Rezerwuj

26.05.2023


Dzieje się, czyli schyłek lata we WrocławiuWydawać by się mogło, że wraz z końcem wakacji Wrocław nieco zamiera. Powoli odchodzą w zapomnienie długie spacery po bulwarach, relaks na miejskich plażach, wieczorne koncerty… Nic bardziej mylnego!

We wrześniu wciąż trwa lato, a Wrocław aż kipi od klimatu późnych wakacji (to wciąż wolne dla studentów, którzy znajdą tu mnóstwo atrakcji dla siebie). Popularne w ostatnich latach beach bary do końca września zapraszają na wieczory z muzyką i chłodnym piwem. Organizatorzy imprez mają coś i dla fanów muzyki klasycznej, i dla wielbicieli nowoczesnych brzmień.

Zarówno współczesne, jak i zabytkowe hotele we Wrocławiu nie narzekają w tym okresie na brak gości. Warto więc już dziś pomyśleć o zaplanowaniu wrześniowego pobytu i zarezerwowaniu noclegów, np. w Hotelu Europejskim, znajdującym się w samym centrum stolicy Dolnego Śląska.

Harmonogram wydarzeń – wrzesień 2023

Warto wcześniej zapoznać się z planowanymi na wrzesień atrakcjami, by móc nie tylko zakupić bilety, ale także zarezerwować pobyt np. w którymś z historycznych hoteli w centrum Wrocławia.

Hotele z historią – Wrocław zaprasza we wrześniu

Jaki hotel we Wrocławiu wybrać, by wrześniowy pobyt w Mieście Stu Mostów obfitował nie tylko w doświadczenia związane z kulturą, ale też wiązał się z komfortem i wypoczynkiem? Klimatyczne wnętrza i atmosferę minionych epok zapewnia jeden z historycznych hoteli – Hotel Europejski. Stolica Dolnego Śląska proponuje noclegi w kilku takich obiektach, zaś najstarszy z nich, pamiętający schyłek XIX wieku, to właśnie Europejski – zabytkowy hotel blisko dworca głównego we Wrocławiu.

Ten trzygwiazdkowy hotel oferuje gościom przyjeżdżającym do Wrocławia w związku z licznymi wydarzeniami kulturalnymi najwyższy standard. Wygodne łóżka, miejsca do pracy, komfortowo wyposażone łazienki oraz recepcja czynna przez całą dobę sprawiają, że warto się tu zatrzymać – na jedną lub kilkanaście nocy.

Jakie są dodatkowe zalety Hotelu Europejskiego we Wrocławiu? Regulowana klimatyzacja w pokojach pomoże przetrwać wrześniowe zmiany pogody. Dzięki eleganckiej kawiarni i restauracji hotelowej nie trzeba martwić się o wyżywienie podczas wyjazdu. Lokalizacja w samym sercu miasta sprawia, że właściwie wszędzie jest blisko, co ma niebagatelne znaczenie podczas odwiedzania kolejnych wydarzeń kulturalnych. Łatwo stąd przemieszczać się samochodem, komunikacją miejską czy na piechotę.

Co warto zobaczyć przy okazji pobytu w Hotelu Europejskim

Usytuowany blisko dworca głównego we Wrocławiu Hotel Europejski to świetna baza wypadowa dla wrześniowych spacerów po “polskiej Wenecji”. Z punktu, w którym znajduje się hotel, w wiele ciekawych miejsc można dotrzeć pieszo lub transportem publicznym, nie martwiąc się parkowaniem.

Zaledwie 10 minut spacerem dzieli siedzibę hotelu od wrocławskiego Rynku, obudowanego zabytkowymi kamienicami. Okalające Rynek uliczki także zachęcają do spacerów – urozmaicanych wizytami w galeriach sztuki czy kawiarniach. Z siedziby hotelu w kilkanaście minut pieszo można się dostać do jednego z najwyższych budynków miasta z punktem widokowym – Sky Tower. Niewiele dłuższy spacer czeka turystów chcących odwiedzić Panoramę Racławicką, Halę Targową lub Muzeum Narodowe.