Rezerwuj

01.04.2019


Szukasz we Wrocławiu hotelu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych? Sprawdź naszą ofertę!Hotel przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych musi spełniać określone warunki. Aby wszyscy goście mogli cieszyć się z pobytu w danym obiekcie, cała jego infrastruktura, pokoje i łazienki muszą być odpowiednio dostosowane. Część osób niepełnosprawnych przyznaje, ze dość trudno im znaleźć i zarezerwować pokój spełniający ich indywidualne wymagania. Powód? Nie wszystkie obiekty oferujące usługi noclegowe mogą pochwalić się specjalnymi udogodnieniami uwzględniającymi na przykład potrzeby osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na szczęście we Wrocławiu znajdziemy przynajmniej jedno takie miejsce, w którym wysoki standard i najwyższa jakość usług idą w parze z licznymi udogodnieniami dla gości niepełnosprawnych.

Spis treści
Wrocław – miejsce spotkań biznesowych i wycieczek turystycznych
Miasto bez barier
Dostosowane pokoje
Charakterystyka pokoju
Dostosowana sala konferencyjna
Łatwy dostęp do hotelowej restauracji

Noclegi dla niepełnosprawnych w Hotelu Europejskim we Wrocławiu – niezbędne podczas spotkań biznesowych i wycieczek turystycznych

Jednym z najchętniej odwiedzanych miast Polski jest Wrocław, w którym noclegi dla niepełnosprawnych oferuje między innymi Hotel Europejski. Miasto to stanowi niebywałą atrakcję turystyczną chociażby z uwagi na znaną i uważaną za jedną z ładniejszych w Polsce starówek. Drugim najczęstszym powodem, dla którego goście odwiedzają stolicę Dolnego Śląska jest to, że Wrocław staje się wyjątkowo atrakcyjnym miastem pod kątem biznesowym. Jego szybko rozwijająca się infrastruktura sprawia, że wiele dużych i cenionych korporacji ma tutaj swoją siedzibę. We Wrocławskim Centrum Kongresowym oraz w wielu innych obiektach konferencyjnych cyklicznie odbywają się ważne dla różnych branż wydarzenia takie jak targi, zjazdy czy konferencje naukowe. Część pracodawców na czas podróży służbowej musi jednak zapewnić nocleg swoim pracownikom – również tym niepełnosprawnym. Odpowiedzią na ich potrzeby jest oferta leżącego w ścisłym centrum Hotelu Europejskiego, który dzięki lokalizacji w pobliżu Rynku i doskonałej miejskiej sieci komunikacyjnej stanowi dobre miejsce zarówno dla niepełnosprawnych turystów, jak i osób podróżujących w celach biznesowych. Hotel oferuje między innymi znajdujące się tuż przy wejściu specjalnie wyznaczone miejsce, gdzie można na chwilę zatrzymać auto i wygodnie wysiąść w celu udania się do obiektu. Możemy skorzystać tu również z wejść z podjazdami, które pozwalają na swobodny wjazd wózkiem inwalidzkim.

Ułatwienia nie tylko w Hotelu, czyli program Wrocław Bez Barier

Wrocław uruchomił również specjalny program, który jest odpowiedzią na potrzeby osób niepełnosprawnych. Ma on na celu utworzenie komfortowych warunków do swobodnego uczestniczenia w życiu zawodowym i społecznym. Dzięki programowi Wrocław Bez Barier, w infrastrukturę miasta są sukcesywnie wdrażane różnego rodzaju rozwiązania, mające na celu ułatwienie codziennego funkcjonowania i poruszania się po Wrocławiu. Dzięki tego rodzaju aktywności społecznej osoby niepełnosprawne mogą liczyć na wiele udogodnień i dostosowanych miejsc parkingowych na terenie całego miasta. Do potrzeb niepełnosprawnych gości przystosowane jest także coraz więcej kawiarni i restauracji znajdujących się nie tylko w Rynku i jego bezpośrednich okolicach, lecz właściwie w każdej części Wrocławia.

Pokój przystosowany do osób niepełnosprawnych

Udogodnienia w pokojach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych w Hotelu Europejskim we Wrocławiu

W Hotelu Europejskim osoby niepełnosprawne mogą korzystać z licznych udogodnień w przystosowanych do swoich potrzeb pokojach w dogodnej lokalizacji w centrum Wrocławia. Dlaczego to takie ważne? Każdy kto często odwiedza różnego rodzaju hotele, wie, że ich korytarze mogą być jak labirynty! Dla osób poruszających się na wózkach stanowi to dodatkową uciążliwość. Dlatego też Hotel Europejski przewiduje dla tej grupy swoich gości łatwo dostępne i wyraźnie oznakowane pokoje, które zostały strategicznie rozlokowane, dzięki czemu dotarcie do nich jest szybkie i wygodne. Już przy powitaniu obsługa wskaże nam dostosowany dla indywidualnych potrzeb pokój i wyjaśni, gdzie gość poruszający się na wózku lub o kulach może znaleźć przewidziane dla niego udogodnienia. W razie jakichkolwiek pytań lub kłopotów gość może liczyć na pracowników, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni w zakresie udzielenia pomocy osobom niepełnosprawnym i wiedzą, jak sprostać potrzebom i wymaganiom każdego z gości.

Charakterystyka pokoju

W ofercie hotelu znajduje się przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich pokój jedno- i dwuosobowy. Cały ciąg komunikacyjny Hotelu Europejskiego prowadzący do tych właśnie pokoi pozbawiony jest niewygodnych progów, a szerokość wszystkich drzwi oraz wind pozwala na swobodne poruszanie się wózkiem inwalidzkim. Same pomieszczenia zostały urządzone w taki sposób, aby korzystanie z nich było komfortowe i wygodne. Umiejscowienie biurka, blatów oraz wszelkich włączników i urządzeń zaplanowano tak, by znajdowały się one na optymalnej wysokości, akurat w zasięgu ręki. Także łazienki w pokojach zostały dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach – prysznic pozbawiony jest progu i kabiny, a przy toalecie zamontowano specjalne poręcze. Umywalki i lustra umieszczone są nieco niżej, co ułatwia dostęp do nich także z pozycji siedzącej.

Znajdujące się w pokojach wygodne materace i niewysokie łóżka zapewniają spokojny i bezpieczny odpoczynek. Poza tym wygląd pokoju hotelowego dostosowanego do potrzeb niepełnosprawnych nie różni się od innych. Pomieszczenie jest eleganckie, wygodne i przytulne. Warto wspomnieć, że każdy z pokoi wyposażony jest także w klimatyzację, telewizor, miejsce do pracy i telefon.

Oprócz tego cała architektura Hotelu Europejskiego to duży kawałek wrocławskiej historii. Jest to jeden z pierwszych hoteli w tym mieście i zarazem najstarszy ze wszystkich. Kilka lat temu przeszedł on kompleksową modernizację. Obecnie nadal zachwyca zabytkową architekturą fasady, ale jego wnętrze jest bardzo nowoczesne. Dlatego też pozostaje jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc zarówno przez turystów, którzy odwiedzają Wrocław typowo rekreacyjnie, jak i pracowników podczas służbowych delegacji.

Dostosowane sale konferencyjne

Hotel Europejski oddaje do użytku swoich gości aż trzy sale konferencyjne, które często wykorzystywane są podczas spotkań służbowych i różnego rodzaju szkoleń. To co istotne – są również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokie drzwi, brak progów i optymalna wysokość blatów pozwolą wszystkim pracownikom, również tym z dysfunkcją ruchową, na aktywne uczestniczenie w spotkaniach odbywających się na sali konferencyjnej. Dla osób niedowidzących ważna jest bez wątpienia obecność bardzo dobrej jakości sprzętu audiowizualnego, który również stanowi wyposażenie hotelowej sali konferencyjnej.

Łatwy dostęp do hotelowej restauracji

Restauracja i Kawiarnia Europejska dostępne są nie tylko dla gości hotelowych – chętnie odwiedzają je także turyści, przechodnie oraz mieszkańcy Wrocławia. Wejście zarówno do Restauracji, jak i do Kawiarni Europejskiej są odpowiednio szerokie, by mogły skorzystać z nich osoby poruszające się na wózku. Między restauracyjnymi stolikami jest sporo miejsca, a w samym lokalu nie jest zbyt ciemno, dzięki czemu także niedowidzący goście nie powinni mieć problemu z odczytaniem menu. Na życzenie gościa hotelu posiłek może zostać dostarczony bezpośrednio do pokoju.

Na szczęście wykluczanie osób niepełnosprawnych z dostępu do różnego typu usług jest dziś w Polsce zjawiskiem, które dzięki rosnącej świadomości ich potrzeb znacznie się zmniejsza. Wiele hoteli i pensjonatów stara się eliminować wszelkie bariery, które uniemożliwiałyby swobodne korzystanie z ich oferty przez wszystkich gości – także tych z dysfunkcjami ruchowymi. Dzięki temu poziom uczestnictwa osób niepełnosprawnych zarówno w turystyce, jak i aktywności zawodowej nie jest już marginalny. Należy jednak pamiętać o tym jak ważne jest, by w niedalekiej przyszłości dostosowywanie do potrzeb niepełnosprawnych hoteli, restauracji i innych obiektów usługowych stało się normą, a nie udogodnieniem.