Rezerwuj

12.06.2023


Konferencje naukowe we Wrocławiu w 2023 roku – Hotel Europejski zaprasza!Wrocław to miasto szczególne. Pełne różnorodności, kontrastów, niespodzianek. Przyciąga turystów, wielbicieli sztuki, kusi festiwalami, proponuje niezliczone rozrywki. Jest to także jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce. Co roku dziesiątki tysięcy studentów rozpoczynają lub kontynuują naukę w stolicy Dolnego Śląska. Publiczne i niepubliczne uczelnie to nie jedyne miejsca, w których można poszerzać wiedzę i zdobywać nowe kompetencje. We Wrocławiu rokrocznie odbywa się wiele konferencji naukowych, organizowanych nie tylko przez szkoły wyższe.

Hotele biznesowe we Wrocławiu, takie jak Hotel Europejski, mają swój udział w tego typu wydarzeniach, z dwóch powodów. Przede wszystkim ze względu na lokalizację – hotel przy dworcu Wrocław Główny to znakomite miejsce, by zatrzymać się podczas przyjazdu na kilkudniową konferencję czy targi. Drugim powodem są znakomicie wyposażone sale konferencyjne w naszym hotelu. Można więc nie tylko przyjechać na konferencję, ale także samemu ją zorganizować.

O obu możliwościach – w dalszej części artykułu.

Najbliższe konferencje planowane we Wrocławiu

Tak jak w poprzednich latach, oferta w zakresie różnego rodzaju konferencji, również w 2023 roku przedstawia się zachęcająco. Można wybierać spośród różnych dziedzin i zagadnień, m.in.:

Gdzie nocować podczas udziału w konferencjach?

Planując udział w zjazdach i kongresach w stolicy Dolnego Śląska, zawsze warto brać pod uwagę noclegi zlokalizowane blisko centrum. Hotele biznesowe we Wrocławiu zwykle ulokowane są w taki sposób, by łatwo było się z nich przemieścić w dowolny punkt w mieście, czy to własnym samochodem lub taksówką, czy komunikacją miejską. Jednym z takich obiektów jest Hotel Europejski Wrocław, mieszczący się niemal przy samym dworcu głównym.

Wybór Hotelu Europejskiego to gwarancja najwyższego komfortu w idealnej lokalizacji. Nasz obiekt zapewnia uczestnikom wrocławskich konferencji i zjazdów pobyt na najwyższym poziomie.

Na gości (zarówno prywatnych, jak i biznesowych) czekają tu jedno- i dwuosobowe klimatyzowane pokoje i apartamenty. Działający w hotelu kompleks gastronomiczny to duże udogodnienie dla gości. Restauracja Europejska serwuje pyszne śniadania w formie bufetu szwedzkiego, a także obiady i kolacje inspirowane kuchnią europejską. Biorąc więc udział w konferencjach na terenie Wrocławia, nie trzeba już zaprzątać sobie głowy kwestią wyżywienia.

Konferencje w Hotelu Europejskim

Europejski, najstarszy hotel we Wrocławiu, to nie tylko miejsce na nocleg dla głodnych wiedzy uczestników konferencji. Dzięki świetnemu zapleczu eventowemu Hotel Europejski od lat sprawdza również się jako miejsce spotkań biznesowych, szkoleń oraz różnego rodzaju konferencji. Chętnie pomagamy także w organizacji firmowych imprez integracyjnych.

Dla planujących większe spotkania biznesowe czy szkolenia Hotel Europejski przygotował w pełni wyposażoną salę konferencyjną z możliwością dostosowania do liczby uczestników. Jest ona nie tylko elegancko urządzona i komfortowa, ale także wzbogacona o takie udogodnienia, jak sprzęt multimedialny i pomoce naukowe. Dla najwyższej wygody delegatów nasz hotel proponuje przerwy kawowe i lunchowe. Sala konferencyjna jest też oczywiście klimatyzowana.

W kwestii organizacji konferencji lub wynajęcia sali na inne wydarzenie, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.