Rezerwuj

01.02.2019


Jak znaleźć hotel przyjazny rodzinie we Wrocławiu?Szukając we Wrocławiu hotelu przyjaznego rodzinie, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, dzięki którym podczas pobytu w obcym mieście wszyscy będziecie się czuć bezpiecznie i komfortowo. Jest to szczególnie istotne, kiedy podróżujecie z małymi dziećmi. W takiej sytuacji warto poznać ofertę Hotelu Europejskiego. Co decyduje o tym, że obiekt można określić mianem przyjaznego rodzinie? Dlaczego tak ważne jest stawianie na miejsca kwalifikujące się pod to pojęcie? Sprawdźcie, czym się kierować, dokonując wyboru.

Spis treści:
Planowanie rodzinnego wyjazdu
Cennik
Wyposażenie pokoju
Wyposażenie łazienki
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
Restauracja
Kawiarnia
Oferty specjalne
Otoczenie hotelu

Wybierasz się do Wrocławia z dziećmi? Sprawdź, kiedy można mówić o tym, że hotel jest przyjazny rodzinie

Jeżeli interesują Was wrocławskie hotele przyjazne rodzinom z dziećmi, warto, abyście wiedzieli, czym powinien się wyróżniać taki obiekt. Im więcej czynników uwzględnicie, tym bardziej usatysfakcjonuje Was pobyt. Czym zatem wyróżnia się oferta dostosowana do potrzeb rodziny? Musi ona uwzględniać rozmaite potrzeby, które wynikają z obecności nie jednego, dorosłego gościa, a całej rodziny, w tym małych dzieci. Rozwiązania mogą dotyczyć różnych aspektów. Nie oznacza to, że każdy obiekt musi mieć wdrożone dokładnie takie same udogodnienia. Każdy hotel może podejść do tego aspektu w sposób indywidualny. Ważne, żeby propozycja ofertowa uwzględniała potrzeby całej rodziny, a zastane warunki stwarzały bezpieczną przestrzeń dla najmłodszych gości, którzy powinni się czuć swobodnie i pewnie. Poniżej przedstawiamy elementy, na które warto zwrócić uwagę.

Cennik

Jednym z aspektów, który może wpływać na to, czy obiekt będzie odpowiedni na rodzinny pobyt, jest podejście do układania cennika i stosowania promocji. W wielu obiektach wyznacznikiem myślenia profamilijnego jest uwzględnienie znacznych obniżek cen za zakwaterowanie dziecka. Coraz więcej obiektów decyduje się nawet na bezpłatny kwaterunek dziecka poniżej dziesięciu lat. To duża oszczędność dla rodzin, które cenią wspólne podróże.

Dostosowanie pokojów dla rodziny

Nie ulega wątpliwości, że inne potrzeby mają dorośli, a inne dzieci. Dotyczy to zarówno aranżacji przestrzeni, jak i doboru odpowiednich mebli stanowiących wyposażenie pokoju hotelowego. Dorośli powinni otrzymać do dyspozycji duże małżeńskie łoże, a przestrzeń dla najmłodszych nie może się obyć bez mebli dostosowanych do ich wzrostu. Nie należy zapominać o tym, że w pokojach rodzinnych może być potrzebne łóżeczko dla niemowlaka, odpowiednio zabudowane, gwarantujące mu bezpieczeństwo podczas snu. Aranżacja przestrzeni rodzinnej to także wydzielenie stref, które charakteryzują się odpowiednim designem. Otoczenie dziecięce powinno zostać wykonane w kolorystyce ciepłej i energicznej, tak pasującej do natury najmłodszych. Wskazane jest, aby znalazły się w niej zabawki dla dzieci. Na ścianach mogą pojawić się postaci z kreskówek czy kolorowe zwierzątka. Dobrze sprawdzają się typowe grafiki, zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Dzięki nim dzieci poczują się jak u siebie w domu, otoczenie stanie się bardziej przyjazne i bezpieczne, a pobyt upłynie w pozytywnych i miłych emocjach, co również ułatwi zasypianie. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że dzieci na obcym gruncie mogą czuć się nieswobodnie i mieć trudności z zapadnięciem w sen. To właśnie dlatego tak ważne jest, żeby przestrzeń dziecięca została odpowiednio zaaranżowana. Niektóre hotele wydzielają także strefę dla młodzieży. Z kolei pomieszczenie przeznaczone dla rodziców powinno się odznaczać naturalnością i stonowanym charakterem designu. W tym przypadku najwyższym wyznacznikiem jest elegancja. Przestrzeń dla dorosłych powinna przede wszystkim sprzyjać relaksowi.

Elegancka hotelowa łazienka

Wyposażenie łazienki

Kolejny istotny element to wyposażenie łazienki. Myśląc o stworzeniu przestrzeni przyjaznej rodzinie, należy uwzględnić to, że wspólne wypady nie zawsze muszą być perfekcyjnie zaplanowane, czasem wkrada się do nich nuta spontaniczności, a czasem w ferworze przygotowań można po prostu o czymś zapomnieć, zwłaszcza jeśli wokół biegają dzieci. Warto zatem, aby w wybrany obiekt zapewniał ręczniki oraz podstawowe kosmetyki, jak mydło czy szampon do włosów.

Pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

Każdy hotel, który zamierza dbać w sposób kompleksowy o wygodę i możliwość korzystania ze swoich pokojów dla wszystkich gości, powinien w swojej ofercie uwzględnić przestrzeń przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Obecnie powoli staje się to już standardem, jednak wciąż można spotkać obiekty, które nie spełniają podstawowych norm. Chodzi tu przede wszystkim o możliwość swobodnego przemieszczania się po różnych przestrzeniach obiektu i swobodnego korzystania z pomieszczeń mieszkalnych. Szczególnego przystosowania wymaga łazienka. Hotele dbające o potrzeby wszystkich gości posiadają w swojej ofercie specjalnie zaaranżowane pokoje wyposażone w system podnośników, oparć i wyciągów, które pozwalają osobie niepełnosprawnej na samodzielne funkcjonowanie.

Restauracja

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, planując wyjazd z dziećmi, jest hotelowa restauracja. Menu powinno zostać dostosowane nie tylko do gustów dorosłych, ale też do potrzeb i możliwości najmłodszych gości, którzy mogę nie mieć ochoty na wyszukane dania, za to zawsze chętnie skuszą się na domowe frytki. Dużym udogodnieniem będzie także możliwość zamówienia dla dziecka takiej porcji posiłku, która będzie dostosowana do jego apetytu. Standardowe porcje serwowane dorosłym zazwyczaj okazują się stanowczo za duże. Restauracja powinna wychodzić także naprzeciw potrzebom związanym z rozmaitymi dietami. Warto zatem sprawdzić, czy w menu poza daniami mięsnymi znajdują się również propozycje wegetariańskie czy bezglutenowe. Jeśli nie możemy takich znaleźć, zawsze warto się skontaktować z wybranym obiektem i dopytać o możliwość dostosowania posiłków do własnych preferencji. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla rodzin podróżujących z dziećmi okazuje się szwedzki stół. Właśnie w taki sposób serwowane jest śniadanie w Hotelu Europejskim. Wśród wielu zróżnicowanych propozycji coś dla siebie znajdą zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi goście. Nasz szwedzki stół pozwala na skomponowanie pełnowartościowe, wytrawnego śniadania, ale też daje możliwość rozpieszczenia podniebienia naleśnikami na słodko, które mogą szczególnie przypaść do gustu dzieciom. Miłośnicy lekkich i zdrowych śniadań z pewnością ucieszą się ze świeżych owoców i soków. W porze obiadowej serwujemy doskonałe dania kuchni polskiej znanej wielu gościom z rodzinnych domów. Smaki dzieciństwa z pewnością pozwolą się poczuć komfortowo i swobodnie.

Kawiarnia

Kawiarnia to kolejne ważne z punktu widzenia rodziny pomieszczenie w hotelu. Można tu bardzo przyjemnie spędzić czas zwłaszcza z nieco starszymi dziećmi, planując zwiedzanie miasta czy rozmawiając o wszystkich atrakcjach, które właśnie poznaliście. Relaks przy filiżance pysznej kawy czy aromatycznej herbaty w nastrojowym otoczeniu to wspaniale spędzone chwile o każdej porze dnia. Przy Hotelu Europejskim taką atmosferę znajdziecie w Kawiarni Europejskiej, której wystrój nawiązuje do stylu kawiarni wiedeńskich. Europejska jest najstarszym tego typu lokalem we Wrocławiu. Zasiadając tu z całą rodziną, macie zatem doskonały pretekst do pogawędki o historii miasta, w którym przez lata spotkało się wiele różnych kultur, tworząc fascynujące połączenie.

Mama z dwójką dzieci oglądają coś na tablecie

Wybieracie się na wycieczkę do Wrocławia? Skorzystajcie z przyjaznej rodzinom z dziećmi oferty specjalnej Hotelu Europejskiego

Jeśli szukacie we Wrocławiu hotelu przyjaznego rodzinom z dziećmi, sprawdźcie naszą ofertę specjalną, z której możecie skorzystać, rezerwując u nas pokój. Wśród kilku propozycji uwzględniliśmy również takie, które przyniosą wiele radości naszym najmłodszym gościom, a jednocześnie pozwolą się zrelaksować rodzicom.

Ogród Botaniczny

Jedną z niespodzianek są bilety do Ogrodu Botanicznego. To propozycja spędzenia miłych chwil w wyjątkowym otoczeniu przyrody. Docenią ją nie tylko najmłodsi, którzy uwielbiają odkrywać nieznane przestrzenie, ale też rodzice, którzy będę się mogli zrelaksować w spokojnym, pełnym zieleni otoczeniu, podziwiając nieznane dotąd gatunki roślin. Rodzinny spacer po Ogrodzie Botanicznym to idealna forma relaksu oraz nauki świata przyrody i szacunku do niej.

Kolejkowo

Kolejną niespodzianką, która w podobny zachwyt może wprawić dzieci i dorosłych są bilety wstępu do Kolejkowa. Jest to wspaniała wystawa makiet kolejowych, która mieści się na Dworcu Świebodzkim, ulokowanym niecałe dwa kilometry od naszego obiektu. To wspaniała podróż do przeszłości. Któż z nas w dzieciństwie nie uwielbiał bawić się kolejką? Z pasją rozkładaliśmy tory po całym mieszkaniu i cieszyliśmy oczy poruszającą się lokomotywą i wagonami. „Kolejkowo” to największa makieta kolejowa w Polsce. Ukazuje ona świat w miniaturze. Wystawa dotyczy nie tylko sztuki kolejarskiej, ale znajdziemy w niej także całe realne otoczenie, które wiernie oddaje krajobrazy Dolnego Śląska. Wystawa przedstawia tętniące życiem miasto i wsie oraz typowe dla nich aktywności. Można podziwiać wyprawy górskie, akcje ratunkowe, spokojną codzienność miejskich blokowisk, przemysłową infrastrukturę czy prace rolne. Zwiedzanie wystawy to wspaniała forma oderwania się od rzeczywistości i możliwość zatopienia w bajkowym krajobrazie. To idealny prezent dla całej rodziny.

Koncert jazzowy

Miłośnicy subtelnej kultury z nieco starszymi dziećmi mogą zarezerwować pakiet noclegowy z biletami na koncert jazzowy, który odbędzie się w pobliskim Vertigo Jazz Club & Restaurant. To uczta dla każdego fana dobrej muzyki, której można posłuchać w na żywo w niezwykle klimatycznym otoczeniu – jedynym takim miejscu we Wrocławiu i okolicy. Co ważne, do Vertigo możecie się wybrać z naszego hotelu spacerem, który potrwa zaledwie 15 min. Gdzie jeszcze warto szukać rodzinnych atrakcji?

Kontrabas na koncercie jazzowym

Otoczenie hotelu

O atrakcyjności hotelu w dużej mierze decyduje także okolica w jakiej on się znajduje. Otoczenie odgrywa olbrzymią rolę w możliwościach zaaranżowania wolnego czasu. Jest to szczególnie ważne w przypadku rodzin z dziećmi. Najmłodsi szybko się nudzą, zatem dodatkowe możliwości zaplanowania atrakcyjnych rozrywek są na wagę złota. Ulokowany w centrum Wrocławia Hotel Europejski jest pod tym względem idealną bazą wypadową dla rodzin z dziećmi. Nieopodal znajduje się niezwykle urokliwy Park Staromiejski z przepięknym gmachem Teatru Komedia. Park jest niewielki, ale wyjątkowo urodziwy. Występuje w nim bogata roślinność, która umożliwia zażycie zdrowego i przyjemnego relaksu. Dzieci szczególnie docenią obecność karuzeli oraz dobrze rozbudowanego placu zabaw. Miejsca te stwarzają możliwość spędzenia długich godzin na przyjemnych, aktywnych rozrywkach. Najmłodsi poczują się jak w raju. Jeśli zależy Wam na tym, aby wasze dzieci wzrastały w atmosferze szacunku do kultury, chęci poznawania świata, ludzi i ich dorobku, idealnym miejscem na spacer okaże się usytuowane niedaleko od hotelu Muzeum Sztuki Mieszczańskiej oraz Muzeum Sztuki Medalierskiej czy znajdujące się nieco dalej (jednak wciąż w odległości umożliwiającej swobodne dotarcie pieszo) Muzeum Narodowe. W okolicach tego ostatniego rozciąga się również piękny park im. Juliusza Słowackiego, który umożliwia delektowanie się pięknym terenem zielonym. To w nim znajduje się budynek, w którym można podziwiać słynną Panoramę Racławicką, konieczny punkt odwiedzin dla każdej osoby przebywającej we Wrocławiu. W pobliżu hotelu ulokowany jest także gmach Opery Wrocławskiej, co z pewnością docenią melomani. Centrum miasta to przede wszystkim możliwość rodzinnego zwiedzania pięknych zabytków architektury. Na turystów czeka m.in. przepiękny gotycki ratusz, Katedra Kościoła Polskokatolickiego św. Marii Magdaleny, urokliwy rynek czy pomnik Aleksandra Fredry.

W Hotelu Europejskim staramy się z równym zaangażowaniem odpowiadać na potrzeby wszystkich gości. Szczególny komfort staramy się zapewnić właśnie tym najmłodszym, szczególnie wrażliwym i ciekawym otaczającego ich świata. Zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzinny pobyt u nas może na długo zagościć w ich wspomnieniach, dlatego dokładamy wszelkich starań ku temu, aby te wspomnienia były jak najpiękniejsze. Zapraszamy!