Rezerwuj

20.04.2019


Noclegi na Starym Mieście we Wrocławiu – sprawdź ofertę Hotelu EuropejskiegoNoclegi na Starym Mieście we Wrocławiu są jednymi z najchętniej wyszukiwanych przez turystów w tej części Polski. Nie ma w tym nic dziwnego – bogata historia miejscowości, wiele zabytków europejskiej klasy oraz duże zaplecze turystyczne i kulturalne, przyciągają turystów nie tylko z całego kraju, ale również Europy. Aby poznać wszystkie największe zakątki miasta, koniecznie trzeba jednak spędzić tutaj nieco więcej czasu. O wyborze najlepszego hotelu powinna decydować przede wszystkim jego odpowiednia lokalizacja. Obiekt znajdujący się w samym centrum z pewnością okaże się najlepszą opcją. Planując swój pobyt w Mieście Stu Mostów koniecznie zapoznaj się z ofertą Europejskiego. Jego doskonałe położenie nie tylko wpłynie na udane wakacje, ale również okaże się szczególnie przydatne podczas wyjazdów służbowych.

Spis treści:
Serce stolicy Dolnego Śląska
Dlaczego warto zatrzymać się właśnie tu?
Oferta Europejskiego

Noclegi na Starym Mieście we Wrocławiu – zatrzymaj się w samym sercu stolicy Dolnego Śląska

Wrocławskie Stare Miasto to nie tylko miejsce, w którym z łatwością znajdziesz hotel, hostel czy inny ośrodek oferujący noclegi, lecz również wizytówka całej stolicy Dolnego Śląska. To w końcu tutaj docierają wszyscy turyści, bez względu na to czy zaplanowali swój pobyt tylko na jeden dzień, czy postanowili zostać we Wrocławiu nieco dłużej. Historia powstania tej części miasta sięga XIII wieku. Cały rejon podzielono wówczas na cztery obszary: Stare Jatki, Kupców, Kuśnierzy oraz Wielki. Do miasta systematycznie dołączano jednak kolejne dzielnice. Jego obecny podział administracyjny obowiązuje od 1954 roku.

Niestety w trakcie II wojny światowej niektóre fragmenty zarówno Starego Miasta, jak i wielu innych dzielnic ówczesnego Breslau uległy poważnym zniszczeniom. Po wojnie w polskim już mieście odbudowano jednak utracone zabytki starówki, skupiając się przede wszystkim na rekonstrukcji znajdujących się na Rynku budowli powstałych za czasów piastowskich. Architektura centrum została również wzbogacona o nieco nowocześniejsze budownictwo mieszkaniowe. Z pewnością ma to znaczący wpływ na specyficzny, ale jednocześnie wyjątkowy klimat Starego Miasta.

Rynek

Najważniejszym punktem, a zarazem jednym z głównych symboli Wrocławia jest Rynek, przez wielu turystów często uznawany za jeden z najpiękniejszych w całej Europie. Ten stary plac targowy otoczony jest przepięknymi kamieniczkami. Budowane one były w przeróżnych stylach, począwszy od renesansowego, poprzez gotycki, barokowy, secesyjny, manierystyczny, aż po modernistyczny. Nie sposób również przeoczyć wysoką wieżę słynnego kościoła świętej Elżbiety. Z jej szczytu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całą panoramę Wrocławia. Jednocześnie jest to jeden z najciekawszych punktów widokowych stolicy Dolnego Śląska.

Oczywiście zabytkowa część Miasta Stu Mostów jest dużo bardziej rozległa. Podczas zwiedzania warto również zatrzymać się dłużej przy Panoramie Racławickiej oraz historycznej Piwnicy Świdnickiej. Na Starym Mieście we Wrocławiu znajduje się także Pałac Królewski, Hala Targowa, Opera Dolnośląska i Sukiennice. Nie wolno także zapominać o charakterystycznych wrocławskich krasnalach. Te małe figurki zlokalizowane są po całym mieście, jednak najwięcej krasnali znajduje się właśnie w rejonie starówki. Warto więc mieć oczy szeroko otwarte podczas wycieczek, bo bardzo łatwo je przegapić.

Kajaki nad Odrą we Wrocławiu

Dlaczego we Wrocławiu warto zatrzymać się na nocleg właśnie na Starym Mieście?

Ze względu na to, że baza noclegowa we Wrocławiu jest naprawdę szeroka, należy odpowiednio wcześniej przejrzeć dostępne oferty noclegów w obrębie Starego Miasta. Z pewnością najkorzystniejszym rozwiązaniem okaże się bowiem właśnie pobyt w samym sercu dolnośląskiej metropolii. Bliskość centrum, wielu muzeów oraz słynnego, średniowiecznego ratusza pomogą zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na dojazdy z obiektu umiejscowionego w innej części miasta. Miłośnicy zwiedzania dzięki odpowiedniej lokalizacji obiektu będą mogli szybko wrócić do hotelu na popołudniową kawę lub drzemkę, a wieczorem udać się pieszo z powrotem na starówkę. Z kolei bliskość Dworca Głównego okaże się z pewnością dodatkowym atutem dla turystów, którzy przyjadą do Miasta Stu Mostów pociągiem.

Rezerwacja noclegu w sercu Wrocławia to również doskonała opcja dla osób, które przyjeżdżają do stolicy Dolnego Śląska ze względów służbowych. Hotel zlokalizowany w dzielnicy, która jest dobrze skomunikowana z resztą miasta pozwoli na szybki dojazd w miejsca bardziej oddalone od centrum.

Jeśli szukasz obiektu charakteryzującego się nie tylko idealną lokalizacją, ale również zapewniającego komfortowe warunki koniecznie zapoznaj się z ofertą Europejskiego.

Europejski – Twój nocleg w samym sercu starówki!

Trzygwiazdkowy hotel Europejski znajduje się w centrum stolicy Dolnego Śląska, niedaleko Rynku. Ten pięknie wyremontowany obiekt oddalony jest tylko kilka kroków od Dworca Głównego oraz Dworca Autobusowego. Tak doskonała lokalizacja hotelu pozwala na swobodne zwiedzanie wszystkich największych atrakcji miasta oraz pozwala na spędzie wolnego czasu na wiele sposobów. Stąd blisko jest również do Narodowego Forum Muzyki, Teatru Muzycznego Capitol, Ostrowa Tumskiego czy Panoramy Racławickiej.

Europejski skutecznie łączy nowoczesność z długoletnią tradycją. Oprócz noclegów w eleganckich pokojach i luksusowych apartamentach goście mogą skorzystać tu z oferty posiłków serwowanych przez Restaurację Europejską. Pyszne śniadania podawane są w formie szwedzkiego stołu, dzięki czemu każdy może wybrać ulubione smakołyki wedle upodobań lub stosowanej diety. Po godzinie piętnastej Europejski zaprasza wszystkich gości na lunch, obiad lub kolację. Doświadczeni kucharze przygotowują najwyższej jakości posiłki wywodzące się zarówno z tradycyjnej, polskiej kuchni jak i międzynarodowej. To jednak nie wszystko – goście mogą również udać się na popołudniową kawę, deser lub ciasto do Kawiarni Europejskiej. Wyjątkowa atmosfera lokali gastronomicznych oraz profesjonalizm personelu sprawia, że są to również doskonałe miejsca do odbycia służbowych spotkań czy rozmów biznesowych.

Hotel Europejski udostępnia swoim klientom wyjątkowo komfortowe pokoje jedno- oraz dwuosobowe, a także większe apartamenty o podwyższonym standardzie. Łącznie w obiekcie znajduje się dziewięćdziesiąt sześć pokoi. Dostępne są również pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Co znajdziesz w pokoju?

Wszystkie wnętrza urządzone są w taki sposób, aby spełniały wymagania zarówno turystów, jak i osób, które zawitały do stolicy Dolnego Śląska jedynie w celach biznesowych. Pełne wyposażenie obejmuje telewizor LCD, telefon, indywidualnie sterowaną klimatyzację, bardzo wygodne łóżka, biurko oraz kącik kawowy. W każdym pokoju dostępna jest również osobna łazienka z suszarką do włosów i kabiną prysznicową. Na terenie całego obiektu można skorzystać z bezpłatnego dostępu do sieci internetowej Wi-Fi.

Pobyt w Europejskim z pewnością będzie niezwykle udany również dzięki wykwalifikowanemu personelowi. Ze względu na to, że recepcja czynna jest przez całą dobę, goście mogą w każdej chwili poprosić obsługę o pomoc lub poradzić się w kwestiach dotyczących atrakcji turystycznych. Nasi klienci są dla nas najważniejsi, dlatego dbamy nie tylko o atmosferę miejsca, ale również staramy się spełniać wymagania wszystkich gości.

Wrocławską starówkę co roku odwiedzają miliony turystów, którzy doceniają nie tylko przed- i powojenną architekturę, ale również bogate zaplecze gastronomiczne. Centrum miasta kusi również wieloma muzeami oraz często odbywającymi się wydarzeniami kulturalnymi. Bez względu na to, czy Twój przyjazd do Wrocławia związany jest z obowiązkami czy wakacjami, koniecznie sprawdź ofertę Europejskiego. Tylko wybierając odpowiednią kwaterę o dogodnej lokalizacji będziesz mógł cieszyć się udanym wyjazdem. Do zobaczenia!