Rezerwuj

15.06.2023


W delegacji – Hotel Europejski radzi, jak przygotować się do podróży służbowejPodróże nie zawsze łączą się z wypoczynkiem i przyjemnością. Niekiedy wyjazd do innego miasta to obowiązki, spotkania biznesowe, udział w szkoleniach. Wybierając się w podróż służbową lub wysyłając w nią swoich pracowników, należy również starannie przemyśleć wybór hotelu. Powinien on spełniać najwyższe standardy i zapewniać osobie podróżującej służbowo pełen komfort i możliwość skupienia się na obowiązkach.

Przygotowaliśmy krótki poradnik, zarówno dla pracowników wysłanych w delegację, jak i dla pracodawców wybierających miejsce noclegu dla swoich podwładnych. Na co zwrócić uwagę, decydując się na hotel? O czym pamiętać? Co koniecznie spakować na taki wyjazd? Hotel Europejski podpowiada.

Odpowiednia lokalizacja

Pracownik przyjeżdżający w delegację do obcego miasta, często w ogóle sobie nieznanego, powinien mieć zapewnioną wygodę przemieszczania się, np. z lotniska lub dworca PKP. Liczne hotele biznesowe we Wrocławiu zlokalizowane są w samym centrum miasta lub w jego pobliżu. Jednym z obiektów tego typu, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego, jest Hotel Europejski. Wrocław jest miastem doskonale skomunikowanym z innymi częściami Polski. Umożliwia to przyjeżdżanie na konferencje i szkolenia pracownikom nawet z odległych zakątków kraju.

Komfortowy dojazd na miejsce będą mieć również goście przyjeżdżający w delegację samochodem. Strzeżony parking znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu pozwoli nie martwić się o samochód – czy to prywatny, czy firmowy. Warto w tym miejscu wspomnieć, że decydując się na służbową podróż prywatnym środkiem transportu trzeba uzyskać zezwolenie pracodawcy i podpisać z nim specjalne porozumienie.

Dodatkowym atutem Hotelu Europejskiego dla gości podróżujących służbowo jest to, że stoi on w ścisłym centrum miasta. Dzięki temu łatwo dostać się z niego do takich obiektów jak Hala Stulecia, w której często organizowane są różnego rodzaju targi i ekspozycje. W kilka minut samochodem można się stąd także przemieścić do Rynku, gdzie w licznych restauracjach nierzadko odbywają się służbowe lunche i biznesowe kolacje.

Inne udogodnienia dla gości biznesowych

Wybierając hotel na pobyt służbowy, czy to dla siebie, czy swoich pracowników, należy zwrócić uwagę na aspekty, które ułatwią podróż biznesową i uczynią ją mniej stresującą.

Przed rezerwacją hotelu warto zapoznać się z jego ofertą gastronomiczną. Podawane na miejscu, wliczone w cenę śniadanie z pewnością zredukuje liczbę spraw, o których trzeba pamiętać podczas delegacji. Hotel Europejski proponuje gościom biznesowym urozmaicone śniadania w formie bufetu, serwowane w dni powszednie w godzinach 7-10, zaś w weekendy 8-11. W hotelowej restauracji można również zjeść pyszny obiad lub kolację.

W przypadku wyjazdów służbowych ważnym elementem jest dostęp do sprawnego internetu. Zdarza się, że goście pracują zdalnie z pokoju hotelowego lub prowadzą telekonferencje. W naszym hotelu we wszystkich pokojach i apartamentach dostępny jest bezpłatny internet WiFi. Dodatkowo pokoje wyposażone są w wygodne stanowiska do pracy.

Dla firm chcących zorganizować własne szkolenie lub innego rodzaju większe spotkanie biznesowe ważne jest, by hotel miał zaplecze konferencyjne. Hotel Europejski, często wybierany hotel biznesowy we Wrocławiu, zapewnia świetnie wyposażoną salę konferencyjną, mieszczącą nawet 80 osób.

Ponieważ na większości wyjazdów służbowych należy przestrzegać określonego dress-code’u, warto sprawdzić jeszcze kilka drobiazgów. Dobrze, jeżeli hotel oferuje takie udogodnienia jak suszarki do włosów, żelazko czy usługa prania odzieży.

Warto zauważyć, że Hotel Europejski jest przystosowany również dla biznesowych gości z niepełnosprawnościami.

Co spakować na podróż służbową?

Wyjazd w celach biznesowych rządzi się własnymi prawami. Posiada pewne cechy wspólne z wyjazdem wypoczynkowym, jednak ma też własną specyfikę, którą trzeba uwzględnić podczas pakowania się i przygotowań do podróży.

Szczegóły zależą od charakteru wyjazdu (np. czy będzie się uczestnikiem szkolenia czy najważniejszym prelegentem) oraz jego długości. Ogólne zasady są jednak uniwersalne. Kierując się nimi i wprowadzając niezbędne dla siebie modyfikacje, można stworzyć idealny bagaż na służbową podróż.

Co zatem zabrać oprócz „bazy”, pakowanej na każdy pobyt poza domem (takiej jak bielizna, klapki pod prysznic czy przyjmowane na stałe leki)?