Rezerwuj

01.10.2018


Co się dzieje we Wrocławiu? Sprawdź i zarezerwuj nocleg w Hotelu Europejskim!Co się dzieje we Wrocławiu? Gdzie warto zarezerwować nocleg, aby nie ominąć żadnego ciekawego wydarzenia? Wybierz Hotel Europejski zlokalizowany w centrum miasta i zaplanuj swój udział w fantastycznych imprezach we Wrocławiu! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w pobliżu hotelu i co się dzieje w najlepszych wrocławskich kinach, teatrach, parkach i klubach. Marzysz o koncercie jazzowym, niebanalnych warsztatach lub targach florystycznych? Skorzystaj z naszej oferty promocyjnej i odbierz darmowy bilet do klubu Vertigo, Ogrodu Botanicznego lub Kolejkowa! Poznaj szczegóły naszych propozycji i zaplanuj wspaniały pobyt w malowniczym Wrocławiu. Wybierz się też na zwiedzanie Miasta Stu Mostów – samodzielnie lub z przewodnikiem! Sprawdź, gdzie organizowane są darmowe spacery dla turystów.

Spis treści:
Najbliższe wrocławskie koncerty
Wydarzenia w Ogrodzie Botanicznym
Wydarzenia w kinach i teatrach
Darmowe zwiedzanie i atrakcje dla dzieci

Co się dzieje w weekend we Wrocławiu? Hotel Europejski poleca wspaniałe koncerty dla każdego

Planujesz wypad do Wrocławia na weekend i zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście? W stolicy województwa dolnośląskiego soboty i niedziele to dni wypełnione muzyką. Jest tu wiele miejsc, które mają świetną ofertę koncertową. Nie brakuje koncertów jazzowych, muzyki klasycznej czy rozrywkowej. Każdy znajdzie we Wrocławiu wydarzenie dopasowane do swojego gustu. Zorganizowanie kilkudniowej wycieczki połączonej z udziałem w koncercie to świetny pomysł na odpoczynek od pracy i codziennych obowiązków. Oczywiście oprócz planowania rozrywki na czas pobytu we Wrocławiu warto zadbać o zarezerwowanie noclegu. Dobrze jest przy tym wybrać nocleg w centrum miasta, z którego spacerem spokojnie dojdziemy do najciekawszych klubów i filharmonii. W idealnej lokalizacji, przy ulicy Piłsudskiego znajduje się Hotel Europejski. Sprawdź, jakie ciekawe miejsca znajdują się w jego pobliżu i wybierz koncert dla siebie!

Vertigo

Vertigo to wrocławski klub jazzowy, w którym dzieje się naprawdę dużo! Koncerty odbywają się tu codziennie od czwartku do niedzieli, a niekiedy także w inne dni tygodnia. Wystrój Vertigo przywodzi na myśl najsłynniejsze nowojorskie kluby jazzowe. Publiczność oczarowuje niezwykły klimat tego miejsca, doskonała oferta barowa oraz muzyka grana na żywo przez znakomitych artystów jazzowych. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce. Dla wszystkich wielbicieli i osób ciekawych muzyki jazzowej Hotel Europejski przygotował fantastyczną ofertę. Wystarczy zarezerwować pobyt ze śniadaniem na minimum dwie doby, aby odebrać darmowy bilet na koncert jazzowy w Vertigo.

Narodowe Forum Muzyki

Narodowe Forum Muzyki znajduje się w odległości około 10-15 minut spacerem od Hotelu Europejskiego. Pokonując trasę między tymi dwoma obiektami, możemy podziwiać malownicze alejki nad fosą miejską, a przed samym budynkiem NFM zapoznać się z orkiestrą złożoną z figurek wrocławskich krasnali. Szczególnie jednak warto zwrócić uwagę na repertuar koncertów w Narodowym Forum Muzyki. W ofercie znajdziemy występy znakomitych zespołów, chórów i orkiestr w towarzystwie fantastycznych wokalistów. Wizyta z NFM to okazja do zobaczenia światowej klasy artystów. Warto też zaznaczyć, że nie tylko koncerty, ale sam budynek robi spore wrażenie na odwiedzających. Jeżeli chcemy dowiedzieć się o nim więcej, możemy wybrać się na zwiedzanie NFM z przewodnikiem.

Stary Klasztor

Do Starego Klasztoru dojdziemy z Hotelu Europejskiego w około 15-20 minut. Dlaczego warto skierować swoje kroki w tamtą stronę? Stary Klasztor to niebanalny kompleks koncertowo-restauracyjny urządzony w dawnym klasztorze dominikanek, który powstał prawdopodobnie w pierwszej połowie XIV wieku. Dziś w tym miejscu odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. W repertuarze znajdziemy między innymi koncerty polskich i zagranicznych artystów, występy kabaretów i stand-uperów czy wspólne śpiewanie szant. W Starym Klasztorze na co dzień działa także restauracja.

Koncert skrzypków w Narodowym Forum Muzyki

Hotel Europejski prezentuje cykliczne imprezy w Ogrodzie Botanicznym. Sprawdź, co się dzieje we Wrocławiu podczas Twojego pobytu

Niezależnie od tego, na jaki termin planujesz pobyt we Wrocławiu, możesz być pewien, że w mieście będzie się dużo działo. Miasto Stu Mostów tętni życiem przez cały rok, proponując mieszkańcom i turystom szereg wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych czy artystycznych. Wiele ciekawych eventów odbywa się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Dla osób, które chciałaby odwiedzić to miejsce, przygotowaliśmy wyjątkową propozycję. Zarezerwuj pokój dwuosobowy ze śniadaniem na minimum dwie doby w dowolnym terminie od 1 kwietnia do 31 października, a otrzymasz w prezencie dwa bilety do Ogrodu Botanicznego! Taki pakiet to idealny sposób na uczczenie rocznicy ślubu, zrobienie bliskiej osobie prezentu na urodziny czy miły wypad dwojga przyjaciół. Sprawdź, co dzieje się we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym w różnych porach roku i zaplanuj w dogodnym terminie nocleg w Mieście Stu Mostów.

Wiosna

Wiosną warto wybrać się na Ogrodu Botanicznego na “Majówkę w ogrodzie”. Odbywa się wtedy kiermasz różności, można nabyć wspaniałe rękodzieła, takie jak drewniane anioły, obrazy, ceramikę czy biżuterię. Ponadto na targach sprzedawane są różnego rodzaju miody i zdrowa żywność. Inne warte uwagi wiosenne wydarzenie w Ogrodzie Botanicznym to “Kolorowe balkony i tarasy”. Podczas tego eventu można oglądać imponującą ekspozycję roślin i kwiatów do uprawy domowej i zainspirować się do zaaranżowania własnego balkonu czy tarasu.

Lato

Latem organizowany jest w Ogrodzie Botanicznym między innymi “Dzień Pszczoły”. Celem tego wydarzenia jest zapoznanie odbiorców z niezwykle ważną dla całego świata rolą pszczół. W tym wyjątkowym dniu odbywają się takie atrakcje jak: warsztaty budowania domków dla owadów, gra terenowa czy pokaz wycinania kłody bartnej. Koniec lata to z kolei czas na zupełnie inne wydarzenie w Ogrodzie Botanicznym – “Wrocławskie Święto Mąki”. Uczestnicy tego wydarzenia mają okazję do zobaczenia, jak w dawnych czasach używano żaren do produkcji mąki. Na tym jednak rozrywka się nie kończy, można też skosztować tradycyjnych staropolskich specjałów, takich jak świeżo wypiekane podpłomyki.

Jesień

Jesienią Ogród Botaniczny zaprasza na imprezę promującą różne odmiany jabłek. W trakcie tego wydarzenia można się zapoznać z ekspozycją na temat tych owoców oraz posmakować znakomitych jabłek od polskich sadowników. Dużym powodzeniem cieszy się także inne jesienne święto w Ogrodzie Botanicznym, a mianowicie “Dolnośląski Festiwal Dyni”. W programie co roku między innymi konkurs na największą, najsmaczniejszą i najdziwniejszą dynię. Daje to osobom odwiedzającym Ogród Botaniczny sposobność do obejrzenia najciekawszych egzemplarzy i kompozycji ułożonych z najróżniejszych dyń. Ponadto odbywają się kiermasze, na których można zakupić przysmaki od lokalnych producentów.

Zbiory Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu

Co się dzieje we wrocławskich kinach i teatrach? Poznaj najciekawsze miejsca w mieście z Hotelem Europejskim

Hotel Europejski znajduje się w pobliżu fantastycznych instytucji kulturalnych, w których niemal codziennie dzieje się coś ciekawego. Rezerwując nocleg w centrum Wrocławia, nie można się nudzić. Nie tylko bliskość teatrów, kin i klubów sprawia, że nasz obiekt jest doskonałym wyborem na nocleg we Wrocławiu. Turystów, którzy podróżują pociągami lub autobusami, z pewnością ucieszy fakt, że obiekt znajduje się tuż przy Dworcu Głównym PKP oraz kilka minut spacerem od stacji POLBUS PKS. Osoby wybierające się do Wrocławia samochodem także nie będą zawiedzione. Przy naszym obiekcie znajduje się bowiem parking dla odwiedzających. Dzięki temu nie musimy martwić się o szukanie miejsca postojowego w centrum miasta, co nie zawsze jest takie proste jak byśmy chcieli. Na szczęście nasi goście nie muszą się o to martwić. Samochód nie będzie nam jednak potrzebny, aby wybrać się do kina lub teatru. Poznaj trzy fantastyczne wrocławskie instytucje, zlokalizowane zaledwie parę kroków od nas.

Teatr Muzyczny Capitol

Capitol to miejsce, w którym każdy widz może znaleźć coś dla siebie. Repertuar obejmuje zarówno klasyczne sztuki teatralne, jak i innowacyjne spektakle muzyczne. W teatrze grane są między innymi broadwayowskie musicale, przedstawienia rozrywkowe oraz adaptacje polskiej i światowej literatury. Nie brakuje też widowisk skierowanych do dzieci. Capitol stara się udowadniać, że współczesny teatr to nie tylko zabawa, ale także miejsce refleksji nad problemami otaczającego nas świata. Warto zwrócić też uwagę na siedzibę teatru. Jest to wyremontowany i czterokrotnie powiększony budynek przedwojennego teatru Capitol, który rozpoczął swoją działalność w 1929 roku. Obecnie wnętrza odznaczają się europejską elegancją.

Dolnośląskie Centrum Filmowe

DCF to wrocławskie kino studyjne, którego oferta skierowana jest do osób oczekujących czegoś więcej niż tylko rozrywki. W repertuarze znajdziemy szeroki wybór filmów polskich, europejskich i światowych. Oprócz pokazów w Dolnośląskim Centrum Filmowym organizowane są też spotkania z twórcami oraz przeglądy retrospektywne i tematyczne. Kino proponuje też cykle mające na celu edukację filmową, na przykład akademię filmów dokumentalnych. Można także wybrać się na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. DCF swoją działalnością stara się zapoznać widzów z różnymi spojrzeniami na rzeczywistość i zaznajamiać ich z najróżniejszymi aspektami sztuki filmowej.

Teatr Polski

Teatr Polski we Wrocławiu jest najstarszym teatrem dramatycznym w mieście i największą tego typu instytucją na Dolnym Śląsku. W repertuarze znajdziemy wspaniałe spektakle klasyczne i nowoczesne z udziałem najlepszych wrocławskich i polskich aktorów. Obecnie spektakle odbywają się w trzech miejscach. Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego znajduje się przy ulicy Zapolskiej, czyli około 10 minut spacerem od Hotelu Europejskiego. Do Sceny na Świebodzkim również można dojść pieszo – w około 20-25 minut, a do Sceny Kameralnej przy ulicy Świdnickiej – w około kwadrans.

Tancerze na scenie teatru muzycznego

Zaplanuj rodzinną wycieczkę do Wrocławia z Hotelem Europejskim! Sprawdź co się dzieje w mieście i poznaj atrakcje dla dzieci

Wrocław to miasto, w którym stale się coś dzieje. Historia tego miasta kształtuje się na naszych oczach, ale jakie były początki Wrocławia? Jakie miejsca są najważniejsze w mieście z historycznej perspektywy i w jakich zabytkach ukryte są najciekawsze opowieści? Tego wszystkiego można się dowiedzieć, wybierając się na jeden z darmowych spacerów z przewodnikiem.

Jak przygotować się do zwiedzania?

Przed kilkugodzinnym zwiedzaniem warto zadbać o syty posiłek. Jeżeli spacer został zaplanowany na przedpołudnie, energii do poznawania Wrocławia z pewnością dostarczy nam śniadanie serwowane w Hotelu Europejskim. Pierwszy posiłek w ciągu dnia jest dostępny w formie bufetu szwedzkiego. Spośród ciepłych potraw i zdrowych składników każdy wybierze coś dla siebie. Możliwość dowolnego skomponowania talerza to duża wygoda i pewność, że na śniadanie zjemy coś, co lubimy. Jeżeli wybieramy się na darmowe zwiedzanie z przewodnikiem po południu lub wieczorową porą, możemy udać się na obiad lub obiadokolację do Restauracji Europejskiej. Kucharze przygotują dla nas wyśmienity posiłek z najlepszych składników. Możemy wybierać spośród smakowitych potraw kuchni polskiej i międzynarodowej.

Co warto wiedzieć o darmowym zwiedzaniu?

Po należytym posiłku z pewnością chętniej wyruszymy na zwiedzanie Wrocławia. Warto przed swoim przyjazdem do Miasta Stu Mostów sprawdzić, co będzie się działo i jakie trasy zaplanowano na interesujący nas termin. Darmowe zwiedzanie z przewodnikiem organizuje między innymi Koło Przewodników Miejskich Wrocławskiego Oddziału PTTK oraz Miasto Wrocław. Trasy spacerów są układane tak, aby turyści mogli poznać historię regionu, zobaczyć ciekawe z architektonicznego punktu widzenia budowle oraz zaznajomić się z biografią ważnych dla Wrocławia postaci. Również rodziny z dziećmi nie będą się nudzić, ponieważ niektóre spacery planowane są zgodnie z potrzebami najmłodszych turystów. Znajdą się również oferty dla gości z zagranicy; organizowane są sesje zwiedzania w języku angielskim, czeskim, niemieckim i rosyjskim.

Wrocławskie atrakcje dla dzieci

Wrocław odwiedza wiele rodzin z dziećmi. Nie ma w tym nic dziwnego – w stolicy województwa dolnośląskiego nie brakuje atrakcji dla turystów w każdym wieku. Dzieci z pewnością ucieszą się z wizyty we wrocławskim ZOO albo z pikniku w którymś z przepięknych parków. Z maluchami można też wybrać się na pokazy fontanny multimedialnej, które odbywają się wieczorami przy Hali Stulecia. Atrakcje dla dzieci są też często organizowane we wrocławskich kinach, na przykład w Nowych Horyzontach. Warto też sprawdzać repertuary teatrów w poszukiwaniu ciekawego spektaklu dla dzieci. Wiosną i latem w mieście są też organizowane liczne pikniki dla całych rodzin. Przykładem może być Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej.

Kolejkowo

Wiele ciekawych dla dzieci rzeczy dzieje się w Kolejkowie. To miejsce spodoba się także dorosłym. Warto wiedzieć, że jeden z pakietów promocyjnych Hotelu Europejskiego obejmuje darmową wizytę w fantastycznym Kolejkowie! Aby odebrać prezent w postaci biletu na zwiedzanie Makiety Kolejowej na Dworcu Świebodzkim, wystarczy zarezerwować u nas pokój dwuosobowy na minimum dwie noce. Taka oferta jest wprost idealna na rodzinne wypady do Wrocławia. Kolejkowo, do którego darmowy bilet otrzymamy, rezerwując nocleg w naszym obiekcie, to wyjątkowe miejsca dla całej rodziny. Można w nim oglądać ogromną makietę, która przedstawia Dolny Śląsk. Miniaturowych mieszkańców Kolejkowa można zastać w rozmaitych sytuacjach życia codziennego. Oprócz zwiedzania Kolejkowo proponuje odwiedzającym jeszcze jedną fantastyczną atrakcję. Mowa o warsztatach modelarskich, na które zaproszeni są wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił w tworzeniu miniaturowych modeli. Odbywają się zajęcia dla różnych grup wiekowych: dla dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych. Więcej o warsztatach można dowiedzieć się z mediów społecznościowych Kolejkowa lub dzwoniąc do organizatora.