Rezerwuj

30.05.2023


Aktywny Wrocław – Hotel Europejski zaprasza na urlop w ruchuWrocław kojarzy się przede wszystkim ze zwiedzaniem zabytków. Nieprzypadkowo, gdyż jest ich tu mnóstwo i weekend z pewnością nie wystarczy, żeby poznać je wszystkie. Stolica Dolnego Śląska przez cały rok przyciąga więc miłośników gotyckich kościołów czy renesansowych kamienic. Do zabytkowych gmachów należy również położony w sercu miasta Hotel Europejski. Wrocław to jednak nie tylko gratka dla wielbicieli historycznej architektury.

Miasto wciąż rozwija się także pod kątem aktywności fizycznej i z roku na rok jest lepiej przystosowane do spędzania czasu w ruchu. Planując weekend lub urlop, warto nie tylko zarezerwować dogodnie usytuowany hotel (w centrum Wrocławia, blisko dworca głównego). Miłośnicy sportu lub po prostu zdrowego stylu życia powinni zapoznać się z możliwościami, jakie w tej dziedzinie oferuje Miasto Stu Mostów.

„Biegać, skakać, latać, pływać…”

Chociaż ten dynamiczny fragment pochodzi z piosenki dla dzieci (z filmu „Podróże Pana Kleksa”), wrocławskie atrakcje przewidziane są nie tylko dla najmłodszych. Zacznijmy jednak od tych, z których mogą skorzystać już bardzo mali ludzie.

Dla nastolatków i dorosłych

Co jeśli uznamy, że skakanie na trampolinach i zjazdy na „tyrolkach” to zbyt dynamiczne zajęcia, a mimo to ruch jest dla nas istotny? Większość noclegów, ale przede wszystkim hotele w centrum Wrocławia, są znakomicie skomunikowane z obiektami przeznaczonymi do nieco spokojniejszej aktywności.

Odpoczynek po aktywnym dniu

Decydując się na kilkudniowy aktywny wypoczynek w mieście, warto wybrać na nocleg hotel trzygwiazdkowy. We Wrocławiu jednym z takich obiektów jest Hotel Europejski. Dlaczego trzy gwiazdki? Są one gwarancją m.in. tego, że na miejscu skorzystamy nie tylko z oferty śniadaniowej. Taki hotel posiada również własną restaurację, co pozwala nie martwić się o kwestię posiłków. W Hotelu Europejskim goście zjedzą rano pożywne śniadanie, które da im energię na cały dzień spacerowania, pływania, jazdy na rolkach. Po kilku godzinach pełnych wrażeń warto podreperować siły smacznym obiadem lub wystawną kolacją, serwowaną w naszej restauracji.

Noc przespana w klimatyzowanym pokoju, na dużym wygodnym łóżku, to gwarancja nowego zastrzyku sił i energii na kolejny aktywny dzień.