Rezerwuj

10.09.2018


Konferencje we Wrocławiu – na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca na spotkanie biznesowe? Hotel Europejski podpowiada!Konferencje we Wrocławiu to wyjątkowe spotkania służbowe, często z noclegiem w hotelu w centrum miasta. W kreatywnej atmosferze powstają nowe pomysły, a pracę uprzyjemniają przerwy połączone ze zwiedzaniem stolicy Dolnego Śląska. Często goście przyjeżdżają na konferencje naukowe i biznesowe spoza Wrocławia, a spotkania trwają przez kilka dni. Warto wtedy wybrać na zjazd takie miejsce, które oferuje także noclegi i wyżywienie dla gości. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy organizacji konferencji we Wrocławiu? Gdzie w centrum miasta znajdziemy przestronne i eleganckie sale konferencyjne? Jaką atrakcję zaplanować w ramach integracji dla pracowników? Hotel Europejski podpowiada, jak zorganizować owocną konferencję we Wrocławiu!

Spis treści:
Jak wybrać miejsce na spotkanie biznesowe?
Oferta Europejskiego
Wyposażenie sal w Europejskim
Nocleg dla gości zjazdu
Wyżywienie
Zwiedzanie Wrocławia po szkoleniu

O czym warto pamiętać przy organizacji konferencji z noclegiem we Wrocławiu? Sprawdź, co powinno charakteryzować miejsce idealne na spotkania służbowe

Organizacja konferencji z noclegiem we Wrocławiu to przyjemność, jeżeli mamy wybrane odpowiednie miejsce. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze przestrzeni na spotkanie służbowe, naukowe czy biznesowe?

Lokalizacja w centrum miasta w pobliżu strategicznych punktów

Centrum Wrocławia to uniwersalna lokalizacja, która sprawdza się przy organizacji różnego rodzaju konferencji. Najlepiej będzie, jeśli dane miejsce znajduje się w pobliżu strategicznych punktów. W przypadku spotkań służbowych, w których uczestniczą goście spoza Wrocławia, istotna jest niewielka odległość od dworca kolejowego i stacji autobusowej. Dzięki temu ważni goście czy potencjalni przyszli kontrahenci nie będą musieli zastanawiać się nad dojazdem komunikacją lub martwić szukaniem numeru na taksówkę. Drugim strategicznym punktem odniesienia w przypadku konferencji we Wrocławiu jest Rynek, na który goście mogą wybrać się w czasie wolnym w celu obejrzenia najważniejszych zabytków miasta.

Doświadczenie w organizacji konferencji

Przy przeglądaniu różnych ofert, warto zwracać uwagę na to, czy w danym miejscu we Wrocławiu były już organizowane konferencje. Doświadczenie przy tego rodzaju spotkaniach jest bardzo ważne. Trzeba bowiem zadbać o wiele różnych kwestii, między innymi odpowiednie ustawienie krzeseł i stołów na sali, zapewnienie sprawnego sprzętu multimedialnego, organizację przerw kawowych i lunchowych czy materiały informacyjna dla gości. Często przy sprawdzonych miejscach można znaleźć znaki jakości przydzielane przez zewnętrzne podmioty. Przykładowo Hotel Europejski posiada rekomendację od portalu mojekonferencje.pl.

Przejrzysta oferta i indywidualne podejście do każdego klienta

Szukając miejsca, które pomoże nam w organizacji konferencji we Wrocławiu, często korzystamy z Internetu. Przeglądając różne witryny, warto zwracać uwagę na ich czytelność. Przejrzysta strona sali czy hotelu jest z reguły zapowiedzią profesjonalnej obsługi i poważnego podejścia do sprawy. Dobrym pomysłem jest zawsze skontaktowanie się z danym miejscem. Jeżeli ta pierwsza rozmowa przebiegnie pomyślnie, spotkamy się ze zrozumieniem i poczujemy się potraktowani indywidualnie, spokojnie możemy zarezerwować salę na konferencję.

Nocleg dla gości w pobliżu sali konferencyjnej

Na organizowane we Wrocławiu konferencje często przyjeżdżają goście spoza miasta i wtedy wypada zapewnić im nie tylko komfortowe warunki podczas spotkania, ale także nocleg na czas trwania zjazdu. Z tego powodu na organizację konferencji świetnie nadają się eleganckie hotele we Wrocławiu, które w swojej ofercie mają zarówno wygodną salę konferencyjną, jak i komfortowe pokoje do wynajęcia. Jednym z obiektów w centrum Wrocławia, który specjalizuje się w przyjmowaniu gości i organizacji konferencji, jest historyczny Hotel Europejski.

Konferencja biznesowa we Wrocławiu

Szukasz sali konferencyjnej w centrum Wrocławia? Poznaj ofertę trzygwiazdkowego Hotelu Europejskiego

Komfortowe sale konferencyjne w centrum Wrocławia znajdziemy w Hotelu Europejskim. Obiekt znajduje się przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, czyli parę kroków od Dworca Głównego PKP i kilka minut spacerem od Rynku. W hotelu na gości czeka wygodna, obszerna przestrzeń na spotkania naukowe, biznesowe i służbowe. Sale konferencyjne w historycznym hotelu przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. W Europejskim każde wydarzenie organizowane jest z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Profesjonalna obsługa dba o atmosferę i sprawny przebieg konferencji. Wszystko to jest możliwe dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta. W Hotelu Europejskim praktykowana jest zasada, która głosi, że podstawą każdej udanej współpracy jest dialog i nakierowanie na potrzeby gości. Dla naszych klientów z przyjemnością podejmujemy się organizacji spotkań nawet dla 80 osób! Do Państwa dyspozycji oddajemy jedną dużą przestrzeń lub dzielimy ją zgodnie z życzeniem na mniejsze pomieszczenia. Poznaj bliżej nasze sale konferencyjne w centrum Wrocławia!

Sala Europejska

Sala Europejska jest wprost idealna na konferencje dla dużej liczby gości. Przestrzeń o wymiarach 15,5 m na 5 m to wygodne miejsce do kreatywnej pracy, wytężonej dyskusji czy przeprowadzenia twórczego wykładu. W zależności od ustawieniu stołów i krzeseł w konferencji na Sali Europejskiej może brać udział od 40 do 85 osób. Cena wynajmu to 999 zł.

Sala Wrocławska

Podzielenie Sali Europejskiej na dwie niezależnie przestrzenie skutkuje powstaniem Sal Wrocławskiej oraz Krakowskiej. Pomieszczenie o nazwie pochodzącej od stolicy Dolnego Śląska ma wymiary 8,5 m na 5 m. W zależności od rozmieszczenia stołów i krzeseł w Sali Wrocławskiej mogą odbywać się konferencje dla od 20 do 40 osób. Cena wynajmu wynosi 599 zł.

Sala Krakowska

Drugie z wspomnianych wyżej pomieszczeń idealnie sprawdzi się na nieco mniejsze konferencje – od 18 do 35 osób. Wymiary Sali Krakowskiej to 7 m na 5 m. Cena wynajmu tej przestrzeni wynosi 549 zł. Skorzystanie z możliwości podzielenia Sali Europejskiej na dwie mniejsze to idealne rozwiązanie, gdy planujemy w ramach konferencji dwie różne grupy dyskusyjne lub dwie odrębne prezentacje dla różnych pracowników czy klientów.

Wyposażenie sal konferencyjnych w Hotelu Europejskim w centrum Wrocławia

Wyposażenie sal konferencyjnych jest tak samo istotne jak ich elegancki wygląd i lokalizacja w centrum Wrocławiu. Organizacja konferencji jest bowiem dużo łatwiejsza, jeżeli mamy do dyspozycji na miejscu najważniejsze sprzęty multimedialne i pomoce naukowe. Jakie udogodnienia znajdziemy w salach Hotelu Europejskiego? Po pierwsze warto wspomnieć, że wszystkie wnętrza w obiekcie są klimatyzowane. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza w przypadku konferencji, które odbywają się latem. Wiele spotkań biznesowych czy naukowych wymaga od uczestników oficjalnego ubioru w postaci pełnego garnituru czy eleganckiej garsonki, a więc zapewnienie gościom optymalnej temperatury w sali jest bardzo ważne. Również zimą regulacja ciepłoty w pomieszczeniu zapewnia uczestnikom konferencji dobre samopoczucie i komfort pracy.

W trakcie spotkań z pracownikami i klientami bardzo często wyświetla się różne prezentacje czy filmy. Możemy do tego wykorzystać nowoczesny sprzęt multimedialny oraz ekrany projekcyjne dostępne w wynajmowanej sali. Doskonałą jakość dźwięku zapewni odpowiednie nagłośnienie. Podczas oglądania slajdów czy innej projekcji nieoceniona jest możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Taką opcję również znajdziemy we wszystkich salach konferencyjnych w Hotelu Europejskim. Również po obejrzeniu prezentacji czy filmu i odsłonięciu okien uczestnicy mogą pracować w komfortowych warunkach. Nasze pomieszczenia przeznaczone na spotkania służbowe są bowiem wyposażone tak, aby były w pełni funkcjonalne. Goście konferencji mają do dyspozycji między innymi stojące flipcharty, które służą do zapisywania najważniejszych wniosków ze spotkania, obrazowania ważnych zagadnień czy wspólnego budowania mapy skojarzeń.

Konferencja we Wrocławiu

Hotel Europejski na konferencje we Wrocławiu z noclegiem dla gości. Sprawdź, jakie pokoje do wynajęcia znajdują się w naszej ofercie!

Hotel Europejski we Wrocławiu idealnie nadaje się na konferencje zarówno dla lokalnych przedsiębiorców, jak i osób pochodzących spoza miasta. Lokalizacja w pobliżu dworca ułatwia uczestnikom szybkie i bezproblemowe dotarcie na miejsce spotkania. Aby zapewnić gościom spoza Wrocławia w pełni komfortowe warunki w czasie spotkania, proponujemy zarezerwowanie dla nich noclegów w naszym Hotelu Europejskim. Fakt, że sale konferencyjne i eleganckie pokoje dla gości znajdują się w jednym obiekcie, zdecydowanie ułatwia organizację konferencji na najwyższym poziomie. Wspominaliśmy już, że nasze sale konferencyjne mogą służyć na spotkania nawet dla 85 osób. Sprawdź, ile miejsc noclegowych znajduje się w naszym Hotelu Europejskim! Posiadamy do wynajęcia wygodne, przestronne pokoje jedno- i dwuosobowe oraz luksusowe apartamenty. Dla gości konferencyjnych można zarezerwować noclegi w dowolnej konfiguracji. Do Państwa dyspozycji jest łącznie aż 96 klimatyzowanych pomieszczeń z łazienkami:

  1. 19 pokoi jednoosobowych (w tym 1 dla osoby niepełnosprawnej),
  2. 57 pokoi dwuosobowych z osobnymi łóżkami ( w tym 1 dla osób niepełnosprawnych),
  3. 8 pokoi dwuosobowych z łóżkami małżeńskimi,
  4. 12 apartamentów o podwyższonym standardzie.

Podobnie jak sale konferencyjne, pokoje w Hotelu Europejskim odznaczają się eleganckim wystrojem i pełnym, funkcjonalnym wyposażeniem. Jeżeli jest taka potrzeba uczestnicy zjazdu mogą kontynuować pracę w swoich pokojach, gdzie znajdą szerokie biurka i dostęp do bezprzewodowej sieci internetowej Wi-Fi. Goście mają także do dyspozycji telefony. Nie brakuje też miejsca do zasłużonego odpoczynku. Oprócz wygodnych łóżek w pokojach znajdują się kąciki kawowe oraz nowoczesne telewizory. Z kolei w łazienkach czekają na gości wygodne kabiny prysznicowe, spore zlewy oraz czyste, miękkie ręczniki i suszarki do włosów, które umożliwią szybkie wyszykowanie się na kolejne spotkanie w ramach konferencji. Wszystkie nasze pokoje i apartamenty nadają się zarówno na pobyt w celach służbowych, jak i na późniejsze wakacje.

Wyżywienie dla gości konferencji naukowej lub biznesowej w Hotelu Europejskim we Wrocławiu. Poznaj naszą bogatą ofertę gastronomiczną

Nieodłącznym elementem konferencji naukowych i biznesowych we Wrocławiu są przerwy kawowe. Warto co jakiś czas zaprosić gości spotkania na chwilę odpoczynku, wypicie kawy na rozbudzenie i zjedzenie małej przekąski. W Hotelu Europejskim chętnie organizujemy dla gości konferencyjnych przerwy kawowe i lunchowe. Posiadamy też bogatą ofertę obiadokolacji. Szczegółowy plan oraz rodzaj przekąsek i posiłków ustalamy indywidualnie przy każdej konferencji. Zależy nam na tym, aby mieli Państwo siły i energię do pracy przez cały czas trwania konferencji i doskonale wiemy, jak ważne są krótkie przerwy podczas spotkań naukowych i biznesowych. Chwila na odpoczynek jest nie tylko okazją do wypicia kawy czy herbaty. Często w trakcie takich przerw można nawiązać inspirującą rozmową z innymi uczestnikami konferencji czy pogratulować prelegentom ciekawego wykładu i wymienić się wnioskami na dany temat.

Gości konferencyjnych zapraszamy także do odwiedzenia po konferencji naszych lokali gastronomicznych. W Kawiarni Europejskiej znajdą Państwo odpowiednie warunki do towarzyskiej rozmowy z kolegami z pracy przy lampce doskonałego wina i porcji słodkiego deseru lub kawałku domowego ciasta. Elegancki wystrój i profesjonalna obsługa kawiarni umożliwi gościom także kontynuowanie służbowych rozmów przy aromatycznej kawie czy herbacie. Na wyśmienite posiłki zapraszamy Państwa z kolei do Restauracji Europejskiej. Nasi kucharze pracują na najlepszej jakości składnikach, przygotowując dla gości smaczne dania tradycyjnej kuchni polskiej oraz nowoczesne przysmaki inspirowane potrawami z całego świata. W Restauracji Europejskiej są również podawane śniadania dla gości hotelowych. Poranny posiłek serwujemy w formie szwedzkiego bufetu, gdzie każdy znajdzie swoje ulubione składniki śniadania. Podajemy między innymi świeże pieczywo, różne gatunki serów i wędlin, warzywa, pasztet własnego wypieku, mleko, jogurty, płatki, owoce, naleśniki, parówki, kiełbasy oraz jajecznicę. Na śniadania zapraszamy od godziny 6:30 do 10:00. Goście z pewnością zdążą spokojnie zjeść poranny posiłek przed rozpoczęciem konferencji.

Laptop na konferencji służbowej we Wrocławiu

Chcesz zorganizować konferencję i spotkanie integracyjne dla pracowników połączone ze zwiedzaniem Wrocławia? Hotel Europejski podpowiada, gdzie warto się wybrać po zakończonym spotkaniu służbowym

Pobyt we Wrocławiu z okazji konferencji to także świetna okazja, aby zwiedzić stolicę Dolnego Śląska. Można udać się z współpracownikami na wspólny spacer w ramach integracji i razem poznawać uroki Wrocławia. Dzięki lokalizacji Hotelu Europejskiego z salami konferencyjnymi i pokojami dla gości w centrum miasta, mamy wiele możliwości i kierunków zwiedzania. Warto oczywiście skierować swoje kroki w kierunku Rynku, gdzie możemy oglądać między innymi zabytkowy Ratusz, pomnik pisarza Aleksandra Fredry czy nowoczesną fontannę. Przechadzka wokół Rynku da nam także okazję do podziwiania pięknie odnowionych po wojnie, kolorowych kamieniczek. Nie zabraknie również sklepów z pamiątkami, gdzie możemy zaopatrzyć się w koszulki lub figurki wrocławskich krasnali. Z pewnością spotkamy też na Rynku niejednego artystę, który uprzyjemnia muzyką zwiedzanie tej części Wrocławia.

Z Rynku można udać się na Ostrów Tumski, gdzie znajduje się jedna z najczęściej polecanych tras spacerowych we Wrocławiu. Na Ostrowie czekają na nas oferty odbycia rejsu statkiem po Odrze – warto się zdecydować na taką aktywność, aby zobaczyć Wrocław z nieco innej perspektywy. Zupełnie wyjątkowe będą też spacery po Ostrowie Tumskim o zmroku. Gdy zacznie robić się ciemno, będziemy mogli spotkać tutejszego Latarnika, który osobiście zapala znajdujące się w tej części Wrocławia lampy, które oświetlają alejki, ścieżki i zabytki.

Kolejnym ciekawym miejscem na spacery jest Nadodrze. To jednak z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Wrocławia. Znajdziemy tu wiele ciekawych sklepików z rękodziełem, przytulne lokale gastronomiczne i niebanalne galerie sztuki. Po Nadodrzu można się przechadzać nawet bez mapy. Odkrywanie ciekawych miejsc w trakcie spaceru wąskimi uliczkami jest atrakcją samą w sobie. Z Nadodrza warto jeszcze przejść na Wyspę Słodową, gdzie można odpocząć na trawie lub wypić chłodną lemoniadę na którejś z zacumowanych przy brzegu barek. Wieczorami z wyspy widać pięknie oświetlony gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego. Ten widok robi wrażenie nie tylko na turystach, ale także na mieszkańcach miasta.