Rezerwuj

01.03.2019


Zorganizuj imprezę integracyjną dla firmy we Wrocławiu i zarezerwuj noclegi w Hotelu EuropejskimCoraz częściej organizowane we Wrocławiu firmowe imprezy integracyjne i bankiety służbowe są skutecznym i atrakcyjnym sposobem na utrzymywanie dobrych relacji wśród pracowników. Szukając odpowiedniej przestrzeni na takie przedsięwzięcie, warto wybrać miejsce wyróżniające się dobrą lokalizacją i oferujące liczne atrakcje. Takie wydarzenie musi być naprawdę dobrze zaplanowane. Dzięki temu kolejna impreza służbowa nie będzie przykrym obowiązkiem, ale wydarzeniem, na które wszyscy czekają. Co więcej, jeśli wszyscy będą się dobrze bawić, przyniesie ona naprawdę wiele korzyści. Sprawdźcie sami!

Spis treści
Jak zorganizować?
Organizacja imprez integracyjnych Wrocław
Sprawdzone pomysły
Atrakcje dla pracowników
Jak się ubrać?

Hotel Europejski podpowiada, jak zorganizować firmową imprezę integracyjną

Według statystyk ponad 70 procent pracodawców organizuje cykliczne imprezy firmowe dla pracowników. Odbywają się one zarówno we Wrocławiu, jak i w wielu innych miejscach w Polsce. Po rozmachu niektórych z nich można również zauważyć wzrost liczby pracodawców, którzy są skłonni przeznaczyć więcej funduszy na tego rodzaju atrakcje. I nie powinno to dziwić. Tego typu wydarzenia doskonale wpływają bowiem na budowanie odpowiednich relacji w zespole, co przekłada się na jakość pracy i płynącą z niej satysfakcję. O czym dobrze jest pamiętać, aby firmowa integracja była udana? Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi.

Jak zorganizować imprezę?

Wrocław jest miastem, które sukcesywnie się rozwija. Dzięki budowie licznych kompleksów biurowych staje się on kolejną stolicą biznesu. Nic zatem dziwnego, że wiele firm na miejsce spotkań integracyjnych wybiera właśnie to miasto. Stolica województwa dolnośląskiego oferuje szereg atrakcji dla pracowników, co znacznie ułatwia organizację tego typu spotkań. Ale od czego zacząć planowanie? Najlepiej od znalezienia odpowiedniego miejsca. Niezależnie od tego, czy macie pomysł na elegancki bankiet, piknik pod chmurką, czy przebieraną zabawę, warto postawić na miejsce w centrum miasta. Dzięki temu lokalizacja będzie dogodna dla większości zaproszonych gości. Odpowiednie mogą się okazać okolice Rynku. Łatwo tu zarówno o zagwarantowanie dobrej zabawy i różnych atrakcji, jak i zapewnienie pracownikom noclegów. Z pokoju w hotelu z pewnością chętnie skorzystają pracownicy, którzy na co dzień mieszkają poza Wrocławiem – handlowcy, osoby z innych placówek i biur oraz zaproszeni partnerzy biznesowi. Warto zapewnić im komfortowy wypoczynek. Odpowiednim miejscem na nocleg może się okazać Hotel Europejski zlokalizowany tuż przy Dworcu Głównym, oddalony zaledwie o kilkaset metrów o Rynku. Jest to miejsce z historią – jeden z najstarszych wrocławskich hoteli, który został niedawno całkowicie zmodernizowany. Jeśli udało się Wam wybrać miejsce spełniające wszystkie najważniejsze kryteria, pora przejść do planowania zabawy.

Ognisko podczas firmowego spotkania

Nie macie pomysłu na imprezę firmową? Hotel Europejski przedstawia najciekawsze atrakcje we Wrocławiu

Większość pracodawców chce świętować w sposób, który nie nawiązuje do tradycyjnej imprezy firmowej. Szukając alternatywnych pomysłów, warto sprawdzić najciekawsze atrakcje Wrocławia i poznać możliwości, jakie oferuje Miasto Stu Mostów. Pracownicy z pewnością docenią nietypowe inicjatywy, dzięki czemu możecie liczyć nie tylko na doskonałą zabawę, ale też na poprawę morale w zespole. Jakie pomysły warto rozważyć?

Impreza charytatywna

Dobrym pomysłem może być połączenie zabawy z działalnością charytatywną (np. wsparcie dla potrzebującego pracownika). Elegancki bankiet, podczas którego mogą odbywać się licytacje rzeczy lub produktów dostarczonych przez pracowników, sprzyja nie tylko zacieśnianiu więzi, ale też ma niebagatelny wpływ na PR firmy. Niezależnie od tego, jaką działalność charytatywną się wybierze, można realizować ją jako alternatywę dla tradycyjnego przyjęcia biurowego. Na bal charytatywny można zaprosić również ważnych partnerów biznesowych – wybór eleganckiego miejsca i samo przesłanie spotkania spotka się z miłym odbiorem.

Rodzinny piknik

Dobrym pomysłem jest również organizacja rodzinnego pikniku pracowniczego. Swobodna atmosfera i przyjemne otoczenie sprawią, że piknik stanie się przyjemną i niezbyt kosztowną alternatywą dla klasycznych imprez służbowych. W centrum miasta bez trudu znajdziecie odpowiednią przestrzeń – może nią być choćby Wyspa Słodowa.

Escape Room

Doskonałym pomysłem na wspólną zabawę może się też okazać wizyta w Escape Room. Dzięki rosnącej popularności zamkniętych pokoi we Wrocławiu jest ich naprawdę wiele. Organizowane są w nich również imprezy firmowe. A to przede wszystkim dlatego, że wydostanie się z pokoju wymaga pracy zespołowej, logicznego myślenia, a dodatkowo może wyłonić osobę, która doskonale się sprawdzi w roli lidera. Gra polega na wydostaniu się z zamkniętego pokoju przy wykorzystaniu wskazówek, ukrytych przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek, które przybliżają do odnalezienia klucza.

Dodatkowe atrakcje

Organizując spotkanie dla pracowników, warto także pomyśleć o dodatkowych atrakcjach, które pobudzą nieco kreatywność, pozwalając naprawdę się rozluźnić i zapomnieć codziennych obowiązkach. Ciekawym pomysłem może się okazać zabawa tematyczna połączona z całonocnymi tańcami. Przebieranki i dobra muzyka przełamują wszystkie lody. Widząc najpoważniejszych na co dzień pracowników w zabawnych przebraniach, można łatwiej skrócić dystans i nawiązać nieco bardziej swobodne relacje – o to przecież chodzi w integracji. Kolejną atrakcją dla pracowników może być przeprowadzenie szybkich, nienachalnych konkursów tematycznych dotyczących branży. Atrakcje nie powinny jednak przytłaczać. W zupełności wystarczy wybranie jednej – dobrze przemyślanej zabawy, ponieważ ich przesyt może zniechęcić uczestników do brania w nich aktywnego udziału. O czym jeszcze warto pomyśleć podczas organizacji imprezy?

Jakie stylizacje będą odpowiednie na integracyjną imprezę firmową we Wrocławiu? Hotel Europejski podpowiada

Organizując integracyjną imprezę firmową zarówno we Wrocławiu, jak i w każdym innym mieście, warto również ułatwić pracownikom wybór stylizacji. Informując ich o rodzaju wydarzenia i planowanych atrakcjach, można także wspomnieć o obowiązującym dress codzie. W zależności od wyboru miejsca, mogą to być stroje wieczorowe (w przypadku wytwornego bankietu), strój półformalny (przy organizacji przyjęcia w restauracji) lub zupełnie swobodne ubranie w przypadku pikniku. Jeśli przyjęcie ma być tematyczne, warto poprosić aby każdy pracownik przyszedł przebrany zgodnie z ustalonym motywem przewodnim. Kluczem do udanej imprezy korporacyjnej jest przełamanie dotychczasowej rutyny. Zmiana ubioru, lokalizacji i ogólnego klimatu może pozytywnie wpłynąć na relacje między pracownikami i nieco ich ożywić, nawet jeśli przez całe dnie patrzą na tabele i raporty.

Jednymi z najtrudniejszych aspektów planowania imprez dla pracowników są dobry pomysł i znalezienie właściwego miejsca. Główny motyw takiego wydarzenia wpływa zarówno na wybór atrakcji, jedzenia i miejsca organizacji. Większości imprez służbowych przyświecają również cele biznesowe – warto je wykorzystać jako „trampolinę” dla tematyki imprezy i wykreowania ogólnej atmosfery wydarzenia. Nie można również zapomnieć o wyborze noclegów dla przyjezdnych pracowników. Dobrze, aby było to miejsce w ścisłym centrum, do którego łatwo trafić. Niezależnie od tego, czy celem wydarzenia jest biznes, czy przyjemność, czy też połączenie obu tych elementów, odpowiedni pomysł na imprezę korporacyjną może spełnić cel i zapewnić udane wydarzenie wszystkim.