Rezerwuj

10.08.2018


Atrakcje turystyczne we Wrocławiu – zaplanuj wspaniały urlop z Hotelem Europejskim!Atrakcje turystyczne Wrocławia to temat rzeka, dlatego planując ich zwiedzanie, warto spędzić nieco więcej czasu w Mieście Stu Mostów. Zarezerwuj pokój w Hotelu Europejskim, który jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Wrocławia i okolic. Dowiedz się, gdzie się udać w poszukiwaniu najciekawszych atrakcji turystycznych. Hotel Europejski prezentuje wyjątkowe zakątki Wrocławia i podpowiada, dokąd można się udać na wspaniałą wycieczkę poza miasto. Szukasz atrakcji turystycznych i zabytków, które zainteresują również dzieci oraz młodzież? W Mieście Stu Mostów nie brakuje fantastycznych atrakcji nawet dla najmłodszych turystów! Zaplanuj z Hotelem Europejskim wspaniały wypad z noclegiem w centrum Wrocławiu i wybierz takie atrakcje turystyczne, które przypadną do gustu wszystkim uczestnikom wycieczki.

Spis treści:
Najciekawsze obiekty w mieście i okolicach
Jak zorganizować spacer?
Historyczne zabytki
Urozmaicenia dla dzieci
Ciekawe miejsca dla młodzieży

Najciekawsze atrakcje turystyczne we Wrocławiu i okolicach. Zarezerwuj nocleg w Hotelu Europejskim zlokalizowanym przy Dworcu Głównym i zaplanuj wspaniałą wycieczkę poza miasto!

Nocleg w Hotelu Europejskim w centrum miasta daje nam możliwość zwiedzania nie tylko atrakcji turystycznych Wrocławia, ale także jego okolic. Hotel zlokalizowany jest bowiem przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, zaledwie kilkadziesiąt metrów od Dworca Głównego PKP i niewiele dalej od Dworca Autobusowego POLBUS. Rezerwując więc pokój w Hotelu Europejskim, zyskujemy doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Wrocławia i okolic. Hotel znajduje się w pięknie odnowionej po II wojnie światowej kamienicy, z której w nie więcej niż 15 minut można dojść pieszo do Rynku, Narodowego Forum Muzyki czy placu Dominikańskiego. Jeszcze bliżej jest do Teatru Muzycznego Capitol, Opery Wrocławskiej i Teatru Polskiego. Będziemy więc w kulturalnym i turystycznym centrum Wrocławia! Oprócz tego możemy zaplanować wspaniałą wycieczkę w najbliższe okolice miasta dzięki bliskości Hotelu Europejskiego do stacji kolejowej i dworca autobusowego. Zobacz, w jakie miejsca warto się udać, aby spędzić wspaniały dzień wypełniony po brzegi atrakcjami turystycznymi i zwiedzaniem ciekawych zabytków!

Forty w Srebrnej Górze

Forty w Srebrnej Górze to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w okolicach Wrocławia. Największa górska twierdza w Europie przyciąga zwiedzających przez cały rok. Donjon z XVIII wieku kryje w sobie niesamowite historie, można go zwiedzać na własną rękę lub z przewodnikiem. Wielu podróżników zachwyca też fantastyczny klimat, jaki panuje w Srebrnej Górze. Nie brakuje tu malowniczych tras spacerowych, nawet dla niewprawionych wędrowców górskich. Wycieczka do Srebrnej Góry to gwarancja niezapomnianych widoków, na przykład z 27-metrowego zabytkowego Wiaduktu Sowiogórskiej Kolei Zębatej.

Wieża widokowa w Kotowicach

Jeżeli już mowa o pięknych widokach, kolejny niezwykły punkt obserwacyjny znajduje się w Kotowicach. Do miejscowości można dojechać pociągiem w nieco ponad 15 minut z Dworca Głównego we Wrocławiu, czyli podróż z Hotelu Europejskiego do Kotowic zajmie nam w sumie około 20 minut. Dlaczego warto wybrać się na taką wycieczkę? W Kotowicach nad Odrą znajduje się wieża widokowa o wysokości 40 metrów z aż 3 tarasami widokowymi. Ze szczytu wieży można zobaczyć nie tylko panoramę Gminy Siechnice. Rozciąga się z niej też widok na aglomerację wrocławską oraz inne ciekawe punkty Dolnego Śląska. Od marca do września wieżę można zwiedzać bezpłatnie w godzinach od 10:00 do 20:00.

Zamek Topacz w Ślęzy

Planujesz wypad za miasto? Wybierz się do Ślęzy położonej zaledwie 3 km od Wrocławia. Znajduje się w niej Zamek Topacz, przepiękny obiekt turystyczny. W miejscowości są także: rozległe ogrody (o łącznej powierzchni 37 ha) oraz staw z pomostami i plażą. Będąc w Ślęzy, warto odwiedzić także Muzeum Motoryzacji, w którym znajduje się ogrom historycznych modeli samochodów i motocykli.

We Wrocławiu roi się od atrakcji turystycznych!

Mapa atrakcji turystycznych w pobliżu Hotelu Europejskiego w centrum Wrocławia. Zaplanuj spacer połączony ze zwiedzaniem zabytków

Na mapie Wrocławia znajdziemy ogrom atrakcji turystycznych w pobliżu Hotelu Europejskiego. Warto wiedzieć, że rezerwując w nim nocleg, zyskujemy nie tylko możliwości związane z lokalizacją przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale także wysoki komfort pobytu. Pokoje w Hotelu Europejskim charakteryzują się wysokim standardem, są przestronne i przytulnie urządzone. Na ich wyposażeniu znajdują się funkcjonalne i wygodne meble: łóżko z miękkim materacem, szerokie biurko do pracy czy kącik kawowy z estetycznym stolikiem i eleganckimi krzesłami. Oprócz tego w pokojach jedno- i dwuosobowych oraz apartamentach Hotelu Europejskiego można znaleźć telewizor LCD, telefon oraz indywidualnie sterowaną klimatyzację. Każdy z eleganckich pokoi posiada osobną łazienkę z kabiną prysznicową, suszarką do włosów oraz świeżymi ręcznikami do dyspozycji gości. Możemy mieć więc pewność, że w Hotelu Europejskim doskonale się wyśpimy i będziemy mieć energię na kolejny dzień z atrakcjami turystycznymi Wrocławia! A w razie niepogody, konieczności wykonania obowiązków służbowych czy w ramach wieczornego relaksu możemy spędzić komfortowo czas w luksusowym pokoju, w którym mamy dostęp do bezprzewodowej sieci internetowej Wi-Fi.

Wypoczęci po noclegu w Hotelu Europejskim możemy ruszać na spacer połączony ze zwiedzaniem najciekawszych atrakcji turystycznych na mapie Wrocławia. Warto skierować swoje kroki w stronę Rynku i wstąpić do znajdującego się na nim starego Ratusza. W budynku znajduje się bardzo ciekawe Muzeum Miejskie Wrocławia. Rynek to także miejsce, w którym znajdziemy nowoczesną fontannę o ciekawej formie i całe mnóstwo wrocławskich krasnali. Figurki można spotkać między innymi przy wejściach do różnych lokali, obok bankomatów, przy ławkach dla wrocławian i turystów, a nawet na słupach. Obok Rynku znajduje się Plac Solny, na który też warto zajrzeć, a naszym oczom ukaże się przestrzeń cała w kwiatach. To miejsce jest jednym z najbardziej charakterystycznych i urokliwych zakątków we Wrocławiu. Z placu Solnego warto ruszyć w stronę placu Jana Pawła II. Znajdziemy tam majestatyczną fontannę strzeżoną przez dwa kamienne lwy.

Inną wspaniałą atrakcją turystyczną, jaką znajdziemy na mapie Wrocławia jest Ostrów Tumski. Przechadzka po nim to świetny sposób na relaks nad brzegiem rzeki. Idąc deptakiem przejdziemy między innymi przez Most Tumski, nazywany także Mostem Zakochanych. Na jego barierkach pary wieszają kłódki ze swoimi imionami, licząc, że zapewni im to wieczną miłość. Na Ostrowie znajduje się także wspaniała wrocławska Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Jest to pierwsza w pełni gotycka świątynia wybudowana na ziemiach polskich. Zachwyca swoją majestatyczną formą i bogato zdobionymi wnętrzami. Katedra pięknie prezentuje się po zmroku. Wieczór jest zresztą świetną porą na spacer po Ostrowie Tumskim. Możemy wtedy spotkać wrocławskiego latarnika, który codziennie własnoręcznie zapala znajdujące się tu 103 lampy.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu Europejskim we Wrocławiu i poznaj historię miasta skrytą w atrakcjach turystycznych

Zwiedzanie różnych zabytków i atrakcji turystycznych to także sposób na poznawanie ciekawych historii związanych z Wrocławiem i całym naszym krajem. Warto wiedzieć, że jedną z interesujących opowieści kryją w sobie mury Hotelu Europejskiego, który dziś oferuje komfortowe noclegi w centrum Wrocławia. Hotel Europejskim jest najstarszą obecnie działającą instytucją tego typu w stolicy Dolnego Śląska. Został wybudowany w latach siedemdziesiątych XIX wieku i do roku 1945 nosił niemiecką nazwę Hohenzollern-Hof. Wojnę przetrwał z niewielkimi uszkodzeniami i dość szybko po zakończeniu walk w hotelu, któremu nadano nowe miano “Europejski”, mogli już być przyjmowani goście. W latach 60. w obiekcie znajdowało się 35 pokoi jednoosobowych, a w latach 90. hotel dysponował już 65 pokojami jedno- i dwuosobowymi oraz apartamentami. Niedawno Hotel Europejski gruntownie wyremontowano i przywrócono mu przedwojenną świetność i piękny wygląd. Dodatkowo elewację hotelu ozdobiono wspaniałą iluminacją. Hotel łączy tradycję z nowoczesnością, zapraszając gości do swoich komfortowych, eleganckich wnętrz. Dziś posiada blisko 100 klimatyzowanych pokoi.

Jakie jeszcze atrakcje turystyczne i zabytki we Wrocławiu warto odwiedzić celem poznania ciekawych historii? Kilka z nich prezentujemy poniżej.

Aula Leopoldina

Aula Leopoldina to najbardziej reprezentatywna część Uniwersytetu Wrocławskiego. Nazywa się ją perłą świeckiej architektury epoki baroku. Wybudowaną ją w latach 1728-1732 wraz z innymi budynkami stanowiącymi kompleks uczelni. Aula swoją nazwę zawdzięcza fundatorowi Uniwersytetu, cesarzowi Leopoldowi I. Wnętrze zostało ozdobione freskami, rzeźbami, ornamentami sztukatorskimi i marmurowymi elementami. Wszystkie dekoracje zostały wykonane przez najznamienitszych artystów z całego świata. Aula Leopoldina jest częścią Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Synagoga Pod Białym Bocianem

Tę wyjątkową budowlę znajdziemy z Dzielnicy Czterech Wyznań. Neoklasycystyczna synagoga została wybudowana w pierwszej połowie XIX wieku. Od 1847 roku była ogólnodostępna dla całej liberalnej frakcji żydowskiej, jednak w 1872 została przejęta przez konserwatywnych Żydów. Wymusiło to przebudowę synagogi tak, aby podczas nabożeństw kobiety i mężczyźni mogli być od siebie rozdzieleni. Synagoga nie uległa zniszczeniu w czasie nocy kryształowej w 1938 roku tylko ze względu na bliskie sąsiedztwo innych budynków. Hitlerowcy urządzili za to w synagodze warsztat samochodowy i magazynowali w niej to, co zrabowali Żydom. Dopiero po II wojnie światowej synagoga wróciła do społeczności żydowskiej, jednak była zbyt zniszczona, aby z niej korzystać. Żydzi prawdziwie odzyskali synagogę dopiero w 1996 roku. Rozpoczęto remont, który trwał aż do 2010 roku. Dziś możemy podziwiać biało-złote wnętrza synagogi w pełnej krasie.

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka to zupełnie wyjątkowe miejsce, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne i zabytki we Wrocławiu. Zdecydowanie warto obejrzeć ogromne malowidło przedstawiające bitwę pod Racławicami z 1794 roku. Zwycięstwo Polaków nad Rosjanami na obrazie o długości 114 m i wysokości 15 m uwieczniła grupa malarzy pod kierownictwem Wojciecha Kossaka i Jana Styki. Dzieło powstało w ciągu 9 miesięcy na przełomie lat 1893 i 1894. Jednak rotundę, w której do dziś można oglądać obraz, zbudowano dopiero w latach 90. XX wieku. Wcześniej eksponowanie dzieła było niemożliwe ze względów politycznych.

Wrocławskie krasnale to jedna z atrakcji turystycznych

Wrocławskie atrakcje turystyczne dla dzieci i hotel przyjazny rodzinom jako podstawa udanego urlopu

We Wrocławiu nie brakuje atrakcji turystycznych dla dzieci. Łatwo znajdziemy także odpowiedni hotel w centrum Wrocławia, w którym cała rodzina poczuje się dobrze. Warto wiedzieć, że w Hotelu Europejskim dzieci do lat 4 mogą nocować bezpłatnie! Po wyborze atrakcyjnego miejsca zakwaterowania we Wrocławiu, warto jeszcze sprawdzić, gdzie można udać się z dziećmi, aby zapewnić im fantastyczną atrakcję. Podpowiadamy ciekawe miejsca dla całej rodziny!

Zoo

Wrocławskie Zoo będzie wspaniałą atrakcją turystyczna nie tylko dla dzieci, ale i dla towarzyszących im dorosłych. Warto zarezerwować sobie cały dzień na zwiedzenie ogrodu zoologicznego. Koniecznie odwiedźmy znajdujące się na terenie Zoo Afrykarium, w którym znajdują się egzotyczne okazy morskich stworzeń żyjących w wodach okalających Afrykę. Oprócz nich w ogrodzie znajduje się jeszcze ponad 10 000 innych wspaniałych zwierząt różnych gatunków! We wrocławskim Zoo na pewno nie będziemy się nudzić.

Wioska Indiańska

Na obrzeżach Wrocławia można znaleźć niebanalną atrakcję dla dzieci. Mowa o Wiosce Indiańskiej. I choć nie znajduje się ona w pobliżu centrum, łatwo dojedziemy do wioski spod Hotelu Europejskiego, który znajduje się przy dużym węźle komunikacyjnym. W Wiosce Indiańskiej cała rodzina może poczuć wyjątkowy klimat, wykonać swoje amulety czy pomalować twarze. W Wiosce organizowane są różne ciekawe zabawy dla dzieci. Warto się do niej udać, aby w niebanalny sposób spędzić czas na świeżym powietrzu.

Aquapark Wrocław to popularna atrakcja turystyczna

Szukasz we Wrocławiu atrakcji turystycznych dla młodzieży? Zarezerwuj nocleg w Hotelu Europejskim i sprawdź, jakie miejsca przypadną do gustu nastolatkom

Jakie atrakcje turystyczne we Wrocławiu będą ciekawe dla młodzieży? Nastolatki mają zupełnie inne potrzeby niż małe dzieci. Często też zabytki i wystawy, które interesują dorosłych, niekoniecznie są ciekawe dla młodzieży. Dlatego warto zarezerwować nocleg w hotelu w centrum Wrocławia, z którego będziemy mieć blisko do różnych atrakcyjnych dla młodzieży miejsc. Hotel Europejski podpowiada, jakie wrocławskie atrakcje turystyczne spodobają się nastolatkom!

Przejazd kolejką gondolową Polinka

Przez cały rok nad Odrą jeździ kolejka gondolowa Polinka. Z tej wrocławskiej atrakcji turystycznej można więc skorzystać nawet zimą. Trasa kolejki biegnie od głównego kampusu Politechniki Wrocławskiej na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego do Geocentrum przy ulicy Na Grobli. Odległość jaką można pokonać za pomocą Polinki wynosi 373 metry. Podczas przejazdu można podziwiać wspaniałe widoki i oglądać Wrocław i Odrę z góry.

Muzeum Gry i Komputerów Minionej Ery

Interaktywne muzeum z konsolami, komputerami i automatami do grania z lat 70., 80., i 90. to doskonałe miejsce dla młodzieży. Celem tej inicjatywy jest przybliżenie odwiedzającym pierwszych lat informatyki i wideorozrywki. W muzeum można obejrzeć zabytkowy sprzęt, który był swego czasu bardzo popularny na całym świecie. Młodzież, dzieci i dorośli mogą się tu zapoznać z historią komputerów i gier. Zwiedzanie Muzeum Gry i Komputerów Minionej Ery może być rozrywką dla całej rodziny!

Wrocławski aquapark

Młodzież lubi aktywnie spędzać czas, a więc świetną atrakcją dla nich będzie wizyta we wrocławskim aquaparku. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących pływaków. Oprócz basenów i jacuzzi z bąbelkami w aquaparku można znaleźć aż 8 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności oraz zbiornik z wodą solankową. Jeżeli wybieramy się do aquaparku grupą, w której są także dzieci, z pewnością ucieszy nas fakt, że w kompleksie jest specjalnie przygotowana strefa dla najmłodszych z płytkim brodzikiem i basenem z falami.