Rezerwuj

07.06.2023


Wrocław nocą – Hotel Europejski podpowiada, gdzie warto wstąpić po zachodzie słońcaPlanując wypoczynek w stolicy Dolnego Śląska, dobrze jest zarezerwować komfortowy nocleg, najlepiej zlokalizowany w sercu miasta. Jednym ze znanych i chętnie wybieranych hoteli w centrum Wrocławia jest Hotel Europejski. Wiemy jednak doskonale, że będąc w dużym, tętniącym życiem mieście, nie zawsze spędzamy noc w łóżku. Często na spoczynek udajemy się dopiero nad ranem, po kilku godzinach nocnej zabawy.

Hotel Europejski Wrocław podpowiada, jakie miejsca warto odwiedzić w porze nocnej, nim zmęczenie weźmie górę i każe ułożyć się do snu w wygodnym łóżku.

Spacerem przez nocny Wrocław

Położony w centrum miasta Ostrów Tumski to obowiązkowy punkt zwiedzania Wrocławia. Ta najstarsza część miasta kusi turystów nie tylko za dnia, ale także po zachodzie słońca. Widoczny już z Bulwaru Lecha i Marii Kaczyńskich, przyciąga spojrzenie szczególnie po ciemku, gdy jest malowniczo podświetlony. By przespacerować się po Ostrowie Tumskim, można dostać się na niego z kilku stron. Zakochani spędzający weekend we Wrocławiu z pewnością będą mieli ochotę przejść się po Moście Tumskim, znanym z tego, iż do niedawna obwieszony był kłódkami symbolizującymi trwałą miłość.

Dodatkową atrakcją nocnego Ostrowa jest latarnik, zapalający i gaszący codziennie kilkadziesiąt latarni gazowych. Jego pojawienie się wyznaczają zachód i wschód słońca.

Ostrów Tumski to niejedyne miejsce, które warto odwiedzić po zmroku. Usytuowany nad samą Odrą Uniwersytet Wrocławski również słynie z przepięknych iluminacji. Jego majestatycznie oświetlone osiemnastowieczne gmachy można podziwiać m.in. z Wyspy Piasek lub Mostu Uniwersyteckiego.

Gdzie zjeść i wypić?

Wrocław, jako zagłębie festiwali i miasto studenckie, zaprasza do nocnego życia. Kusi dziesiątkami knajpek, pubów i klubów. Hotel Europejski przedstawia tylko najciekawszy wycinek z niezwykle bogatej oferty gastronomiczno-rozrywkowej Wrocławia:

Inne atrakcje nocnego Wrocławia

Co jeszcze warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska po zachodzie słońca?

Wybierając na nocleg Hotel Europejski, zatrzymujemy się w samym centrum miasta. Zaledwie o kwadrans spacerem od hotelu zlokalizowany jest czwarty pod względem wysokości budynek w Polsce – Sky Tower. Na jego 49 piętrze znajduje się Punkt Widokowy, z którego doskonale widać zachodnią i północną część miasta. Wieczorem, gdy Wrocław jest oświetlony, widok zapiera dech w piersiach. Ostatnie wjazdy odbywają się w piątki i soboty o godzinie 21,30, dzięki czemu oświetloną panoramę Wrocławia można podziwiać nawet wiosną czy jesienią, gdy słońce zachodzi stosunkowo późno.

W sezonie wiosenno-letnim (od maja do października) tłumy Wrocławian i turystów przyciąga wrocławska fontanna multimedialna, zlokalizowana na Pergoli obok Hali Stulecia, zaledwie o kilkanaście minut jazdy samochodem od Hotelu Europejskiego. Pokazy multimedialne, przy różnych gatunkach muzyki, odbywają się od godziny 10 aż do 20. Warto zatem odwiedzić to miejsce przy okazji wieczornego spaceru po Wrocławiu.

Nastawiając się na wieczorne zwiedzanie Wrocławia, dobrze jest zarezerwować pokój w Hotelu Europejskim, by po długiej nocy podreperować siły wyśmienitym śniadaniem i odpocząć w wygodnym łóżku przed kolejnym pełnym wrażeń popołudniem.