malownicze Stare Miasto
Specjalne wydarzenia
Oferta Europejskiego

Atuty noclegu w hotelu zlokalizowanym przy wrocławskim Rynku!

Organizując wyjazd do miasta wojewódzkiego takiego jak Wrocław, często się zastanawiamy, czy postawić na nocleg w hotelu położonym w centrum, na przykład tuż przy Rynku, czy raczej na pobyt na obrzeżach lub w mniej uczęszczanej dzielnicy, gdzie teoretycznie powinno być spokojniej. To drugie rozwiązanie jest jednak problematyczne dla turystów pod kątem dojazdu i zwiedzania. Wybór obiektu znajdującego się w centrum rozwiązuje ten problem i może się wiązać także z innymi atutami.

Lokalizacja i komunikacja

Hotel Europejski znajduje się w ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska, nieco ponad 200 metrów od głównego dworca kolejowego, a jednocześnie zaledwie kilka minut od serca miasta, czyli Rynku. Lokalizacja ta wiąże się z dogodną komunikacją w dowolny rejon metropolii, a także na oddalone o kilkanaście kilometrów lotnisko, co jest szczególnie istotne w przypadku osób decydujących się na podróż do Wrocławia samolotem. Umiejscowienie w centralnym punkcie miasta umożliwia też zgłębianie uroków historycznego Starego Miasta i oznacza bliskość ośrodków kultury, takich jak liczne muzea, galerie czy słynna Panorama Racławicka.

Nocne życie

Wybór noclegu w niedalekiej odległości od serca miasta jest doskonałą okazją do zapoznania się z jego nocnym życiem, które stanowić będzie atrakcję dla osób w każdym wieku. W pobliżu znajdziemy miejsca, w których można się bawić nawet do samego rana. Jeśli to niekoniecznie twoja bajka, możesz się zdecydować na nostalgiczny wieczorny spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta, prowadzącymi prosto na główny plac miejski. Wzorem miast z krajów południowych, miejsce jest pełne życia przez całą dobę, co stanowi o wyjątkowym klimacie Wrocławia i sprawia, że jest to miejsce o wielu obliczach.

Centrum wydarzeń

Centrum miasta jest miejscem wokół którego tętni jego życie. To tutaj odbywają się wszystkie sezonowe wydarzenia, jak choćby słynny na cały kraj Jarmark Bożonarodzeniowy czy inne atrakcje rozrywkowo-muzyczne, a na co dzień na ulicach turyści mijają się z podążającymi do pracy biznesmenami. Decydując się na pobyt w Hotelu Europejski, masz pewność, że wokół tego miejsca nieustannie coś się dzieje i będziesz w centrum wszystkich wydarzeń, odbywających się w tym mieście, więc nie ominie Cię nic interesującego.

Sklepy i restauracje

Podczas spaceru po Rynku i okolicznych uliczkach z pewnością skuszą Cię aromaty wydobywające się z licznych restauracji, oferujących kuchnie całego świata, ale i charakterystyczne dania regionalne. Barwne sklepiki przykuwają oczy mniejszymi lub większymi pamiątkami, które będą Ci przypominać o tym wspaniałym mieście i zachęcać do powrotu. W centrum miasta znajdziesz także sklepy spożywcze i branżowe czynne całą dobę, więc jeżeli zapomnisz ze sobą coś zabrać, w każdej chwili możesz nabyć niezbędne artykuły bez konieczności przemieszczania się po obrzeżach miasta.

W celach turystycznych i biznesowych

Wrocław jest obiektem zainteresowania nie tylko turystów, ale także organizatorów spotkań biznesowych. Te przeciągają się często przez wiele dni, a dbając o komfort wszystkich zebranych najlepszą lokalizacją pod względem dojazdu będzie centrum miasta. Europejski umożliwia takie spotkania oferując sale konferencyjne z najnowocześniejszym sprzętem, które w połączeniu z wysokim standardem obiektu czynią go idealnym miejscem dla ludzi biznesu. Umiejscowienie hotelu w pobliżu Rynku sprawia też, że w przerwie spotkań, ich uczestnicy mogą udać się na odprężający spacer w najbardziej urokliwe miejsca stolicy Dolnego Śląska i zapoznać się z atrakcjami miasta.

Wrocławskie budynki blisko Rynku

Jakie atrakcje wiążą się z noclegiem w hotelu tuż przy wrocławskim Rynku?

Poza korzyściami związanymi z samym faktem mieszkania w centrum miasta kluczowe przy wyborze hotelu jest także to jakie będą jego standardy oraz jak wyglądają kwestie dotyczące atrakcji turystycznych. Jak wygląda to w przypadku Hotelu Europejskiego i na jakie atrakcje możemy liczyć decydując się na pobyt w tej okolicy Wrocławia?

Malownicze Stare Miasto i okoliczne atrakcje

Stare Miasto i jego okolice pełne są perełek architektury, zabytków i atrakcji dla każdego. Symbolem samego Rynku jest oczywiście wybudowany w stylu gotyckim Ratusz, lecz spacerując w okolicach miłośnicy architektury będą mogli dostrzec także budynki w stylu klasycystycznym czy nawet modernistycznym. Szczególną atrakcją jest także Plac Solny, na którym znajdziesz targ kwiatowy, który zapiera dech w piersiach różnorodnością i kolorami. Entuzjaści sztuki znajdą w bezpośrednim sąsiedztwie Ratusza liczne galerie sztuki, w tym najsłynniejsze w tym rejonie Uliczną Galerię Szewska Pasja, Galerię Na Jatkach czy znajdującą się na wspomnianym Placu Solnym Galerię Socato. W odległości sprzyjającej pieszym wycieczkom można też znaleźć główne ośrodki kulturowe miasta, czyli Panoramę Racławicką oraz Muzeum Narodowe, a ciepły wieczór będzie sprzyjał magicznemu spacerowi w stronę pobliskiej części miasta znanej jako Ostrów Tumski. Atrakcji nie zabraknie także dla najmłodszych, których z pewnością zafascynuje poszukiwanie słynnych wrocławskich krasnali, które znajdą także na Rynku i w jego pobliżu. W przypadku wyjazdu z dziećmi warto zabrać je także do pobliskiego muzeum Kolejkowo, które zachwyci przy okazji także rodziców.

Specjalne wydarzenia

Choć szczególnym uwielbieniem cieszy się sezonowy Jarmark Bożonarodzeniowy, warto pamiętać, że z uwagi na jego dużą popularność niemal przez cały rok wokół Rynku znajdziemy liczne stragany z lokalnymi przysmakami oraz pamiątkami. Jeżeli zatem przyjedziesz do stolicy Dolnego Śląska i zdecydujesz się na hotel w samym centrum możesz być niemal pewny, że po drodze zatrzymasz się przy jakimś ciekawym stanowisku. W cieplejsze dni uliczki wokół Rynku wypełniają się także ulicznymi artystami, którzy umilą swoimi występami niespieszne spacery po tej urokliwej części miasta.

Oferta Hotelu Europejskiego

Mimo dogodnej lokalizacji oraz historycznego charakteru, budynek jest obszerny i nowoczesny. Goście tego hotelu znajdą w ofercie aż 96 klimatyzowanych pokojów z łazienką, w tym:

• 19 jednoosobowych;
• 65 dwuosobowych (z czego 57 z osobnymi łóżkami i 8 z podwójnym);
• oraz 12 apartamentów.

W pokojach do dyspozycji są także telefon, telewizor LCD i bezpłatny dostęp do WiFi. Co ważne, mimo umiejscowienia obiektu w centrum pokoje są dobrze wyciszone, więc gwarantują spokojny pobyt. W budynku znajduje się również restauracja ze znakomitymi śniadaniami i daniami ze świata oraz potrawami kuchni regionalnej, a także kawiarnia będąca doskonałym wyborem na chwilę odpoczynku w trakcie dnia lub relaksacyjną lampkę wina po dniu pełnym wrażeń.

Wrocław stał się jednym z najchętniej obieranych nie tylko przez polskich turystów kierunków, zyskując opinię miasta, w którym można spędzić zarówno spontaniczny weekend, jak i dłuższy i bardziej zaplanowany urlop. Decydując się na taki wyjazd zdecydowanie warto postawić na hotel we Wrocławiu przy Rynku, bowiem lokalizacja ta obfituje w atrakcje na miejscu, a dogodna komunikacja sprawia, że możemy bez problemu dojechać także w inne zakątki Wrocławia i takie właśnie rozwiązanie daje nam wybór Hotelu Europejskiego.