Rezerwuj

23.05.2023


Wakacje we Wrocławiu – ważne wydarzenia i atrakcjeW lipcu wakacje trwają na całego, leniwie rozciągając się na sierpień. To czas krótszych i dłuższych wyjazdów, spotkań z przyjaciółmi, odpoczynku od codzienności. Każdy lubi spędzać ten okres nieco inaczej. Jedni szukają wytchnienia na górskich szlakach, inni w cichych zakątkach Mazur. Niektórzy zaś nie wyobrażają sobie wakacji bez specyficznego rytmu metropolii, bez imprez, koncertów, festiwali. Na tych, którzy pragną spędzić kilka lub kilkanaście dni w mieście pełnym zabytków, ale też modnych wydarzeń, czeka Hotel Europejski. Wrocław to idealne miejsce, by poczuć klimat „lata w mieście”.

W stolicy Dolnego Śląska wakacje to od lat okres gorących wydarzeń kulturalnych – koncertów, kabaretów, występów ulicznych. Warto zapoznać się z ich harmonogramem, by już wcześniej zaplanować pobyt zgodnie ze swoimi potrzebami.

Jedno jest pewne – dwa lub trzy dni to za mało, by skorzystać ze wszystkich planowanych na wakacje atrakcji.

Co będzie się działo w lipcu?

Hotel Europejski przygotował listę wydarzeń, wraz z terminami, na które warto zarezerwować czas. Dobrze jest pamiętać, że na niektóre z nich obowiązują bilety wstępu, często dostępne z dużym wyprzedzeniem.

Atrakcje zaplanowane na sierpień

W drugim miesiącu wakacji także warto zarezerwować nieco czasu na pobyt we Wrocławiu.

Noclegi we Wrocławiu w okresie wakacyjnym

Biorąc pod uwagę bogatą ofertę atrakcji w lipcu i sierpniu, warto rozważyć możliwość spędzenia w tym okresie we Wrocławiu przynajmniej weekendu lub kilku dni. Planując udział w wydarzeniach odbywających się wieczorami, większą część dnia można spędzić na zwiedzaniu tego jednego z najpiękniejszych miast w Polsce.

Osoby przyjeżdżające na urlop do Stolicy Dolnego Śląska często poszukują noclegów takich jak hotele blisko dworca Wrocław Główny. Dla niezmotoryzowanych turystów to ogromne ułatwienie. Hotel Europejski usytuowany jest zaledwie około 240 metrów od dworca głównego. Pokonanie tej trasy nawet na nogach, z plecakiem czy walizką, nie stanowi problemu. Po drodze można wstąpić na smakowite drugie śniadanie lub kawę np. do mieszczącej się zaledwie o kilka numerów od naszego hotelu kawiarni Etno Cafe Wrocław 101.

Dla gości przyjeżdżających do miasta własnym samochodem także nierzadko istotne jest, by hotel był w centrum Wrocławia. Wówczas można zostawić auto na parkingu i w wiele miejsc docierać pieszo. Zatrzymując się w Hotelu Europejskim, samochód można śmiało pozostawić na dozorowanym parkingu, znajdującym się o 3 minuty spacerem od obiektu. Znajdzie się tam miejsce także dla wycieczkowych autokarów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wakacyjny pobyt z ukochanym czworonogiem, czy krótki wyjazd z grupą znajomych lub rodziną, Hotel Europejski będzie idealnym miejscem na wypoczynek w letnim okresie. Komfortowe łazienki i klimatyzowane pokoje sprawią, że nawet największe lipcowe upały nie będą tak uciążliwe. Kiedy zaś trzeba będzie się wyspać po pełnym wrażeń dniu uczestniczenia w ulicznych występach, do dyspozycji będą wygodne łóżka ze świeżutką pościelą.